Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
1. kvě 2008

jj, je to alchymie, pro mě je ta přehazovetelná rukojeť důležitá. Vozila jsem dvojčatový kočík a není to zase taková katastrofa s tím zatáčením, takže nějak to zmáknu. Existuje kočárek s nafukovacíma, odpruženýma a otočnýma kolečkama, ale mně se nelíbí:o(

rezinka
1. kvě 2008

helisku a ten typ kocarku, ktery jsi popsala, nevis, co je za znacku?? ja ted kocarky dost koumu, tak jsem rada za kazdou radu nebo typ ...

helisek84
1. kvě 2008

je to Bertini, ale další označení neznám:o(

fiallinka
1. kvě 2008

helisek: bertini myslím není špatný, jen trošku možná těžší, ale už se prý k nám přestává dovážet, ale určitě jsi na něho někde narazila 🙂, když jsi ho viděla..

rezinka
1. kvě 2008

hm, tak ten se mi taky moc nelibi 😒 , ale je zvlastni, ze Bertini pro jedno miminko je moc hezky kocarek, co jsem koukala, takovy krasny moderni sportacek, no ale pro dvojcatka je to uplne o necem jinem 😢

xenie131
1. kvě 2008

ahojky holky. Vidím, že řešíte velké dilema - kočárky- řeknu vám, že sem ráda, že to máme za sebou. Byla to fuška, každej má jinej vkus a vybírá dle svých možností, já nechtěla samostatně korby nebo korby za sebou, chtěla sem, aby kluci byli u sebe a vybrat nějakej normální dobře ovladatelnej odpruženej kočárek žádná sranda. V obchodech jich na yzkoušení moc nebylo, tak o to to bylo horší, nkonec sme si snad všechny kočárky otestovali v polsku a vyhrál ten, který vyhrál. Chtěla sem c nejvíc klasickej kočárek jako by

jinak všem Vám gratuluju k úspěšným kontrolám a jen tak dál, holky. Užívejte si to a nemyslete na to zlé, co by se mohlo stát, to za to nestojí, díky přítelovi sem na to taky přestala myslet, dyž sem s něčím začala, ak mi ty černy myšlenky zahnal, moc mi pomáhá a drží mě, i ted, když muím ležet...

rezinka
1. kvě 2008

xenie a jaky kocarek teda nakonec doma mas? koukala jsem do alba, ale tam jich mas tolik, ze mi z toho jde hlava kolem 😅
jinak s tema chmurnyma myslenkama mam uplne to same - jakmile jsem o necem zacala, tak mi to manzel proste zatrh (ale hezky) a bylo 🙂

xenie131
1. kvě 2008

retinka: my máme dva kočárky, jeden, ten světlej, je z bazaru, tomu sme neodolali, to je čistě jenom sporták od BabyWeltu Alaska Twin, a ten tmavej, čtyřkolka, je Tako Happy Twins
takt o má být, drahá polovička má být dycky oporou 😉 to hodně pomůže

rezinka
1. kvě 2008

xenie nema to byt Tako Happy Twings ?? Ja jen, ze pod tim "twins" jsem nic nenasla ... asi jo, vid?

xenie131
1. kvě 2008

reznka: to je právě dilema, na netu je Twings, ale na objednávce, faktuře je jen Twins, tak nevím, kdo má překlep... ale je to to samo 😀 😉

rezinka
1. kvě 2008

tak manzel prave prijel z projizdky na kole a hned me vytah ven pod strom, aby me na 1.maje polibil. no a polibil me rovnou 3x, pry - co kdyby to byly holky 😵 , tak aby jim to nebylo lito 🙂

xenie131
1. kvě 2008

rezinka:
http://www.kocarky.cc/kocarky-pro-dvojcata,17.html
z tohoto obchodu ho máme my

helisek84
1. kvě 2008

xenie: tak ten Tako Happy Twins je skoro to samé jako ten náš. A já už vím název. Kajtex Juppi Duo. Jen není nikde na netu nafocený, barvu nám pán nechá našít jakou jsme si vybrali, tak jsem ráda, protože já se do ní zaláskovala.
A je to "twins" - to znamená dvojčata:o)
Jinak já si větvičku urvala v parku a jela sem se nechat políbit za manžou do práce 😀

fiallinka
1. kvě 2008

tak jsem holky přihodila ty dvě úterní fotky do alba, zatím jen tak provizorně... a kočár už jsem asi rozhodla, koupíme Hartan, ale ne nový

xenie131
2. kvě 2008

krásné páteční ráno

reinka: jéé, tak to je krásny, že myslí i na mimísky 😵

helisek: tak to mají šatně na netu, to twings versus twins, ale našli sme to 😉 to pak musíš poslat foto kočárku,sem zvdav, jak vypadá. a jak ste na něj narazili, kdyz není nikde na netu? a jaká bude barvička?
jelikož já ležím, tak sme to řešili tak větvičkou, MP byl chvíli pracovat v garáži na autě a pak se s větvičkou přiřítil a dal mi nádhernyho hubana. Je to fakt brouček...

fiallinka: jen abyste to ještě neměnili, to rozhonutí 😉 já pak dycky něco viděla a měla sem zase dilema 😀 tak at dobře vyberete 😉

fiallinka
2. kvě 2008

xenie: jé, ty vstáváš pekelně brzo 🙂... a máš pravdu, s tím kočárkem to možná ještě bude složité... naštěstí se nikam moc nedostanu, kde bych je mohla vidět...

halkac
2. kvě 2008

Jé, holky, nostalgicky sem k vám někdy nakukuju...před rokem se u mě v bříšku usídlily naše dvě děti, už jsou čtyři měsíce na světě, tak si chodím zavzpomínat na těhulování aspoň na diskusi🙂

A těší mě, že je tu tolik maminek z okresu Vsetín🙂

Někdy před měsícem jsem slibovala dodat seznam výbavičky, ale bohužel...soubor byl někým násilně odstraněn 😠 Moc mě to mrzí a dodatečně se omouvám.

halkac
2. kvě 2008

A když jste u kočárků - my máme Bertiniho a jsem nadšená!!! To ovládání je super, přestože se mi nelíbí moc vzhledově, tak ta manipulace to všechno vynahradí!

helisek84
2. kvě 2008

Dobré ránko všem maminkám, těhulkám a prďolkům.

xenie: mám v albu fotku toho kočárku ale je pro jedno bejby. Barevnost bude totožná - i když fotka zkresluje, je taková cihlově červená (rezavá) s kombinací modrého kára. Já se do ní zaláskovala a přijde mi i dostatečně neutrální.
Narazila jsem na něj spíš náhodou. Sondovala jsem, sem tam jsme se zastavili v nějaké prodejně ale prostě to nebylo ono. Tak jsem potom rozesílala poptávky a z jední prodejny mi na něj napsali nabídku. Na veletrhu v Brně jsme se sešli s majitelem obchodu, ten nám kočík ukázal, předvedl a dohodli jsme provedení a detaily. Fakt super přístup, byla jsem nadšená. A ještě ho přiveze až k našim:o)

fiallinka: možná by se ti mohl líbit i kočárek, který uvede na trh Bohemia Patron někdy koncem července. Ale na mně už je to pozdě na něj čekat...kdyby náhodou....tak ať je kočík doma.

fiallinka
2. kvě 2008

helisek: to už nebudu čekat asi ani já... 🙂, navíc bych raději nějaký, o kterém se už ví, jaký je...

xenie131
2. kvě 2008

fiallinka: já jen vzbudila a vyprovodila MP do práce, chudák a sama sem ještě pak schrupla, ted sem se vzbudila, rodiče maj dovču, tak je tu trocha rušno, ale nevadí, jak se mi bude chtít chrupat, tak zas vytuhnu 😉

halkac: ahojky, téééda, tiše závidím, že už máš prcky na světě. Rodili ste o hodně dřív nebo v pohodě?

helisek: to je on? to máš pravdu,jsou skoro stejny. Máš štěstí, že jsi našla tak príma prodejce. Já měla taky štěstí, byli moc ochotní a ještě i pro jistotu z toho obchodu volali, aby si ověřili, coopravdu chceme, chtěli sme jiny kolečka a tkaovy blbosti, taky sem byla moc spokojená.

jj, taky sem chtěla mít raději všechno doma, páč člověk nikdy neví, co se může semlít.....

xenie131
2. kvě 2008

halkac: zrovna sem si prohlídla vaše album na netu. Tééda, to ste byli šikulky, že ste to tak dobře zvládi a zvládáte. Magda i Jonášek sou kouzelní 😵

helisek84
2. kvě 2008

xenie: vypadá to, že mají jen trošku jinou konstrukci, viď?:o) Taky chci jiná kolečka a právě mi pán řekl, že si můžu vymyslet co chci a on to s výrobcem dohodne a bude kočár přesně takový, jaký chci. Málokdo se s tebou takhle dneska vybavuje.

rezinka
2. kvě 2008

ahoj holky, tak koukam, ze tema vyber kocarku je tu stale aktualni. je to fakt veda. maloktery kocarek odpovida uplne nasim konkretnim predstavam, tak to je pak tezky. Ja bych chtela kocarek s otocnymi kolecky, hodne sportovni provedeni, hezkou barevnou kombinaci, no a jeste k tomu perovaci. Takovy jsem jeste neobjevila. Ten Herqules mi vyhovuje po vsech strankach, jen neni vubec odpruzeny. Ach jo, je to fakt tezky a docela vam zavidim, ze v tom mate uz takhle jasno ...

helisek84
2. kvě 2008

rezi: zkus napsat na tu Bohemii - měli ten kočárek na veletrhu, ale v prodeji bude údajně až od července. Má otočná přední kolečka a přitom odpružení a ty zadní má nafukovací. Ale já na něj tak dlouho čekat nebudu.

rezinka
2. kvě 2008

obavam se, ze do cervence taky nerisknu cekat s kocarkem. to je taky prave to, ze nikdy nevime, co se stane, jestli nebudeme muset lezet nebo jit dokonce do nemocnice ... no a pak nech to vsechno na manzelovi. ale jinak ty kocarky patron bohemia vypadaji pekne! jen je taky docela problem najit vyber kocarku teto znacky pro dvojcatka ... 😒

rezinka
2. kvě 2008

holky jak je to v tehu s alkoholem? vcera jsem si dala asi deci bileho vina a k tomu asi pul litru vody, abych to poradne naredila 😀 Z toho si asi vycitky delat nemusim, ze? No, jdu juknout, co o tom pisou na internetu ...

rezinka
2. kvě 2008

tak jsem skoukla spoustu webovek na tema "alkohol v tehotenstvi" - ted si jen rikam, abych nevypadala jak nejaka vejpitka, tak to vazne nejsem 😅 , ale mame s manzou radi dobre vino, ktere si ted samozrejme rada odpoustim. Nicmene mi uz hodne kamaradek rikalo, ze kdyz si sem tam - pirlezitostne - dam trosku vina, ze to nemuze skodit. Nicmene na vsech moznych webovkach jsem se ted docitala same katastrofy, jake fatalni dusledky to muze mit, jenze to mi prislo, ze se vsude pise jen o pripadech, kdy je zenska uplna blbka a pije v tehu naprosto pravidelne. Ale ja mam na mysli treba jednu sklenicku za tyden nebo za 14 dni ... az jsem pak nasla tenhle clanek, ktery je takovy rekla bych nejobjektivnejsi. Tak kdyby to nekterou z vas treba taky zajimalo, tak tady to je: http://www.nealko-vino.cz/zapisnik/detail/archi...

fiallinka
2. kvě 2008

rezi: deci vína je úplně v pohodě, toho bych se fakt nebála 🙂, já myslím, že to varování je fakt pro ty, co to pijí ve velkém...

juliet
2. kvě 2008

Rezi, na předporodním kurzu i primář říkal, že troška vína občas neškodí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru