Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
12. dub 2010

Darling, to je jasné...jestli dáš občas flašku, tak už ví, že je to z ní pohodlnější a domáhá se jí řevem. Ne nadarmo všude apelují na přikrmování alternativními metodami, flaška je ta nejhorší varianta. Ale my, co mámew jen jedny nervy nedáme na flašku dopustit...a ted mě Liga kojení roztrhá 😀 😝

maui
12. dub 2010

Sarri, ty se máš, já to musela dát z vlastní kapsy 😀 Holt jednou vynechám kosmetiku 😝

sarri
12. dub 2010

Tak to já mám kosmetiku podomácku - toho požitku z čištění pleti vymačkávací technikou bych se nedokázala vzdát 😉 Na to su úchylná. Tady je zas počasí na houby - pod mrakem - a udělala jsem vstřícný krok vůči dešti - vyvěsila prádlo.

hanula83
12. dub 2010

My máme pořád ty od Babynova, mají výhodu v tom, že jsem maličké a tak nemám strach, že by se tím holky zadusily, na druhou stranu určitě by chtěly holky větší, aby si to mohly dát na celou pusu 😉... no tak nevím... A taky pořád žužlají ty růžky 😉

hanula83
12. dub 2010

Jinak, holky, taky vám došel takovej přeplatek na daních? Já na to zírala jako blázen... Nevím, kde se to vzalo? 🙂)

sarri
12. dub 2010

Hani, raduj se mně asi 2.500 - jsem od dubna marodila - takže nic moc. Teď tu akorát klejeme na ty daně s manželem.

hanula83
12. dub 2010

Sarri, tak to nechápu, no já byla na nemocenské od července, že by to udělalo tak moc? Sice mi dlužili od loňska 2 tis, protože mi to zvrzali, ale s tím jsem počítala. Přišlo mi 8,5 tis., snad to tu můžu napsat. Spíš je mi to fakt divné..

sarri
12. dub 2010

To je možné - dělalas o 3 měsíce dýl. Mně to moc neměli z čeho vracet - začala jsem marodit koncem března, tak jsem moc neodvedla.

j.cien
12. dub 2010

Pekne pondelicko vsem 🙂
Eirin,treba to byla jen vyjimka..tvoje nespava noc..pac to,co mam ja uz dva mesice..to bych neprala ani nepriteli ☹ ...kruhy mam uz pod ocima jako bubak 😀 ale jak si odskrtavam ty dny,co mi jeste zbyvaji...tak je to najednou pozitivnjesi a sice se citim mizerne,ale nejak to uz snasim 😉 s vidinou svetla na konci tunelu 😀 😀

Holky,mam pocit,ze se mi tou vahou nejak prodlouzila noha..vsechny boty mam male 😝 ....vsak mam taky 92kg...OMG!

To jsem rada,ze usinacky funguji 😵 ,ja jsem se bala te hlavy na tom,ze si to treba nacpou do pusy a udusi se... 😕 ale snad je to bezpecne,kdyz je to od 0roku...

Darling a neuvazovala jsi o tom,zavolat nejake primo "laktacni poradkyni",aby ti prisla domu a pomohla to prekonat...teda pokud chces dale kojit,tak to mozna za ty 3-4stovky,co bys ji dala,stoji..... 😉

Holky maminky,do prorodky si mam brat i kosmetinku na myti miminka?Nebo jen plenky a ubrousky??

j.cien
12. dub 2010

Pekne pondelicko vsem 🙂
Eirin,treba to byla jen vyjimka..tvoje nespava noc..pac to,co mam ja uz dva mesice..to bych neprala ani nepriteli ☹ ...kruhy mam uz pod ocima jako bubak 😀 ale jak si odskrtavam ty dny,co mi jeste zbyvaji...tak je to najednou pozitivnjesi a sice se citim mizerne,ale nejak to uz snasim 😉 s vidinou svetla na konci tunelu 😀 😀

Holky,mam pocit,ze se mi tou vahou nejak prodlouzila noha..vsechny boty mam male 😝 ....vsak mam taky 92kg...OMG!

To jsem rada,ze usinacky funguji 😵 ,ja jsem se bala te hlavy na tom,ze si to treba nacpou do pusy a udusi se... 😕 ale snad je to bezpecne,kdyz je to od 0roku...

Darling a neuvazovala jsi o tom,zavolat nejake primo "laktacni poradkyni",aby ti prisla domu a pomohla to prekonat...teda pokud chces dale kojit,tak to mozna za ty 3-4stovky,co bys ji dala,stoji..... 😉

Holky maminky,do prorodky si mam brat i kosmetinku na myti miminka?Nebo jen plenky a ubrousky??

lucy82
12. dub 2010

Hani oni už chodí přeplatky? Juuu mě vrací 9,5 tísíce juchůůůů, jdu se podívat na účet, ale nela pořád brumlá nechápu co jí je 😖

lucy82
12. dub 2010

Darling laktační poradkyně nemají cenu, taky jsem jedný volala, protože jsem měla i pocit že z toho prsa jak Sofi přestávala sát je míň mlíčka a paní mi poradila odsávat v noci každý dvě hodiny aby se mlíko vytvořilo.Což se mi zdá prakticky nemožné protože jsem v noci ještě kojila a nevěděla jsem kdy se holky vzbudí a odsávat každý dvě hodiny, to bych jako spala kdy?! Pak jsem ještě brala homeopatika na tvoření mlíčka, na nic, nechtěla to pořád, tak jsem to zvdala.

hanula83
12. dub 2010

Sarri, tak to asi bude teda tím, že jsem toho půl roku dělala, když Lucy taky má víc.

Lucy, a dokdy jsi makala ty?

Jinak ohledně laktačních poradkyní jsem tu taky už psala... pro mě byly naprosto zbytečné a řekla bych, že akorát na vynervování... někdy je lepší se řídit svým pocitem.

sarri
12. dub 2010

No, mně taky nikdo nebyl schopný vysvětlit, jak mám co 3 hodiny kojit, dokrmit, odsát - i v noci a do toho domácnost apod.

lucy82
12. dub 2010

Hani já jsem byla nemocná od února do dubna,a a pak jsem začátkem července šla zase na nemocenskou. Ty jo to už jsem tak dlouho doma, to fakt letí 😲

maui
12. dub 2010

Nám vracejí taky dost, ale spolkne to nákup nového auta, tak si to ani neužiju 😠
Hanul, naše holky od malinka spaly tak, že si přetahovaly plenu přes obličej. Když hlídal děda, tak šílel, a byl schopnej u nich hodinu sedět a kontrolovat, jestli se nedusí 😀 Ale oni jsou tam takové vzduchové kapsy 😀

maui
12. dub 2010

Mně laktační poradkyně pomohla s uchycením, ale jen na chvíli, potřebovala jsem, aby u nás chvíli bydlela 😀 Jakmile jsem byla s holkama sama, zase se rychle vrátili k tomu špatnému přisátí a já je zaboha neuměla přimět, aby se chytly tak, aby mě to nebolelo 😒

j.cien
12. dub 2010

Tak s tou laktacni poradkyni je to asi indi-vindi.
Ta moje kamoska,co ma rocni dvojky a dodnes je koji-tak si tu svou hrozne chvalila a pry bez ni by to neustala,kdyz mela krizi takto zpocatku...ale ona si ji zavolala domu,ne jen po telefonu...tak asi je to pak jine...

maui
12. dub 2010

Ježíš, já píšu jak prase, nějaké i-y vůbec neřeším 😲 😠 🙂

hanula83
12. dub 2010

Lucy, máš pravdu, letí to hrozně... Já jsem chvíli ráda, že jsem doma a mám klid a jindy zas nevím, co dělat a stýská se mi po tom shonu... No uvidíme, jak to bude třeba za rok 😉..

hanula83
12. dub 2010

Maui, to byl přesně důvod, proč jsem pořídila mazlíky. Holky, hlavně Anička, měly rády plínku přes celej obličej. Moje mama vždycky šílela, že je tak přece nemůžu nechat. Jenže ony byly tak hrozně spokojené 🙂))... Ale teď s mazlíkama jsem o dost klidnější i já...

J.Cien, určitě to bude individuální, řekla bych, že je opravdu málo pravých "laktačních poradkyní". U nás v porodce byla každá druhá sestra laktační poradkyně, ale v podstatě žádná neporadila. Jedna tam byla navíc taková děsně chytrá, všechno zná, všechno ví, všude byla dvakrát a ještě se na mě tvářila jak na vraha, že se mi Anička nechce přisát a já jsem z toho nešťastná...

sarri
12. dub 2010

Maui, prď na to, já vždycky něco napíšu, nechce se mi to číst a pak, až odešlu, tak je mi stydno. Ale tady se na nějakého hrubáska nehraje 😀

hanula83
12. dub 2010

Holky, tak tak, mně přijde, že od té doby, co jsem doma, jsem zlenivěla i ohledně psaní hrubek. Jsem schopná napsat i místo "my" klidně "mi" 🙂))... a to jsem byla na pravopis vždycky pes.

sarri
12. dub 2010

Hani, ani my tu múru z porodnice nepřipomínej - ve Zlíně byla taková rádoby hodná, ale náladová a líná jak veš.

lita
12. dub 2010

Ahoj holky,

dekuji vsem za mile komentare, gratulace a vlidna slova! Jste uzasne, moc hezky se to cte 😉 Jen bych rada mela vice casu na prispevky a komentare, moc rada bych kazde z vas osobne odpovedela. Snad se brzy nejak ustalime, ted opravdu bud kojim nebo spim a ve volnych chvilich zvladam jidlo, sprchu, prani a odstrikavani - super program 😀

Podarilo se mi do albicka vlozit fotky nasich broucinku, ty z uplne prvnich dnu mam v mobilu, protoze manzel nejak vzdycky zapomnel bud fotak nebo baterku nebo nabijecku doma, takze fotak se dostal ke slovu az po par dnech. Snad se mi brzy podari ty cenne fotky z mobilu vystourat a par jich sem dat.

Jdu kojit, uz se mi tam nahore mrni a tecou mi prsa 😀

DARLING - vede se ti kojit pekne dlouho!! Ja jsem sama zvedava, jak dlouho to vydrzim/vydrzime. Chlapecci tve mlicko ze zacatku potrebovali, pokud jim ted budes nucena nasadit UM, tak uz to zas tolik nevadi. Mne by jen vadilo, ze prijdu o ten krasny kontakt, kdy se prisajou a mame cas jen sebe. Ale je to umorne.

Jinak sestricky v Krci jako laktacni poradkyne lahvicky vubec nezatracuji, ba prave naopak, protoze se pry na nich nedonosentka krasne nauci sacimu reflexu a musim rict, ze maji pravdu, lahvicka nam docela rozkojila Tobiska. Sem tam mu ted davam docvaknout 20-30 ml po jidle a vubec to kojeni neovlivnuje. Lahvicek se tedy nebojte!!

sarri
12. dub 2010

Lito, ti jsou úžasní - krásní žížalci. Ani se mi nechce věřit, že holky byly taky takové hubené nic 🙂

maui
12. dub 2010

Lito, asi je to jako všechno individuální 🙂 U Apolináře to taky bylo co sestřička, to názor - jedna trvala na stříkačce, že lahvička je kazí, a druhá tvrdila, to co říkáš ty, že jedině lahvička je naučí sacímu reflexu... a pak si z toho vyber. Je to vždycky na mámě. Mně bylo taky líto, že musím s kojením skončit, ale ve finále, jsem byla mnohem víc v pohodě a tu chvilku, kdy jsem holky krmila z lahvičky, jsem si taky náležitě užila. Pro nás byl kojení prostě stres ☹

maui
12. dub 2010

Jéé, Lito, to jsou nááádherné fotky! Ty brejličky jsou fantastické 🙂 Kolik jste vážili?? My měli 1670 a 1760g, ale mám pocit, že takoví drobečci jsme nebyli.... strašně rychle se to zapomene 😵

j.cien
12. dub 2010

Lito fotecky nadherne!!!Zase jsem si brekla 😵

Maui,tusim meli oba pres 2kg 😉

irminka
12. dub 2010

lito:
kluci jsou překrásní, uplně jsem z nich hotová 😉 ...přejeme hodně zdravíčka a at hezky rostou prdáčci jedni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru