Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
26. únor 2010

Teda holky nevím, nevím, jestli si některá Zuzku přejete předhonit 😀

No já počítám, že letos na hody už půjdeme v kroji celá rodinka (bude to až v říjnu). Pro zájemce dávám ještě kroj vdané ženy 😉

irminka
26. únor 2010

lita: jsi mě teda pobavila...kde ty časy jsou. kdy jsem bylapříjemně štíhlá a krásná...no hold stárneme všichni.
Ale já si za svou váhu můžu sama, nebot jsem měla zlomenou krční páteř a dost dlouho jsem ležele, ale jídelko mně moooc chutnalo a každý mně nosil Nutelu, protože tu miluji a za rok jsem přibrala snad 15 kg a už to jaksi nešlo dolů......Ale hlavně zdravíčko 😉

irminka
26. únor 2010

já jsem také ze zlínska Sarri....A z které dědinky jsi? Tento kroj neznám

sarri
26. únor 2010

Irmi, pocházím od Hodonína a kroj máme východokyjovský. Jinak žiju na Hané, ale Hanačka teda nésu 😵

irminka
26. únor 2010

no vidíš a já bydlím 30 km od Hodonína v Uherském Ostrohu 😉

mrkvicka28
26. únor 2010

Irminko ty bydlíš v Uherském Ostrohu a neznáš tam náhodou rodinu Holasových?

lucy82
26. únor 2010

Teda holky vy jste ukecané kdo vás má dočítat 😝

Zuzce moc moc gratuluji, nádherné váhy 😉

Hani teda ty jsi měla holky takhle hodný dneska jo 🙂 Závidím, my dneska jely s mamkou za babičkou, no děs běs 😀 Nelinka už se nevzteká při oblíkání, hurá, ale teď to dotáhla dál a vzteká se až v autě 😔 Moje neeervy, ne že by usnula, to ne, to se dneska vztekala 6km. No seděla tam s nima mamka, já měla vepředu tašky do kočáru, bo nějak nedokážu pořádně ten kočár složit a tašky se mi tam už nevejdou. A to máme kufr jako kráva 😕 Tak nevím jestli ji neznervozňovala, nevím, tam i zpátky ječení. A přijely jsme domů a zase usměvy na všechny strany.
A zítra začneme s mrkvičkou, to jsem zvědavá, pak si je bere tchýně a já skáknu do Tesca něco pokoupit 🙂

irminka
26. únor 2010

mrkvičko: znám, ale nevím, jestli myslíme tu samou radinu. Paní je Dáša a má dceru Natálii?

hancas
26. únor 2010

holki já dnes myslela že budu vraždit 😀 malá v klidu v pohodě ale malej prostě od rána blbá nálada pořád se hádal s klárkou o hračky...pak jsme jeli nakupovat a než jsem ho oblíkla byla jsem spocená až na prd.li tak dostal pořádně přes pusu,ted je mi to líto,ale dnes mi nervy opravdu přetekly.jsem to ale macecha že???jěště ted tam má čmouhy ☹

kocule
26. únor 2010

Holky, mě to pořád padá, to je děs. 😝 😝 Chtěla jsem vás okouknout v albíčkách, ale nemůžu to načíst, do háje jednoho, tak třeba to půjde zítra. 😀 😀 😀 Taky vám to tak občas blbne?

My už snad chrníme, za dnešek toho mám po krk a jdu vás snad konečně dočítat. 🙂

irminka
26. únor 2010

hancas: nic si z toho nedělej, to je naprosto normální. Já si pamatuji, když jsem mockrát vytekla u Ríšánka a zmastila jsem ho hlava nehlava a potom jsem plakala s ním, bylo mně to také moc líto...Čmouhy tam nebudou navěky 😉

irminka
26. únor 2010

jééé moji chlapečci už spinkají, klepy,klep...a já jsem ted dovařila vepřoknedlozelo a futruju jak zběsilá 😝 , ooooo, ale je to dobrota....kdo chce? přijdte 🙂

hanula83
26. únor 2010

Irmi, to vůbec nejde poznat, že je to z roku 96, naprosto super... Brácha se v tom roce taky ženil a teda to je něco, když na to teď kouknu 😉)))... V té době se ještě nosily takové ty hodně načančané šaty, tak se právě divím, že ty máš takové v poho!! 🙂

Kocu, super, že to dobře dopadlo, my taky naštěstí s tou ledvinkou už nemusíme, taky mi spadl kámen...

hancas
26. únor 2010

irmi...já vím ale měla jsem na sebe vztek že jsem se nemírnila

irminka
26. únor 2010

hanule: no my jsme byli v té době docela exoti. Se Staníčkem jsem chodila od osmé třídy, po 5,5 letech jsme se vzali, ale žádná velká svatba. Prostě jsme se vzali ve čtvrtek v Brně, ještě s jedněma , chudátka, ty už rozvedení, potom jsme jeli do Ostrohu, kde jsme udělai pro blízkou rodinu večeři a na druhý den jsme hned jeli do Chorvatska..., prostě paráda. Kdybych se vdávala podruhé, tak bych to asi udělala zase takto. Potom nějakou pařbu pro kámoše a hotovka. To, co by stála velká svatba jsme dostali od našich a Standových rodičů a zařídili jsme si domácnost, spokojenost na všech stranách.Öhledně těch šatů: ty mám dodnes a kamošky si je pujčovaly na plesy atd...já do nich vlezu, ale prdel mám jak štýrský valach, tak jsem v nich k smíchu 😝

hanula83
26. únor 2010

Hani, to se holt stane, že nervy přetečou... A někdy se ten mantinel musí ukázat tímhle způsobem ☹... lepší občas šmouhy, než aby ti pak přerostl přes hlavu a jednou od něj ty šmouhy nedostala ty...

Lucy, ano ano, dnes byly holky celý den fakt hodňoučké... ale vybraly si to večer. Vůbec nechápu, co jim přelítlo přes nos. V sedm měly papat, udělala jsem jídlo jako vždy, manža hlídal. A pak začala pomrčovávat a když jsem jim dala flašku, tak se obě rozjely naplno... hrůza. Půl hodiny jsme je utěšovali, až tím vztekáním se usnuly, tak jsem jim podstrčila flašku a tak nějak to ve spaní snědly a teď spí... No teeeeda, fakt nevím, co to bylo... Ale měla jsem na hlavě turban, předtím jsem se koupala. Napadlo mě, jestli se mě třeba nebály 😖 😀 ...

irminka
26. únor 2010

dnes jsem byla v lékárně a ptala jsem se magistry, co by nám dopručila,aby kluci, teda Bořek spal déle v noci anebudil se co 2,5 až 3 hodky. Mám Nutrilon 1 Extra a nezdá se mně, že by tomělo nějaký pozitivní učinek, tak paní řekla at zkusíme hami 1 Extra. Tak si todoma pročítám a zjištuji, že naprosto do puntíku je to stejné s tím Nutrilonem, ale opravdu uplně vše stejné a dokonce to dělá jedna firma Nutricia až na jeden rozdíl, že Hami vyjde o sto korun méně než Nutrilon..teda, to je ale bordel 😠

hanula83
26. únor 2010

Irmi, to je normálka, potřebovala ti něco prodat...

Holky, co jste od toho Hodonína, znáte dědinku Syrovín? 🙂... Mám tam dobrou kámošku a taky v Hodoníně, ale to už by asi byla velká náhoda. Jinak Sarri, ty teda teď bydlíš někde u OL nebo kde?

hanula83
26. únor 2010

Sarri, už ti ty kroje taky smazaly... Já se chtěla na ten druhý podívat ☹

petranela
26. únor 2010

Ahojky, dnes večer jsem si naměřila teplotu skoro 38 a je mi šíleně blbě od teploty. Jinak mne nic nebolí, nezvracím, ale trošku se mi navaluje, možná to přijde... Možná jsem chytla střevní chřipku.... ☹
Vzala jsem si půlku paralenu, nevite, jaká je max. dávka v těhotenství? Myslela jsem na J.Cien, ta je odbornice, ale zrovna tu není. V příbalovém létáku píšou, že paralen se může užívat v těhotenství jen po poradě s lékařem, ale dávkování nepíšou... nevíte prosím? díky moc

lita
26. únor 2010

Petranela - paralen se v tehotenstvi smi, dava se treba na horecky. Nevim kolik, ale nektere holky jedly i vice, aby srazily tu teplotu. Ja jsem nedavno chytla silenou migrenu a vzala jsem si cely panadol. To je to same, paracetamol se v rozumnem mnozstvi v tehotenstvi smi. Hlavne nebrat ibalgin nebo ibuprofen.

petranela
26. únor 2010

Lito, díky, před chvilkou jsem si vzala tu půlku paralenu, snad mi to pomůže.
Docela se ale bojím, aby se něco nestalo, protože je mi fakt šíleně blbě, no hlavně teď večer. Ráno to snad bude lepší.

lita
26. únor 2010

Petranelo - tady je diskuze o paralenu v tehotenstvi, nemam cas to cist, tak si to treba projdi. V prvnim trimestru se nesmi, to ale neni tvuj pripad.
http://www.emimino.cz/diskuse/paralen-v-tehoten...

Ja myslim, ze si klidne muzes vzit cely ten paralen. Tak at je ti brzy dobre a teplota klesne! 😉

petranela
26. únor 2010

Lito, jsi úžasná 😉 díky moc za odkaz, tuhle diskuzi si projdu.

yorinkay
26. únor 2010

Petranela: Určitě můžeš celý Paralen, horečka je pro miminko nebezpečná. J.cien by to napsala určo líp, ale takhle to je 🙂

petranela
26. únor 2010

Holky, děkuju moc, tak jsem slupla i tu další půlku paralenu a jdu zkusit spát.

j.cien
27. únor 2010

Pekne sobotni ranko vsem 🙂
Petranel,mas IP,promin,vecer jsem uz nejak odpadla..ani na 2.kolo Zahrobske jsem uz nevydrzela...

U nas teda zase chcije a ani pejska se nehrne ven...a mne zase to ucho boli vic..OMG,furt neco 😝

Irminko jj,obe ta mlika jsou nemlich to same,akorat puvodne se Hamilon vyrabel jen pro cesky trh u nas a Nutrilon byl jakoze dovozovy..ale slozeni na chlup stejne..to by mela baba v lekarne sakrys vedet 😠

petranela
27. únor 2010

J.Cien, moc diky za IP. Co máš s uchem?
Paralen je vážně zachránce na sražení teploty, nevím co bych bez něho dělala. Teď mám něco málo přes 37 a je mi mnohem líp. Ale včera s tou 38 to byl vážně hnus, ale hlavně jsem měla strach o ty mimča, jak psala Yorinkay, teplota je pro mimča nebezpečná a zvlášť ta vysoká přes 38.

U nás v Brně teda prosvítá sluníčko a je tam asi i teplo, sníh už je skoro všechen pryč, hurá!

yorinkay
27. únor 2010

j.cien máš můj obdiv tvoje znalosti jsou úžasné, v mlíkách jsem se nikdy nevyznala a spokojeně to nechávala na laborantkách 🙂 . Ale i jinak klobouk dolů!!!

j.cien
27. únor 2010

Yori,ted uz se taky nechytam ve vsech mlikach..strasne moc pribylo vselijakych novych vyrobcu..kdysi byl jen Sunar,Milupa,Nutrilon..tak se to dalo nasprtat 😉

Petranel,mam zanet ucha-jakoze otitis externa..dr,je dost opatrny,tak mi vahal dat ATB celkove..mam jen lokalne v masti a nejak to trva..uz druhy tyden 😝 Uz jsem vztekla,ze kdybych vybrala tyden nejakych cefalosporinu nebo neco z penicilin.rady tak uz mam pokoj..ale puvodne jsem to taky chtela zvladnout bez ATB...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru