Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

tindra
18. dub 2008

Dai,to máš skoro jako já-kojení v 1 a pak okolo 4.5,to máš už trénink 😀
kojení s polštářem je už fajn,ale chce to cvik,na manž.posteli sedím ve středu u zdi,okolo sebe polštáře,z každéstrany jednoho svého chlapáka,zapnu si polštář za sebou knoflíčkem/tu nejširší část mám před sebou/,nandám si napřed toho co míň křičí,páč když křičí víc,zpravidla sebou i víc mele 🙂 teď už je to bezva,už si sami najdou zdroj,drív se jim muselo občas cpát do pusinky prso.najdu odkaz s fotkama.

daiquiri
18. dub 2008

tindra... díky 🙂 Já myslela, že se ještě vyspím před tím než porodím 🙂
Mám taky ten kojící polštář, ale nemám ho na zapínání, vadí to?

tindra
18. dub 2008

tu polohu v kleče jsem nezkoušela,ale je zajímavá 😀
zapínání nutné není,jen mi připadne fajn,že to neujíždí,ale samo že si to každý natrénuje jinak na tom "svém" 😉

daiquiri
18. dub 2008

No teda, to jsem na sebe zvědavá 😀
Ta v kleče je fakt zvláštní, hlavně si nedovedu představit, že bych v noci vstala, napolo v mrákotách a takhle kojila, bála bych se, abych se na prcky nesvalila 😅

fiallinka
18. dub 2008

daiguiri: no jedině že bychom vymyslely nějakou závěsnou síť s otvorama na prsa, dobře ukotvenou, a pod nás dát ty děti 😀

meleri
18. dub 2008

čau holky,
kdy jste se dozvěděli, že čekáte dvojčátka?hned na tom prvním ultrazvuku? Já jsem totiž po IVF a mám 2 embryjka, ale nevím zatím, jak to dopadlo, jestli se uchytila...je to teprve 23 den co jsem těhotná a na ultrazvuk mám jít až za 3 týdny, tak nevím, ten 44. den už tam bude něco pořádného vidět? 🙂) dík moc, jestli odpovíte..
Jinak já měla totiž ten hCG 876 po dvou týdnech po početí a prý to je dost, a prý by to mohla být dvojčátka....🙂

meleri
18. dub 2008

Jinak je to normální, že už mám trochu břicho? Já měla velké během stimulace, pak mi ale splasklo, až na takový hrbek nad podbřiškem..divné ne...🙂

daiquiri
18. dub 2008

fiallinka..teď si mě vážně rozesmála, pří tý představě..... 😀 😀 😀

ahoj meleri..já v 8 tt. Vlastně 14 dní po transféru jsem si podle instrukcí dělala test.

daiquiri
18. dub 2008

Teda test na to, že jsem těhotná a ještě ten den jsem šla na kontrolu a tam mi řekli, že jsou to dvojčátka 😅

meleri
18. dub 2008

tý jo? už druhý týden? to měli nějaký lepší ultrazvuk. Ten můj doktor mě vyšetřil asi 16. den, a na tom utrazvuku viděl prd! Pak tam našel nějakou tečku a řekl že to by mohlo být ono, ale že je ještě moc brzo aby si byl jistý...:(

daiquiri
18. dub 2008

Teď jsem se raději koukla do diáře 🙂 24.12. jsem byla na transféru a 15.1. jsem byla na UZV, kde mi zjistili dva váčky.
Takže jsem to trochu spletla 🙂 Omlouvám se.

meleri
18. dub 2008

Aha! 🙂 dík moc! 🙂 ale je třeba možné, že ten jeho ultrazvuk je horší...mě to totiž čeká až za ty tři týdny! 🙂 snad bude vše v poho...

juliet
18. dub 2008

meleri, já měla HCG 12 dní po transferu kolem 470 a byla to dvojčata ... na ultrazvuku jsem viděla 19. den po transferu 2 váčky

meleri
18. dub 2008

tý jo tak co já budu mít, když mi to ukázalo 876 HCG!! čtyřčata??? 😅 No jsem fakt zvědavá! Příští týden jdu na krev, tak to už třeba tak moc neporostlo...třeba nakonec bude miminko jen jedno! No mi už je to fakt jedno, hlavně at je /jsou zdravé! 🙂

issaga
18. dub 2008

ahoj holky,
meleri ja jsem byla na utz v 6. tydnu a pak d 10. a bylo videt vzdycky jedno... (a to si myslim ze moje mudra ma dobry utz) ... pak jsem byla ve 14. tydnu (nebo dokonce to byl 15.) - a mimca byly dve 😀

rezinka
18. dub 2008

ahoj holky,
dneska jsem courala cely den po litomericich, i jsem si neco koupila (2 tricka) a i takovy krasny bezovy bodycko jednomu z mimisku 🙂 pekne me boli nohy, ale jinak to bylo fajn, alespon jsem zase cely den neprosedela doma.

nad tema polohama kojeni jsme se ted s manzelem taky pobavili, teda presneji receno nad tou jednou, to je fakt sila 😀 to prece musi byt i hrozna zatez na ruce, no umite si predstavit v tehle poloze vydrzet treba ctvrt hodiny? ja bych padla po dvou minutach 😀 ale jinak to jsou dobre webovky, uz je mam ulozene, urcite se budou hodit, takze diky tindro 🙂 !

meleri jinak me prcky zjistili v 7. tydnu, krasne jim uz byla srdicka ...

rubina
18. dub 2008

Ahoj, ráda bych se zeptala, jsem podle poslední MS v 6.týdnu - počítáno od 1. dne , ale podle dnešního ultrazvuku mi doktor určil stáří na 8tt 2d ... což mi teda opravdu nevychází, musela bych otěhotnět ještě před poslední MS ... Mohlo by to ukazovat na dvojčata? 😨 Asi je to hloupost, ale trochu mě to mate... fotka ultrazvuku je v mém albíčku 😉

Jak je to s pravděpodobností narození dvojčat, když můj manžel a otec jsou z dvojčat?

Díky 🙂

rezinka
18. dub 2008

ahoj rubino, no abych pravdu rekla, tak se v tom taky moc nevyznam. prece kdybys otehotnela uz pred MS, tak bys ji uz ani nedostala, ne? ja vim, ze jsou pripady, kdy menstruujes, i kdyz jsi uz treba tehotna, ale to jsou podle me hodne velke vyjimky. no ja bych se zeptala doktora, protoze z tohohle vypoctu bych byla teda taky cela tumpachova 😅

a tvuj manzel i tvuj tatka jsou z dvojcat ?? Tak to to mas geneticky z obou stran, vid 🙂 ?! tak to k tomu mas predpoklady urcite velke, ale na procenta - to fakt netusim 😕

murecka
18. dub 2008

Ahoj holky, teď jsem se vrátila malé drbárny s holkama z práce, bylo to fajn, zas chvilu vypadnout z domu. Taky jsem mrkla na ty kojící techniky a opravdu super!!!!!Fiallinko, ta závěsná síť by to opravdu jistila 😀. Stránky jsem si samozřejmě uložila, určo se budou hodit.

meleri
18. dub 2008

holky dík moc! Jste hodné! No já už bych chtěla mít zasebou ten první trimestr, já otěhotněla po IVF a tak jsme na dítě dlouho čekali, proto mám ze všeho strach...např. když mě píchá ve vaječnících tak mám strach, co to jako je....no snad to vše zvládnu.

daniellka
19. dub 2008

Nazdárek děvčátka a pupíci
😀 Dlouho jsem tu za váminebyla juknout, doma to byl děs, napřed nemocn všichnia pak jsem si já ještě šupla angínu, aby toho nebylo málo.. Ted už to jen dojíždím,nejhorší mám už snad za sebou..
Jak se máte, co nového? Jak se daří bříškům?? 🙂

rezinka
19. dub 2008

meleri bud v pohode, i kdyz to se lehko rekne, vid? ja ty prvni tydny byla taky uplne mimo (taky jsem po IVF), vsechno mi pripadalo "podezrele", kdyz me nekde pichlo, tak jsem se lekla, ze je neco spatne, kdyz me bolelo bricho, tak jsem se bala, kdyz me prestalo bolet, tak jsem si taky rikala, jestli neni neco spatne, kdzy nic necitim, kdyz jsem mela nafoukle bricho, nevedela jsem, jestli je to dobre, kdyz mi "splasklo", zase jsem se lekla ... no nekdy jsem si pripadala fakt uz jak naprosto paranoidni blazen. Ale to k tomuhle obdobi asi tak trochu patri a v mensi nebo ve vetsi mire to typuju si odhadnout mela kazda z nas 🙂

danielko ahoj! tak to sis teda asi "uzila", co ☹ ? a brala jsi na anginu nejaka antibiotika? muzou se brat vubec nejaka, kdyz se jeste koji ?? A co kluci, co jim bylo? A jsou uz v poradku? Jinak memu brisku se dari rekla bych velice dobre, prijde mi, ze mi ted behem tydne (13. - 14. tyden) hrozne narostlo 😀

fiallinka
19. dub 2008

rubino, já myslím, žes klidně mohla otěhotnět v předchozím cyklu, poměrně velké procento ženských menstruuje dál... na tom ultrazvuku to vypadá na jednoho mimíska, i když nejsem odborník - předpokládám, že už bilo srdíčko, tak by možná našel dvě (i když kdo ví, může se to zjistit i později...)... u většiny z nás na tom ultrazvuku byly vidět váčky, resp. embrya dvě...

daniellka
19. dub 2008

rezi - užila, no! Děs běs 😎 😀 . JInak já už dááávno nekojím, takže ATB můžu 😉

fiallinka
19. dub 2008

meleri: neboj, myslím, že to zná hodně z nás, taky jsem po ivf...a je to u všech stejné

helisek84
19. dub 2008

ahoj holky,
nějak jsem se zapomněla a dlouho se neukázala. Jak se máme? Cítíte už mimíse? Já občas cítím něco, co sem ještě necítíla...ale co mám a co nemám cítit to fakt nevím. tak jsem z toho blázen bláznivá 😀

fiallinka
19. dub 2008

dai: já jsem si taky už koupila z druhé ruky ten polštář a má z jedné strany očko a z druhé šňůrku (urvanou 🙂, ale určitě to tam jde lehce došít v ruce a zavážeš ho, když bude potřeba

daniellka
20. dub 2008

heli - to už klíďo můžou být pohyby..tak si to užívej. U mě to začínalo jako takový "bublinky" 😀

helisek84
20. dub 2008

Danielko, jestli fakt jo, tak 😵 😵 😵 Včera mezi devátou a desátou se ve mně zase cosi vlnilo, takové šimrání... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru