Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
3. bře 2010

Mně ani nemluv. Chtěla jsem být krásná maminka krásných holčiček a zatím su maminka s megapozadím, gigastehnama a makropupkem. Těhotná jsem vypadala stokrát líp. Od porodu mám 5 kg navrch - to je to pasení koníků a hraní si s holkama na zemi - procházka mě z toho nevytrhne.

hancas
3. bře 2010

holki mě zase v lékárně říkali že laktobacílky v žádném případě do sunaru nebo se sunarem.jinak smecta je super tu jsme taky používali a nasadili např.2 dny dietku

hanula83
3. bře 2010

Bali, já nevím, jak to dělají ostatní doktoři, nám naše doktorka dala Prevenar i první hexa zároveň... a právě předpokládám, že od Prevenaru teda máme už klid - zapomněla jsem se jí zeptat. Jinak ale zároveň s druhou hexou chci nechat dát náušnice... Jinak holky byly včera po tom očkování docela rozmrzelé, ale pak v deset večer usnuly a byl do rána do osmi klid... A dneska už v pohodě. Akorát měla Anička taky trošku průjem, ale jen malinko... prý to může být taky v souvislosti s tím očkováním. Teplotu neměly vůbec ani zvýšenou.

sarri
4. bře 2010

Hani, myslíš, že je dobré jim s další hexou píchnout uši? Já bych taky chtěla, ale právě nevím, jak by to šlo při očkování, když posledně řvaly jak smyslů zbavené.

beruska5
4. bře 2010

hanulo83 tak ten prevenar se dáva dohromady 4x,
ted to každí měsíc píchne i s hexou dohromady 3x
a 4píchnutí bude pak kolem 18měsíce 😉

beruska5
4. bře 2010

sarri mě řekla lékařka že uši můžem píchnout po 1 hexe ale je lepší čekat po poslední hexe,teda v 6měsících

sarri
4. bře 2010

Beru, kdy jste vy pichali uši?

sarri
4. bře 2010

Aha, no to se mi moc čekat nechce.

hanula83
4. bře 2010

Tak například u Kocu v porodce píchali náušnice hned, pokud si to dobře pamatuju...

Sarri, já právě pořád přemítám, jak to udělat, říkala jsem si, že by nejdřív nastřelila náušnice (jsem asi hodně blbá a naivní, ale nějak si pořád myslím, že si toho třeba nevšimnou) 😉))... a pak píchla to očkování... A pokud by u toho řvala, tak u očkování stejně řvát bude, tak by to řvaní aspoň nebylo na víckrát, jestli mě chápeš... Ale fakt nevím, kdyby mi mohly říct aspoň ony, jestli se na to cítí 😉

Beru, tak to jsem překvapená, právě jsem myslela, že máme od Prevenaru už klid, že se to píchne jen jednou... S těma náušnicema, Kocu říkala, že u nich dávají náušnice už v porodce - pokud si to dobře pamatuju. Tak snad to nemá na nic vliv.

sarri
4. bře 2010

JJ, ve Zlíně to nabízeli hned po porodu - no holky byly tak malé, že by vypadaly směšně. No to bude. Jdeme příští čtvrtek, tak se zeptám. U vás doktor nastřeluje?

hanula83
4. bře 2010

Jj, doktorka nastřeluje... ono se o v dnešní době ještě někde píchá? Kristova noho, to si nedovedu představit...

kocule
4. bře 2010

Dobré ráno, zdraví vás jedna mrtvola. 😀 😀 😀

Beru, nám na tu lyšej doporučila lékárnice Biodermu ABCDerm Perioral, nebo tak nějak, je to speciálně na to. Namazala jsem na noc a máme to skoro pryč. 😎 Holky v kojencích zase tvrdily, že to pomůže jen na chvíli, pak se jim to vrátilo a krémík nezabíral, tak bych vyzkoušela ten krém, co našla Lita, naše šmejdilka. 😀 😀 😀 Mám ho v oblíbených a uvidíme. Ono každýmu zabere fakt něco jinýho. 😝 Lito, ještě jednou moc díky, o tom krému v lékárně nic nevěděli a neměli ho. 😝

Hani a proč se laktobacílky nemají dávat do Sunaru? Mudra to kamarádce takto vyloženě řekla, do mléka. A je to tam i napsané, že se mají do mélka vysypat. Nám pomáhají moc. 😉

Jinak jsem včera ječela na manžu, ať mi okamžitě zprovozní naše nové vozidlo, páč mě ta stará rablena málem dorazila. 😀 😀 No do kopce hrůůůzaaaa. 😀 Už mám kočárek nachystaný u dveří a valíme dnes na prochajdu, jupí. Je parádní, strašně strašně lehučký, je nejlehčí na trhu a po našem maléru s nafukovacíma kolečkama, který neustále ucházely, už ani vidět. 😠 Holky, co sháníte a vybíráte kočárek. Ať vás ani nenapadne kupovat bez předních otočných koleček!!! Budete jak soumar a odpadnete v prvním kopečku. A to jezdíme po sídlišti na asfaltu. 😝 Naštěstí ten první byl z bazárku s cílem odjezdit zimu, což se podařilo a snad ho udáme dál, třeba jako balkoňák. 😀 😀 😀 V tom je docela dobrej, je to hlubokej sporťák, takže na mrňata nefouká, ale jezdit se s ním nedá. 😀 😀 😀

kocule
4. bře 2010

Hani ano, u nás hned ten dne, kdy se odchází. My si dojeli za týden, Adul byla moc malá. 😎

kocule
4. bře 2010

Jo a máme klasiku, po mojí mamce a píchnuté. Proto to dělají malým miminům, ty větší už bojují. 😀 😀 😀

hanula83
4. bře 2010

Kocu, u nás doktorka nastřeluje, tak já doufám, že boj nebude, no ale uvidíme, pak poreferuju... u nás v porodce o tom neřekli ani slovo ☹

Jinak naprostý souhlas s Kocu, jedině otáčivá kolečka, bez těch ani ránu... Já naštěstí pár kočárů bez otáčivých koleček v obchodech ozkoušela a tak jsem šla jen po otáčivých...

kocule
4. bře 2010

Hani, u nás si mimčo vezmou tak, jak ho tam doneseš a ve stejném stavu ti ho předají (tj. oblečené a v autosedačce). 😀 Nás poslali do jídelny a malá chrněli, když nám ji vrátili, už ani neplakala. 😉 Asi bych to jinak nepřežila, vidět to. Moc držím palečky, budu na vás myslet. Dejte pak vědět. 😉 Je moc škoda, že to u vás redělají. U nás to zase nedělá dětská, poslala nás právě do porodnice, kde píchají imrvére pořád, takže to umí a malá to má fakt píchlé krásně, uprostřed a souměrně. Hlavně, aby vám to taky tak doktorka udělala.

hanula83
4. bře 2010

Tak u nás právě píchá jedině dětská, v porodce vůbec nevím, jestli a jak to dělají, neviděla jsem to tam... Takže doufám, že má doktorka praxi. Vlastně píchala náušnice už mě... Posledně asi v 17 letech, když jsem chtěla další dírku do ucha. A to už nastřelovala.

sarri
4. bře 2010

No, když jsme byli o víkendu ve městě, tak jsme čučeli, že se zas vrací do módy takové ty klasické hluboké kočáry alá Stegner po mně - 4 pevná velká kola a obří korba.
Koču, dáš je normálně do sporťáku ve fusaku naležato?

ivaajirka
4. bře 2010

Ahojky holky tak si představte jo jsem ted na vše 3týdny sama na 3děti a ještě mě vytopí sousedi včera jsem myslela ,že mě už klepne pepka včera jsem řvala jak želva jako ☹ 🙄 ,ale za to kluci všichni tři v noci krásně spali tak jsem si odpočala a je dnes hned lépe.Ivoškovi už se uzdravují neštovice už má stroupky a Jiřík už je skoro vyloupaný a Zdenda je zatím teda nemá tak jsem zvědavá co jak.
Jinak jak tu někdo psal zda jsme očkovaný nejsme a na neštovice se očkuje od 15.měsíce a stojí jedna dávka 1600kč,ale po téhle zkušenosti s Jiříkem bych jako neváhala 😒 bylo to utrpení u Ivoškato bylo vpohodě.čím starší tím horší fakt jako 😖

sarri
4. bře 2010

Já chci taky nastřelit, ale od doktora a to nevím, kde bych hledala.

sarri
4. bře 2010

Ivi, očkují se už i plané neštovice?

sarri
4. bře 2010

Já myslela, že je prostě musíš dostat a pak máš pokoj.

ivaajirka
4. bře 2010

Ne ne očkují se je to vakcína Priorix tetra .Já dla jen Jiříkovi Priorix to je příušnice,spalničky,zarděnky

hanula83
4. bře 2010

Ivi, a co je teda všechno v hexavakcíně? Já myslela, že právě i zarděnky a spalničky... už v tom začínám mít zmatek.

ivaajirka
4. bře 2010

Je to proti dětské obrně ,záškrtu,černému kašli,tetanu atp. tkové ty úplně základní nemoci víš

hanula83
4. bře 2010

Sarri, tak zajeď do Loštic, tady vám to doktorka střelí 😉

ivaajirka
4. bře 2010

Ty spalničky atp. se právě očkojí kolem toho 15.měsíce

hanula83
4. bře 2010

Ivi, já právě myslela, že i zarděnky a spalničky jsou základní... no tak to těch očkování teda ještě bude.. 😔 ☹

ivaajirka
4. bře 2010

já dala Jiříka ještě proti pneumokokům,menigokokům a žloutenku ještě chci klíštata.A to jsme si platili vše a ještějsme si připlatili tu Priorix lepší proti těm zarděnkám atp.My teda u Jiříka platili ještě i hexu:o(takže nás očkování přišlo tak na 30tis

ivaajirka
4. bře 2010

No když si člověkještě nepřiplatí vid tak je jich ještě víc vlastně platíš za ty lepší šetrnější a víc jsou pospulu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru