Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
18. dub 2010

Sarri - ted jsem videla ty fotky Pergnerove ze vcerejska a uz chapu, proc jsi tak zdesena. Vzdyt na ni snad neni maso, jen kuze! Vubec bych ji nepoznala.

j.cien
18. dub 2010

Lito,ty jsi nase tabulkova zachrana 😵 !
A koukam,ze to neuveritelne leti a ty uz jsi mesic maminkou!!! 🙂

balina
18. dub 2010

tak holky, dneska jsem potkala v Průhonickém parku čtyřčata ! Myslim, že jsem z toho ještě pořád v šoku 😀
Byl s nima jen tatínek s jiným kočárkovým taťkou. A měl 2 holky v charriotu vozíku a 2 kluci drandily na motorkách odrážedlech. No masakr veliký.

Tak jsem se podělila a můžu vás dočítat. Zase ste toho nakecaly kecalky jedny 🙂

sarri
18. dub 2010

Lito, nevím, jak kojící, ale já nekojící chodím na procházky mezi jídlem - ono vytahovat děti z kočáru, nakrmit a nandat se mi venku nechce. V jednu nakrmím, ve 2 vyrážíme a v 5 další jídlo. Nikdy jsem ještě venku nekrmila.

beruska5
18. dub 2010

ahoj holky.Tak už sme konečne prestahovaní,zapojení net 😠 ,vybalení krabice.
To bylo neco 😖 balili sme 2 dni vkuse,skončili sme 1.4 na blázni ☹ ráno ve 4hod,sedli do auta s prívěsem,s ubrečeníma dětma a hurá 350km,do bytovky ve 4patre bez výtahu 😢 😝 svalovici mám ešte ted
prckom trvalo chvýli zviiknout si na nové prostredí
alee nasrali mě na uřadech,tak já i manžilek máme občanství i trvalí pobyt slovenský,deti se sice narodili v čechách ale občanství mají po nás slovenské a na uřadech im bude trvat 3měsíce kým vymění české rodné listy za slovenské,takže 90dní bez pojištení detí,bez rodičovského příspevku 😝 🙄 sem na mrtvici
příští týden už im bude 8měsíců,už jíme se židličky,Saška má dva zoubky,Samko zatím nic
pevnou stravu máme na sváču,oběd,odpol.sváču, mezi tím stále kojím 😉
Sašenka vypije a sní všechno ale Samko to je jiná třída 😠 nechce vodu ani dětské čaje,štávy jediné co pije kromně MM je 100% jableční štáva,nevím jestli může pít jen jeden druh stále,a asi bude vegetarián ☹ sní zeleninu a ovoce všeho druhu ale když mu dám maso i hodne maskované tak zatne pusu nebo ho natahuuje na blití,tak mu aspon vařím zeleninu v masovém vývaru,dnes snedli kapustovej přívarek s bramboreem a s hovezím to je jediné maso co sní 😒

zuzka72
18. dub 2010

Lita-tak my vyrážíme většinou ráno po 9hodině a přicházíme tak v 15hodin 😒 , alespoň minulej týden to tak bylo. Děs-běs. Měla jsem děsnýho vyřizování po úřadech, doktorech, máti ve špitále atd. Takže mazec. Takže ráno jsme nakojili, vyrazili, po 12hodině jsme kojili jeden den na úřadě, pak ve špitále, v glóbusu, v tescu a v pátek venku před radnicí-bylo sluníčko. A přebalovali jsme taky v obchoďákách-no připadala jsem si, jako bezdomovkyně, ale bohužel to jinak nešlo. 😖 Jinak není za co se stydět při kojení, je to lidské, kojím všude a před každým, je mi jedno jestli čučí, nebo ne-však ať se podívají na 😉pořádny kozy-dokud je mám. 🙂
Holky, kdo trpíte těma kolikama, dejte dětem trošku dětského čaje s heřmánkem to pomůže. My měli s Lukáškem děsny problémy a co ČAJÍČKUJEM JE KLID. 🙂

darling007
18. dub 2010

Ahoj LITA!!! Promiň, že jsem se neozvala dřív, byl u nás náročný víkend... Manželovo dcerka z prvního manželství byla u nás, tak jsem se starala ještě o ni... Manžel bohužel vůbec nefunguje, naopak je spíš vzteklej, když kluci brečí, no síla, fakt nevím co s ním!!! Už jsem přemýšlela, že se asi sbalím, sbalím kluky a odejdeme k našim, stejně mi s ničím nepomůže, jen ještě nervuje mě i miminka ☹ Ach jo, holky, nechtěla jsem si stěžovat, ale jde to "jaksi samo" ☹ Vůbec nemá o kluky zájem, nepomáhá mi, nekrmí, necvičí, nestará se... A to jsme je tolik chtěli!!!
Lito, ten Pupík gel, zdá se mi, nepomáhá vůbec, asi je to zbytečné. Snad trochu nahřívání bříška, to asi trochu ano. Jinak chováme, nahříváme, uklidňujeme... no nepomáhá nic moc, bojujeme s prsem i s flaškou.
Kojila jsem kluky doteď, trochu jsem dokrmovala, ale poslední dobou mi začali na střídačku u prsa strašně vyvádět, tak si myslím, že to asi brzy vzdám. Je to o nervy, když vidíš, jak tě odmítají... ☹ nic moc pocit... A hlavně je to šíleně náročné časově. Tak asi zkusím je odstavit, uvidíme. Stejně brzy začnou jíst příkrmy.
Jestli můžu radit, koj dokud to půjde, ale pokud bys z toho měla být nějak víc vystresovaná, tak to za to asi nestojí. Vyzkoušeli jsme spoustu druhů mlíček a nejvíc se nám osvědčil obyčejný Nutrilon 1 )teda pokud už kluci přestali blinkat a tak), myslela jsem si, že sladká Beba jim pojede víc, ale ne, vydrželo jim to asi tři dny a už ji nechtěli.
S kočárkem vyrážíme tak, jak říkáš - přebalím, zacvičím, nakrmím, obleču a vyrážíme, aby aspoň chvilku vyrazili. Obejdeme kamarádky a pak je nechám chvilku v kočárku spinkat pod oknem, dokud nezačnou brečet. Pak beru dovnitř, chlácholím a potom znova - krmíme, přebalujeme, cvičíme...
Ten míč určitě vyzkoušej, taky jsem se bála, že mi to všechno vyblinkají, ale ne...funguje to!!!

zuzka72
18. dub 2010

Dnes

balina
18. dub 2010

Zuzko úžasné ! no já bych se taky nebála ukazovat prsa pokud by za to stály, ale to mé nic 😀 😀 😀
Jinak já než bych někde kojila jednu a druhou jela UM, tak si radši vezmu sebou 2 flašky a namrskam to z flášy...

Darling to je mi tě fakt děsně líto, vůbec si nedokážu představit, že by mi přítel nepomáhal. Ale třeba ho jenom nebaví tyhle maly prťata a bude to lepší až trošku povyrostou. Jak vychazí s holkou z prvního manželství?

zuzka72
18. dub 2010

Tak mě taky nikdo nepomáhá. 😢 , Přes týden jsou všichni ve škole, v práci a docházejí vyřízení. O víkendu mi občas děti podrží při odbrkávání-to je vše. Dají dudel, pohoupají na zahradě kočár, jedou se mnou hlídat před obchod zapnou chúvičku do zásuvky. 🙂 Ale nestěžuji si, zvládám to a vystačím si, jen mě mrzí, že všichni měli řeči, jak budou pomáhat,vozit hlídat a nic. Jediná má máti mi je dokázala pohlídat ve městě před obchodama a doktorama. Jenže už je 14dní ve špitále, tak je to pasé. Dědeček by hlídal, ale jak na potvoru ho uschopnili a jezdí po světě kamiónem, takže věčně fuč. No a druhá babička je nepoužitelná-řečí plno, ale skutek utek. ☹ Takže spíš mě mrzí ty řeči, než ty skutky. ☹

hancas
18. dub 2010

Ahojky maminky,tak mě zzačátku taky nikdo moc nepomáhal,mamka pracovala od 9-18 ten můj v práci podnikání a setra byla ve škole ☹ pak si mamka asi po 14 dnech vzala dovolenoua a já mohla konečně vydechnout,musím teda přiznat že mm mi hodně pomáhal kdykoliv přijel vzal děti přebalil,nakrmil,uvařil prostě co jsem chtěla,lae zase začínal s podnikáníím tak jsem ho nechtěla nějak využívat 🙂 ale jsou i jeho tak proč ne že??
je pravda že mimča byli strašně hodní,napapali lehli a spinkali pak se vzbudili hráli si......
ale zasto těd si to vynahrazují 🙂

hanula83
18. dub 2010

Holky, tak mně taky nikdo nepomáhá, já jsem s nima celej den doma sama a ani od nikoho pomoc nechci. Vůči některým lidem k tomu mám dobré důvody. Když si potřebuju něco vyřídit, jít ke svojí doktorce apod, tak je dávám našim. A teď když jsem byla nemocná, tak je měla taky mama. Ale jinak pomoc ani nepotřebuju, vše zvládám zatím s klidem (ťuky ťuk). Jinak manža přijede po šesté z práce úplně hotovej z práce a bere si automaticky holky, no ale to spíš proto, že si jich chce taky užít, když je celej den nevidí. Buď si s nima hrajeme oba nebo já si ještě udělám nějaké domácí práce, pak jim dáme napapat a holky jdou nejpozděj v 8 spát... Manža bývá taky nervozní, ale z holek nikdy. Když byly úplně maličké a řvaly, tak z toho spíš byl nešťastnej, že neví, co jim je. Jsou to jeho miláčci a spíš mám pocit, že jsem teď odstavená na tu druhou kolej já, ale vůbec mi to neva 🙂), pro mě jsou taky na prvním místě... My nemáme vymodlené děti, rodičovství jsme odkládali oba na neurčito... O to víc si vážím toho, jak se k tomu manža staví 🙂. A jak já jsem šťastná, že je máme 🙂

Darling, tak opravdu zkus odjet k vašim, já bych to tak udělala, jestli v nich máš oporu, tak neváhej. Manželovi to jistě dojde... Někteří lidi potřebujou prostě nakopnout... Ale nakrklo by mě to maximálně, lítat kolem dětí a vidět, jak mi to ještě někdo zhoršuje... velice motivační! ☹

hanula83
18. dub 2010

Zuzi, kluci jsou slaďoušci 🙂

j.cien
18. dub 2010

Holky,vsechny jste sikulky,jak to krasne bez pomoci zvladate!Klobouk dolu 😉 !
Zuzko,to jsi fakt drak,ze dokazes vse pozarizovat i s klukama a cely den ve fofrech a zarizovackach-obdivuji tvoji energii!!Ale kdyz musis-tak musis...ze? 😉
A fotky krasne,kluci rostou na ocich 😵

Dobrou noc vsem

hanula83
18. dub 2010

J.cien, chuďátko, úplně se mi vybavují ty pocity, jaké jsem měla ve tvém týdnu... Navíc to nemocniční prostředí mi nepřidávalo, no prostě hrůza... Teď na to vzpomínám spíš tak s nostalgií 🙂... a doteď vidím ten výhled z okna v prvním patře, jak jsem tam hodiny v noci koukala... spát nešlo, depka, nervozita, obří břuch a neustávající potřeba chodit na malou 😉. Ale blíží se to mílovými kroky, mimča za to rozhodně stojí 🙂... S tím zvládáním, já nemůžu mluvit za ostatní holky tady, ale mně to přišlo nějak tak přirozené. Žádné šoky, že mám najednou na starost dvě děti. Jasně, musím se o ně starat a to je ta věc "navíc", kterou jsem předtím neměla... Ale ta pozitiva, co z nich mám to natolik převyšují, že to ani nevnímám 🙂. Takhle to mám já, za ostatní nemluvím 😉

hanula83
18. dub 2010

Jo holky, a včera jsem potkala takovou strááášně chytrou babiznu, která mě naprosto dožrala. Asi vypadám jako totální idiot, protože tak se mnou mluvila... Prej to musí být strašný se starat o dvě mimina a že určitě nic nestíhám, tak jsem řekla, jako vždy, že my to máme v pohodě. A ona zase, že to ještě přijde, že až budou růst zuby, tak si užiju, že se z toho zblázním, atd. No, já jí to neberu, třeba to tak bude. Ale nebaví mě stále někoho přesvědčovat, že zatím vše zvládám, tak asi tyhle řeči budu prostě ignorovat... 😝

betina
19. dub 2010

Hani,
hlavně, že to zvládáš a na takovýhle kecy prd. jasný, že přijdou chvilky, kdy je to náročnější, když přijde nachlazení atd...ale to není každý den a když si člověk vytvoří režim, tak se to jakžtakž dá. já teda zatím můžu mluvit jako mamka jednoho mimina, ale na svou obhajobu, Verunka je živel 😀 mě nejvíce mrzí, když třeba řeknu tchyni (jinak je teda jediná, kdo si malou vezme), že třeba si někdy vezmu paní na hlídání, až budou tři apod....to jsou pak řeči, ale mrzí mě na tom to, že má verunku jednou za 14 dní na den a půl a pak je total vyfluslá a to ji ještě pomáhá teta atd...mně vždycky, když bylo nejhůř (Verunka mi vstávala v noci po dvou hodinách tak do 14-15 měsíců), tak jsem chtěla mít blízko rodinu, ale jsme s MM rádi, že máme klid. jsem samorost a zvyklá si dělat vše po svým 😀 jinak moje rodina no comment, když zjistili, že čekáme dvojčata, posílali mě na potrat, dávali na něj peníze atd..jsou věci, které se nezapomínají 😢

zuzka72
19. dub 2010

J.cien-co energii, ale předtav si, že já je fakt tahám všude, takže ten minulý týden se mnou byli 2x i u výslechu na policii. 🙂 K doktorovi si je beru taky, prostě jsme, jako přirostlí, a když někde nemůžu s kočárem, tak poprosím kolemjdoucí, popř. vedle v obchodě ať mi kočár jedním okem pohlídají,popadnu děcka a mažu třeba na úřad, nebo do obchodu. Pokud mám ještě nějaká jednání ve firmách z dob podnikání, tak jdou taky se mnou. A to máte vidět, jak i ti chlapi tečou, když je vidí. 😀

sarri
19. dub 2010

Dobré ránko.
S pomáháním tatínka to sice máme luxusní, ale jak tak pozoruju okolí, tak to bohužel není norma. Spoustě chlapů péče o miminka nic neříká a pomáhají až s většíma zlobidlama, když už se dají vzít plavat nebo na kolo. Moja mamka mi říkala, že náš tatínek se o nás nikdy jako o miminka nezajímal, nepřebalil, nepřevlekl, nenakrmil, nic - akorát o víkendu vyjel dopoledne s kočárkem, aby mohla uvařit oběd. Přesto, když už jsem pak byla větší, tak mě brával z práce na nejrůznější výlety - do lázní, lyžovat, na kolo, na houby apod. - no a pubertě mě hlídal jako dráb a protože jsem si oblíbila cyklovýlety, tak jezdil se mnou, jen abych nejezdila s nějakýma klukama - njezdili jsme spolu tisíce kilometrů a hrozně ráda na ty naše výlety vzpomínám.
To můj muž holky koupal, oblékal a krmil už v porodnici a stále platí, že kolem dětí zvládne úplně všechno. Dělá to automaticky a rád, i když mi jednou řekl, že když holky koupeme, tak je ten křik pro něj dlouhý (holky řvou po koupání při oblékání - i po plavání) a že koupe docela nerad. Na druhou stranu ale bydlíme v bytě a pracovní doubu 8hod. denně si může celkem přizpůsobit v rámci měsíce tak, aby mu ty hodiny seděly, ale jeden den dělá 10 hodin a další třeba 6, takže ho buď vyzvedáme v práci před procházkou nebo po procházce, pak si buď hrajeme všichni nebo, když cítím, že potřebuju odech nebo něco udělat, tak je nechám samotné. Můžu si dovolit jet do divadla nebo jít s kolegama do hospody.
Holky se na tatínka třesou a hledí na něho jak na svatý obrázek a to dělá tátovi moc dobře 😉
Darling, já bych možná ty drobky zkusila tatínkovi příležitostně vrazit na 2-3 hodiny, ať se stará a někam si vyrazila - každý chlab fakt k miminkám blízko nemá, ale v případě dvojčátek je alespoň občasná pomoc na místě. Možná si tatínek nedokáže reálně představit, že někdy je to hodně těžké pečovat o 2 mimina a odpočinek se hodí.
Hani, já ty kecy nesnáším a vše vždy neguju. I když si teda myslím, že pravá show teprve fakt začne s tím lozením a chozením 😀

Kočule, už lozíte?

monika03
19. dub 2010

Ahoj holky, dobré ráno! Tak jsem dočetla co jsem o víkendu prošvihla. V pátek jsem byla na tom screeningu a cervikometrii. Miminečka vypadají v naprostém pořádku- ba naopak v průběhu vyšerření jsem se ptala jak jsou velcí a odhadem v tomhle týdnu prý 25cm a 350g, no a ve finále délka souhlasila a váha každého 500g- takže, že by se taky projevila čokoláda...? 😀 Jinak i po měření čípku je prý vše v naprostém pořádku- délka 39mm a jsem úplně zavřená- tak je vidět, že mě doktor hezky poplašil. Už víme i pohlaví- všichni vyzvídají a to nás baví! 🙂 Krásnější zprávy jsem nemohla slyšet!!!
Betino- já z Brna nejsem, tam jezdím jen na ten screening. Já jsem z Hodonína a bydlíme v Zábřeze na Moravě, takže taky budu se vším válčit úpně sama. Ale co, zvládli to jiní, zvládnem to taky!!! 😉

sarri
19. dub 2010

Ahoj Moniko, tož já su take od teho Hodonína, ale válčíme na Hané 😉

darling007
19. dub 2010

Ahoj holky, já taky po nikom nic nechci, když manžel nechce přebalovat, koupat atd. tak ať se na to vykašle, jenže mě děsně pije krev, že je celý týden v p....i, jezdí s kamionem a pak přijede domů a místo, aby si s těma dětičkama třeba jen hrál, pochoval je nebo tak, uchlácholil, když pláčou, sebere se a jde do hospody nebo je s kamarády. Já ho vlastně vůbec nevidím ani o víkendech, jen když se přijde najíst anebo chce podat z ledničky pivo ☹ A pak si dojede jednou za 14 dní pro dceru a stejně je celý víkend v tahu a já mám na krku ještě ji. Což o to, ona je hodná, maximálně spolu vycházíme, ale on si hraje na "supertátu", ale spíš by se měl stydět, kašle i na ni.
Mí rodiče jsou naprosto úžasní, moc mi pomáhají. Hlavně ze začátku, asi nemít je, zbláznila bych se z toho, mám v nich maximální oporu. To, že manžel nefunguje, vidí všichni, ale samozřejmě tchýně s tchánem nic neřeknou, oni ho přece vychovali dobře, žejo 😠 Problém je, když si to přiznat prostě nechtějí...
Kluci jsou opravdu hodní, já to s nima taky krásně zvládám, jen mě mrzí, jak se k nim vlastní táta chová 😢

zuzka72
19. dub 2010

Haňula-dobře napsané, jako kdybys mi četla myšlenky 😉 ,moje řeč. 🙂
Betina-přesně, jsou věci, které se nezapomínají. To taky znám. Proto vím, že spolehnout se mohu jen na máti a to ve všem(bohužel teď je v tom špitále). Jinak bych nesnesla jakoukoliv pomoc, natož, aby si někdo vzal děti k sobě na hlídání, nebo mi pomáhal doma např. s dětmi,úklidem, vařením i kdyby to byla máti. Ale to už jsem tady psala. Raději padnu únavou. 😀 , než aby mi musel někdo pomáhat. Jsem cvok, ale v tomhle a ještě v dalších věcech mám jasno. Děti mám proto, že jsem je chtěla a né proto, abych je pořád někomu dávala na hlídání, takže co jsem chtěla mám a musím to zvládnout. Naštěstí mám zlaté hodné dětičky.
A jak říkal doktor, dnes je IN mít dítě, kdo ho nemá, je OUT. Takže spousta lidí má dítě a postarat se o něj nedokáží. Předhání se v kupování luxusních vozítek a oblečků, ale děti neumí obstarat-tak to říkal doktor a měl svatou pravdu.

monika03
19. dub 2010

Sarri tak to je super! Odkud teda jsi a kde se přesně momentálně nacházíte???

zuzka72
19. dub 2010

Darling-třeba se to zlepší, až odrostou, třeba se jen bojí, že by jim něco mohl udělat, když jsou tak malí. Počkej až se na něho usmějí, natáhnou za ním ručičky, tak určitě změkne. 🙂

darling007
19. dub 2010

Sarri, to jsem udělala párkrát, že jsem mu je nechala doma a jela nakoupit. Když jsem se vrátila, řev byl slyšet až venku před barákem, on vzteklej a vytočenej k nepříčetnosti, nadával, no prostě komedie. Ale samo sebou, že i dětičky nervozní, z něho. A to jen proto, že Honzíkovi asi třikrát po sobě vypadnul dudlík... ☹
Je to ještě horší, když vidím, jak se k nim ošklivě chová, jak na ně křičí, trhá mi to srdce a raději si je vezmu...

monika03
19. dub 2010

Darling- je to smutné, ale Zuzka má pravdu. Mnozí chlapi se miminek bojí!!! 🙂 Myslím, že u nás to bude stejné- vidí miminko a dává ruce pryč, no a pak jedeme na ultrazvuk a je celý poprděný, když je vidí!

sarri
19. dub 2010

Moni, jsme i s manželem z Ratíškovic a monentálně v Kroměříži.

darling007
19. dub 2010

Zuzko, už se smějí, ručičky natahují a pořád broukají...a on se sebere a jde s kamarády, nejlépe do hospody...

monika03
19. dub 2010

Jejda Sarri tak to jsme fakt sousedky! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru