Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
1. bře 2010

Petranelo - na to tuhnuti briska pozor! Pokud by to bylo prilis casto, tak radsi volej sveho doktora. Me brisko tuhne od prosince, prvni mesic to bylo jen tak sem tam, ale pak v pulce ledna jednoho dne to bylo docela fest a hodne casto, tak si me proto nechali v nemocnici a rozhaneli to. Kazdopadne tuhnuti delohy je normalni jev, deloha je sval a pripravuje se na porod. Ale nesmi to byt ve velke frekvenci. Sestricka v nemocnici mi radila pri tuhnuti nelezet na zadech, ale na bocich a hlavne si na to brisko nesahat, protoze se tim deloha drazdi.

Bolesti v krizi jsem mela kdyz jsem byla jeste aktivnejsi (treba jsem chodila ven se psem nebo jsem neco sudlila po byte). Tady ti moc neporadim, mne se ty zada kupodivu docela spravily, asi jak se moc nenamaham.

lita
1. bře 2010

J.cien - nechces zavolat svemu gyn.dr. ohledne toho ouska? At si tam nenadelas nejakou neplechu 😖 Anebo aby ti z usi nezacaly klicit lilie, to vis, za chvili je tu jaro 😉 😀

Mimibazar je super, take jsem tam dost smejdila. Nakonec asi budu second-hand oblecky kupovat z dvojcatka.cz Maji tam super ceny na jejich bazarku a hlavne zkombinovane pro dvojcatka, muzes se mrknout tady, maji tam i plno kombinaci pro holcicky a pro Petranelu se tam najde i pro parecek 🙂
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=3375 (dobre je si to roztridit dle kategorie obleceni - lista nahore)

Ted jsem mluvila s pani majitelkou, protoze budu objednavat kocarek (konecne!), takze to k tomu prihodime a nebude se muset platit postovne. Maji tam i lahvicky dr. Brown's, ktere se mi libi, nejlevneji na netu. Kocarek by mohl byt ke konci tydne 🙂 A pujde rovnou k manzelovi do kancelare, doma ho nechci.

lita
1. bře 2010

Petranelo - jak pise J.cien, pokud mas pochyby i ohledne toho krize, tak volej doktora, rovnou mu muzes rict o tom tuhnuti. Radsi stokrat volat zbytecne, nez neco zanedbat. To mi klade na srdce muj gyn.dr. a stejne tak i na rizikovem odd. u Apolinare. Od toho tu ty doktori jsou, tak toho sveho zamestnej 😉
Urcite to bude v poradku (dvojcatka davaji telu proste zabrat), tak zadny stresiky, ale pro klid duse i tela bych mu cinkla.

petranela
1. bře 2010

Holky, díky za rady. Máte pravdu, lepší nic nepodceňovat. Můj doktor bude po poledni v ordinaci, tak mu zavolám, zdá se mi to nějaké divné... V noci mi to břicho tuhlo několikrát za sebou, teď dopledne zatím 2x.

petranela
1. bře 2010

A Lito, díky za odkázek na oblečky pro páreček, mrknu co mají novýho. Pro páreček se daleko hůř shání. Taky šmejdím na mimibazaru, už jsem ulovila několik krásných dvojčatových soupraviček za pěkné penízky 😉

Bezva, že koncem týdne budeš mít kočárek, naštěstí tu novou kolekci přivezli včas 😉

rejchl
1. bře 2010

Ahoj holky,chci se zeptat.Pravidelne kazdy den citim u spodniho prcka takove pravidelne cukani.Muze to byt skytavka????Treba i 2x denne.Mate nekdo zkusenost?Nemuze se treba dusit nebo tak neco? ☹

zuzka.o
1. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Super, že má Zuzka prcky u sebe. Těším se na fotečky.

J.Cien... ještě tě trápí ucho? To je děs, co! Tak snad ta liliová kúra pomůže.

Petranela... s tím tvrdnutím to určitě řekni doktorovi. A záda teda cítím taky. V sobotu jsem poctivě gruntovala a ta noc teda stála za to!!!

Lita...mně přijde kočárek od paní ve středu. Už se těším. Objednala jsem si i ty koj.lahvičky, jak jsi na ně dávala odkaz...Dr.Brown´s 😉 Jakou barvu kočárku jsi vlastně zvolila?

Reichl...taky to občas mám a myslím si, že je to škytka.

lita
1. bře 2010

Rejchl - ja jsem vcera citila skubani u jednoho mimiska a presne si myslim, ze to byla skytavka, trvalo to tedy docela dlouho. Ale bylo to za cele tehotenstvi jen jednou, takze opravdu nevim, zda to pripadne muze byt neco jineho. Mimisci se mi v brise tedy pekne melou a v noci i rano po probuzeni jsou velmi aktivni.

Pokud mas pochyby, tak volej doktora, presne jako Petranela - radeji volat stokrat zbytecne nez neco zanedbat.

rejchl
1. bře 2010

Lito,Zuzi dekuji,me to pripada jako skytavka,vetsinou ji ma rano a vecer.Ale radsi se zaptam gyndr.Taky se mi v brise furt melou.jak kdyby hrali fotbal 😀 Kolikrat citim i nozicku.
A o bolestech zad ani nemluvim.Kdyz me to chytne mezi lopatkama a zebra k tomu,tak bych si fakt vyskubala vsechny vlasy.Je to silene

lita
1. bře 2010

Peto - pani Valo tam fakt krasne vecicky za par penizku a opravdu jde vybrat i pro parecek 🙂 Jen jsem ji ted po domluve psala email, aby mi dala vedet velikosti u nekterych oblecku, protoze to na netu nema napsane.

Zuzi - nakonec objednam tu zelenou Seagrass, libi se mi nejvic, jsem ujeta na tyrkysovou 😉 Pani rikala, ze kdyz dnes objednam, tak by mohl ke konci tydne byt. Takovou rychlost jsem ani necekala 🙂
A ty lahvicky ma na netu za nejlepsi cenu. Jeste bych ti k nim doporucila koupit tento kartacek Farlin na cisteni slamek - pro vycisteni toho pistu:
http://shop.i-tatinek.cz/vyziva-Cisteni-hygiena...
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=965486 (Matysek ma nejlepsi ceny, treba si tam vyberes i neco jineho)
http://babygoods.cz/produkty/kojenecke-potreby/...

lita
1. bře 2010

Rejchl - presne tak, brisko se mi bouli do vsech stran a ruzne meni tvar, podle toho jak si kluci ustelou 😀 A kopani do mocaku jim jde snad nejlip 🙂

zuzka.o
1. bře 2010

Lita...super, že v pátek ti kočárek dorazí. Kupovala jsi ho i s autosedačkami nebo jenom hluboké korbičky? Já ještě přiobjednala moskitieru (univerzal). Já budu klidná, že ho máme, další věci se dají objednat kdykoli, ale kočárek byl pro mě velký strašák, aby se to všechno stihlo. A stihlo, paní je moc ochotná a milá.

Kopání do močáku je nejlepší zábava...to znám 😉 😀
V pátek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jak si tam ti prcci zase ustlali, doteď obě mimi KP.

lita
1. bře 2010

Zuzi - presne tak, po tech zkusenostech maminek z konce roku to byl docela strasak 🙂 Pani je opravdu moc mila, navic se mi libi jeji stranky, ma tam i hodne uzitecnych informaci, takze mam z jejiho webu dobry dojem. Sama ma podle me dvojcatka 🙂

Kocarek budu objednavat jen s temi korbickami, protoze chci jine autosedacky. Bud Romer Baby Safe Plus (bumble nabizi jen tu nizsi radu Baby Safe, ktera nebyla testovana na bezpecnost, navic jsem tu Safe Plus nasla za lepsi penize nez v sade s kocarkem, vychazi to o 1.000 Kc levneji) nebo Cybex Aton.

Cybex sice nejde na kocarek narazit, ale ja nejak neplanuju vozit deti v autosedacce. Spis bych rada ten Romer kvuli velikosti, pry je vetsi nez Cybex, tak z toho deti nevyrostou tak rychle. Pokud jsi autosedacky jeste nekoupila, tak tady je pripadne odkaz na ty levne Romer Baby Safe Plus 2010 (lze je pridelat do auta jen pasama, nemusi se kupovat Isofix nebo ta belted base)
http://www.babymania.cz/romer-baby-safe-plus-harry (jinde jsou az o tisicovku draz)

Moskytieru si koupim neoriginal od Ivemababy za tretinu ceny, tak snad bude na kocar pasovat 😅
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=139...

lita
1. bře 2010

Zuzi - take jsem je naposled mela oba KP, ale pekne se mi tam melou a nejak mi brisko zmenilo tvar, tak jsem zvedava, v jake poloze vykouknou na utz pristi tyden 🙂

sarri
1. bře 2010

Petranelo, šupej k doktorovi! Nechcu strašit, ale mě chytly křížové a v noci praskla voda - vše v poho a pak mě od rána bolela ta záda - KTG dobré, ale v noci rupla voda, začly kontrakce a to jsem měla pak ty křížové zas, ale v brutální síle - při kontrakcích.

sarri
1. bře 2010

Rejchl - je to škytavka, neboj. Děti to mají pořád i po narození, chuďátka. Taky mi škytaly v břiše.

rejchl
1. bře 2010

Sarri taky dekuju.
Lito s temi tvary bricha😀 kolikrat moje bricho vypada jako zadek 😀 Dve boule uprostred.Fakt sileny

j.cien
1. bře 2010

Holky to cukani,co mivate-to bude urco skytavka 😉
Petranel vidis-radeji fakt volej dr.,jak pise Sarri..to jsou cenne rady,vlastni zkusenosti!

Lito,jj,ta pani z dvojatka.cz je moc mila,byla jsem v tom jejim obchudku v Ove 😉 ,ona je takovy střízlíček-vypada na 15let a dvojcatka uz ma rikala "velke",neco asi kolem 10let snad..To je bezva,ze ti to s tim Bumbrlikem tak krasne klaplo 😉 az me trochu mrzi,ze jsem na nej take nepockala..je fakt suprovni!
Ja uz se tak tesim,az budeme drandit venku!!!Vezmu mimca,pejsku a hura do lesa 😀 😀 uz se tesim,az porostou houby-jsem maniak 😀 😀 rodinna dispozice,vsichni jsme svihli ,co se tyce hub 😀 😀

zuzka.o
1. bře 2010

Budete pořizovat lehátka? Já nevím, jestli ano.... a jestli s nebo bez vibrace....nejlevnější s vibrací pořád vychází Fischer P.
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=803701

lita
1. bře 2010

J.cien - tak to uz ma teda odrostla dvojcatka, diskuze s ni by byla asi prinosna osveta 🙂 To se mas, ze to mas k ni do obchudku blizko, pro me je to trochu z ruky a nohy dohromady 🙂

Ten tvuj kocarek je take krasny a za tu cenu! Mrzet te to rozhodne nemusi, oba budou urcite drandit stejne dobre 😉

Houby jsme kdysi sbirali s tatou. Ale ted uz bych si sama netroufla neco sebrat, mozna tak lisky 🙂 Coz je skoda, protoze ve Statech to nikdo nesbira a pry na severu Kalifornie rostou podobne houby jako u nas, pokud to budou lisky, mame vyhrano 🙂 Cetla jsem clanek o jedne Cesce, co se tim ve Statech a Kanade zivila - sbirala a prodavala do hogo fogo restauraci!

lita
1. bře 2010

Zuzi - ja o tech lehatkach vazne uvazuju a asi je poridim. Cetla jsem diskuzi na konikovi a maminky jsou s nim velmi spokojene. Hlavne ta vibrace se detem pry libi a uspava je. Mam ho na seznamu prave u Matyska 😉

petranela
1. bře 2010

Zuzi, přesně tohle lehátko v Matýskově ráji jsem si zrovna včera objednala 😉

Doktor mi po telefonu řekl, že pokud počet tvrdnutí je do 10-15 za den a pokud mi tvrdne část a ne celé břicho, nemělo by to být nic špatného. Pokud by tvrdlo celé břicho a v častých frekvencích, mám kdykoliv přijet. S těmi zády mi řekl, že se břicho teď rychle zvětšuje a proto záda bolí víc a častěji. Mám si prý koupit magnezko, ve čtvrtek mám kontrolu, tak mne vyšetří. Docela mne uklidnil, no ale do čtvrtka budu raději pro jistotu co nejvíc v klidu.

zlatovlaaska
1. bře 2010

čau špekulantky 😉 teď mi odešla návštěvka, tak na vás rychle jukám, než mě přepadne únava a já upadnu do komatu 😀

lita
1. bře 2010

Peto - mne magnezko na to tvrdnuti uz nepomaha, ale zkus ho, ze zacatku jsem mela pocit, ze to mirnilo. Mne nejvice tvrdne nahore. Opravdu zkus do ctvrtka hodne polevit, radsi se jen povaluj (pamatuj na boku, ne na zadech), na brisko nesahej a zadnou namahu. Dulezite je, v jakem stavu mas cipek a zda se neoteviras. A to sama doma nezjistis, takze do ctvrtka si dej poradny relax 😉 At se manzel stara 🙂
Nebezpecne otevirani se pry projevuje bolestivymi kontrakcemi/krecemi v podbrisku, to jen kdyby nahodou, tak at to vis a jednas rychle. Ale kdyz budes v klidu, tak se to urcite zklidni 😉

lita
1. bře 2010

Zlato - teeeda, to jsou mi hosti do diskuze takhle pres den 😀 Rikala jsem, ze ti napisu az vecer, protoze pres den te pocitac nevidi 🙂

j.cien
1. bře 2010

Lito,tak to se super-zivit se v USA sberem hub 😉 😀 😀 to by bylo neco pro mne!!! 😀

Jj,holky to lehatko je pry ze vsech nej,taky do nich pujdeme 😉

Petranel tak aspon te trochu uklidnil,dobre,zes mu zavolala 😉 ,no jo,asi nas bude do konce bolet uplne cely clovek..a ja velryba trpim jeste s tou jednou kycli...mela bych brzdit ve sladkostech,protoze se fakt neunesu..uz ted mam problem ten kamioin rozhybat 😀 😀 kdyz vstanu,nejhorsi je ten prvni krok 😀 😀 a vcera jsem po dlooouhe dobe ridila-no to byl mazec!Nedam kvuli brichu uz nohy k sobe,tak jsem ty pedaly seslapavala jen bokem chodidel...no des 😀 😀

zuzka.o
1. bře 2010

A budete kupovat dvě ta lehátka?

Petra...tak to je super, že tě doktor uklidnil, ve čt to s ním znova probereš. A teď odpočívej a nech se obskakovat. 😉

Lito...tak to musel být super houbový bussines! Tak třeba zakoupíš atlas, zapřáhneš dětičky a budete sbírat a vydělávat 😀

J.Cien...ten tvůj kočárek vypadal taky skvěle, hlavně ta cena byla boží. Já už se taky moc těším na drandění s kočárkem. Houby jsem sbírala jako malá, moc mi to bavilo, ale nejedla jsem je 😀

Ahoj Zlatovlasko.... to je hezký, se tu chechtám, že brzo upadneš do komatu 😀

j.cien
1. bře 2010

Ja prave nevim,jestli koupit rovnou 2..mam totiz jedno takove obyc,co jsem dostala uz jete po jednom prckovi..ale to je jen to miminkovske,to od Fisher je tusim az do 3 let potom-jako kresilko 😉 Tak to by se o nej pak asi praly..ne?

zuzka.o
1. bře 2010

No...to právě řeším, že je to na dýl, tak aby se nepraly.....

A ještě řeším kolotoč...jestli 1 promítací a jeden obyč.....nebo jak...

lita
1. bře 2010

Holky, jestli mate uz jedno, tak bych kupovala jen jedno FP, casem ho dokoupit muzete vzdycky. Ted ze zacatku to je spise na odlozeni mimanka po krmeni nebo prave na krmeni ci na uspani. A treba zjistite, ze ta vibrace vyhovuje jen jednomu. My zadne nemame, takze budu kupovat 2 ks.

Zuzi - s tim kolotocem mam take dilema 🙂 To jsou ale dilemata, ze 🙂
Ja asi nakonec pujdu do techto dvou kolotocu:
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=311903 (uplne nejlevnejsi u Matyska)
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=311898

Ten prvni je s promitanim, druhy se mi libi, protoze ma cerno-bile kontrastni vzory ze spoda a ty pry miminka od narozeni zajimaji a upoutaji nejvice. Nekde jsem cetla, ze je dobre nad prebalovak zavesit prave nejakou cerno-bilou kombinaci, tim se ditko zabavi a necha se snadneji opecovat 🙂

Dva promitaci kolotoce mi prijdou zbytecne, protoze by postylky musely byt daleko od sebe, aby se nepromitalo pres sebe. Promitat lze i bez hudby, takze pokud mimi v postylce s promitanim bude spinkat a to druhe ne, tak lze pustit jen to promitani pro to druhe mimi. Alespon moje teorie, praxi dosud neoverena 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru