Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
16. únor 2010

Lito, s tou prací jsem to napsala špatně, práci bude mít do listopadu 2010

lita
16. únor 2010

J.cien - nase pracka je take docela velka, na 6 kg, ale asi bude zalezet na nalozi - coz u dvojcatek nebude problem zaplnit.
Zlucove mydlo mam take na seznamu 😉 Ale za 12 Kc z drogerky, to je lace! Ja jsem nasla nejake tekute a to je pres 100 Kc. Je zajimave precist si slozeni - mimo jine koncentrat volske zluci, za to ale z biologickeho chovu 😀 Ale co chci, kdyz je to "zlucove" mydlo, ze 😀

petranela
16. únor 2010

Lito, zelená u Bumble je krásná, kdybych měla chlapečky, taky by se mi líbila nejvíc. 😉 Odstín zelené je vážně moc pěkný!
Excel je na výbavičku super pomůcka, pěkně v barvičkách, počítá to celkovou cenu, super!!! Nikdy jsem v životě Excel tolik nechválila 😉

lita
16. únor 2010

Peto - s tou praci je mi to vazne lito, nejhorsi je, ze kdyz ta prace cloveka bavi a ma dobre podminky, tak se konci jeste hur, nez kdyz tam chodis s nechuti 😒

Ale snad v Brne neco zase sezene, kdyz uz se zacne rozhlizet ted. I kdyz by byla skoda prijit o odstupne, ktere mu musi dat. Nemohl by treba neco delat na zivnostak?

Jak pise J.cien, mame hezke plany, doma si tehotnime a zatim si to vubec neumime predstavit - latkovat, prat, velkovyroba slizu a to ja do toho chci jeste doma praktikovat ty doma delane vlhcene ubrousky, na ktere jsem tu onehda nechavala navod. Takze to muze vzit opacny obrat a ja poletim stejne rychle jako J.cien do nejblizsi drogosky a slepe si tam kosik nacpu jednorazovkama, pracim praskem a ubrouskama 😀 A vsechny iluze a predsevzeti poleti do zachodu i se slizem 😀 😀

lita
16. únor 2010

Jen se v te me Excel tabulce trosku bojim toho radku Total, az to tam poctive vsechno nastrkam 😅

lita
16. únor 2010

zuzi - vzdyt mas pidi-bisanko 🙂 kam bys ty kila davala, i tak tech 12 kg i brisku nejsou videt! Kluci asi fakt uz zacali sestupovat, jestli mas pocit, ze se ti brisko mensi. Nektere zenske to poznaly, ze pri sezeni jim to brisko najednou sedelo na kline 😀
Ty uz mas na pocitadle jen 20 dni!!! Takze zadne Vanoce, ani Velikonoce, pristi tyden uz si tu urcite budeme prohlizet fotky tvych chlapecku, teda spise chlapaku pri te vaze a donosenosti 😀

zuzka72
16. únor 2010

Lita-já už věřím tomu, že budu přenášet do vánoc......
Jj při sezení mi taky sedí na klíně. 😀

petranela
16. únor 2010

Lito, ohledně těch vlhčených ubrousků jsem Tě taky obdivovala, myslím, že takhle se dá ušetřit fakt dost peněz. Asi o tom budu uvažovat i já. Ale taky věřím, že drogiška to jistí, bude to naše veliká záchrana, zvlášť u dvojčátek 😉
Manžel by na živnostnák pracovat nemohl, ale něco jistě najde, nebo půjde na tu mateřskou a pracovat budu já 😀 On má možnost pracovat ve Stuttgartu od firmy, kde teď pracuje, smlouva na tři roky, nás by vzal s sebou, no ale já nevím, v s těma malinkýma dětma bych byla radši doma... přece jen to naše zdravotnictví je lepší si myslím, mame tu babičky.... Je to hrozně těžké rozhodování.... když bysme děti neměli, jela bych hned. Vy se budete stěhovat do Států natrvalo? Zřejmě asi ano, že? Mně se v usa líbilo 😉 strasně ráda jsem tam nakupovala, uplná nákupní mánie za levno 😉 Jak často budete jezdit do Čech?

petranela
16. únor 2010

Zuzi, vydrz!!!! Já mám hrůzu z toho, aby ty moje mimča byli donošení, Ty budeš mít tak krásně donošený chlapečky, že Ti budeme všecky tady závidět 😉 Já už Ti ty krásný váhy závidím teď, ti moji jsou pořád strašně pidi.

zuzka72
16. únor 2010

Petra-to jo, váhy jsou super, ale ta doba.....

lita
16. únor 2010

zuzi - jestli jeste hledas prebalovaci tasku na kocar v tmave modre nebo cerne barve, tak tato se hodi i na dvojceci kocar (lze pridelat na druky na madlo), na webu jsou i hezke foto
http://www.detskyraj.cz/zbozi/7799-dr-prebalova...

petranela
16. únor 2010

Zuzko, chápu, ten konec je hrozně dlouhej..., ale Ty jseš velká bojovnice, zvládneš to 😉 držím moc palce!!!

j.cien
16. únor 2010

Zuzi,to se mi libi a smekam pred tebou-jak to vyborne snasis a navic s humorem! 😉

Petranel,dnes mi sice delal UZ,ale jen tak jsme si povidali..ja totiz necitim pohyby nikdy vpravo...tak mi to vysvetloval,jak tam jsou naskladane-ze obe kopou doleva 😵 Mereni ani odhad vahy nedelal,pry to ted neni dulezite..a priste me to ceka,to budu 31tt,takze vcetne krevnich odberu i ten velky UZ 😉
Opet mi potvrdil 2 holcicky 😵 strasne se na ne tesim,i kdyz jsme s manzelem stale snili o parecku...ale ja beru cokoliv-jeste aby ne-po tech letech!!!
Jmena uz mame,ale je to tajemstvi 😵 😵 😵 obe kratka-jen ze 3pismen 😵 😵mame docela dlouhe prijmeni..

lita
16. únor 2010

Peto - ten Stuttgart vubec nezni spatne!! Uzasne je vedet, ze si vazi manzelovy prace a ze mu dali takovou nabidku. Zdravotnictvi je v Nemecku na spickove urovni, mozna lepsi nez tady. Je to hodne socialni stat, vice nez CR.

Samozrejme byste prisly o luxus babicek, ale budete je vyuzivat opravdu tak casto? Treba by dostal zajimavou financni nabidku, vetsinou prihodi i placeny byt, takze pak se tam zije o to lepe a treba byste si mohli dovolit i sem tam hlidani. Navic muzete kdykoli skocit do auta a zakratko jste na Morave. A po 3 letech zkusenosti v Nemecku by doma dostal manzel urcite nejake zajimave nabidky.

Stehujeme se tam vice mene na trvalo, ale pokud by to tam financne opravdu neslo, tak Cechy to jisti 🙂 Budeme se stehovat do hodne drahe oblasti, odkud manzel pochazi, ale kdyz se narodil, tak to jeste byla levna periferie. Domu se budeme vracet tak jednou rocne na 3 tydny (nemuzeme tam nechat tak dlouho nasi pejsandu samotnou) a mamka k nam bude jezdit take kazdy rok na cca mesic. Uvidime, jak to bude fungovat v realu. Nastesti mame nasyslene mile na letani, takze letenky by snad nemely byt problem. Ale styskat se mi tedy bude 😒

petranela
16. únor 2010

Lito, když o tom manžel mluvil, vzpoměla jsem si na Tebe, že odjedete s malinkýma mimčama. Díky moc za názor, já to ještě nikomu neříkala.
Mamka i známí za váma budou do států rádi jezdit 😉 Budete to tam mít jistě moc fajn 🙂 Držím palce, ať jste ve státech spokojení.

petranela
16. únor 2010

J.Cien, holčičky jsou super 🙂 hlavně že se po tolika letech podařilo!!! Taky jsme brali cokoliv po tolika ivfkách. Tada takové tajnosti se jménama? Ani nám tady na koníkovi to neřekneš a napínáš nás? Já jsem vždycky hrozně zvědavá!
Ostatní holky většinou mají jména v pasu, tak se můžu mrknout 😉

lucy82
16. únor 2010

Ahojky holky nestíhám vůbec dočítat, mám doma už druhý den šílené protivozy, a jsem dost na nervy.
Furt se jen vztekají a knourají a já nemám čas se ani najíst, natož doma poklidit 😔
Sofinka mi skoro přes den nespinká a když tak deset minutek a dost, Nelinka je ospalá ale nemůže zabrat tak se vzteká, a mě už dneska utekly nervy a začala jsem bulet s nima. Tak jsme s Nelinkou bulely obě 😒 Odmítají mi prso už obě dvě, tak nevím ale asi končíme s kojením. A doufám že už bude brzy teplo a sluníčko protože tohle už mi vysává energii.
Musely jsme pořídit ještě zvlhčovač vzduchu protože v ložnici máme kolem 26 procent vlhkosti a budily se mi s plným nosem, nevím jestli je to ted po pár dnech leoší nebo horší ale plný nos mají pořád ale je pravda že ne tak moc. Tak uvidíme. Manžel říká že jde spát do pralesa. Ale je tam 50 procent tak snad jim to pomůže. Zatím to tak nevypadá, Sofinka se mi začala budit už v pět ráno, za celý den skoro nespí tak je vám jasné jak vypadá k večeru. A to nespí ani v kočáře, celou cestu kouká 😠

zlatovlaaska
16. únor 2010

házím rychlou hlášku, v porodce jsem dopadla asi dobře, další kontrola za 2 týdny včetně utz. tak můžu přestat plašit a čekat. jinak na porod jsem se neptala, uvidíme, co mi řeknou příště, ale když jsou obě hlavičky dolů, asi není na co se ptát... z porodky jsme jeli ještě něco nakoupit a já pak padla za vlast. teď čučím na telku.

zdravím a myslím na vás. jestli mě nebude bolet břicho, zkusím dočíst, ale jsem tady zkroucená jako paragraf 😖

petranela
16. únor 2010

Luci, to jsou starosti s holkama, to my těhulky si asi ještě nedovedem představit, tada já určitě ne. Drž se a ať holky začnou pořádně spinkat. A souhlasím s Tebou, už ať je konečně jaro a sluníčko!!!

Zlatovlásko, to je super, že kontrola dopadla dobře, hlavně že se neotvíráš a porod se nechystá 😉 Budeš mít miminka taky pěkně donošený 🙂

zlatovlaaska
16. únor 2010

peto, určitě jsem ráda, jen ta neforemnost je den ode dne horší... ale tobě ty tt taky pěkně naskakují, za chvíli taky budeš ufat a ochat, jak je to síla 😉

petranela
16. únor 2010

Zlatovlásko, věřím, že teď den ode dne máš horší a namáhavější. Pomáhá asi jedině klidovej režim. Já už to na sobě taky začínám pociťovat. Uvařím oběd a jsem polomrtvá, nevím co budu dělat ke konci já....

zlatovlaaska
16. únor 2010

zkouším dočítat...

lito, taky mě to napadlo, že budeme potřebovat zavařovací hrnce 😀 zuzka nám bude aspoň moct napovídat 😀

taky jsem trochu zmužštěla... víc věcí najednou je najednou nemožné 😲 😀

otíkají mi kotníky a navečer nebo když víc chodím, tak i nárty, že se nedostanu do bot. ale to musím vydržet... no a to přibírání je fofr. 2 kila za týden. ale co, to kolem těch našich zlatíček vyběháme...

lito, ta houska s lučinou nemohla spadnout jinak 😀 a kdo by měl mít z toho největší radost??? 😝

zlatovlaaska
16. únor 2010

peto, jo, to máš pravdu. já občas ráno vypiju kafe a namažu se krémem a tak mě to vyčerpá, že jdu na další 2 hodiny spát... 😀 😀 😀

kankovka
16. únor 2010

Ahojte holčiny, nestíhám dočítat, vlastně se ani moc nepokouším, protože se to nedá, nějak nestíhám. Jen se hlásím, že jsme O.K. Ještě nechodíme ven, ale Helenka už snad bude mít 3 kila, tak to půjde. Minulý týden Vašík 3,3 kg a Helča 2,75 kg, tak mám radost, že přibývají. Teda musím vám říct, že než jsem dneska všechny 3 děti oblíkla a nachystala do auta a poskládala kočárek a sbalila věci na odpoledne ( jeli se hlídat k mamce, já jela na gyndu na prohlídku),byla jsem spocená až na .... Je to náročný, ale krásný. Držte se, všechny. Pa, pa.

zlatovlaaska
16. únor 2010

kan, je to síla, co?

hanula83
16. únor 2010

Lucy, tak snad se ta situace s holkama co nejdříve zlepší. Nejspíš budou mít jen nějaké špatné období... U nás teď dobrý, Anička stále mívá svoje chvilky, ale plínečka na puse to většinou zachrání 😉...

Holky, které jste už byly na očkování - myslíte, že vadí rýma při očkování? Holky mají pořád takovou nějakou rýmu, teda pořád se jim v nose něco usazuje. Že by jim z něj teklo, to ne. Tak nevím, jestli mi je v pátek doktorka naočkuje...

Založila jsem nové albíčko 🙂

zlatovlaaska
16. únor 2010

hani, máš krásný fotečky, princezny jsou k sežrání 😉

hanula83
16. únor 2010

Zlatu, děkujeme, já bych je taky někdy spapala 🙂))), no ale krotím se.

zlatovlaaska
16. únor 2010

hani a jsou nejhezčí na světě, viď? 🙂 😵 úžasný, taky se těch našich pokladů už nemůžu dočkat. stejně mi to furt hlava nebere, jak je to možný, že tam jsou a k tomu ještě 2..

hanula83
16. únor 2010

Jasně, že jsou nejhezčí na světě, co bych to byla za mámu 🙂).. Dočkáš se, ani nebudeš vědět jak. A možná se nepřestaneš ještě dlouho divit jako já... vlastně se divím dodnes 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru