Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
1. dub 2010

Dobré ránko, tak u nás noc nic moc, jak nechodíme ven tak zase nechtějí moc spát 😔 😔
Ve dvě se probudila Nela, tak jsem chvilku čekala co bude a pak jsem vstala a dala ji ty antibiotika o chvilku dřív spolu s mlíčkem, pak jsem vzbudila Sofinku aby se taky napila protože nebudu čekat že se tak za hodinu vzbudí ona. No napily se a nemohly zase zabrat, Nelinka usnula kolem třetí a Sofinka se pořád budila a já samo s ní, takže tak nějak co jsem se naposled dívala na hodinky bylo půl patý 😠 A před šestou už si zase povídala a byla vyspalá, zato já mám oči jak angorák a zavírají se mi

sarri
1. dub 2010

Maui, tak to krásně spíte. My "jen" do šesti (ukládám +- v půl osmé), ale zas vydrží tak hodinka a půl a jdou to dospat.

sarri
1. dub 2010

Lucy, to je blbé - já su spáč a když se v noci pořádně nevyspím, tak se mnou nic není. My vstáváme max. někdy dát cucek. A co ten pokojíček - spávají tam nebo v ložnici. My jedeme v pátek k našim a už se toho děsím, protože budeme zas v jednom pokoji a to pak spíme blbě všichni, protože se budíme.

hanula83
1. dub 2010

Ahojte holky,

Sarri, to jsem se nasmála, u nás by to určitě dopadlo stejně, náš táta má stejný "cit" na oblékání 🙂)). Akorát je právě raděj oblékám já. Včera spadla Elence ponožka a manža jí ji nasazoval tak 10 minut. Holky převléká jen minimálně, spíš mi je vždycky pomůže vysvléct, ale oblékat je mu už pak nejde.

No u nás to mají holky poslední dobou tak, že se vzbudí třeba 6:45, ale buď si vykládají v postýlce nebo jsou úplně zticha, prostě vůbec nemrčí... No tak samozřejmě taky ještě chrním. Ale pokud mě třeba to vykládání vzbudí, tak už pak nezaberu, nějak nemůžu spát, když vím, že ony jsou vzhůru. Mrčet třeba začnou až za hodinu... Pak se napapají a většinou jdou ještě spát jako teď.

hanula83
1. dub 2010

Sarri, tak to máme stejně, maximálně jen podáme dudlík, akorát poslední dobou se ani na ten dudlík moc nebudí. Byly doby, kdy jsem vstala třeba 10x jen kvůli dudlíku. To mají zavřené oči, ale mrčí, dám dudlík a najednou klid... Jinak já jsem taky hroznej spáč, možná to ty holky nějak ví a raděj mě prostě nebudí, pokud chcou, abych přes den pak v poho fungovala 🙂))))))))))

Lucy, u vás na ně v noci neplatí dudlík?

irminka
1. dub 2010

sarri: ty kapičky jsem si včera koupila a jsem zvědavá, co to s malým udělá.....jaksi to všechno ten náš malý Brunda ods(ý)írá 😕

a to bodynko je perfektní, sranda musí být i kdyby na chleba nebylo 😉

irminka
1. dub 2010

u nás platí dudloš jen pro Bruníka a ten také spí celou noc, ale Bořkovi musím dát hned flašku nebo ten řve jak lev 🙂

sarri
1. dub 2010

Já jsem teď musela koupit nové dudlíky 6-18m, protože ty, co jsme měli nám byly malé a furt vypadávaly z huby - teda z pusinek. Koupila jsem Canpol anatomické silikonové a ty jim hezky držely, tak jsem jich chtěla víc (dokonce jeden i s krytkou vyšel na 45 Kč, tak se mi i ta cena líbila), jenže jsem to kupovala ještě s nádobím na netu a jen dudlíky jsem kupovat nechtěla - no ale měla jsem, protože tady v obchodě Canpol neměli, tak jsem vzala anatomické silikonové Nuky (jeden 75 Kč) - sice hezké průhledné s červeným, což ladí ke kočárku, ale tu silikonovou bambulku to má naprosto stejnou jako ty Canpol a ještě i úplně stejný nápis "Made in Germany" - takže ty babmbule jsou stejný výrobce. Kamenné obchody - to je fakt hrůza - minule ty čepičky za 190 - to mě omývalo, jenže my fakt nic neměly a byly ty hice, tak by se mi uvařily a teď toto a to nemluvím o povlaku na přebalovák, který byl na webu za 80 a tady v obchodě za 230!
Ale musím se pochválit - byly jsme s babičkou na jarmarku a máme pro holky pruhované šátečky - moc se mi líbí a holkám to sluší. Vytáhnout jsem chtěla na Velikonoce, ale prý bude hnusně, tak uvidíme.

ivaajirka
1. dub 2010

Ahoj holky zdravíme po delší době jak je hezky tak někde stále lítáme a počítač nestíháme 😉 už nám jsou 4.měsíce,stále jen kojíme dnes máme poradnu,včera kyčle byli o.k.,ale jdem ještě jednou na kontrolu.Přidali jsme další nové foto 😵 dáme vědět odpo váhy tak zatím pááá 😵 😵 😵

sarri
1. dub 2010

Irmi, uvidíš, nám to spravilo průjem - funguje to prý oběma směry. Kdyžtak zkus udělat Sunar do toho heřmánkového čaje. Já jsem to zažila s Eli, když byla ještě drobeček. Neměla ani 3 kg a nemohla kakat - pořád tlačila a nic, až pak řvala a řvala a pomohla jsem jí teploměrem. Co máme Bebu, tak ok i teď se zeleninkou a kaší, ale když nechtějí čaj, tak jim tím říznu mléko na svačinu, aby to kakáníčko nebylo tak tuhé.

lucy82
1. dub 2010

no dudlík někdy pomáhá, ale ne vždy, Sofinka se naučila ten dudlík házet ven, nadzvedne mantinel a šup dudel je venku 😀 Ale Nelinka měla asi hlad, ona toho moc za ty 4 dny nesnědla tak to dohání kdy může, vyžahla 170ml na ex 😀

hanula83
1. dub 2010

Sarri, já mám ty Nuky taky, mám růžové a oranžové, ale dám jim je až tak za ten měsíc. Zdá se mi, že tyhle malé jim vypadávají pořád stejně jako vždycky... Jinak šátky jsme taky v neděli nakoupili, jestli myslíš klasické uvazovací... Na to je ale fakt ještě veliká zima... Spíš je to až tak na červen nebo možná teplej květen, ne...

sarri
1. dub 2010

My právě koupily takové, co jsou ušité tak, že se jen nasadí jako čepice a nic se nemusí uvazovat. Je to hodně alestické - to se mi právě líbilo - já bych to asi neuměla uvazovat 🙂)

lucy82
1. dub 2010

Jo a s tím oblečením to je sranda, minule taky manža oblíkal a povídá, tady než najde člověk předek tak uteče celý týden 😀 A to oblíkal jen bodýčko s nápisem vepředu 😀 Minule dal Sofince tepláky na ruby, prý je to tak hezčí 😕

Ivi ahoojky, teda ty jsi super že kojíš, fakt smekám 🙂 To já uz toho byla hodně na nervy 😖

hanula83
1. dub 2010

Lucy, u nás taky Ani nadzvedává mantinel a háže... to je taky zážitek ho několikrát za noc chodit umývat... Tak jen ať Neli papá, už jí je teda líp?

hanula83
1. dub 2010

Sarri, určitě to uvazování bude nepohodlné. No ale včera jsem to zkoušela a šlo to... tak uvidíme, co budu říkat, až to budu muset každý den takhle uvazovat 🙂...

Lucy, už teda vůbec nekojíš ani neodstříkáváš?

sarri
1. dub 2010

Manžel mi tvrdil, že to má prý dobře, že by ten obrázek jinak nebyl při pasení vidět a taky by prý nebyl vidět, když se tulí k tátovi.

ivaajirka
1. dub 2010

Lucy já už chtěla dávat aspoň UM mlíčko na noc protože dvě noci jsme měli vztávačku co 10min 😖 ,ale kluci prostě nechtějí nic jiného než prso tak kojíme stále stále ted už zase vydrží v noci 3hodinky 😉

sarri
1. dub 2010

Předpověď počasí - mlha, ale možná se vyčasí. Jedeme večer plavat, tak se na prochajdu asi vyprdnu - no uvidíme.

sarri
1. dub 2010

Jééééé Ivi, to jsi fakt šikulka. Já mám trošku obavy, že jak začnou zuby, tak bude se spaním konec a než si zase zvyknu, že spat nebudu, tak zešedivím. Spánek je hold návykový.

yorinkay
1. dub 2010

Tulanek, kamrádka rodila před měsícem v Bohunicích, porod super, pokoje taky, ale to je tak všechno. Po porodu si jí nikdo nevšímal, i když několikrát sestrám říkala, že potřebuje s něčím pomoct. Omdlívala, takže nemohla mít mimčo u sebe. Holčička byla o patro níž na dětské Jipce u sestřiček. Šli jsme se na ní podívat, jenom jsme řekli její jméno, ona nám ji vyvezla v postýlce před dveře a odešla!!! Pžedstavtre si, že by to byl někdo cizí a holčičku zablil a odešel, ta sestra by na to snad vůbec nepřišla! Já jsem rozhodně pro Obilňák

hanula83
1. dub 2010

Yorinkay, takových nemocnic je myslím většina, já taky v Olmiku když jsem byla na tom císaři, tak manža čekal na chodbě, ale jak je tam milion sester kolem, tak jsem nevěděla které říct, že je to manžel, tak jsem to jedné řekla a ona že jo jo jo... No a pak stejně samozřejmě mimča ze sálu vezla jiná a manžu neznala. No a on akorát viděl, že někdo z toho sálu veze dvojčata, tak se tam hned přifařil a říkal, že asi patří k němu... Tak sestra mu Aničku hned vrzla do náruče a šla s Elenkou pryč, ji umýt. Takže to mohl říct kdokoliv, že je jejich otec a klidně by ji odnesl...

lucy82
1. dub 2010

Hani nene už nekojím a ani neodstříkávám, zmizelo to tak nějak samo postupně, nešlo o to že bych nechtěla ale oni už prso nechtěĺy ani v noci, a Sofi sice jo, ale co ta u toho všechno dělala a stejně se pak budila za hodinu že má hlad, tak jsem to vzdala. Ona normálně dělá psí kusy u flašky, jsme ji včera nahrávaly no fakt sranda,dáme ji na polštář a ona si sedá, pak si u toho povídá, pak se napije a znova to samý. Krmila mamka tak jí jímal děs 😀
Holky když vaše děti zkusíte postavit mají pevné nožičky nebo je hned skrčí? Nelinka je jak hadrová panenka a to je asi dobře, ale Sofi si normálně stoupne a ty nohy nepokrčí, prostě stojí, když jí položíme na vyvýšenou polohu tak si sedá, vím že to není dobré ale já nevím co už s ní, když ji držím v náručí tak se taky předklání do sedu 😔 🙄

ivaajirka
1. dub 2010

Lucy taky to máme tak Ivošek je žužu 😀 tak mu říká manža a Zdenda je jak skála pevnej chtěl by už sedat atp:o))

lucy82
1. dub 2010

Ivi kluci jsou teda pořádný macíci, kojíš smetánku ne 😀
Nám Nelinka teď po tý nemoci tak zhubla, normálně nemá žádný stehniska a bříško 😔 Ale jinak je ji už dobře, už jsme bez teplot, a Sofík to taky nechytla tak jsem ráda 🙂

sarri
1. dub 2010

Lucy, já jsem to řešila včera. Babičky - teda hlavně moje mamka, protože tchýni vidí sporadicky na pár hodin měsíčně - si je posazuje na nohy - holky mají sice podepřená záda, ale mně se to moc nezdá, neb se v současnosti prosazuje posazování, až si dítě samo sedne, což za nás nebylo a děti seděly opřené o polštář úplně běžně - ve švagrově deníčku bylo, že ve 3m seděl v rohu postýlky přivázaný na hrnci. Jenže naše generace má taky pěkně ......(dosaď vulgární přídavné jméno 😉 ) záda. Manžel si je zas posazuje oproti sobě opřené o jeho stehna - to se jim moc líbí a přijde mi to stejné jako v autosedčce, ale abych pravdu řekla, tak v tého oblasti tápu - co se může a co ne.
Vyčetla jsem, že fyziologické je to, že se dítě přetočí samo na břicho a přes překážkový sed se pak posadí.
Budu ráda, když napíšete svoje názory.

hanula83
1. dub 2010

Lucy, u nás je Anička úplně taková tuhá a i svalnatá, tvrdá 🙂, jako nějakej sportovec 🙂). A taky si jakoby stoupe, ale já ji nenechávám vůbec, ani na vteřinku, až si sama sedne, sama otočí... A Elenka je zase hrozně měkoučká a ani ji nenapadne se otáčet.... Každopádně obě si na vyvýšené ploše chcou sedat, strašně moc si chou sedat, musím je pořád krotit.

hanula83
1. dub 2010

Sarri, u nás to babičky taky dělají a vlastně to dělají všichni kolem a já to hrozně nerada vidím, úplně mě chytá amok. Obzvlášť, když to opakuju pořád dokola, aby je nedávali sedat... Ale už pomalu rezignuju... Na tu chvilku to vždycky vydržím. Já sama je držím jak kdy, ale nikdy tak, aby přímo seděly...

darling007
1. dub 2010

Ahoj holky, tak my jsme začali s cvičením, musíme rozcvičit predilekci hlavičky, hlavně Daneček. Sestřička na rehabilitaci důrazně upozorňovala - žádné posazování, postavování a vodění za ručičky!!! Holky, já nevím, ale jak to vysvětlovala, znělo to docela logicky, dítě se to musí naučit samo. Až bude zralé na to, si sednout, tak si sedne samo, stejně tak s postavením...
Já je teda určitě posazovat nebudu, nerada bych jim ublížila, prý na to páteř ještě není připravená a může se jim hodně ublížit, když je k tomu budeme nutit...
Já vím, vždycky se to tak dělalo... ☹

lucy82
1. dub 2010

No já seděla sama v 5 ti měsících a taky mám skoliozu páteře, jenže vysvětkuj to každýmu neposazovat neposazovat, já si je dám na nuhu a opřu si je o tělo, ale Sofule se prostě odstrčí a sedne si, naučil ji to manžel který je pořád posazoval a posazoval a neshledával na tom nic špatného. Jenže na to už je asi pozdě a SOfík nám bude asi prvně sedět, přetáčí se pořád, dneska převlíkám Nelinku ráno a říkám si že je v ložnici nějaký klid a ona už byla zase na bříšku 🙂
Jo a Sarri máme pořád v ložnici, ještě se nikdo neměl k tomu aby vyklidil pokojíček, takže by se tam dvě postýlky nevešely teď, je tam skříň, a obr stůl na počítač kterej nemáme kam dát 😒 Tak jsem zvědavá kdy to manža dá do kupy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru