Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
7. bře 2010

j.cien-já se s nima dnes fotila, ale vypadala jsem tam jako debil, tak jsem to smazala, zkusím nafotit něco lepšího, nebo bez ksichtu. 😀

balina
7. bře 2010

Pejsek se natrasa vedle kocaru. Nechala jsem si tam pripevnit takovy zabezpecovaci pasy, aby se kocar ani nehnul. Teda ne ze by tam mel prostor na nejaky litani, ale sem tam tam prevazim i holcicky, ktery mi usnou v kocarku a jedeme 500 m z parku, abych je nemusela budit 🤐 Auto teda fakt supr. Porad se nas vyptavali jakyze to poridime auto (ja mam 3dverovyho golfa) a bylo videt ze se usklibaji na Trandakem. No a ted jen koukaj 😀 😀

Ty crash testy sou nejaky divny... ja jsem zase cetla, ze podle testu maji sedacky Romer snad nejvyssi ohodnoceni. Taky jsem je proto kupovala ????!!!

balina
7. bře 2010

Holky zitra zase pondeli a zase budeme sami doma 😒 To zase bude...

hancas
7. bře 2010

zuzíku.....co návštěva??

hancas
7. bře 2010

holki zítra musím odchytit klárince moč tak nám držte palce musím jí vzbudit o půl 7 abych to do 8 doručila dr.je to skrz to vyštření ledvin

hanula83
7. bře 2010

Kocu, díky za info... no musím to ještě pořádně zvážit a během příštího týdne se rozhodnout, přece jen to není pár korun, tak ještě uvidím...

hanula83
7. bře 2010

Holky, já to jen tak proletěla, ale bavily jste se o Taku pro dvojčata? Božíčku, já ho zkoušela v obchodě a něco tak těžkého jsem nezažila, absolutně nemožné s ním manipulovat a nemá otočná kolečka... hrůza.

hanula83
7. bře 2010

Lito, určitě sem taky budeš hned po porodu chodit 😉, u nás se taky neotočil svět naopak, prostě to šlo tak nějak všechno krásně dál 😉... Myslím, že taky hodně záleží, když má člověk k ruce pomoc. Já jsem sice celej den sama doma, ale jak dojede večer manža, tak mu na hoďku holky předám a jdu něco pouklízet, pak se napapají a jdou spinkat, takže taky volno... A musím říct, že ze začátku to byla myslím ještě větší pohoda než teď. Holky pořád jen spinkaly a budily se jen na papání. Teď se jim člověk musí více věnovat, ale je to radost 🙂, sranda, jak se smějou a začínají povídat 😉

sarri
7. bře 2010

Ahoj, tak my jsme taky samy. Od včerejška jsme u babičky a táta nás dens opustil domů, aby chodil do práce. Aspoň si odpočine, nabere síly, dá si basket a ve středu si pro nás zase dojede. Teď měl 3 noci "noční" - krmil sám a první ranní taky, tož si to aj zaslúží.
Dnes to bylo poprvé, co se holky obě současně doslova řezaly smíchy. Děda jim zpíval písničku o tom, jak zobali vrabci, zobali igelitové obaly a ty z toho byly úplně mimo. Já jsem nechápala. Zitra to musíme zkusit na kameru.
Jinak Elišce skončila dieta pití mléka bez mléka, tak snad se nám průjem zas nevrátí.
Jo a váhy ze včerejšího váženíčka - 6370 a 6460g a cca 60cm - měřit jdou teda dost blbě 😒

hanula83
7. bře 2010

Sarri, tak naše Elenka se dnes taky nahlas rozesmála, ale bylo to u takového zvuku, musela jsem to potom pořád vydávat a ona se hrozně smála, no sranda 🙂... Jinak já tak jednou za 14 dní taky jedu na 2 - 3 dny k našim. Taky dáváme vždycky taťkovi oddech 😉... Váhy i míry máme hodně podobné - však jsou holky jakoby stejně staré, že.

hanula83
7. bře 2010

Holky, narazila jsem na něco o těch rotavirech a tam píšou to, co říkala doktorka, nejrizikovější skupina jsou děti do 6 měsíců...

hanula83
7. bře 2010
zuzka72
7. bře 2010

Hancas-návštěva OK,mrkni do albíčka.

ivaajirka
8. bře 2010

Dobré ránko všem přejeme 😵 😵 u nás dnes budíček v 6hodin.Jiřík ještě není úplně vyloupaný tak musí být ještě doma tak mám zase všechny na povel 😀

hanula83
8. bře 2010

Bali, já taky slyšela, že Romer jsou nejbezpečnější 😉

kocule
8. bře 2010

Tak my byli na rehabce a Toma je pořád lepší a lepší. 😉 Teď mi odpadl, Adul vozím v kočárku, tak je chvilička.

Haňulko, díky za ten článek, je to moc zajímavé. A některé věci mě teda dost vyděsily. 😲

darling007
8. bře 2010

Ahoj holky, přidala jsem vám nějaké fotky do albíčka.
Koukám, že jste zase řešily kočárky, dala jsem tam našeho X-Landera, jsem s ním maximálně spokojená. Jsem na kluky přes týden sama, takže ho musím být schopná sama v pohodě složit a naložit do auta, je lehoučkej.
Jinak jsme byli v pátek poprvé na rehabilitaci, zatím jen u doktorky, budeme cvičit víceméně preventivně, do června a pak se uvidí, pokud bude všechno v pořádku, cviky vypustíme.
Kluci mají oba (Daneček víc) predilekci hlavičky doprava, máte s tím některá zkušenost? Když jim hlavičky podkládám plenkou, vždycky mi popolezou tak, aby se mohli zase pohodlně stočit... Tak pořád jen chodím a otáčím hlavičky, je to ale dost zbytečný...

hanula83
8. bře 2010

Darling, krásní chlapečci 🙂... Jestli myslíme to samé, tak u nás to měla nejdřív Anička, ale pak sama začala lehat i na druhou stranu, tak se to srovnalo, ale pozděj začala i Elenka a té to zatím zůstalo, sice spí na obou stranách, ale hlavičku má pořád na jedné straně trošinku slisovanou. Prý to nejde vidět, ale já to vidím, údajně se to má samo srovnat...

Kocu, není zač, mě pořád vrtalo hlavou, co mi řekla ta doktorka, já jí totiž věřím, vždy dobře poradila a navíc je hrozně milá a zkušená.

kocule
8. bře 2010

Darling, my měli predilekci jako prase (pardon). 😅 Prý kdybychom to nerozcvičili, tak operativně by se svalík řezal a to bychom pak rehabilitovali více jak rok. 😖 Ptej se. 😀 😀 😀

kocule
8. bře 2010

Hlavču máme šišu pořád a úplně se to bohužel už asi nespraví, ale zaplať všechno je to jinak OK. Dodnes Toma spí na své oblíbené straně, nepomůže prostě nic, je to fakt zbytečný. 😖 Časem to prý povolí, ale bude nám skoro půl roku a pořád máme tu svoji stranu rádi. 😀 😀 😀

Do 6 týdnů je to normální, pak je potřeba s tím něco dělat, aby nebyly problémy s dalším vývojem a třeba i skoliozou páteře. Cvičíme 4krát denně, nahatí a víc jak 2 měsíce. Ale rozcvičili jsme to, predilekce pryč a ještě dolaďujeme detaily, aby se třeba Toma opíral na obě ručičky stejně apod. Naštěstí neměl rozhozený i trup, protože se potom mění rotace, zadeček má třeba nesouměrné faldíky a tělo se musí rovnat zase zpátky do osy. 😢 Na obličeji mu to vidět není, až na tu hlavu. Ach jooooo. 😝

kocule
8. bře 2010

Ještě, mrně má vlastně zkrácené svaly na krčku, takže točit na druhou stranu ani hlavou nemůže. My třeba neotočili vůbec. ☹ Měl to fakt dost, byli jsme středně těžký případ a dokonce budeme součástí studie, kde se zkoumají tyto polohové vady jako exemplární příklad. 😀 😀 😀

hanula83
8. bře 2010

Kocu, tak to my neměli tak, že by neotočila hlavičkou, spíš ji měla sleženou, ale teď už dává na obě strany, ale ta sleženina tam zůstala. Doktorky jsem se na to vůbec neptala, moje mama tvrdí, že se to srovná a ať je pořád tak nezkoumám. Jenže já je nezkoumám, ona tu hlavičku fakt má sleželou, tak nevím...

kocule
8. bře 2010

Hani, to jsi neviděla tu naši. 😀 😀 Přistávací dráha pro vrtulník. 😀 😀 Určo se to spraví, hlavička se formuje až do 1 roku, hlavně, že točí. Mě pořád na rehabce uklidňují, že to zaroste vlasama a nebude to vidět. Ale samo mě to taky štve. 😖 Na druhou stranu, problémy s tím má hodně mimin.

kocule
8. bře 2010

Jinak doktorka mi říkala, že polohováním by se to stejně nevyřešilo, paradoxně na té hlavě je to i více vidět. Je to polohová vada z těhotenství, takže jen cvičit. 😝 😝 Pořád lpší slehlá hlava, než operace, tak se tím utěšuju. 😅

hanula83
8. bře 2010

Kocu, jasně, rozhodně to není problém č. 1 a buďme rádi za ty dary 🙂

lucy82
8. bře 2010

Darling krásný klučánci, a kočárek je super, moc hezky vypadá ale asi by mi vadilo že na děti nevidím ze začátku 😒

Kocu a Sarri vy máte děti už v děcáku že? Jak to snáší a jak to děláte s případným kňournutím?! Já mám sto chutí tak holky taky prdnout, David v noci chrápe, a mám pocit že se holky vždycky probudí, i když jen zašustíme peřinou nebo zakašleme jsou vzhůru a pak nemůžu zabrat. Nevím, Sofi je takovej nespavec, už jsem z ní na nervy, dneska jsem ji uspávala snad hodinu a ona byla za hodinu zase vzhůru, ale ne že by brečela ona si hraje, manža říkal ať ji nechám, že usne ale já spát nemůžu když je vedle mě v postýlce a pořád slyším jak si hraje s peřinou, nebo s postýlkou, nebo se snaží vyskočit na kolotoč atd. Tak nevím, fakt mám sto chutí je dát jinam, ale mám strach abych pak zase nelítala podávat dudly a houpat a uspávat´.No uvidíme 😒

kocule
8. bře 2010

Taky si to tak říkám. A až mi bude malý v 18nácti nadávat, že má slehlou hlavu, tak mu to pěkně vytmavím, že jsem dělala, co mohla, ale on se fakt prostě stočí na to svoje a hotovo. No jo no. 😀 😀 😀 Jinak nám na rehabce paní říkala, že tam mají chirurga, který měl jako mrně taky predilekci, ale jako dost těžký případ, kdy má posunutý i obličej i očička a dnes paradoxně tyto vady operuje. Je to hrozné, ale dřív se to fakt neřešilo a těch skolioz, no bylo jich u nás ve třídě dost. Jinak neuroložka mi řekla, že je to způsobeno svalovinou dělohy, která je v prvním těhu dost pevná a mimčo nemůže točit hlavičkou na obě strany.Měla jsem z toho výčitky, jeslti jsme něco nezanedbali, ale uklidnila mě, že za to fakt nemůžu, holt tím, že tam byli kór dva, tak místa nebylo. Já měla břicho malé, oni nalisovaní, tak tím spíš. Prý se to u druhého těhu nestává. 😝

kocule
8. bře 2010

Lucy, kňournutí neřešíme, lítáme tam, až je řev. 😀 😀 😀 Zásadně. Někdy totiž fakt vytuhnou, nebo hýkají ze spaní, což nás třeba probudí, ale oni spinkají, tak to neřešíme. Prý chůvičky navíc zvuky ještě více zesilují a mohla bys je probart ze spánku. Vyzkoušeno, potvrzeno, nemá to cenu. 😀 😀 😀 😀 Až ječí jak paviáni. 😀 😀 😀

lucy82
8. bře 2010

KOcu já to taky zkusím, už jsem na nervy mě probudí každý kvíknutí, a hned vstávám a hned podávám dudle a přitom mají zavřený oči, musím být víc otrlá a zkusit nevstat a vstat fakt až ječí. No teď v deset jsem je dala spát a Sofi už za dvacet minut je vzhůru ale nebrečí, slyším jak si tam hraje a povídá. No fakt nechápu kde bere energii když nespí ani přes den.

balina
8. bře 2010

Lucy ja jsem krkavci matka a mam hoky v decaku uz od narozeni. A je to super. Hoky jsou zvykly na svuj klid, takze vicemene v 7 padnou do postylky a neco si si tam chvilku resi a pak uz je klid. Chodime k nim, jen kdyz je rev. Takze na krmnik. Poradily mi to kamaradky a me so to moc nezdalo, ale po prvni noci z porodky jsme na to najeli a jsem s tim moc spokojena. jinak bysme se asi moc nevyspali. Jo a samozrejme mame Nanny. Chuvicku mame vypnutou, protoze fakt ty zvuky jen zesiluje a rev slysime i bez ni 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru