Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ivaajirka
4. dub 2010

Všem Veselé Velkonoce ted jsem dopekla beránky dobarvila vajíčka uložila všechnu zvěř a jdu hajat páá 😵 😵

hanula83
4. dub 2010

Zlatovlásko, já se taky chtěla podívat, ale nejde na to kliknout....

J.Cien, já silikonovy dudlíky normálně ve vodě vyvařuju, nevím o tom, že by se jim něco stalo... Jsou silikonové ty bílo-průhledné, že? A s latexovýma nemám zkušenost... A co jsou to ty španělské deky? Třeba je doma taky mám a ani o tom nevím 😉))...

Jinak souhlas, myslím, že na císaři je opravdu nejhorší to vstávání z postele, to si taktéž pamatuju.. ale v podstatě je to jen ta chvíle, pak už je to jen lepší.

Zuzi, krásní chlapečci, všichni čtyři 🙂)

hanula83
4. dub 2010

Joo, tak už mi to šlo... no to bylo hezky.. úplně jsem si u toho pobrečela... Ach jo, teď mě o to víc mrzí, že jsem u toho nebyla vzhůru... ☹

kocule
5. dub 2010

Ahojte holky, dneska se nám činí tatínek. 😀 😀 😀 Krásné velikonoce všem.

Já taky moc brečela, ale až na pokoji, jak jsem se probrala. 😉 Nedá se to zapomenout, to je prostě zážitek na celý život, když máma poprvé uvidí svoje děti. Císaře se holky vůbec nebojte, já byla naaaprosto v pohodě. Taky mě to samo bolelo, ale ta radost z dětí byla větší, to člověk na všechno tak nějak zapomene. 😀 😀 😀

Salu, Evču znám, ležely jsme spolu na rizikovce 14 dní v porodnici. Ona tam teda byla dýl, my jen ke konci. A prdla jí voda pár dní po mým porodu, byly jsme i na stejným patře. Akorát ona o tom asi neví, my jsme odcházeli domů a ona šla na šestinedělí. 😉

zuzka72
5. dub 2010

Holky nebojte, císař je v pohodě, však jsem to tady psala, klidně znova a každý den. 🙂

maui
5. dub 2010

Přidávám se k obdivovatelkám císaře 😉 Těch nepříjemných okamžiků bylo tak málo a ta radost z dětí, tak obrovská! 😵

maui
5. dub 2010

Přeju všem krásné Velikonoce a vznáším dotaz: kolik toho dáváte k těm příkrmům? My dali včera první lžičku a holky zdlábly bez protestu každá půl skleničky, tj.60g., a vypily celou dávku mléka, tj. 170 ml 😕 Dneska by snědly tu skleničku asi každá celou, nevím, jak jim to mám dávkovat a kolik jim k tomu dávat mlíka 😕 Poradte prosíííím... 🙂

hancas
5. dub 2010

maui....já dával tu malou sklenici příkrmu plus 110ml mlíčka a pak jem dávky zvyšovala podle hladu myslími si že se toho nemusíš bát

zdepros
5. dub 2010

Ahoj holky, všem veselé velikonoce
Taky se můžu připojit k tomu že císař celkem v pohodě, já tedy v celkové narkoze, nejhorší je to poprvé vstát a pak už jen lepší, já jsem dětičky neměla hned u sebe, byla jsem 2 dny na jipce a kluci 14 dní, tak jsem měla čas odpočívat, sice jsem za nima chodila, ale pořád jsem tam být nemohla.
Zuzko72, jak ti kluci přes den spí?, máme je obě měsíční-my se tedy teprv teď měli narodit, ale kluci spí skoro pořád, většinou po jídle usnou jen Kubík má pořád nějaký bolení pořád se kroutí, tlačí, budí se ze spaní, nejhorší je to večer, to ani chování nepomáhá, prdíky mu jdou, kaká jednou denně tak nevím co mu může být ☹ , jo a strašně moc jíme 800ml denně, asi z nás budou otesánci

lucy82
5. dub 2010

Maui my jíme tu sklenku těch 125g a někdy k tomu vypijí 60ml mléka někdy ne, dřív když jedly každá tu půl sklenku tak mi taky vypily hodně mlíčka 🙂 Dneska třeba snědly sklenku ale mlíko k tomu nechtěly, takže jak kdy 🙂
No dneska ven nejdeme, je u nás hnusně a zima, a tatínek má rýmičku a mě se samotný nechce když bude v ulicích plno ožralých koledníků 😒

elly01
5. dub 2010

Holky, vy jste zlatíčka, děkuji za uklidnění, že se dá císař zmáknout. Už se ho bojím malinko míň 😉 A přiložili vám miminka k prssům ještě na sále nebo to není u sícaře možný?
To je paráda, když smí tatínek až na sál. U nás smí tatínek jen za nějaké sklo a pak hned dostane prcky k pochování.
Jinak všem přeji krásné a veselé velikonoce 🙂

zuzka72
5. dub 2010

Zdepros-jak píšeš jen spí, budí se jen na jídlo a občas když je bolí bříško,a asi třetí den mají tak půlhodinové koukání ráno a odpoledne, jako, že konečně otevřou oči a koukají a pak zase spí. 🙂
Jinak já myslela taky, že po císaři nevstanu a pak vyskočila, jak rybička a děti jsem měla dvě hodiny po zákroku u sebe až doteď 😀 , takže se to dá, nejhorší bylo ležení na zádech-to nesnáším, ale zvládla jsem to díky tomu, že u mě byly ty děti. Jinak mě je nepřikládali, jen dali k hlavě, dostali pusinku a hladila jsem je ale hned je odnášeli. ☹ 🙂

yorinkay
5. dub 2010

Elly to přiložení po porodu si radši domluv dopředu. Asi to není samozřejmé. Já ho neměla a strašně mě to mrzí. A mlíko se mi udělalo až pátý den, myslím, že by jinak fungovalo všechno líp.

yorinkay
5. dub 2010

Zuzko co Lukášek už pije nebo dáváš z lahvičky? My máme asi laktační krizi, děti vypadají, že by pili, ale už není co ☹ . Hlavně Vašek drží cecek v tlamičce, má ji otevřenou a řve. Ale když ho manža vezme tak se nechá chovat a culí se, tak to zase moc hladově nevypadá, co? A pak v noci klidně spí do půl druhé, to kdyby měli hlad, tak asi budou za 3hodiny vzhůru nebo ne? Poraďte 🙂 !

sarri
5. dub 2010

Salu, ta trojčátka z odkazu byla v inkubátoru vedle našich holek - dali se všichni 2 do jednoho - byli to fakt prťavky - sestřička nadávla, že maminka celé těhotenství prohulila včetně pobytu v nemoci - to je hrozná nezodpovědnost obzvláště u trojčat.
My prázdninujeme u babičky, ale teda je to pro holky hrozně náročné - bortí se nám tu režim, neb je to samá návštěva u nás a ještě prababičky navštívit a holkám nejvíc vyhovuje zajetý režim, který máme doma, takže jsou takové nesvé a víc uřvané.

salu
5. dub 2010

Ahoj, mě zaujalo, že je tak mladinká a má trojčátka 😝 Netušila jsem, že Kocule i ty Sarri víte o koho jde 🙂 Tak snad jsou teď všechny 3 děti v pohodě a maminka se o ně dobře stará.

irminka
5. dub 2010

nová fota chlapečků,když tak kukněte

hanula83
6. dub 2010

Irmi, no krása, opravdu jsou vám podobní, ale zároveň jsou dost podobní i sami sobě 🙂

Lucy, tobě sní holky celou skleničku? U nás pokud je to mrkev, tak taky, ale všechno ostatní mi bojkotujou. Už nevím, co s nima a jsem ráda, když jim vnutím aspoň pár lžiček...

Elly, já byla v celk. narkoze, takže nevím, zda je přiložili, ale dost o tom pochybuju... A přinesli mi je až pár hodin po operaci...

Zuzi, já se právě divím, že ti je ve Šternberku dali na JIP. To by v Olmiku určitě nehrozilo, tam nebylo kde mít děti, bylo nás tam 5 ženských a 3 z toho jsme měly narozená miminka, děti by tam asi být nemohly... Nejhorší bylo, jak jsem se pořád musela doprošovat, aby mi holky už konečně přinesli ukázat... Prostě ulítané nestíhající sestry a já se tam můžu zbláznit, když chci děti vidět... No naštěstí se to dalo přežít...

Jo ještě k tomu císaři, taky se budu už opakovat, když napíšu, že císař pro mě super akorát krom prvního vstávání pro mě bylo hrozné ještě to, jak mi prohmatávali pořád břicho bezprostředně po operaci. Byla jsem sice pod vlivem léků, ale síly jsem myslím měla jako býk, když jsem tu sestru odstrkovala, aby už mi to břicho neomačkávala... Ale to se možná dělá i po přirozenym porodu - nevím.

Jinak jsme taky u babičky a holky spí jak dřívka a já syslím už od 3 do stropu... A to jsem večer usnula jakoby mě do vody hodil, byla jsem po včerejšku úplně kaput. Objeli jsme co se dalo... a u našich se toho sešlo... Hromada lidí... a jak píše Sarri, já jsem taky zvyklá na nějakej denní režim a holky taky a tady se moje veškeré snažení většinou úplně bortí...Navíc tu spí holky v jedné postýlce a kopou se... No jo, ale nedá se nic dělat.

Velikonoce dopadly dle mých představ, žádný ožralý koledník a mrskut jen od nejbližších a ti znají moje nechutenství k "pořádnému vymrskání", tak se podle toho chovají 😉

sarri
6. dub 2010

Proč nemám u Irminky ten nápis fotoblog? U všeckých to mám.
Taky jsem přidala nějaké foto. Jo a vážila jsem holky - Eliška 6860g a Adélka 6860g 😀

hanula83
6. dub 2010

Sarri, já to tam taky nemám u Irminky 😉... ale stejně když chceš kouknout na její fotky, tak stačí kliknout na pas 🙂

hanula83
6. dub 2010

Sarri, moc pěkné, jde vidět, že holky už hodně vyrostly 😉.. Jinak já jim rifličky vůbec nemůžu dávat, táhne je to na bříškách... Já jsem taky zvědavá na váhy... my máme jistě velký rozdíl, Anïčka je stále takovej atlet a včera se dokonce už sama přetočila.. a Elenka, té se nechce nic.. 😕

maui
6. dub 2010

Dobré ránko všem 🙂 Lucy, Hancas díky za vaše zkušenosti. Dneska zkusím dát holkám celou skleničku, není to moc na třetí den? A jsem zvědavá, kolik pak dají mlíčka. Mám pocit, že jsou to Otesánci a snědí vždycky všechno, co jim dám, i když pak blejou 😀 Mrkev je fajn, ale nejde vyprat 😠 Uvidíme, co řeknou na brokoličku, počítám s ní ve čtvrtek...

Irmi, krásné kluky máš 😵 I ten nejstarší brácha je fešák 😉 Já mám podobného 🙂

Sarri, holčičky jsou teda už slečny se vším všudy - rifličky, náušničky... 😵 Nás náušničky teprve čekají, až po očkování, které bude bůhvíkdy. Musíme počkat na vyjádření neuroložky, které bude až koncem května ☹ Už aby to píchání měly zlatíčka za sebou... Jinak jsme skoro stejně velké - v neděli jsme vážili: Sofča 6990g a Sára 6835g 😵

hanula83
6. dub 2010

Maui, my měly mít druhé očkování a hned potom náušničky tento týden... Jenže doktorka si vzala dovču, tak to bude bůhví kdy ☹(... taky jsem už jsem chtěla, abychom to měly za sebou...

lucy82
6. dub 2010

Ahojky holky 🙂
Tak my jdeme dnes na kontrolu tak snad už to bude dobré, akorát doufám že nás nenakazí manža protože má nějakou chřipajznu, kucká, smrká, tak snad to nechytneme 😒

Hani jj holky už jí celou sklenku, a už jim dávám i přesnídávku tak dvě hodiny před obědem, nechtějí v tuhle hodinu pít mlíko, a šmakuje jim 😉

Sarri holčičky jsou naprosto úžasný 😉 A Hani s těma rifličkama je to jak u nás, já mám teda doma jen samé rifličky, a nějaký pláťáky na léto, ale na to je ještě zima, a velikost 3-6 měsíců je Nele upnutá, i když nemá zapnutý knoflík ☹ A stály dardu a nemůže je nosit 😠 😠

Ju a včera se nám přetočila konečně Nelinka na bříško a začala přitahovat nožičky a plazit se pozadu, sice uplazila tak 3mm za hooodně dlouhou dobu ale jde jí to, to Sofi kope jen nožkama 😀

zuzka72
6. dub 2010

Yori-tak já mám moc mlíka, teče mě to všude a to už mě trošku vadí, furt se umývám a furt cítím tvaroh, nebotak něco. 😀
Nakonec kojím a večer dávám flašku, ale ta vůbec nezasití, nevím z čeho to dělají, důležité je, že to Lukajda vypije a nenadře se, jako u prsa. 😝 Zkoušela jsem Nutrilon a Sunar, ale je to na prd, po Nutroši blil a Sunar taky nezasytil. Dnes jdu koupit nějaky mlíko Bio od babylove-prej je dobry(nesnáším Bio, ale zkusíme to). Pak mi ještě Milu poradila Nutrilon Good Night 1, že je sytější, na internetu není, jen dvojka, tak zkusím obchody u nás. Dokonce, tak, jak krásně Lukajda spal do rána, tak ho teď budím, aby papal, ať přibere, raději obětuji noc, než aby byl takovej kostliveček, gór když Péťa vypadá tak na půl roku. Dnes po koupání budem vážit tak pak napíšu a ve středu jdem do poradny.
Hani-asi jsem to blbě napsala, já psala, že mi je dali až po dvou hodinách, ty dvě hodiny jsem ležela v místnosti sama z TV a až mě převezli na pokoj, tak tam mi je dali. Myslela jsem, že mi je na porodním sále dali oňufat a pohladit, i ruku mi na to odkurtovali, ale nepřikládali. Myslím, že je to blbost je po porodu přikládat, teda po císaři-tam jde asi o minuty a děti musí honem do inkubátoru, aby se jim neohrozilo zdraví, tak je asi lepší to oželet, i když by to bylo super a je, já to zažila dvakrát u kluků, že mi je hned přiložili. Je fakt, že teď mi ty děti dlouho připadali, jakoby cizí, ale to je asi tím císařem. No ale jsou moje. 😀
Sarri já to taky u Irminky nemám. ☹

balina
6. dub 2010

sarri holčičky jsou úžasné. takové fešandy.
Rovnou musím zkouknout i ostatní albíčka když je u nás výjmečně klid.

Zuzko to ty si psala že se tvoje děti vůbec nebudí v noci? To mi teda řekni jak si to udělala. Adélka už zase najela na buzení 2x za noc a ja jsem polomrtvá 😖

j.cien
6. dub 2010

Ahojky vsem,tak mame konecne po Velikonocich 😉 ...ty ja moc nemusim...

Koukla jsem na fotecky ,deticky mate vsechny tak nadherne!!!!!Zavidim!!! 😀 😀

Taky bych moc chtela,aby mi je po cisari hned prilozili...dr.jsem se ptala,pry ne ze by to neslo,ale je to "technicky"dost blbe proveditelne..takze mi je asi daji taky jen pohladit a odnesou...rikala jsem to segre a ta se divila,proc na tom tak chci trvat,ze ona by to teda neriskovala-pac na tom operacnim sale je teplota bezne jen 15st. a pro nahate cerstve mimi je to pry nebezpecne,byt jen tak polozene na mne...treba jen tech par minut,ale doporucuje se dyl...
Tak kdyz to vezmu z tehle strany..tak to ma taky lodiku..mne nejak nedoslo,ze oni na oper.sale maji fakt takovou kosu..to maji proto,aby se nepotili a aby to min krvacelo....

zuzka72
6. dub 2010

Bali-jj to jsem psala já, Lukášek spával celou noc od 19hod do 8 do rána a to jsem ho musela budit. Teď jsem ovšem ho začala budit ať jí a přibírá. Jinak Péťa jde spát v 19 a vzbudí se v 1 a ve 4 a pak v 7. Takže tak teď budím i Lukáška a jedeme tandem. 🙂 Akorát mi fakt vadí, že už v 9večer mi kape z prsou a v tu jednu než začnu kojit tak jak se probudím je všude mokro, všude mlíko a prsa mám tak 3xvětší, no hrůza. ☹

j.cien
6. dub 2010

loGiku-pardon 😉

j.cien
6. dub 2010

Zuziku bud rada,ze mas prirodni mlicko 😉 !A zkousis Lukajdovi to ridsi predni odstrikat a dat mu az to hodnotnejsi zadni,ze by treba rychlejc pribiral...?Nevim,jsem laik...tak se nezlob,pokud blbe kecam.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru