Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
4. dub 2008

rezinko ano, hned to přišlo. bylo "jen" píchnutí, ale teda jak píšeš, příjemného nic. Možná je to následek středeční kontroly, já jsem vždycky po utz taková divná...břicho mám celé podrážděné. ☹

helisek84
4. dub 2008

nakonec se trochu ukázali, na přeměření a kontrolu pro dr. to stačilo, ale na fotečku to opravdu nebylo. byli jak pytlíci blech, pořád sebou šili jak dvě šídla. Příště už bude fotečka asi 3D.

issaga
4. dub 2008

rezinko ja jsem kojici polstar nejdriv chtela odsypat, ale pak jsem naopak dosypavala, protoze se ty kulicky po par polezeni dost slehly... i ten nahradni obal je dobry, kdyz jeden peres, tak tam mas druhy...

...chichi ja mam asi vzdycky vsechno opacne nez marrha 😀

marrha
4. dub 2008

Rezi já ho kupovala,když jsem ještě nevěděla co to bude,takže mám dezény,23 a 32...takový ten béžový a berušky 🙂

marrha
4. dub 2008

Isso 😀 😀 😀 taky jsem si všimla.... 😀 😀

marrha
4. dub 2008

Jinak u nás některé holky s ním nakonec nedokázaly spát,že jim moc šustil 😀

rezinka
4. dub 2008

no vidite, jak jste mi pomohly, takze zadny standard, ale radeji rovnou ten comfort, clovek nikdy nevi, koukam co mamca, to jiny nazor 😵 a zase je fakt, ze ty 2 stovky nejsou zase az takovy rozdil a pak bych si treba vycitala, ze jsem do toho nesla. a sit si novy fusak - to da clovek min. stovku za latku a pak je s tim prace, takze se to asi ani nevyplati. takze pujdu do comfortu 🙂

marrha ty berusky jsou taky uplne uzasny, takovy srandovni, ale ja ani nevim proc,proste jsem si ten polstar automaticky spojila se spanim, tak jsem o takovemhle veselem ani neuzvazovala, pritom je to blbost, vzdyt se pouziva i pres den, ze 😀

rezinka
4. dub 2008

helisku a tu 3D fotku ti udela primo tvoje doktorka? nebo se nekam extra objednavas? zrovna vcera jsme tu 3D utz resili 🙂 taky na nej chci ...

fiallinka
4. dub 2008

teda holky, já už chci taky objedávat polštář, ovečky jsou jasné 🙂

issaga
4. dub 2008

jo a dezeny mam 23 a 24 - tak aspon v jednom se s marrhou shodnem 😉 (ten 32 totiz tenkrat zrovna nebyl v nabidce)

helisek84
4. dub 2008

rezi, na 3D utz pojedu do Brna do Centra prenatální diagnostiky, jezdí se tam (aspoň od nás z JM kraje) na velké vyšetření ve 20tt - zjistí výv.vady, určí pohlaví atd. Já v tom centru byla už na NT screeningu.

marrha
4. dub 2008

Isso 😀 😀

no vida 😅

já jsems těma beruškama viděla už i ty látkové lehátka do vany.... 🙂

Rezi..mně se právě líbil,že je veselý....a všude mám medvídky apod.tak ať je nějaká změna 😀

daiquiri
5. dub 2008

rezi... ani mi to líto není, stejně já jsem skřivan a manžel sova, takže jsme v podstatě nikdy nechodili spát společně, tak to pro mě není žádný rozdíl 😀

marrha...manžel by na zákrok taky nešel, živí se mluvením, tak se na to vymlouvá 😅 A to jsme i koupili kapičky v lékárně proti chrápání a ani jednou je nezkusil, když nechce - nutit ho nebudu 😝

rezinka
5. dub 2008

tak co, jak se dneska mate? jelikoz je sobota, asi vetsina z vas nebude mit cas na psani. to me manzel dnes vyjimecne odjel do prace, takze jsem az do odpoledniho kavickoveho casu sama 😒 ale neva, ukuchtim si nejakou rychlovku k obedu a alespon vyridim par restiku. teda jestli neusnu, dneska jsem tomu v noci moc nedala, takze jsem pekne unavena ☹

simonac
5. dub 2008

ahojky holky 😉

rezi..já jsem dnes sama doma celý den, malého si vzala tchyně a mnžel jel do Německa, o pul dvanacte jsem se probudila trochu pojedla a už se chydtám,že zalehnu zase, jsem hrozně unavená ☹

holky co už máte dvojčátka jak jste zvládaly konec těhu, já jsem fakt šíleně unavená, dokdy jste normálně fungovaly???

marrha
5. dub 2008

Ahojky...

Simon...já fungovala až do samého konce i když z obtížemi,ale musela jsem hodně polehávat...
Fungovat jsem musela,protože mi konec vyšel na prázdniny a tady nebyla školka,takže jsme měla Niky doma...a manžel pracoval celé dny...
nejhorší bylo pro ní vařit 😝 😝 ještě v těch vedrech... 😝

ale byla jsem zničená hrozně....v noci se nedalo spát..přes den se nedalo ani chodit ani ležet,ani sedět..na ten konec nemám dobré vzpomínky..bylo to už za trest....mlela jsem z posledního 😝

simonac
5. dub 2008

marrha... a v kterém týdnu jsi rodila

marrha
5. dub 2008

ve 40tt 😀

marrha
5. dub 2008

A to už jsem prosila doktorku ať už mi s tím nějak hnou...že už se to nedá...
už jsem to tu psala TP jsem měla 1.9 a 29.8 mi je vyvolávali..já bych asi i přenášela 😝

simonac
5. dub 2008

tak to jsi dobrá, já chci rodit ve zlíně a tam mi říkají, že pokud vydžím tak v 35v si tam už pudu lehnout, a v 37 se u dvojčat rodí - vyvolají porod , tak se uvidí jak to vše dopadne ☹

marrha
5. dub 2008

Simon....no právě,že každá porodnice to má jinak...

mně u nás tři doktoři říkali každý něco jiného a všichni byli z jedné porodnice 😒 já jsem měla mít císaře,malá byla KP,ale ve 38tt se otočila....
a pak se všechny sestry na oddelení divily,že jsem rodila normálně...tak jsem na ně hleděla...jako by mi dal někdo na výběr 😒

Moje mudr.mi slibovala,že budu mít u porodu epi,že u dvojčat mám na něho nárok,ale ona tam nakonec nebyla a epi mi nedali..první bylo moc brzo a pak,že zase už pozdě 😠 ,ale tady to je vyhlášené,že ho moc nechtějí píchat 😒

simonac
5. dub 2008

ježíš tak to jsi borka, žes to zvládla i bez epi, já si to nedovedu vůbec představit ☹
první jsem rodila taky bez epi, prý už je pozdě a ještě ke všemu to byl kleštový porod, opravdu paráda..... 😖

rezinka
5. dub 2008

ja kdyz jeste netusila, ze budeme cekat dvojcatka, tak jsem si rikala, ze se pokusim to zvladnout bez epiduralu. predstava, ze mi pichaj injekci nekam do zad, me docela desila, rikala jsem si, jestli mi nemuzou nejak ublizit ... ale to jsou asi jen plane predsudky, delaji to uz bezne, tak snad se neni ceho bat. a hlavne na tohle samozrejme s dvojcatkama menim nazor, kor kdyz mam ted nekdy ty moje krece, ze zatinam prsty do nohou a nemuzu se hnout a v tu chvili si rikam - tak holka a pri kontrakcich to bude 10x horsi. tak to si ani nedovedu predstavit. Jenze blbe je, ze to clovek nekdy ani neovlivni - jak pisete, muze to byt zrovna moc brzo nebo pak uz zase pozde ...

helisek84
6. dub 2008

Dobré ránko holky,
tak já pořád tajně doufám, že vše zvládnu bez epi...Bylo mi řečeno, že porod je proti operaci nosu brnkačka 😅 Operaci nosu a čelistí mám za sebou a to částečně bez jakékoliv anestezie, tak snad to bude pravda.

Holky, každý mi říká, jak jsem krásná, jak mi to sluší...já mám tááák chlupaté břicho, opupínkovaný celý obličej...no děs.

simonac
6. dub 2008

dobré ránko holky,
heli.... tak já nevím jak bolestivá byla nebo nebyla operace nosu, ale muj porod byl fakt des - kazdý to má ovšem jiné, znám spoustu holek co rekly, že to byl nejkrásnější zážitek v životě 😉 , tak to pro mě snad bude tento druhý porod, už se mi to pomalu,ale jistě blíží 🙂

helisek84
6. dub 2008

sim, tak potom musíš poreferovat.

Btw: zlomené čelisti a roztříštěný nos byl prozatím opravdu nejintenzivnější pocit bolesti.

rezinka
6. dub 2008

ahoj holky!
helisku a co se ti proboha stalo, ze ti operovali nos a celisti? Mela jsi nejakou nehodu 😕 ☹ ?

simonac nestras 🙂 , ja si porad rikam, ze porod sice zcela urcite je bolestivy zazitek, ale na druhou stranu i ten nejkrasnejsi v zivote! ale asi se to neda rict takhle obecne. samozrejme kdyz ma pak nekdo problemy nebo to zkratka at uz z jakehokoli duvodu nejde tak, jak by melo, tak je to asi sila ... 😒

rezinka
6. dub 2008

simonac a jak dlouho si Petu rodila ? mela jsi pri porodu nejake komplikace, ze mas na to tak desive vzpominky 😕 ?

marrha
6. dub 2008

Ahoj holky,

Helisku jé..tak to si sice nedovedu představit,ale tuším,že to byo určitě horší než porod...

já totiž patřím k těm šťastným,co si na porody nemůžu vůbec stěžovat a opravdu to byl zatím nejhezčí zážitek 😵

kontrakce bolí,ale to k tomu patří a po porodu jsem o nčem nevěděla 🙂
já měla akorát strach,že když porodím A,že budu mít znovu kontrakce a čekat než vytlačím B...ale mezi tím už kontrakce bolestivé nejsou,jen ten tlak na tlačení 🙂 🙂 a u mně šlo B hned a tím,že byl David menší,tak jen vyklouzl 😀 a to mi doktor po porodu Kristy řekl,že B je ještě moc vysoko..a já se jen zhrozila co bude....... 😝

simonac
6. dub 2008

REZI, HELI...RADŠI SE ANI NEPTEJTE, RODILA JSEM 12 hodin a to mi řekli, že na prvorodičku paráda.

já jsem měla kleštový porod- malý byl otočen hlavičkou dole, ale mimi se má dívat na konečník - prý a malý se díval na druhou stranu, tak jak ho doktor vytáhl, tak řekl, že bych ho stejně nevytlačila, že je špatně otočený, holt porodnice v UH nedělal ultrazvuk přímo před porodem, jinak by na to museli dojít...nevím jestli už ho dělají nebo ne, ale radši jsem se tentokrát rozhodla pro porodnici ve Zlíně

jo a kleštový porod je veden jako opeartivní porod, tak proto ani nemůžu srovnávat s přirozeným porodem ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru