Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
19. dub 2010

J.cien, já budu muset zahrát hysterku, už minule jsem mu vykládla, že se přiozeného porodu se dvojčaty strašně bojím... příště musím navázat, víc můj strach zdramatizovat a nedám mu prostě pokoj 😀

j.cien
19. dub 2010

Petranelko,pred tydnem tj.35+4je odhadoval na 2,8 a 2,6...ale je tam odchylka..nemusi to byt az tolik...ale byl nadseny,ze jsou tak velke,jakoby tam byly po jedne 😉
A je hlavou dolu,B mam KP

j.cien
19. dub 2010

Jenze ja se narodila 4kilova a manzel mel dokonce pres 5kg!Takze holky budou asi fakt hebeda 😀 😀 😀

hanula83
19. dub 2010

Cien, to fakt ti říkal? Uf, tak to jsem ráda, že jsem narazila na normál doktora. Bylo mi 26 v tu dobu a čekala spontánně.. taky se mně na to doktoři ptali, jestli normáln nebo z umělého. To přece na způsob porodu nemá vůbec žádný vliv... Ale já měla KP obě dvě..

petranela
19. dub 2010

J.cien, váhy krásný!!! 😉 Holky budou obříci 🙂

j.cien
19. dub 2010

JJ,Hanulko,opravdu.Taky rikal,ze tam do FN zavola,pokud by se mi spustil porod drive,at jedu rovnou tam,ze uz budou o mne vedet,ze jsem jeho pacientka a ze mam mit sekci!!Rikal-vite,aby tam nebyl nahodou nejaky mlady nadsenec,co by to chtel s vama urcite zkusit rodit normalne....
Takze za to jsem mu moc vdecna...on mi delal IVF,tak to asi bere tak citliveji,nez klasicti dr.Pro ne totiz samotne KP ani samotne vicecetne tehu neni indikace k cisari!
Vsak si vzpomen na Zuzku,ta mela dokonce B napric! a taky ji chteli nachat roddit prirozene 😠 !

monika03
19. dub 2010

Holky díky za tipy a upozorňuji, že vítězové dostanou miminka na hlídání!!!! 😀 😀 😀
Salu- to víš, že na to tajemství nejsem sama, přítel se mi vecpal do ordinace. Sice od začátku tvrdil, že ví co to je. Tak jsem ho chtěla nechat venku, ale to mi neprošlo. 🙂 Měla jsem strach, že to všude vyprdolí, ale drží se! Zatím je to přítel, ale svatbu chce ještě teď stihnout, do toho se chceme stěhovat, tak to bude asi ještě sranda. No co, ale zase se nenudíme. 🙂 Jinak já už druhou noc jsem prdlajs vyspaná- taky hrajou asi celou noc fotbal. Na zádech spát neumím a jak se otočím na bok tak jedou. Takže jsem si též říkala jak to může vypadat později...
Hani tak to je taky kousek, třeba se někdy potkáme, když budem drandit s kočárkma. 😉

hanula83
19. dub 2010

No právě hrůza, byla jsem přesvědčená o tom, že prostě když chce dvojčecí těhule císař, tak ji nenutí přirozeně... To byla moje zkušenost a to jsem byla ve stejné porodce, kde právě tohle Zuzce řekli... no hrůza.

j.cien
19. dub 2010

Moni,ja tipuji na parecek 😵 !

mrkvicka28
19. dub 2010

holky kupovali jste si pro malé fusaky do autosedačky? I když se malí narodí v létě říká se že miminkanarozená dřív jou zimomřivější tak o nich přemýšlím mám sice deky,ale ten fusak je zase zahřeje i zespodu zádička , tak nevím. máte někdo zkušenosti a jak dlouho v tom miminka vydřží?

elly01
19. dub 2010

J. cien, máme podobná odhad váhy, my máme ve 35+1 2500g a 2800g.
petranel, to je vtipné, my máme chlapečka také níž a hlavičkou dolů a holčička je koncem pánevním. A právě proto mi doteď nikdo neřekl, jak budu rodit. Vždy stejná odpověď: v takové poloze můžete i přirozeně, ale císař je bezpečnější, je to víceméně na vás... No a já nevím jak se rozhodnout ☹

elly01
19. dub 2010

Mrkvičko, já jsem dětem koupila letní zavinovačky do autosedčky ed Emitexu a vypadají dobře. Mají díry na ruce, nejsou tak teplé, ale určitě zahřejí. Beru si je i do porodnice, v autě jim to pak rozepnu, ale na to přeběhnutí chci, aby byli v teple.

elly01
19. dub 2010

Moni, já typuji dva kloučky 😀

reddwarf
19. dub 2010

Ahojda maminy 🙂 ,stávající a nastávající....Vaše postřehy ze života a rady maminek si snažím pořádně uložit do hlavy 😉 a jsou to informace k nezaplacení,vždy,když na mne padnou chmury z obav typu - jak já to všechno zvládnu,tak kouknu do alb na ty Vaše poklady a celá roztaju z představy,že se snad taky dočkám!!! 😀 ,plovoučka si taky říká o hadr,ale pojezdila jsem po ní vysavačem a taky to stačí...porodu se bojím,ale vzhledem k tomu,že obě žížalky jsou hlavičkama dolů,prý nic nebrání přirozenému porodu 😝 ,chjo...

petranela
19. dub 2010

Elly, já mám taky ty letní zavinovačky od Emitexu a taky je mám nachystaný do porodnice. Jen si říkám, jestli v tom nebudou plavat, zdá se mi to dost velký. Jaké další oblečení máš pro ně nachystaný? Já mám klasickou sadu do porodnice (bodyčko, dupačky a kabatek, čepku), pak tu letní zavinovačku a pak mám nachystanou ještě letní dečku. Kdyžtak nechám v tašce. No uvidíme podle počasí, ale vůbec nemám odhad v tom, jak moc je oblíct na cestu z porodnice...

Reddwarf, už jsi taky pěkně daleko 🙂 Na mne ty obavy taky poslední dobou padají, neboj, nejsi sama 😉

elly01
19. dub 2010

reddwarf, já si vždycky vzpomenu na slova z knížky o dvojčatech, že by příroda nenadělila dvojčátka někomu, kdo by je nezvládl. Taky my jsme tady vlastně všechny super mamky, které to zvládnou na 1* 😀 😀 😀 A sice je to dvojí starost, ale co je lepší, je to dvojí radost, dvojí mazleníčko, poňucháníčko, já se na to prostě hrozně těším 😀

j.cien
19. dub 2010

Elly ,to je krasne motto 🙂 taky se bobinky strasne moc tesim 😵 ale mam i obavy,jestli to budu umet...nemam zadne zkusenosti..

elly01
19. dub 2010

Petru, ty zavinovačky jsou fakt veliké, myslím, že v 1/2 roce jim ještě budou 😉 Já jsem koukala, že se jakoby dají ohnout ty nohavičky a tím se to zkrátí, ale kapucka jim bude kolem hlavičky oprvadu veliká. Já mám to samé co Ty, Bodyčka, dupačky, kabátek, čepičky a plus ještě rukavičky, aby se nepoškrábali. Dečky možná pro jistotu aké vezmu, ale zase jestli jim už pak nebude moc teplo? Asi uvidím podle počasí jaé bude ten den, jinak bych je klíďo nechala jen v té zavinovačce.

elly01
19. dub 2010

J. cien, určitě to zmákneš. Ze začátku se asi budeme bát, ale pak to naskočí a všechno půjde atomaticky a mimochodem, od čeho máme koníka a zkušenější dvojmamky?? 😀 to bude dotazů a prosbiček 😀 😀

elly01
19. dub 2010

a hned mě napadá první dotaz. Bohužel mi teď začalo praskat bříško a dělají se mi ty mršky strie... ☹ Ne zase tak moc, ale jsou tam, po stranách. už jsem se s nimi smířila, ale hrozně mě to svrbí a už nevím, čím to mám mazat? Nemáte s tím někdo zkušenost? Zkoušela jsem mazat měsíčkem lékařským, krémem od Biodermy na suchou a citlivou pokožku a nic nezabírá. ElastiQ nepomáhá, ani olejíčky ☹

petranela
19. dub 2010

Elly, já právě nevím, tak jsem si nabalila i ty dečky. Kdyby neměli nakonec ty zavinovačky, hodila bych přes ně jen ty dečky, jsou lehounké. Jo a díky za připomenutí rukaviček, ještě si je to tašky taky hodím.

J.cien, taky žádný zkušenosti nemám a až teď v těhu zjišťju co všechno nevím a obavy rostou. Ale říkám si, zvládli to jiní, zvládnem taky, v dnešní době, kdy máme myčky, pračky, topení, teplou vodu, internet, no prostě samý luxus 😉

j.cien
19. dub 2010

Elly,ja mazu od sameho zacatku 2x denne,poctive,pac jsem na PN a mam na to cas...nicmene stejne je mam taky-svine fialovy 😀
Mela jsem ElastiQ,Eucerin olej,Weleda mesickovy olej,DM baby love krem a olej...mne pripadal nejlepsi ten z Weledy...ale jinak je to nejpis jedno...mne to teda nesvedi,ale mazu 2x denne...a jsou tam 😖

elly01
19. dub 2010

Petranel, asi si dečky také přibalím, pro jistotu. Manželovi jsem sice ukázala kde co mám uskladněno, ale jak ho znám, tak by byl schopen místo dečky přivézt třeba prostěradlo 😀 nebo tak něco, tak to jdu ještě hodit do tašky.
A určitě to zvládneme, nic jiného nám nezbyde, ale je fakt, že mám pocit, že také vlastně nic nevím a nedokážu si to teď ani představit, až si je přivezeme domů 😅

elly01
19. dub 2010

j. cien, já právě také mazala od začátku postivě, ElastiQ, Olejíčkem od Hippu, krémem z Dm. Do 35tt, ani jedna potvora fialová a teď se mrchy vyrojily. Mě to začalo svědit a já blbka jsem si to malinko škrábala a teď to svědí fest. Asi si zaběhnu do lékárny a zeptám se co s tím, je to nepříjemné 😒

j.cien
19. dub 2010

Holky,urcite nam nejake ty materske pudy a reflexy naskoci 😵 !!!teda na to spoleham 🙂 😀 😀 a pak na nase zkusene dvojmamky konikovky 😵 !

j.cien
19. dub 2010

A nemas doma Tea tree olej?Slo by si kapicku prikapnout do nejakeho toho ,cim se mazes 😉 ,ono to mirne chladi a to chlazeni zmirnuje svedeni....

j.cien
19. dub 2010

Asi je to fakt geneticky dano..nekdo nemaze a nepraska... 😖
Ale to jsou male veci 😉 ,modelka nejsem a nikdy nebudu a milackove mi za ty praskliny stoji!!! 😵 i kdyz jsou hnusne 😝 ...

elly01
19. dub 2010

j. cien, děkuji za radu, tee tree zakoupím a uvidíme. Přesně mrňousci za to stojí, strie sem, strie tam. Jsou horší věci na světě.
Mně teď začalo růst bříško hrozným tempem, tak to asi kůže už nevydržela... Nedá se nic dělat.
Také se spoléhám na mateřský instinkt a na koníka 😀 😀

monika03
19. dub 2010

Holky- Elly, Petranela a J.Cien vy už to máte opravdu za pár! Docela jste mě potěšily s tím, že se vnitřně perete se stejnou věcí jako já od samého začátku. Na jednu stranu Vám závidím, že už to budete mít za chvilku za sebou a miminečka u sebe. Jinak fakt moc hezké motto!!!! 😉 Holky tady bodou určitě předávat drahé rady a na Vaše nové poznatky jsem už teď zvědavá! 🙂

reddwarf
19. dub 2010

🙂 vždycky se čtením Vašich příspěvků uklidním i pobavím...celé těhu jsem se bála,aby se nic nezkomplikovalo,čož se s vyhlídkou na normál porod bojím dál 😀 ,ale když mi při poslední kontrole dr řekl,že by bylo super vydržet ještě 2-3týdny,tak jsem zůstala jak opařená a dokonce jsem si i sbalila tašku do porodnice....Taky se už nemůžu dočkat,až je poprvé uvidím a souhlasím,že dvojčata jsou dvojnásobný dar,ale přesto mám obavy,jak je vyrodím,jestli je ještě vykrmím,jestli TO všechno budu umět atd atd....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru