Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
9. bře 2010

Ježiš holky vy už valíte příkrmy? za chvíli se nenadějem a budete chyśtat tašky do školy 😀

lucy82
9. bře 2010

No Hani taky tepláky to je problém, teď má Nela na sobě tepláky 9-12 měsíců 😕 A má to kolem břicha upnutý, nechápu jak je to značený 😖
No a já si to přendám do misky a prdnu to do mikrovlnky, zkoušela jsem to i ve vodní lázni ale to by ty mý hladovky umřely hlady do tý doby 😀 A jinak v poho, ze lžičky taky neuměly a je to dobrý, ale každá jí jinak, jedna pěkně, ale prská to, druhá si to z tý lžičky musí vzít sama. Takže krmení trvá někdy věčnost, navíc si tam rvou prsty takže jsou zamatlaný až na hlavě 😀
No však ty máš taky pořádný macandy 😀
Minule tu byla kámoška, má o měsíc mladší holčičku a je teda stejně dlouhá ale tak hubená, žádný faldíky a tak lehká, jako pírko 😀

hanula83
9. bře 2010

Zuzi, letí to šíleně, však máš taky už velký kluky, určitě to uběhlo světelnou rychlostí... ach jo, na jednu stranu se těším, až budou chodit, ale ono to tak rychle ubíhá, že bych asi nejraděj v určitej moment zastavila čas, aby mi zas tak rychle nevyrostly 😉)

Lucy, jo, teď, jak už holky drží hlavičku, tak je někdy beru obě zároveň, ale vydržím to jen chvíli, přece jen je to už nějaká váha a to nejsem žádné tintítko. A navíc mi přijde, že Elenka má stále málo, po napapání mi teď někdy ještě řve, že by chtěla ještě víc. Tak jí dám dudlík a je to dobré. Já jí víc dávat nechci, protože stejně pak zvrací, takže to nemá význam...

hanula83
9. bře 2010

Lucy, ještě mě tak napadlo... já to taky vidím tak, že je budu mrkvičkou krmit celou věčnost, ale tím pádem ta mrkvička zatím schládne, ne?

lucy82
9. bře 2010

no schladne někdy to mám ještě daný v hrnci nebo misce s horkou vodou aby to tak rychle nevychladlo ale co, no poslední lžičky mají studený nebo jim to ještě na pár sekund přihřeju 😉 Ale to jsou zase nervní že odcházím tak to někdy dojí studený 😀 Jsem to ale matka 😅
No Sofule mi vytuhla pod hrazdičkou, opice jedna, budíček v pět a teď bude zase chrnět 😠

hanula83
9. bře 2010

Já byla taky zvyklá, že Anička se ráno kolem té 7 až 8 vzbudí a ještě jde spinkat, ale teď se jí poslední dobou už jaksi nechce a chce dělat blboviny. Elenka jako vždy se napapá a ještě sama zabere a Anička třeba už jen na 10 nebo 20 minut. Ale to si nestěžuju, i tak je super, že spí celou noc a já se taky pěkně vyspím. Ráno mě Anička vzbudila tím, že strašně nahlas povídala, ale fakt nahlas. Vůbec neřvala, ale měla strašlivou potřebu něco vykládat 🙂)

kocule
9. bře 2010

Ahojte, Lucy, my takhle vstáváme normálně. 😝 Normálka vám fakt závidím, že vám děťata spinkají. My jdeme spát kolem 18 h, jenže někdy usnou až kolem 19 h i později, budili jsme se dnes 2:20 na flašku, od 5 h blbneme. Beeee. Snad budou brzo chrnět celou noc a časy si spojí, než mě odvezou. 😀 😀 😀 😀 Holky, proč musí malé děti tak brzo vstávat? Já být celý den na břichu a přetáčet se, tak jsem mrtvá a chrním. 😀 😀 😀

Lucy, dáváme už mrkev s bramborem. Brambory doma nejsou, tak jsem vymyslela tuhle kombinaci. 😅 Adul nemá problém, krásně papá, ale Tomčovi lžička nejede, on radši flašku. 😀 😀 😀 Ne vždycky se hecnu, aby jsme si dali do nosu. Někdy je jen flaška, když nestíhám. 😝 Už jsem dělala i krupičku od Nestlé, je rýžová od 4 měsíců, Adul jela, Toma ji plival. 😀 😀 😀

Jinak od rána gruntuju, mají dojít kamarádky na pokec. No gruntuju je asi silný slovo, spíš přemýsťuju věci do skříní a trošku to rovnám, nemám na nějaké šílené uklízení náladu. 😠 Holky, nechcete mi přijít umýt ledničku? Já když čtu, jak Sarri umývá troubu, tak se o mě pokouší mrákoty. 😀 😀 😀 😀 Teda, ne že by tady bylo jak v chlívě, nesnáším bordel, ale spíš se jedná o provozní nepořádek, který mi leze na nervy. 😠 😠

No budeme muset jít ven, Adul nemůže zabrat a má od rána hysterák. 😖

zlatovlaaska
9. bře 2010

ahoj ve spolek, přeju dobrý ráno 😉

petulka26
9. bře 2010

Ahoj holky,

tak jak to tady čtu, tak my jsem tedy nějaký moc hubení. Luky má teď 7 kg a Elenka 5,5 kg a to už nám bude za týden půl roku 🙂

Jinak já příkrmy vařím a docela jim to chutná. Je pravda že ale nepapáme lžičkou ale kaši jim dávám do lahvičky aby se jim to lépe jedlo, taky nejsme potom tak zamatlaný 😀 😝 Lžičkou papáme akorát přesnídávky. Jinak sunaru pijeme 150 ml a na večer 180 ml kaše od Sunarky a zatím nám to stačí. Oba spinkají od 20:00 do 7:00, takže je to naprostá paráda 🙂

hanula83
9. bře 2010

Zlatu, ahojky, ty už to máš taky za pár, že 🙂

Kocu, mně se teď zase nakupilo prádlo, že už jsem říkala, že to je tak zralé na vidle. Tak se do toho musím pustit a to nemluvím o tom, že ještě další dvě tři pračky je potřeba vyprat ☹... No jo, hlavně, že děti jsou spokojeny, no ne? 🙂

zlatovlaaska
9. bře 2010

Hanu, no příští středu mám v 7:00 nástup na císaře. Teda jestli to kluci nerozjedou sami dřív 😉 půdovně minulý týden mudr. avizoval ukončení těhu nejpozdějí do konce tohoto týdne, ale včera se na konziliu rozhodlo, že podle pediatrů chtějí ukončený 38.tt, takže až 17. března. no jsem na to zvědavá. po konzultaci s anestezioložkou bude císař pod epidurálem... psychicky jsem byla připravená na tento týden, tak jsem včera byla taková rozvrkočená... tak ještě 8 dní. no stříhám metr 😀

a za chvíli budu s váma řešit kašičky a zoubky, to bude hezký 😉 😉 😉

kocule
9. bře 2010

Zlatovlásko, ty bys měla dostat medaili. Takové krásně dopečené děti. 😀 😀 😀 My jsme tady jak tak koukám vůbec takoví vesměs rekordmani. 😀 😀

Hani, prádlo je naštěstí u nás OK, suška to jistí. Já ji nemít, tak umřu, peru skoro každý den. 😅 Jen my s manžou máme alespoň 3 pračky týdně a teď ještě mrňata. 😀

Dudle máme Mam, ale je jim to fuk. Dávám jim je z čistě vypočítavého důvodu, aby neječeli a zabavili se dudáním. 😀 😀 😀 Aventy se nám teď vrací zpátky do kurzu, páč mají držátko a Toma si s ním vydrží hrát i půl hodiny, kdy si ho vytahuje z pusinky a zase dává nazpátek. 😀 😀 😀 Kdyby dudle neměli, vůůůůbec nic se nestane, nepátrají po něm.

Peti, jak to děláš? Poraď. 😀

petulka26
9. bře 2010

Kocu já nevím, spinkají mi takhle od konce druhého měsíce, já prakticky neznám noční vstávání 😀 😝 Teda doufám že to nezakřiknu 😀 Taky vůbec neznám uspávání, prostě je položím do postýlky a zhasnu, oni si spolu ještě něco ta půl hoďky broukají a pak usnou. Ještě pořád je mám v jedné postýlce, ale už je budu muset rozdělit, tak se trochu bojím že když spolu nebudou mít takový kontakt tak že se budou budit, ale uvidím.

hanula83
9. bře 2010

Peti, každé mimčo je jiné a má jiné potřeby, jsou děti, které mají v půl roku i devět kilo, a jsou děti, které mají pět, je to hrozně individuální. Důležité je, aby byly spokojené 🙂

Kocu, tak tu sušičku ti závidím, my velice neprozíravě pořídili pračku bez sušičky a tak to teď vypadá. To některé prádlo ani nemusíš žehlit, ne? 😉

Zlatu, uvidíš, opravdu co by dup budeš řešit kašičky, já si pořád říkala, jaká mám prťátka, ale to už dávno není pravda 🙂

hanula83
9. bře 2010

Holky a máte někdo děti, které už se nakrmí samy? Myslím flaškou... můj synovec má teď 8 měsíců a zhruba od půl roku už si drží flašku sám... Holky si to taky drží samy, ale ještě nekoordinovaně, že jim to musím přidržovat.

hanula83
9. bře 2010

Peti, my to taky tak máme od konce druhého měsíce, že spí až do rána. Po šestinedělí se začaly budit až ve dvě, potom postupně v pět a teď do těch 7, někdy 8 vydrží. Ale jak jsem psala, vždycky šly potom ještě spinkat, ale poslední dobou Anička už ne-eee 🙂

kocule
9. bře 2010

Hani, já mám sušku zvlášť. Pokud je to dohromady, blbě to suší a navíc nemůžeš prát, takto mi jede všechno zároveň. Pračka, sušička, myčka, parní hrnec... 😀 😀 😀 blbákov...ne, nežehlím vůbec, jen košile když je potřeba. 😉

Jooo, flašu si už Toma přidržuje. Taky nekoordinovaně. 😀

Já bych teda chrněla jak medvěd. 😀 Někdy si to s nima musím vyměnit. 😀 😀 😀

hanula83
9. bře 2010

Kocu, neboj, nastane doba, kdy budeš mít kopýtka nahoře a děti tě budou obskakovat a stokrát ti to vrátí 🙂)... tak to máte aspoň o "usínací" zvuky postaráno, co 🙂). Mně někdy přijde, že čím větší rambajs, tím líp. Ale v noci ne, to musí být klídeček 🙂

kocule
9. bře 2010

My usínáme u vysavače. 😀 A za hlavou řve televize. 😀 😀 😀 Jinak je super odsavač par v kuchyni, taky dělá pořádný rámus a líbí se. 😅

Mě by stačilo jen spát, jinak vydržím fakt všechno. A to se obávám hned tak nebude. 😝 Ale budu zase chrnět zbytek života, tak to chvilku přežiju. 😀 😀 😀

hanula83
9. bře 2010

Ano ano, vysavač u nás taky funguje, stejně jako digestoř 🙂)... třeba už to taky nebude dlouho trvat a koťátka vydrží spinkat celou noc. Já taky ještě nekřičím, zvrátit se to může kdykoliv... Dneska je super počasí na procházku, teda za oknem to tak vypadá... jsem zvědavá, až vystrčím nos.

ivaajirka
9. bře 2010

Tak jsme přidali foto jak paseme koníky:o)) 😉 😉

kocule
9. bře 2010

Hani, to přijdou zuby a bude vymalováno. ☹ Já z toho mám děsný strach, že to nerozchodím, jak je to bude chudáčky oba bolet. ☹ ☹ Nejde mi o mě, ale nebudu je stíhat chovat a utěšovat, já to vždycky dost špatně nesu, když mi jeden pláče. ☹

kocule
9. bře 2010

Ivi, to je krásné. 😉

hanula83
9. bře 2010

Kocu, ani mi nemluv, jak jsme byly minulý týden na tom očkování, tak se tam Elenka tak rozplakala, že to bylo až děsivé. Byla jsem tam s mamou a obě jsme na sebe čučely a málem začaly brečet s ní!!! No to musel být taky pohled, takovy tři bábovky 🙂)... A Anička, ta to měla vesměs všechno na háku, mrčela akorát u toho píchnutí, pak klid... Zubů se taktéž děsím, dokonce mám pocit, že možná Elence už začínají nějaké zárodky zubů růst, může to trvat ještě měsíce, než se vyklubou, ale zárodky už být můžou. Protože jeden večer začala tak šíleně plakat, ani papat nechtěla, ani televizu vidět nechtěla, prostě krize, asi hodinu. To u ní nikdy není zvykem, pořád si strkala packu do pusy, fakt to vypadalo, že ji tam něco bolí.. Hrůza a to jsem už s ní spustila, když jim člověk nemůže pomoct, tak si s nima musí aspoň pobrečet.

Ivi, krásně pasou a jsou to taky pořádná chlapiska, moc hezcí 🙂

kocule
9. bře 2010

Hani, my strašně ale strašně slintáme už 3 měsíce. 😝 A Samko od Beru už měl v našem věku zoubeček, tak jim pořád koukám do papulky. 😀 😀 Jinak kamarádka dávala na noc čípek, aby se drobek vyspal. Přes den ho to netrápilo, rozptýlil se, ale v noci to bylo hrozné. ☹

Je to šílené, jak děti rostou. My taky budeme mít půl roku, koukám jak puk. 😀 😀 Strašně to utíká. 😝

ivaajirka
9. bře 2010

Děkuju holky dnes jsme byli na krvi zda nejsme chudokrevní.Jinak u Jiříka jsme vůbec nevěděli,že mu rostou zoubky za to ted ,když má kazík to je děs,ale to mu ani nedáváme moc sladké a zuby čistí hrůza. 😖 jdem 15.k zubaři

kocule
9. bře 2010

Hani, já musela sama, nevěděla jsem, že nám budou píchat. Nestíhala jsem je líbat, ale Adul to za chvíli přešlo a vykládala jak o život 😅, Toma se chtěl chovinkat. Pak teda byli děsně protivní, nevěděla jsem, co s nima. Ven jsme ani nemohli, Adu měla teplotku, tak to bylo blbý. 😝 Třeba bude druhá dávka lepší. 😀 😀

Ven možná půjdeme, vypadá to nadějně. Dáme mrkev, dopijeme mlíko, dávám jim dojížďáka po studenu, žádné zbytky. Ráno bylo -9 st. 😠 😠 😠 Snad se to zlepší, musím taky podat DP a nechce se mi lítat v zimě. 😝

hanula83
9. bře 2010

No ony to pak snášely to očkování dobře, právě ani teplotu neměly, ale v tu chvíli, mord. U nás právě ani chovinkání nepomohlo, cítila jsem se hrozně. Že ten malej bobek ode mě čeká ochranu a já ji nechám tak trápit, nutné zlo ☹ .. Já jsem taky docela zvyklá se o ně starat sama, ale když je k ruce pomoc, tak to uvítám 🙂... Jo a jinak jsem manžu zaúkolovala na ty rotaviry a u nich ten Rotarix stojí jedna dávka taky 2 tisíce, takže dohromady 8 tisíc by to přišlo. Ale po zvážení všech pro a proti jsme se nakonec rozhodli neočkovat.. snad nebudem litovat.. Joo a u nás je teď mínus jeden, tak snad se to ještě zvedne do dvou hodin.

Ivi, já si vzpomínám, když rostly zuby mojemu druhému synovci, ani se nestačily vyklubat a už byly zkažené. Pil hektolitry čajíka a z toho se mu zkazily. Když se pak usmál, tak to byla fakt sranda 😀

irminka
9. bře 2010

ahojte,

chtěla jsem se poptat, kdy začínají mimísci pást koníčky? My se zatím na bříšku jen vztekáme, sem tam otočíme hlavičku a hlavně zvedáme prdelky a nožky 😅

Lita, Lucy: ohledně Aeropostale, mám švagra v USA, takže jim přepošlu co chci a oni mně to objednají, sem tam tam jezdí tchýně, takže to doveze do ČR ona, takže ani nevím na kolik by vyšlo poštovné. A ohledně velikostí si vždy beru L nebo XL, protože jsem vorvan a raději at to mám delší, nesnáším krátké trika. máme od této firmy hodně věcí a ze vším jsem spokojená 😉

ivaajirka
9. bře 2010

Jiřík ani čajík nepil jen vodu:O(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru