Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
18. únor 2010

Manžel rád vtipkuje, co? 😀
Na truhláře čekáme taky, ta naše vestavená skřín má být hotová až v půlce března, do té doby nic nevyskládám.

petranela
18. únor 2010

Já Ti taky Zuzi závidím!!! Máš všecko nachystaný, teď Machač jistě pomůže s císařem, už víš jak na děti, jsi profesionální matka 😉
Machač je fakt super doktor a je moc hodnej, že vám dal super cenu 🙂

j.cien
18. únor 2010

Jj,vtipalek 😎 ...
A jeste mame prima mallire-ten nam pred 3lety mel prijit dodelat opravy po malovani-pac jsme to prebirali jeste mokre..a uz jsme mu to zaplatili s tim,ze mel prijit to doopravovat "mezi svatky"--my se tehdy stehovali na vanoce...no a jeste neprisel 😀 😀 😀 blb jeden a ja se pokazde vytocim,jak vidim ty fleky 😠

petranela
18. únor 2010

J.Cien, ten váš povedenej maliř už asi nepřijde.... 😕 my jsme měli takovýho spolehlivýho zedníka, zbalil zálohu a pak už nebral telefony, nebo je hned položil, když slyšel, kdo volá 😠 a to měl i teplý obědy... no asi mu u nás nechutnalo 😀

j.cien
18. únor 2010

No je to sila...kolik takovych exotu podnika a zivi se takto... 😝
Takze manzel si nakonec delal spoustu veci radeji sam...,my jsme teda moc stesti na firmy pri stavbe nemeli...jedini solidni byli tesari...jinak vsude byl nejaky problem 😖

mrkvicka28
18. únor 2010

Holky mám dotaz jsme ve 12tt(11+1 dle ms) a mimnka jsou A 12+0 B 11+3 je to mešzi nima velký rozdíl nebo ještě v normě? Díky

hanula83
18. únor 2010

J.Cien, tak s těma šatičkama budu počítat. Později se teda domluvíme 🙂... No jsou takové obyč., ale miloučké 😉.

Mrkvičko, ten rozdíl je v poho, některá dvojčata mají dle UZ rozdíl i dva týdny, UZ není přesnej.

sarri
18. únor 2010

Mrkvičko, neboj, to nic není - u takových prďásků hrozně záleží, jak to Mudr. změří - onačí první a koncový bod - takže to nic není 😵

zlatovlaaska
18. únor 2010

ahoj kecalky 😉 dneska jsem se ani nestihla zapojit do debaty, dělali jsme zase nějaké úpravy v ložnici, tak jsem se aktivně podílela radou a nápady, až jsem z toho totál ko.

zítra snad budu schopná tady vypisovat o 106 😉

petulka26
19. únor 2010

Ahojky holky 🙂

chtěla bych Vás moc poprost jestli byste nám dali hlas. Třeba budeme mít štěstí a vyhrajeme obrovskou zásobu plenek 😀

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=10924

zuzka72
19. únor 2010

Tak já už hlasuji i chlapečci odvedle z PC. 😀

haassinka
19. únor 2010

Ahoj holky🙂

4.2.2010 se nám narodili zdravé holčičky v 35+4, císařským řezem, bohužel v celkové anestezii. Sofinka měla 2.310kg a 41cm a Olívie 2.160kg a 42cm. Propustili nás po 14dnech po dosažení 2.3kg u Olívie.

Po porodu to byla hrůza, trvalo mi než jsem si vůbec uvědomila, že mám děti, měla jsem komplikace, ještě pořád dobírám antibiotika a měla jsem (a stále vlastně ještě mám) pocit, že to vůbec nezvládám...
Jak třeba krmíte obě děti najednou? v autosedačkách? holky dost špatně pijou, takže je s nima práce a nevím, jak to sama zvládnout...ale krmit je zvlášť nejde, to bych měla službu 24hodin denně a to by jaksi nešlo 🙂

No, nečekala jsem, že dvojčátka budou taková práce, ale časem to snad bude lepší...hlavně až holky začnou pěkně papat a nebude to do nich muset člověk cpát horem dolem...

zuzko72: co tu ještě děláš???? 😕 teda gratuluju k takové výdrži!!!! super, po tom co se ti stalo po plodovce je to teda úžasný

j.cien
19. únor 2010

Hassi obr gratulka k narozeni broucku 😵 !!!
Preji ti hodne sil a co nejvic pohody v prvnich spolecnych dnes ,at se to vse uklidni,at chytnete nejaky snesitelny rezim a hlavne at jste vsichni zdravi!!! 🙂 A mate krasna jmena 😵

Petulko,uz jsem taky hlasovala 😉

zuzka72
19. únor 2010

Haassinko-moc velká gratulace, hodně zdravíčka, neboj, to se poddá, to zvládneš, chce to čas. 😉
Haassi teď to nečti!!! 😀 😀
Jak to, že ona ve 35tt a já tady straším ještě v 38tt-holky fakt mě neštvěte a řekněte proč mi to děláte, já vám táááák závidím. 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

lita
19. únor 2010

Petulko - odhlasovano 😉 Dvakrat to nejde, tak to snad bude ferova soutez.

Hassinko - gratulace k narozeni holcicek 🙂 Hlavne ze uz jste doma. Jak psala J.cien, nadherna jmena!
Hodne zdravicka a stesticka pro vas vsechny a at se brzy zkoordinujete 😉

Zuzi - bud rada, ze tu jeste takhle strasis, ale my se te stejne nebojime 😀 😀
Lepsi se s tema milackama nosit co nejdele, nez je privest na svet co nejdrive.

Holky, me ted prave docela dostala zprava od holciny z diskuze z naseho CARu. Porodila dvojcatka ve 24tt!!! Nekolik dnu pred tim ji hospitalizovali s odtotekem plodove vody, za par dnu musela odrodit. Nastesti ji stacili prevezt do Motola, kde je vyborna pece o predcasnatka. Deticky jsou ale malinkaty, porodni vaha 610 g. Holcicka se drzi, ale chlapecek pry bojuje.

Ne nadarmo se rika, ze 24tt je v tehotenstvi s dvojcatky rizikovy. Me v tom tydnu take hospitalizovali. Takze holky, vy co jste jeste v nizsim tt, az budete kolem tohoto tt a budete citit cokoli nespravneho nebo divneho, ihned jedte do nemocnice, i kdyby to mela byt prkotina. V uplnem zacatku tomu lze zabranit a rozehnat. A pak tu treba budete jeste dlouho strasit jako Zuzka 😉

zuzka72
19. únor 2010

Lita- 😀

lita
19. únor 2010

Sarri - ty by sis ty tatinkovy bonmoty mela zapisovat a davat to detickam do te krabice, byl by to asi nejcennejsi artefakt z te krabice 🙂

Zuzi - to uz je jak za komancu, kdyz se musis po vsech tech pokusech a behanich dostat k cisari pres protekci. Co ze jsi tomu doktorovi slibila - dve kila bananu nebo kilo svickovy? 😀 Nebo ze by oranzovy dlazdicky do cele koupelny? 😀 😀
Fakt je ten pristup doktoru v porodnici nestoudny.

A holky, vas co jeste ceka porod - tady je celkem vtipny vynatek ze clanku na novinky.cz - titulek clanku "Tatinek u porodu? Ane, ale bez vynuceni.":
"Není výjimkou, že muži zkouší lékařům radit. Častokrát také žádají, aby s nimi zdravotníci pili: nejprve na kuráž a později na zdraví dětí. Občas propadnou panice a někdy se modlí."

Bych nebyla ja, abych vam sem nedala odkaz na cely clanek 😉 http://www.novinky.cz/zena/deti/192153-tatinek-...

lita
19. únor 2010

Petranelo - ten kurz o dvojcatkach musi byt super! Pridavam se k J.cien - urcite sem davej sve postrehy a dovetky z toho kurzu, budes neco jako nase "virtualni lektorka" 🙂

Jen k tomu kojeni nemam doma zadne panenky 😒 Kazdopadne tu mam dva plysove medvedy, ale jeden z nich je maxi - velikosti tak 8mi leteho ditete, to bych si tu doma u toho simulovaneho kojeni pripadala mirne uchylne 😀 😀

j.cien
19. únor 2010

Lito,ty brdo,mam husi kuzi..jak pises o tom porodu ve 24tt..ale dikybohu,ze je v Praze....od nas prave loni rodila takto jedna holka taky po IVF dvojky,ale bylo to tusim v Opave...a ani se nepokouseli je zachranovat...a jeji pribeh,jak pak psala ten prubeh...to byla pro mne nocni mura,strasne jsem se bala,ze by se mi mohlo stat neco podobneho...oni ji je polozili na bricho a nechali je tak,az jim dotloukly srdicka 😔 ....SILENE!!!

yorinkay
19. únor 2010

Haasinko gratuluji a drž se, moc ti rozumím, mé pocity byly za začátku asi velmi podobné. Připadali mi cizí, ale, říkala jsem si, že je musím nakrmit, že to prostě nikdo jiný neudělá. Pavlíček pil ze začátku opravdu špatně, a tak jsem byla ráda, když si ho nechali v nemocnici o pět dnů déle a já se nenervovala, že ani nejsme schopná děti donosit, ale ani nakrmit. Doma mi nechtěl pít z lahvičky, z prsu vypil tak 10 max 30ml, po pár hodinách jsem měla nervi na pochodu a připadal jsem si ajko poslední z posledních. Zavolala jsem laktační poradkyni a ta mi druhý den ukázala takový fígl se stříkačkou a prstem v puse(dráždíš mu sací bod) pak to šlo jako po másle. Pak začal pít víc a víc a teď plně kojíme, ale stejně mi obě dět trvají hodinu. Kojím je zároveň na kojícím polštáři. Prvně mi musel pomáhat manžel je tam naskládat, ale teď to zvládám bez problémů sama. Tak se drž bude líp 🙂 !!!

lita
19. únor 2010

J.cien - take jsem par podobnych pribehu cetla a skoro nikdy ty miminka nezachranili nebo se spise ani nesnazili. To s tema miminkama na brise je ale brutalni ☹ Ja doufam, ze ta holcina si zadne takove pribehy necetla, aby to psychicky ustala. Zatim pry ji jde vymacknout trochu mlicka, coz je pro takhle malinkata stvorenicka to nejcennejsi, co mohou dostat.
Opravdu je lepsi jet do te porodnice stokrat s prkotinou, nez neco zanedbat. Mohou to byt prave priznaky pocinajiciho porodu, to mi neustale kladl a klade muj gyn.dr. na srdce, protoze v dnesni dobe lze ten casny porod oddalit ci rozehnat.

petranela
19. únor 2010

Lito, porod ve 24 tt, to je šílený... hlavně at děti bojují a nemají následky
J.Cien, to je strašný co jsi psala, jak ji je mohli dát na břicho a takhle čekat, to byli vážně blbci doktoři... ☹ Musíme teď děkovat za každej den co je máme v bříšku. Já se taky bojím, aby nebyl předčasnej porod. Zrovna včera na tom kurzu paní říkala, že když se dostaneme do 32 tt, tak už je to pohoda, strašně moc bych v tom týdnu chtěla být. Začínám si teď trochu připadat jako na začátku v prvním trimestru, kdy jsem se bála, aby neodešli a teď abych s nima vydržela do toho 32tt. Ale jak se říká, pozitivní myšlení je nejdůležitejší a nesmíme si hlavně nic špatnýho přivolávat, natož předčasnej porod! Takže holky, my je tady všecky donosíme!!!!

Zuzko, vidíš to, jo? Uvědomuješ si jak Ti všechny závidíme, že je máš tak dlouho u sebe? 😀 😀 😀

petranela
19. únor 2010

Hassinko, taky obrovská gratulace k holčičkám, jména máte krásný 😉 Drž se!!!

zuzka72
19. únor 2010

Petranela-jj, ale jestli některá budete jako já v 38tt 🙄 🙄 🙄 , tak pochopíte. 😀 A to nevím, kam se vyšplhám, na kolikátý tt. 😉
Lita-30tt??? ty mě doženeš. 😀

monika.tdm
19. únor 2010

Hassinko, gratuluju!!! Vydrz to bude dobry!!! 😉

zuzka72
19. únor 2010

Jo a dnes v obchodě mi prodavačka říkala, kdy dovezu ukázat mimča, že je inverze a že asi ještě nemohou ven. A já na to, no nemohou, když je mám ještě u sebe v břichu. Docela mě to pobavilo, ona prej, že to nejde na mě vidět, že už myslela......, no ale já to vidím pořád.

j.cien
19. únor 2010

Holky je to tak,ja mela napred metu 6tt..potom 13tt..pak 26tt a ted se taky modlim,at mame aspon tech 32tt...a Zuzi tobe ty tt fakt zavidim 😵 ,ale rozumim tomu,ze uz je chces mit na svete 😉 !!!
A ta prodavacka teda zaperlila 😀 😀 ..jenze ty mas fakt pidi pupendo,na to,jak maji kluci krasne vahy!

zuzka72
19. únor 2010

j.cien-já měla taky mety 🙂 , jenže ty mé mety už jsem přesáhla a jedu asi další kolo. 😀 😝

irminka
19. únor 2010

hassinko: také se připojuji k velké gratulaci k narození holčiček.
Já mám asi velké štěstí, že s klukama nejsem skoro vůbec sama, manžel je 2 dny doma a den v práci. Když není po ruce manža, tak nastupuje tchýně, která zlehka zastoupí i mě, protože Brundu už nekojím..takže spí s malým v obýváku a já s Bořkem v ložnici, máme to hezky rozdělené 😉 . je štěstí, že pokud jde Brunda spinkat kolem 21.hodiny, tak se budí až kolem 2.hod a potom až kolem 6., takže paráda, Bořek je loupežník, ten vydrží max 3 hodky a to ho nakojím potom vypije ještě tak 80 ml mléka a stejně je vzhůru dřív než Bruníček...tož tak

j.cien
19. únor 2010

Zuziku,ty brdo,mas posledni tehu vikend pred sebou!!! 😉
Vzpomen si,jake to byly nervy po amniu..a ted jsi krasne skoro v cili!!!!A JSI NA RADE!!! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru