Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
13. dub 2010

Elly - a je to pravda - zastavují mě cizí lidé, aby se podívali, gratulují, chválí děti, kočárek... akorát nesnáším takové ty otázky, jak to zvládám, že to musí být hrůza 2 mimina a že je to sice hezké, ale nechtěli by to ani za noc apod. Dyť jim to nikdo necpe! A pak je ještě dobrý dotaz:"Máte dvojčátka?" To se mi chce říct:"Ne čtyřčata, ale vozím je na etapy."

sarri
13. dub 2010

..ani za nic - ne za noc 😉

elly01
13. dub 2010

Sarri, to je fakt, lide se vyptávají už teď co jsem těhotná (když to někde řeknu) a také nesnáším řeči typu: no to musí být děsný, to vám nezávidíme... Já se na děti děsně těším a přesně jak píšeš, jim to nikdo necpe.
A nejvíc se těším, až porodí za 3 měsíce po mě moje kamarádka, co také čeká dvojčátka a bude mít naprosto stejný kočárek a až spolu někam vyrazíme 😀 😀 To asi bude pěkný rozruch 😀

hancas
13. dub 2010

maminky srazík v Olomlouci by byl super těšila bych se na vás takže jak budete vědět místo a datum tak napište 😀

hanula83
13. dub 2010

Sarri, souhlas, též nesnáším ty řeči, že to musí být hrůza... že se na to moc hezky dívá, ale že starat by se o ně nechtěli... jak píšeš, nikdo jim je necpe 😠 😀 Ale jsou i tací, kteří naopak řeknou, že závidí, že by to taky chtěli a to pak zahřeje na duši 🙂.. A je fakt zvláštní, kolik jsem tu tímhle způsobem už poznala lidí.. to by se mi s jedním mimčem asi nestalo 😉...

hanula83
13. dub 2010

Koculko a oni mají chuďátka zácpu nebo proč tak vyvádí? No jsou horší dny a jsou lepší dny, to je vždycky a u všeho, určitě zas bude líp... 😕 😉

Gelivo, moc a moc gratuluji k holčičkám, jestli budeš mít chuť, tak nám tu písni podrobné info, já jsem teda nažhavená na takové příběhy 🙂

hanula83
13. dub 2010

Holky, nemáte někdo takovou tu obří ohrádku, je to myslím šestihran a dá se různě poskládat... a kde jste ji koupily?

hanula83
13. dub 2010

Jo a dívala jsem se zpětně, i Andisek tu psala, že už jsou miminka na světě, gratuluju!! 🙂

sarri
13. dub 2010

Hani, máme takovou - není to ta obří šestiúhelník - ta by nám zabetonovala celý obývák, ale místa dost. Koupila jsem novou na Seznamu v bazaru - je polohovatelná, ten potah byl k tomu a 4 tyčky vynydavací, aby si mohly děti vylézat.

sarri
13. dub 2010

http://www.utricertiku.cz/detail.php?zbozi=1329437

Už nevím, za kolik jsme ji koupili - ten inzerát už jsem nenašla. Máme ji v obyváku a někdy tam křiklouna nechám spát, aby nebudil hodňouna 🙂

j.cien
13. dub 2010

http://www.detske-ohradky.eu/store/goods-10003-...

ja uvazuji o teto..je velika,da se ruzne skladat nebo pouzit na rozdeleni mistnosti..oddeleni od krbu....

hanula83
13. dub 2010

Sarri, moc díky 🙂, ta vypadá naprosto super, akorát neujíždí ta kolečka? Myslíš, že s tím holky nebudou ujíždět? 🙂 A dá se to dát i do jiného tvaru? No my právě máme prostor i na větší, pokud bych ale sehnala tuhle levněj než za ty 2 tisíce, tak bych ji vzala. Ta obří totiž taky stojí 2 tisíce.

hanula83
13. dub 2010

J.Cien, no no, to je ona, co jsem myslela já... nebo je jí hodně podobná, já viděla nejlevnější za 2 tisíce... Určitě musíme něco koupit, postýlka těm dvěma pididivočákům stačit nebude 😉

sarri
13. dub 2010

Jestli máš místo, tak kup větší. My máme 2 kolečka na koberci a zbytek na plovoučce, tak to drží, ale jsou i kolečka s brzdou nebo je tam nemusíš dávat. Nám vyhovoval ten šestiúhelník, ale obdélník by z toho teoreticky měl jít taky, ne?

j.cien
13. dub 2010

Hanu,ona ta velka se da pouzivat asi pak dele,jako prostor vyharzeny pro hrani,jako "domecek"..kdyz to ma ty vratka..zda se mi to prima....a da se slozit treba jen ze 4dilu,nebo ze 6ti,z 8mi....

hanula83
13. dub 2010

Jo, určitě by z toho měl jít i obdélník, pokud se to právě dá tvarovat... No ještě se mrknu na ten devítiúhelník, uf, to je ale už pořádnej macek!! 🙂)

lita
13. dub 2010

Ahoj holky,
dekuju za "krkaci" poradnu 😀

My ale ani tak nemame problem, ze bychom si neodkrkli, prave ze si kluci krknou klidne 10x nebo vicekrat, ale stejne jim to nestaci. Nekdy jsou ty gergance hlubsiho "kanaloviteho" razu, co tu hezky popsala Sarri 😉 a nekdy slabsi, ale jsou. Po odkrknuti a par minutach lezeni briskem na mamincine ci tatkove brisku je davam do postylky zase na brisko (tak me to naucili v Krci) na cca 15-20 minut, pres den i dele, a pak je obracim. To uz jsou vetsinou gumaci a pak jim jeste u toho narovnavam ouska prelezela do vsech ruznych tvaru 😀

Jenze nekdy mi na tom brisku proste nechteji usnout, krouti se tam jak zizalky i po odkrkavacim maratonu (mam ruzne grify a ty stridam a pri kazdem si odkrnou), takze je pak musim znovu vzit z postylky doodkrkat a nekdy to pomuze, ale nekdy proste mrci a krouti se do dalsiho krmeni a tim vetsinou chteji jist drive, cimz maminka spi kratsi dobu nebo nic nestihne udelat. Na bok si je davam u sebe na brise a to se jeste take dookrknou.

SARRI - ja jsem omezila odsavani na 2x denne, jednou vecer ci kolem pulnoci a podruhe rano. Vicekrat v noci to nezvladam, to bych uz nenaspala vubec nic a mozna by pak ani nebylo co pumpovat diky stresu z nevyspani.

Jinak Jose Armando by byl na zakladce urcite mistnim milackem 😀
Manzel navrhoval ruska jmena, ale to jsem mu razne smetla ze stolu, predstava Ivana a Natasi me fakt nebrala 😀

SALU - manzelovi se Emmicka take nelibila, ale nakonec byla jako varianta pro 2. holcicku, ta prvni by byla Zoe, to se libilo nam obema.

PETRANELO - neboj, my zensky se materstvi chopime prirozene a behem par dni budes mit vsechno v malicku. Kdyz vidim, jak manzel kluky stale jeste drzi jak moncicaky a kamaradka, co tu byla na navsteve, po hodine umela vetsinu hmatu, co jsem ji naucila, tak to ukazuje, jak to priroda umela hezky zaridit.
A souhlasim se Sarri, jedno ditko by byla nuda, takhle mame 2 roztomilce najednou a kdyz se domazlim s jednim, muzu se "vyradit" jeste na tom druhem 🙂

IRMINKO - vcera poprve mi Tobisek trosicku ublinkl, ze to z nej vylitlo. A to jsem se dost vylekala. Nastesti to bylo jen trosicku, vetsinou mi neblinkaji vubec nebo jen tak trosilinku, kdyz je pak dam do postylky, protoze pak po probuzeni najdu stopy zaschleho mlicka vytekleho z koutku, ale na plence pod hlavickou skoro nic.
Uz jsem zvedava, jak to s nima bude v kocarku, zda vydrzi spat dele nez v postylce. Nejak si zatim neumim predstavit kojit ve Stromovce na lavicce. Nebo si budu muset poridit nejake to chytre kojici triko.
Ty zvuky vyluzovane z postylky jsou jak z odd. LDN, krkance a hlavne ty rezonujici prdy, jak vibruji o plenku, tak to zni jak od nadmuteho duchodce v kozenkovem kresle 😀 😀

DARLING - krkani jsem popsala na zacatku, prave ze krkame do foroty, ale stejne nam to nekdy moc nepomaha.
Kocka by detem snad ublizit nemela, pokud jim teda nebude lehat do postylky, kdyz tam budou oni. Sestra ma kocku a dve deti a nikdy si nestezovala. Kdyz jeste bydlela u mamy v jednom byte a narodil se synovec Venda, tak tam byly kocky dve a nebyl problem, spis se diteti stranily. A ted pred nimi vylozene utikaji a schovavaji se, protoze by je decka jen tahaly.

Nase pejsanda vzdycky zvedave nakukuje do postylky, kdyz se ozve nejake mrceni a kdyz mam decka u sebe, tak vrti ocaskem a nosi nam hracky. A zacala spat kolem postylky, jako by je hlidala 🙂

KOCU - jeste jedna vec na ty zoubky, kamaradka si moc chvalila nejaky gel z lekarny, co se maze na ty dasnicky. Nase J.cien by urcite vedela, o jaky kouzelny produkt se asi jedna. Ten olejicek Jakoubek v lekarne asi nesezenes, ale mrkni na jejich stranky
http://www.nobilis.cz/index.php a v sekci nahore Prodejni mista si najdi u vas to nejblizsi. Jakoubka si chvalily nektere maminky v diskuzi na MK. A lze pouzit i pri bolesti ousek. Nejak jsem z tveho pasu nemohla vydedukovat, kde ze to presne koculite 😀

J.CIEN - ja nevim, jak moc se mi pri sani z prsu nalokaji vzduchu, ale krkaji o zavod.
Monitory jsem jeste nerozslapala, ale opet jsem dnes od toho nebyla daleko. A jak jednoduche a ulevujici by to bylo dupnout na tu titernou pritovnou vec. Ted to zase hlasilo poplach a Brajik mi kvuli tomu uz nespi 😠 Vcera manzel privezl Nanny, tak je dneska rozstehujeme do dvou postylek a dolu poridime levnou postylku a matraci z Ikea a ty Respiblbence budeme pouzivat jen to teto postylky. Navic je Nanny poradne slyset, ted jak ten Respi houkal, byla jsem dole a datlila vam tady odpoved, jsem to nejakou dobu neslysela, prislo mi to jako v dalce houkani auto alarmu, coz je u nas v Praze caste, tudiz me to ihned nezmobilizovalo. Pod overalkem, zavinkou a dekou to proste tak daleko slyset hned neni. Ale v noci, kdyz spim vedle nich, me to probere hned a je take, protoze nez se k nim pres zavinku prohrabu tak se to rozhouka jak na lesy a navic to nejde hned vypnout. Behem dneska houkaly nekolikrat uplne mimo, ac je maji kluci na brisku, tak jak je predepsano. Tudiz ja na tyto krabicky chvalu rozhodne pet nebudu a nedoporucuju. Ale jine maminky treba spokojene jsou ci budou.

ZUZI.O - tak mas toho cisare uz docela jisteho! Mne ho moje sestra predpovedela v kartach a nepletla se, jen to nebyl hezky planovany s pripravou, ale poradny akutak 🙂

ZUZI72 - proc kluky pichali do hlavicek? Nase nepichali, to nejak souvisi s tou zloutenkou?
Ja manzela tim Sab Simplexem ted zaukolovala, protoze Brajik uz hodinu a pul place kvuli prdikum, mela jsem ho ve vsech moznych polohach, i jsem ho zapricila na boku o postylku, jak jste tady psaly. A docela bez vysledku. Ted se trochu uklidnil, ale pred chvilkou si v postylce zase zapiskal. Sab pry na plno miminek funguje, takze to ozkousime i u nas. A doktorky se pozitri zeptam na ten hermankovy caj, i kdyz Kocu ma pravdu, ze je to silny alergen, tak uvidime, co nam mudra povi.

MONI.TDM - uteklo mi neco? Tobe zjistili nejake spatne vysledky nebo proc te chteji hnat po tech ruznych vysetrenich? Vzdyt uz jsi 22tt, tak by mohli mit jasno, ne? Kazdopadne drzim palecky, at je vsechno v poradku!

HANI - jak jsem psala, i u nas se manzelovi Emicka zrovna moc nepozdavala. Co ty chlapi proti nim maji? 🙂
Toz jsem tedy zvedava na tu svou jizvu, jestli se take nejak rychle vstreba. Jinak se mi na pravem prsu udelalo take par strii! Na brisku nic a najednou bum, bude to videt ve vystrihu, snad to casem nejak vybledne.

Vidis, ja bych se take cpala ruznymi dobrutkami. Ted kdyz kojim, tak si prijdu jak bulimik, porad oblejzam a luxuju lednici a prilehle okoli v radiu nasi kuchyne 😀 Behem tehotenstvi jsem zadne zvlastni chute moc nemela, ale ted bych umlatila po sladkem. Po kazdem kojeni si musim frknout nejakou susencicku nebo banan 🙂

GELIVA - gratulace k holcickam, at mate rychle pokroky a jdete bud brzy domu nebo vas daji dohromady. V jakem tydnu tehotenstvi jsi rodila, ze jsou holcicky jeste v porodnici?
Mne take praskla voda a kluci byli na svete, ale meli jsme to stesti, ze byli v inkubatoru jen par dni.

petranela
13. dub 2010

Sarri, tak přesně stejnou ohrádku co máš pro holky Ty, jsem objednala i já, přes inzerát, vypadá jako nová. Jsem ráda, že jsi s ní spokojená. 😉 Hrozně dlouho jsme váhali. Já tam chci mít mimča v obyváku od narození. Manžel s tchánem na to vymysleli vyšší nohy, abysme se nemuseli tak sklánět, protože jsme oba celkem vysocí. Asi to bude trochu divně vypadat, no uvidíme. Už se těším, až si tam ty mimča přinesem 😉

Ta velká ohrádka je taky super, hlavně když jsou dětičky už větší a můžou si tam v bezpečí hrát 🙂

Gelivo, taky Ti moc gratuluju k holčičkám, přeju ať krásně rostou 😉 Až budeš mít čas, napiš nám dojmy a zážitky.

Mne se nedávno ptala pokladní v Lidlovi, prý co to bude, holčička nebo chlapeček? Já říkám, holčička a chlapeček a ženská vykřikla na celé kolo: "Jééžíši !" no a to bylo všecko, nic jinýho z té baby už nevypadlo! 😠 reakce prostě šílená!

Jsem zvědavá co bude, až vyjedem s velkým kočárem 😕

lita
13. dub 2010

Tak holky moravsky nam tady kuji puc ohledne srazu 😀 😀 A nas Cechule z toho jako chteji vynechat? Mame to brat jako naznak nacionalistickeho podtonu? 😉 😀

Coz treba vybrat nejake neutralni pole, kam by to vsechny holky mely priblizne stejne daleko? Treba Kalifornie, nekde u San Francisa? 😀 😀

lita
13. dub 2010

Holky kojici,
muzu dat na mrazak do jednoho kelimku mliko z rana smichane s mlikem odstrikanym vecer? Nejak se mi to tam hromadi a dosly mi kelimky. Zitra musime koupit dalsi sadu, ale pokud by to slo michat dohromady, tak by mi to usetrilo misto i kelimky.

lita
13. dub 2010

A jinak si jeste postezuju. Pamatujete si na nasi debatu o neprejicich ci kyselych clenech rodiny?
Nasi rodice jsou rozvedeni, s tatou se moc nevidam, sem tam si zavolame a tak. Vzdycky posila prani k vanocum, velikonocum, svatku, narozeninam apod.

Tak jsem mu posilala zpravu, ze se kluci narodili a nezavolal ani neposlal sms. Pak o tyden pozdeji mi prisla kratka zprava, ze mi preje krasne velikonece spolecne se svou manzelkou - desna krava, mimochodem, nemuzu ji vystat a ona se ted pred mym manzelem neskutecne natrasa, snad ze je American, protoze predchozi pritel ji vubec nebral, proto ji nemuzu vystat jeste vic kvuli jeji pretvarce. Psala jsem mu tedy, ze jsem mu posilala zpravu o narozeni a poslala jsem ji znova. A opet zadna reakce.

Nevim tedy, co si o tom celem myslet 😠 Asi se boji, ze se od nej ceka nejaky darek a rovnou dvakrat! Jsou desne na penize a darky od nich jsou vzdy styl vyprodej u Vietnamcu. Tudiz o zadny darek od nich nestojim a ani necekam. Uff, nejak to muselo ven.

petranela
13. dub 2010

Lito, nejsi Ty spisovatelka? Vždycky se u Tvých příspěvků pobavím 🙂 a teď od Tebe chytám zkušenosti s kojením, grkáním, odsáváním... 😕 Jsem ráda, že jsem nakonec pořídila monitory nanny, asi bych na ty připevňovací taky neměla nervy.

S tím srazíkem v Kalifornii jsem pro!!!! Tebe navštívíme, nakoupíme tam hromady hadříků pro sebe a pro dětičky a pěkně se tam ohřejmeme. Místní amíci budou čučet na takovou výpravu 😀

petranela
13. dub 2010

Lito, to mne mrzí, v každé rodině je něco, nebo spíš někdo takhle nepovedený. Jenže se s tím nedá nic dělat. No každopádně je to od nich nechutný a ubohý, takový hloupý chování....

sarri
14. dub 2010

Lito, zkus ty respuisense reklamovat - nám to normálně funguje, ale hned, když byly nové, tak jeden prostě nepípal, tak jsme ho reklamovali a obratem přišel nový. Plané poplachy jsme měli, když to nedrželo na plence - nebo spíš plenka byla daná moc volně (babičky s těma papírákam zpočátku dost bojovaly) a jednou to začalo pípat a Adéla nedýchala - chvilku sem na ňu čučala, esli vykazuje nejaké pohyby hrudníčku nebo vůbec a pak ji popadla pod paže a protřepla a ona se jakoby nahodila - teda byla jsem z toho na prášky - bylo to hned po návratu z porodky. Teď ty pípáky máme v postýlkách, kočáře, autě a žádný problém, tak zkus reklamaci - ony 2 dohromady stojí skoro 5.000, tak to za pokus stojí.
Dědeček je trošku telátko, ale možná s ním manipuluje ta manželka . Někdy dělají lidé takové věci, že by to člověk do nich nikdy neřekl.
Ještě k těm jménům - vloni jsem si pročítala místní noviny a máme tu José Armanda Lakatoša - byl uvedené v narozených dětech. A pak mi vykládla kamoška, která chodí s Němcem, že tomu jejímu se líbí ze slovanských jmen Kazimír, protože se tak jmenuje nějaký fotbalista a on ani jiná slovanská jména nezná, tak prý možná půjdou do Kazimíra, pestože ten význam je dost hanlivý 🙂
Cien, mně se taky líbila ta velká ohrada s dvířkama, ale není místo ☹ My jsme měli původně v obyváku postýlku a holky tam spávaly i v noci obě (ložnice je hned vedle, tak to bylo blízko), jenže přes den už se tam mlátily, tak jsme se stejně musely přesunout na hraní do pokojíčku, kde máme na zemi základnu a tam trávíme většinu času. Ta polohovací ohrada je dobrá, že se tam brouci vyspí pohodlně i obě, když třeba chci v pokojíčku uklidit, tak spí tam, nebo když jíme, tak je tam mrskneme - část látky jde odhrnout a mají pak výhled na TV - to je sranda, protože pasou hrozně vysoké koně, aby viěly přes tu horní tyč.

elly01
14. dub 2010

Lito, dědeček je teda pěknej lump. Ale víš co, on okrádá sám sebe. Děti rostou jako z vody a nikdy se ty zážitky už nevrátí. My máme hodně podobnou situaci, naši jsou také rozvedení, táta ani nezvedl za celých 8 měsíců telefon, aby se zeptal, jak se daří, takže očekávám hodně podobnou reakci jako u Tebe...
Teda s těmi monitory jste mě vyděsily. My máme nanny, tak snad nebudou takhle falešně jančit.
A ten sraz v San Francisku beru 😀 Takze treba za mesic u Golden Gate 😀 Z Prahy co by kamenen dohodil 😀

hanula83
14. dub 2010

Lito, tak mě napadlo, co když třeba táta neumí číst sms? Někteří lidé to tak mají, že ji napíšou a odešlou, ale přečíst neumí - to myslím vážně 😉))... a nebo když mu zpráva přišla, tak ji přečetla tvoje "macecha" a pak mu nic neřekla... Snad přece jako děda taky musí mít radost.. Ach jo, je hrozné vůbec to, že člověk se musí zaobírat takovejma zbytečnostma ☹. Proč spolu nemůžou všichni normál vycházet...

hanula83
14. dub 2010

S těma monitorama... my máme Nanny i Respisense a s oběma jsem spokojená. Nanny máme nahoře v postýlkách přes noc a Respisense dávám příležitostně a stalo se asi jednou nebo dvakrát, že houkaly falešně.. A to bylo proto, že plínka fakt nebyla utažená a tak si tam ten monitor plandal... Jinak se mi osvědčilo ho dávat za punčošky, pokud je holky mají nebo za tepláčky. Myslím, že to funguje stejně jako přímo na tělíčko a lépe to tam drží... A pokud ho dávám za plínku, tak na doporučení Sarri dvakrát nebo třikrát plínku přeložím, aby se to tam dobře uchytilo.

j.cien
14. dub 2010

Peknou stredu vsem 🙂

Lito,ty jsi drak 😉 ,je to super,ze stihas konikovat!S temi monitory jsem teda hluboce zklamana..a nevim,jestli do nich jit...ale v noci je chci mit spolu s postylce..takze Nanny mi je k nicemu.. ☹ No jeste to necham ulezet...
S tvym tatou je mi to lito...lidi nekdy delaji fakt divne veci...je to skoda,tak snad se to jeste nejak vyvrbi a vyjasni....
a je to fakt,ze snad v kazde rodine je neco takoveho pitomeho 😖

Holky,nejak jsem nepostrehla,kdo shanel info o geliku na dasnicka!Je toho vic,co se da pouzit.bud s obsahem anestetik,co primo znecitlivi tu bolavou sliznici pri prorezavani-tj.Calgel,Babydent..nebo takovy tisici hojivy Mundisal gel..taky je Kamistad gel...v kazde lekarne vam poradi 😉 a taky homeopatika Chamomila se na to davaji 😉

hanula83
14. dub 2010

J.Cien, já taky chtěla mít holky dohromady v postýlce, ale už tak od 2 nebo 3 měsíců spí každá ve svojí postýlce a je to takhle lepší. Přes den je mám dole v obýváku v jedné postýlce a strašně se tam už kopou, ať je dám jakkoliv. Spís je už dávám pod hrazdičky, protože tam mají každá svoje místečko a můžou se tam vyvalovat jak chcou 😉... Jinak my jsme monitory koupili až se holky narodily. Nejdřív jsme měli jeden Nanny a tam spala Anička, protože v noci od začátku pěkně spinkala. A Elenka spala s náma v posteli, protože stejně pořád kňučela a chtěla být u nás. Pak jsme dokoupili i druhej Nanny a tak jsou teď každá ve svojí postýlce a je klid... A vzhledem k tomu, že jedu občas i k našim a tam mají společnou větší postýlku, tak jsem dokoupila i Respisense... Ono většinou je to fakt nejlepší nakupovat za pochodu 😉...

maui
14. dub 2010

Ahoj holčinky, moc vás zdravím, sotva vás stihnu přehltnout ☹ Litu obdivuju, za její příspěvky 😵 Gelivě moc a moc gratuluju k holčičkám a budu se těšit, že přibudou další 😉 (tedy ne Gelivě 😀 ) Mám tu tenhle týden mamku a na počítač nějak není čas ☹ A přitom mám na jazyku tolik komentářů! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru