Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
30. dub 2010

Sarri, u nás v Brně na Obilňák, je to fakultka, celkem velká nemocnice, mají tam hlavně skvělé vybavení pro nedonošeňátka a JIP pro rizikové novorozeňátka, proto jsem si tuhle porodnici už dávno vybrala.

sarri
30. dub 2010

Příbuzná tam nedávno rodila dvojčátka - byla tedy v kolizní poloze - příčně - obě - a noc si to chválila - dokonale ji rozkojili a s dětmi pomohli.
Já jsem chodila do Brna na gympl - na "Slovaňák" a na pak na fakultu.

petranela
30. dub 2010

Sarri, já věřím, že je to dobrá porodnice, jsem zvědavá jaké to bude na poporodním.
Tak Brno znáš výborně, strávila jsi u nás hodně let, ale u vás je to jistě hezčí, že? Tradice, příroda,... 🙂

sarri
30. dub 2010

Abych pravdu řekla, tak jsem tam strávila 4 roky v paneláčku v Komárově na intru a to mi bylo sakra úzko. Na mě je to moc velké město - pořád si hlídat, aby člověka něco nezajelo 🙂

petranela
30. dub 2010

Sarri, Komárov znám, asi vím, kde ten intr je. V Komárově je dost rušno, nedivím se, že Ti tam bylo úzko... Lepší je to někde na okraji města 😉 Máme tu i hezký místa 🙂 Já bydlím kousek Komárova, nejsou tu skoro žádné možnosti na kočárkování 😖 , nic moc okolí, budu muset vždycky vyjet někam dál, ale máme velikou zahradu, tak budu asi trávit hodně času tam. Na té naší zahradě si člověk naštěstí jako ve městě ani nepřipadá.

sarri
30. dub 2010

Tak to je super. Já teď bydlím přímo u řeky a podzámecké zahrady, takže na vycházky paráda a jsme vlastně až za tou zahradou už jen pár domů a zahrádky, takže jako na dědině.

petranela
30. dub 2010

Sarri, tak to je krása, u podzámecké zahrady!!!! To musí být fakt nádhera! Ideální místo na vycházky a zvlášť na kočárkování. 😉 já vsázím na tu naši zahradu za barákem, ale kočárkování by mi chybělo, tak budu muset vždycky někam popojet

maui
30. dub 2010

Já chci taky kočárkovat v zámecké zahradě!! Nebo podzámecké! 😕 😵 😵
My tu máme prima cyklostezky, přímo uprostřed zeleně, místy kolem baráčků, na procházení s kočárkem super, jen čekám, kdy mě sjede nějaký bruslař nebo rychlý cyklista 😕 😝 Když jsem jezdila na in-linech, tak jsem tyhle výletníky fakt milovala 😀 😀

monika03
30. dub 2010

Jééé Sarri tak to už je moc, ne? Bydlet v podzámčí a na jihu mít výstavní zahradu!!! 😀 To víš mluví ze mě závist... 😅 Taky se musím pochlubit- včera se nám podařilo najít podnájem v RD s potůčkem pod okny. Moc hezké, sice je to po nějaké staré paní, ale kompletně to chce do dvou měsíců předělat a dal by nám i dveře z kuchyně na tu zahrádečku! Jo a ještě bude muset kvůli nám předělat vchodové dveře, aby jsme se s velkým kočárem vlezli. Jen se mě ptal na šířku- nevíte některá???

sarri
30. dub 2010

Moni, 80 cm dveře stačí - většina těch kočárků se vejde.
Já jsem málem měla hnusnou kolizi s bruslařkou na stezce, kdy jsem valila na kole po rovině rozšlapaných cca 35km/hod a kočka si to hrnulaa prostředkem s pohledem do země a štuplama v uších, no jak jsem ji za řevu míjela a ona čula prd, tak mi ještě vjela úplně do cesty. To miluju, když si někdo narve do uší štupl a neví, co se kde děje anebo svojí muzikou obšťastňuje všechny spolucestující např. ve vlaku.
Jj, v podzámce je super a některé chodníčky kamínkové drncací.
Maui, jak je máš v tom sporťáku? Jenom úplně naležačky. Já jim to vždycky na chvilku přizvednu (do polosedu/pololehu), ale teda mám vážné obavy, že to není moc dobře. Co myslíte?

monika03
30. dub 2010

Sarri díky!!! 😉 Zatím jsem to ještě totiž nestudovala. Ale myslela jsem, že 80cm dveře jsou všude a že se z dvojčecím kočárem nikde nedostanu.

betina
30. dub 2010

ahoj holky,

Petranelo, na Obilnák nedám dopustit, rodila jsem tam Verunku...vybrala jsem si ji právě kvůli zabezpečení menších a "rizikových miminek". Naprosto nejlepší péče byla na JIP, na šestinedělí to bylo horší, ale je to o tom, na jakou sestru narazíš. dvě tam nebyly moc příjemné, byly to staré babizny 😀 jinak sestřičky pro miminka mi připadaly jako andělé, úžasné, hodné a o děti se fakt krásně staraly. moje další volba pro dvojčátka je jasná-Obilnák opět.

maui
30. dub 2010

Sarri, většinou je mám naležato, protože chrní, ale když jsou vzůru, tak jim to trochu přizvednu, aby taky něco měly ze světa. Nezvedám je moc, o sedu nemůže být řeč, pořád mají opřenou hlavičku, spíš takový pololeh, myslím, že to nevadí. V autosedačce taky prakticky sedí a nevadí to.

fiallinka
30. dub 2010

Ahoj holky, ono to asi bude rozumné, až vás porodí většina, přesunout se na jinou diskuzi (protože časem se budou řešit příkrmy a otáčení atd atd...) a tady chodit taky radit a nakukovat 🙂, ono to tak v historii téhle diskuze už proběhlo snad 3x, co já vím (i když vás jsem teda nečetla, tak nevím přesně)...mně je divné, že tady ještě není hromada těch, co jsou na začátku - a že jich tady na Koňovi není málo 🙂

Ale rozhodně z tadyma nesmíte mizet úplně 🙂, protože opravdu vypadáte jako velice úspěšný tým 🙂 a my potřebujeme podporu!

No vidíte, a to jsem si říkala, že do 12. týdne o dvojkách nebudu mluvit. No, kecala jsem. Ale jak mi skoro nic není, tak fakt nevím, jestli jsem vůbec těhu 🙂

maui
30. dub 2010

Holky, pomoc, mně už třetí den Sárinka bojkotuje obědy ☹ Přitomjí to šlo od začátku z těch dvou líp, krásně otvírala pusinku a necpala si tam palec za každou cenu jako Sofinka. Ale teď jí najednou něco přelítlo přes nos a začala vyvádět. Polkne dvě minilžičky a začne se svíjet, kroutit a šklebit, vytlačuje jídlo jazykem, prská ho ven, tlačí, až je celá rudá, nejradši by prolezla lehátkem na podlahu 😠 Dneska jsem jí dala jen babykarotku s hráškem a brambor, bylo to fakt dobrý, Sofina to slupla jako malinu,....a Sárinu jsem zase musela dokrmit mlíkem, byl to boj 😠 Nevíte, jak se v takových případech postupuje? O víkendu už jsem chtěla najet na ovocný příkrm dopoledne, má to cenu, když nemá zvládnutou zeleninku? Ale už se s ní cpe měsíc, tak nevím, co jí najednou vadí...

maui
30. dub 2010

No jo, Fialinka má pravdu, já se jsem taky byla svědkem, jak se diskuse odtud přesunula jinam, to je prostě vývoj, neměli bychom tu zaclánět 😵 Ale do jakého tématu bychom se hodily? Do volné diskuse? Do společného termínu? Do kojenců? Do batolat?

zuzka72
30. dub 2010

Já nechci jinam, mě se tu líbí. 😀 😝

fiallinka
30. dub 2010

maui, já bych jí klidně dala to ovoce - výborné jsou pro začátek třeba ty frutapury apod. a jak je to sladké, tak to většinou děcka jí ( i banán není špatný, ale prý zahleňuje, tak se to s ním nemá přehánět - ale u nás frčel teda dost 🙂, a se zeleninou začala za chvilku, až zapomene, že jí to nechutnalo... Jurča měl taky taková "období", navíc ono to třeba může být i zubama, to mi Jurča taky najednou nechce jíst i to, co miluje...

Jinak s tou diskuzí - holky, no já vás rozhodně ale nechci vyhánět, navíc jsem si sama říkala, že tu ještě nemám lozit, kdo ví, jestli tam příští týden na utrazvuku budou pořád dvě... ale jinak myslím že už jsou tu asi tři dvojčatové diskuze, dvě z nich jsou myslím ve volné diskuzi - a jak tak tuším, tak už tam taky chodí čím dál míň holek... jedna je neutrální, druhá myslím dv. 2008/9 a jedna je ve společném termínu 🙂

sarri
30. dub 2010

Maui, tak u nás je to s jídlem jak kdy - dnes brokolice se žloutkem. Eliška pojedla, Adéla plivala - dostala to do mléka a byl klid. Nám to jede jak kdy - i to ovoce - jednou mi to sní krásně, podruhé (to samé) ne.
Jo a vážila jsem je teď po týdnu a Eliška má -60g a Adéla -40g - teda neřekla bych, že hubnou, spíš, že minule jsem je vážila po obědě nevykaděné a dnes před svačinou vykaděné důkladně.
tak to s tím novým tématem vymyslete a dejte vědět. Já jdu balit.

reddwarf
30. dub 2010

Ahojda kočky 🙂 ,nedá mi to a musím písnout-velká gratulace k miminkům Zuzce a j.cien...Chci Vám jen napsat,že by byla škoda,kdybyste odcházely do jiné diskuze...Celé těhotenství se bojim,aby se něco nepo...a vždycky mne uklidní Vaše albumy s mimískama,Vaše povídání o každodenních starostech,že začnu věřit,že se dočkám taky!!! 😉 i když mne čeká pravděpodobně přirozený porod 😝 ,bojím se o holky jako blázen ☹ ,tak jsem ráda,že můžu zatim juknout na ty Vaše 🙂

kocule
30. dub 2010

Holky, Fiallinka má pravdu, pojďme založit Dvojčátka 2009/2010 do kojenců. Ne že bych se nechtěla přidat k ostatním maminkám, ale jsme tady jedna banda, známe se a nechce se mi vpadat do diskuze k jiným maminkám, které ji mají taky určo rozjeté. Hele, když se k tomu nikdo nemá, tak já ji jdu založit. 😀 😀 😀

kocule
30. dub 2010

Babizny, je to tam. Takže budu mít otevřená dvě okna, jedno těhulky, druhé naše kojenečky. 😀 😀 😀 Dala jsem to do kojenců, jak jsem psala. 😉 A ne že mě tam necháte samotné. 😀 😀 😀

kocule
30. dub 2010

Zkusím vám to naházet do IP ju, pokud mi to škvrňata dovolí. A těhule, pěkně pak přesun k nám. 😀 😀

kocule
30. dub 2010

Tak jsem prošla zpátky cca 10 stran, snad jsem nás obeslala všechny. Těhulky jsem zatím neobesílala, však si dáme vědět. 😉 Víte, kde nás najít. 😉 😉

maui
30. dub 2010

Ježíš, holky, mně je smutno! Já tak nerada něco opouštím... A tahle diskuse mě provedla celým těhulkovským obdobím...ach jo, budu plakat ☹ . To bude asi tím svařákem... 😝 😀

kocule
30. dub 2010

Holky, pokud budete chtít za náma přijít do kojenců, klidně přijďte. 😉 Bereme i těhulky. 😀 😀 😀

petranela
30. dub 2010

Jeee, mne bude smutno, ale jenom na tyden 😉 no už vás jdu najít

fiallinka
30. dub 2010

Holky, ale nechoďte úplně pryč, ať tu někdo zůstane, jo? Hezky se rozdvojte!

zuzka72
30. dub 2010

Dnešní pohodička. 😀 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru