Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
15. dub 2010

Právě mně říkala, že si musím napsat žádost, že chci čerpak dovolenou (jako učitelka tam mám snad 50 dní, takže by to byla vážně škoda), ale ona to chce písemně, tak špekuluju, co tam napsat.

sarri
15. dub 2010

V květnu to budu muset pořešit. A ta mateřská je tedy 35 týdnů?

kocule
15. dub 2010

Jinak holky, pokud to nevíte, dávám info. MD se počítá jako zaměstnanecký stav, takže pokud máte v novém roce, tj. po 1.1. 2010 "odpracovaných" 60 pracovních dní, máte nárok na čerpání dovolené v plné výši za tento rok, tj. 2010. Mě to krásně vyjde, mám i víc, takže si žádám o čerpání dovolené právě v plné výši. Jinak samozřejmě poměrem. Obvykle se dovolená neproplácí, musí se vyčerpat. V době dovolené berete náhrady za každý den a vychází to plus mínus ve výši platu, nejsem účetní, nevím přesně. Přitom máte nárok pobírat RP, takže po finanční stránce příjemná záležitost. 😀 😀 😀 Čerpat ale musíte ihned po skončení MD, po 3 letech je to nanic, dovča propadá a zaměstnavatel vám to pochopitelně nemusí umožnit. A není co čerpat. 😀 😀 Jinak na čerpání máte nárok ze zákona, takže to nezazděte a pěkně si zažádejte, byla by to škoda. 😉

kocule
15. dub 2010

Sarri, zjisti si, koilk přesně dnů máš, spočítej dle kalendáře od kdy do kdy a dones podepsat. Pak tuším do mzdovky nebo personální, to už nevím. Mě zbylo z loňska málo, vybrala jsem ji na celé léto, ale letos mi naběhla právě celá. 😉 Ověřila jsem si to u nás na sekretariátu. 😀 Taky učím a máme dost dní, krásně mi to vyjde. 😀 😀

kocule
15. dub 2010

Sarri, mateřská je 37 týdnů, ale zavolej si na sociálku, tam ti paní naprosto přesně řekne, do kdy ti běží. 😉

lucy82
15. dub 2010

Dobré ránko,
tak o rodičák už bych si taky mohla začít pomalu žádat, teda aspoň pro začátek vyplnit ty papíry 😀 Končí mi taky na začátku června.
A o dovolenou si půjdu požádat hned potom, to bude mít šéfka radost 😀

U nás je hnusně, ach jo

A zahájila jsem dietu, už m nebaví se koukat na to hnusný břicho, v jeansích to vypadá fakt sexy 😀 😀 Takže sklapovačky, dlouhí procházky, vibrační pás na břicho, a dieta jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží.

lucy82
15. dub 2010

Dobré ránko,
tak o rodičák už bych si taky mohla začít pomalu žádat, teda aspoň pro začátek vyplnit ty papíry 😀 Končí mi taky na začátku června.
A o dovolenou si půjdu požádat hned potom, to bude mít šéfka radost 😀

U nás je hnusně, ach jo

A zahájila jsem dietu, už m nebaví se koukat na to hnusný břicho, v jeansích to vypadá fakt sexy 😀 😀 Takže sklapovačky, dlouhí procházky, vibrační pás na břicho, a dieta jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží.

lucy82
15. dub 2010

J0 vy jste učitelky? A co učíte? 🙂

kocule
15. dub 2010

Lucy, ani to nechtěj vědět. 😀 😀 Učím na VŠ. 😀 😀 😀

lucy82
15. dub 2010

Jejda až tak jo 😀 😀 😀 A co přesně tam učíš? To je super, ale musí to být někdy docela těžký, ale lepší než učit prcky 😅

sarri
15. dub 2010

Lucy, já učím děti léčené na psychiatrii - někdy vážně síla. Jinak k těm sklapovačkám - po císaři se 9 měsíců cvičit nemá a pak posilovat šikmé břišní svaly - těma sklapovačkama můžeš docílit rozestupu.

kocule
15. dub 2010

Lucy, s dospěelýma je to někdy ještě horší, než s malýma dětma. 😀 Samozřejmě jsou někteří starší než já, takže docela sranda. 😀 😀 😀

Volala jsem na sociálku a paní mi nachystá to potvrzení o výši mateřské na zítřek, tak to rovnou oběhám, bezva. 😀 Ještě se teda hecnu vyplnit ty papíry a asi to rovnou vyřeším. Na jak dlouho si dáváte? Já na 3 roky, kvůli zaměstnání. A mám pocit, že bych víc asi ani nepřežila. 😀 😀 😀

sarri
15. dub 2010

Koču, já taky na 3 - ono co taky s dětmi po 2 letech (a taky se mi to zdá málo, když už asi na mateřské nikdy nebudu) a ty 4 bych i klidně možná zvládla - mohla bych si přivydělávat učením doma (Aj, Nj), ale fleka by mi asi nedrželi, takže tak.
Teď už su zas z teho blbá - to potvrzení o výši mateřské se dává kam? Zaměstnavateli?

lucy82
15. dub 2010

Já taky na 3, dýl bych to asi taky doma nepřežila a co pak s dětma, musí do školky aby si zvykaly 🙂 Jestli nějakou školku seženeme 😒

Sarri fakt se nemůžou sklapovačky? Ježiš a jak mám to hnusný břicho shodit? A ten vibrační pás na břicho nevadí?
A holky už jste po porodu dostaly ms?

sarri
15. dub 2010

Nedávno jsem četla o tom cvičení - že posilovat šikmé břišní - ono ty sklapovačky taky ničí záda. Pás nevím - ten to msíruje tak nějak rovnoměrně, ne? Jinak já jsem MS dostala ihned po šestinedělí - týden po té, co jsem přestala odstříkávat ty mléčné pididávky.

yorinkay
15. dub 2010

Já se ptala gynekoložky a ta mi řekla, že můžu chodit cvičit, hned po šestinedělí. V pátek chci jít s kamarádkou na cvíčo s balonama. Je to trochu pillates, posilování a skoro všechno na bříško, tak doufám, že se nic nestane 🙂 .
V práci jsem nahlásila, že přijdu v září. Ale budu dělat ještě o něco míň než půl úvazku. Vezmu 12 a vyjde mi to na sedm dní v měsíci.Aspoň si děti užije tatínek a na rodičovskou půjde taky on 🙂 . Jen doufám, že do té doby začne přebalovat a nebude s každou mokrou plínkou běhat do lékárny ať to holky udělají za něj ☹ .

kocule
15. dub 2010

Sarri, to jsme na tom stejně. Hlídání nemáme, babi daleko a co s dvouleťákama. Taky mi přijde, že dvouleté dítě je ještě dost malé. V práci mi místo drží, budu moc ráda, baví mě to. Akorát budu trošku dohánět, přece jen je to dost dlouhá doba. 😀

To potvrzení se dává spolu s žádostí o RP na pracáku, asi kvůli té dvouleté variantě.

Ty sklapovačky teda nevím, já cvičit začala. PA mi nic neříkala. 😝 Jak jinak shodit ten zadek? 😀 😀 😀

yorinkay
15. dub 2010

Kojení má jednu velkou výhodu jsem mínus 5kilo, než jsem otěhotněla 🙂 . Aly bříško mám pořád veliké, proto chci chodit trošku cvičit.
Musím se pochlubit, manža mi koupil váhu pro mimi a můžu zase vážit oba dva kluky (Vašek mi před tím už odrostl kuchyňské váze 🙂 ).
A zjistila jsem, že celý den to pití fláká a pak večer po svém prsu chce dvojnásobek toho co celý den. Tak to mu fakt nedá ☹ . Začla jsem je střídat, protože Pavlík je trpělivější a vytáhne si co potřebuje (jen to trvá stále hodinu). A včera večer to po dlouhé době bylo bez křiku a dokrmování flaškou, hurá!!! Snad to vydrží a neraduji se předčasně.

lucy82
15. dub 2010

No já jsem to ještě nedostala a to už nekojím dva měsíce, tak nevím, doufám že to brzy dostanu 😅

Yorinkay to je super že budeš chodit cvičit, já bych taky chtěla ale tady je skoro každé cvičení od pěti nebo šesti, což je u nás dost velkej problém, protože v šest koupeme a v sedm holky chodí spát a tatínek by to sám určitě nezvládl a já bych byla nervozní. Ale narazila jsem na super cvičení ZUMBA a to by mě celkem i bavilo kdyby to někdo u nás předcvičoval. Já jsem kojením taky zhubla, ale pak jsem kojila míň a ´míň a nakonec přes vánoce a dlouhou zimu je 5 kilo zase hore 😠

yorinkay
15. dub 2010

To klidně může u mě být, navykla jsem si teď na mega porce, jím víc jak manža. Tak to se bude měnit těžko. Jdem na pátou do šesti, ale mi začínáme kopat po půl sedmé, tak to krásně stihnu.

yorinkay
15. dub 2010

Lito, to mlíčko klidně dávej dohromady. To co je za 24hodin může být spolu. Kamarádka dokonce našla, že dřív se mohlo nechat MM v lednici 3dny. Teď říkají jen 24h.

darling007
15. dub 2010

SALU, no vidím to tak, dva srazíky, to by šlo... 🙂 Cestu na Moravu asi zatím fakt nezvládáme...
GELIVA - moc gratulujeme k mimískům!!! Přejeme jen samou radost, hodně štěstíčka a zdravíčka!!!
Holky, právě jsme přijeli od dětské doktorky, Honzík je po první dávce Prevenaru. Tak jsem zvědavá na reakci... Už teď se mi zdá spavej a zvýšená teplota. Daneček se posouvá o 14 dní, kvůli tomu zánětu středního ucha, prý musí být min. 14 dní po antibiotikách.
Jinak se chci zeptat - která z vás maminek cvičíte? A jaké cviky?

balina
15. dub 2010

Takže žádné sklapovačky jo? no nic já už sklapuju jako o život. Teda né že by to nějak pomáhalo 😀

Mrkvíčko až teď jsem zaregistrovala, že budete mít 3 kluky. Takže s vaším mladým 4 - no to bude přechlapováno 😀 😀 😀

My máme monitory Nanny a nemůžu si je vynachválit. Holky je mají od narození pod matrací a krásně to chytá. Ještě ani jeden planý poplach. Hlavně díky těm monitorům je můžu mít od narození ve děckém pokojíčku, jinak bych asi trnula hrůzou..

balina
15. dub 2010

Lucy ty máš v albíčku krásnou fotečku, kde jsi s holkama na dece a všichni koukáte nahoru do foťáku. Jak dlouho jste tu fotku dělali? Přítelovi jsem nakázala aby mi udělal přesně takovou, tak to bude asi porod co?

sarri
15. dub 2010

No jo, Balina má pravdu, to je super fotka - máte všechny 3 úplně stejné brady.
Já se do cvičení dokopat nemůžu - doma to nedám někam chodit není vůbec kdy - leda o víkendu a to je tak leda spinning, kterým břicho neposílím - sice na kondičku a vyčistění hlavy super, ale chce to alespoň 2x týdně a to by můj muž nepřežil, kdyby musel večer sám krmit a ukládat - jsme rádi, že to dáme spolu - unavené a hladové děti jsou fakt protivné.

darling007
15. dub 2010

Holčiny, já myslela, která cvičíte s dětičkama? Vojtovku a tak...
Já osobně se teda do cvičení nehrnu, i když jsem byla před těhotenstvím docela sportovec... Jsem na cca 48 kilech, tak bych už ani neměla sílu cvičit...
Takže co - rehabilitace, Vojtovka...???

j.cien
15. dub 2010

Ahojky 🙂
U nas je teda pičasí 😝 ,pejska se mi vratila ze dveri a odmita jit ven se vycurat 😀
Hlasim,ze mi v noci slavnostne popraskalo bricho-14dnu pred porodem-jsou tam ty svine fialovy 😝

sarri
15. dub 2010

Darling - to jsem pochopila, že Ty myslíš děti 😉 My necvičíme. Cvičila Kočule s Tomem a jinak ani nevím, jestli někdo cvičí.
Apropos Darling - Tvoje postavička je můj sen - za měsíc bych se z toho projedla k dokonalosti 😀 (Doufám, že jsem Tě neurazila - to bych nerada - jsi krásně štíhlá, tak na co cvičit, že?)
Vy cvičíte a kojíte, že jo? Dá se to zvládat?

sarri
15. dub 2010

Cien - u nás taky - až bych to nazvala pičasím 😀 😀 😀

darling007
15. dub 2010

AHoj Sarri, no já byla i před těhu takovýhle hubeňour...až moc. No v CAR mi nechtěli dát dvě embrya, musela jsem si je vydupat. Doslova.
My cvičíme, kojíme, pořád aspoň jeden z nás marodí...a taťka pořád na cestách, jsem na kluky sama a je do chvílema dost náročné. Ale co - vždycky když už mám pocit, že už nemůžu, vzpomenu si, jak jsem byla nešťastná, když jsem ty svoje prďolky neměla... 🙂 a hned je zase líp.
Právě jsem se chtěla zeptat na nějaké ty cviky, připadá mi, že to moc velký efekt nemá a jen trápení... nevím. Navíc jsme marodili, Danečkovi píchali ouško, teploty, tak stejně cvičit nemohl. Dneska Honzíka očkovali, taky teploty, tak taky necvičí...

darling007
15. dub 2010

Mimochodem, Sarri, ono to taky není jen růžové, za chvíli už asi kluky neunesu... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru