Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

xenie131
5. kvě 2008

helisek: já sme chtěla taky na ty kurzy, provádí je agentura POMAD v olmiku, mají smlouvu s porodnicí a hradí to i pojištovna, jenže jak mám ten klidový režim, tak mi to nevyšlo,, tak sme aspon takhle všechno probrali, porodku celkem znám, jak tam byla ségra, tak sem to tam viděla a zbytek se hold ukáže podle situace, jak na tom budou kluci, bylo to príma, ale ted chytám nerva ze středy, to dem na kontrolu....

helisek84
5. kvě 2008

xen: budeme na sebe myslet, jo? Já jdu na genet utz ve středu. S tím autem máš pravdu, já sice byla zvyklá na velké služební auta, ale rok jsem s takovýma kolosama nejezdila a dneska mě to fakt dostalo. Taky se mi nezdá, že jedu tak rychle, ale je to uplně jiné. Já se jim taky hned omluvila, ementálníkům, že se nemusí bát 😀

xenie131
5. kvě 2008

helisek: já jezdila dycky s menšíma autama nebo normál osobákama, ted máme velky auto, mám ho v albu a byl to trocha šok, ale je to prímovní svezení a pohlodlí a kočárek se tam vleze clej, aniž bych ho musela skládat nebo upravovat 😉 jéé, tak to na vás budu myslet, pak se tu musíme odpoledne sejít, jak sme dopadli 😉 já furt pevně věřím, že si mě tam nenechají, ale přesto se bojím jak čert kříže....to seš hodná, že se omluvila 😉 😵

helisek84
5. kvě 2008

taky vyfotím ten náš kočár:o) Teď jdu odpočívat trošku:o) Zatím papa a neboj, nenechají si tě tam 😉

xenie131
5. kvě 2008

helisek: díky 😉 taky se tu válím 😵 papa

xenie131
5. kvě 2008

nic holky, loučím se a du se pořádně natáhnout, krásny zbatek večera, papa

rezinka
6. kvě 2008

helisku fakt opatrne s tim autem i s konikama ! jsi koukam asi pekny zivel 😀 a taky sis zmenila fotku na "kovbojskou", to o tve vasni ke konim taky hodne vypovida 😉 a ty jenom dochazis do nejakeho klubu nebo primo nejakeho kone vlastnite ??

xenie neboj se, vzdyt ted se snad citis dobre, tak snad nebudou mit duvod si te v nemocnici nechavat 😕 Uvidis, ze posupajdis zase pekne domu, max. ti treba znovu zdurazni, ze mas hodne lezet a odpocivat. Do porodu mas jeste casu dost, tak to by te tam tak dlouho prece nedrzeli. Uvidis, dobre to dopadne 😉 !!!

rezinka
6. kvě 2008

jinak jsem dneska trosku posmutnela - volala jsem do UL do nemocnice a ptala se, jake mam sance se tam dostat na porod, kdyz jsem z okresu LTM (litomerice). No a pry hodne male, pry tam maji velky naval a z jinych okresu berou jenom v pripade komplikaci na doporuceni doktorky. ach jo, samozrejme hrozne doufam, ze zadne komplikace mit nebudu, ale na druhou stranu tam chci fakt hodne rodit, protoze kdyz pujdu rodit do LTM a nastaly by nejake komplikace, tam me budou prevazet prave do UL, kde jsou na to lepe vybaveni. Tak to bych samozrejme radeji lezela rovnou tam. Ach jo, tak nevim, jak to dopadne ☹ Nehlede na to, ze jsem taky zvazovala nejake ty predporodni kurzy. Pry si mam zavolat kolem 30 tt, jestli se tam situace nezmeni. Jenze to uz i na kurzy bude skoro pozde. No je to naprd, ze si nemuzu sama zvolit, kde budu rodit ☹

daiquiri
6. kvě 2008

Ahoj holky, tak se hlásím po delší době, čekala jsem až mi manžel udělá připojení na nový telefon 😀

rezi: tak jsem si konečně udělala čas a změřila jsem si bříško, mám 94cm 🙂
Jo a jak si psala o těch pohybech, tak všude píšou, že prvorodičky první pohyby cítí cca ve 20tt, ale já je začala už cítit právě v 17tt. Tak třeba tě to už každou chvíli čeká 🙂

fiallinka: tak koukám, že taky výhodná koupě kočárku a taky Hartan? A jaká barva? My k tomu máme i ty fusaky, ta paní si je nechala šít na zakázku, mají vevnitř beránka, na zimu budou akorát.

helisek: já taky včera poprvé byla v předporodním kurzu 😉 Je to jen 2x ale po třech hodinách, docela záhul, hlavu jsem měla naditou informacema. Probírali jsme porod, přípravu, kdy jet do nemocnice, rizika, císařský řez, pak kdy se vyvolává porod atd... Příště jdu až za 14 dní a to se půjdeme podívat na porodní sál a budeme se bavit o tom jak se starat o mimča. Jen mě mrzelo, že tam včera nebyl manžel, přeci jen by to měl taky slyšet. A já tam byla s nejmladším těhotenstvím, ale přesně, mně taky říkali, že u těch dvojčátek je lepší jít dřív.
Jo a taky tam byla paní v 31 tt taky s dvojčátkama, tak jsem jí zkoumala bříško a neměla ho tak hrozně veliký 😵

A jak jste psali o tom alkoholu, to bych se nebála, taková troška nemůže uškodit, oni spíš varují před pravidelnou vyšší konzumací, když si dáte skleničku, tak se nic nemůže stát.

Jo a teda já trpím 😒 Ta holčička mě tak strašně tlačí, že se mi někdy chce brečet bolestí. Pořád doufám, že se ještě nějak natočí. Hlavně, že už nemusím sedět v práci, přeci jen doma se můžu aspoň natáhnout.

xenie131
6. kvě 2008

ahojky holky

rezinka: děkuju, jj, cítím se dobře, ale bojím se toho čípku, bílkvin a aby kluci byy v pohodě, fakt drama před každou kontrolou, brr, všechno hold jaksi moc prožívám, co sem tak slyšela, tak tam holky třeba leží od 30tt, ale snad ještě tentokrát proklouznu....
s tou porodkou mě to mrzí. my chtěli rodit v prostějově, ale jelikož sme rizikovi dvojčata, tak nás nevzali. šternberk je moc daleko, tam kráásně zrekonstruovali porodku,vypadá to tam mooc hezky, ale prostě kvůli vybavení a klidu sme zůstali v olmiku, máme i prima pana doktora, tak pevně věříme, že to zvládneme. Na druhou stranu, tebe si myslím, že by tam dr mohla doporučit, dvojčata sou sama o sobě riziková, zkus se jí na to zeptat....

daiquiri: ahojky, jj, taky mi dělá a dělalo problémy chvíli sedět, furt sem poposedávala a routila se, ted chvilemi sedím, nebo polosedím a nejvíc ležím, sem tam se du projít po dvoře a tak, je to príma, mít pohodlí, přeci jen je to náročnější. Neboj, já taky nemám nějak velky bříško, mám ho v albíku, je vyfoceny před týdnem tuším... Každa mamča to bříško má hold jinak, ale zas tak velky katastrofy to nejsou 😉 😀

já se do kurzu už právě nedostala, čekala sem, až budu v klidu doma a pak bác a klidovej režim, ale včera u mě byla PA, tak sme tak zhruba probrali co sem chtěla a tak, taky celkem príma

rezinka
6. kvě 2008

daiq ahoooj, to je super, ze ses zase prihlasila 🙂 !! ja si merila pupek vcera a mela jsem 85, tak jsem zvedava, jestli te za ten mesic dozenu 😀 A jak si jinak uzivas to, ze jsi doma? Nestyska se ti po praci? No odhaduju, ze po praci ne, ale mozna po lidech z prace, vid?

ty kurzy vam zavidim, je bezva, kdyz se tam dozvite tolik uzitecnych informaci. musim se zeptat doktorky, jestli bych mohla na nejaky takovy kurz chodit treba v LTM, i kdybych pak rodila v UL. jo a te sestricky v UL jsem se prave ptala, jestli jako to, ze cekam dvojcatka, neni dostatecne rizikova skupina na to, aby me tam vzali, ale pry ne ☹

juliet
6. kvě 2008

ahojky holky, konečně jede koník. Po obědě jsem napsala 2 příspěvky a pokaždé mě to vyhodilo, tak teď už snad OK.

Rezi, já myslím, že bys na kurz klidně mohla chodit u vás, stejně si ho zaplatíš, a když pak bude místo v té lepší porodnici tak půjdeš rodit tam.

Já byla dnes na kontrole, jedno mimi je natočené hlavičkou dolů a položené dost nízko a taky mám o něco kratší čípek, takže musím ležet s podloženým zadkem. Navíc jsem za posledních 14 dní nic nepřibrala, přitom bych měla minimálně 0,5 kg týdně. Příští týden kontrola už v nemocnici a kdyby to nebylo dobré, tak se mám připravit na to, že už tam zůstanu. Tak snad to bude dobré.
Xenie, trošku ti závidím, že už jsi aspoň 32 týden 😉

xenie131
6. kvě 2008

rezinka: tak to je divny, že dvojčata neberou přímo jako dostatečnej důvod... většinou právě dvojčátka potřebujou pak větší a lepší péči... ale tak uvidíte, třeba se vám to poštěstí. držím pěstičky 😉

juliet: jako bych viděla sebe. Jeden klučík byl hlavičkou dole a druhý měl hlavičku pod srdcem. Pak, je to asi tak přes měsíc, když sme byli na UTZ byli oba hlavičkama dolů a to se mi právě zkrátil i tn čípek, jak ti prcci hold tlačí. Taky ležím, ale co sem tu včera měla PA, tak mi říkala, že to ležení to nějak extra výrazně nepomáhá, jo, že tě mimča tak netlačí, ale že to tělo se jim stejně přizpůsobí jak je napadne. Nechci tě strašit, říkám to pro to, kdyby náhodou se to nezlepšilo, aby sis to nevyčítala nebo tak, ju? bud v klidu, mě PA taky uklidnovala, že tělo si dělá samo co chce a my to neovlivníme, hlavně je důležity byt v klidu a pohodě. Co ti budu říkat, nás čeká kontrola zítra a stejně se třepu jak ratlík. Sme sice 32tt, ale ležet v nemocnici se mi zrovna neche, snad to bude ještě v rámci pohody a nechá nás ještě doma... Vám to příští týden taky určo dobře dopadne, hlavně fakt hodně odpočívej, at má tělo hodně sil a si v pohodě a já budu držet pěstičky, aby to bylo ok 🙂 Jo, jetě k té váze, já mezi kontrolama, co byly ještě o měsíci přibrala sotva kilo, ale kluci přibírali a přibírají krásně, taky sem se na to ptala PA a ona říkala že je to individuální, že někdo přibere 20kg, nekdo sotva 6, že prostě záleží na tělu, hlavní je, aby mimča rostly 😉 tak s tím si hlavu taky moc nedělej...

rezinka
6. kvě 2008

juliet no to by asi slo, kor pokud se ten kurz plati, tak by jim melo byt asi fakt jedno, jestli ve finale budu rodit u nich nebo ne. tak se na nejake kurzy budu hned pristi kontrolu u me dr. informovat.

xenie tak zitra tfuj tfuj tfuj, at supajdis pekne zase s klukama domu !!! a ty juliet za tyden s mrnouskama taky 😉 !!

xenie131
6. kvě 2008

rezinka: díky 😉

helisek84
6. kvě 2008

ahoj holky, tak jsem se celý den lehce poflakovala...byla jsem u našich a potom s manželem u koníků. trošku sem ho potrápila v sedle a teď tu skučí, že ho bolí nohy:o)

rezinka: jezdila jsem 10 let pod oddílem, potom jsem odešla a jezdila u kamarádů a teď koníka vlastníme. Je to kobylka, taková moje citovka 😅 Hotová "love story" na dlouho, takže se nebudu moc rozepisovat.

dai: jj, je to fajn ty kurzy, manža byl se mnou na tom první - porod a péče o mimíska, na tom druhém nebyl a snad to ani nebylo potřeba - kojení a na ten třetí ani nevím, jak mu vychází služba...ale asi by tam tentokrát mohl, je to o tom, jak si ulevit od porodních bolestí apod.

xeni: zítra, ju? nezapomeň. já se klepu už teď. jdu se trošku namočit do vany a spočnout. snad bude všechno v pořádku.

Jinak včera byli mimískové hyperaktivní a dělali vrtule viditilné:o) Sem z toho měla prču. Dneska se projevovali jen dopoledne a teď asi vyčkávají, až zaujmu jejich polohu:o)

xenie131
6. kvě 2008

helisek: jj, taky se klepu... uf uf. Taky zrovna valím do vany, tak si to užij a krásbý zbytek večera, papa

fiallinka
6. kvě 2008

rezi: to je divné s tou porodnicí, ale kdybys tam už přijela a porod začínal, na 100% by tě s dvojčatama nevyhodili 🙂, i když se mi zdá divné, že to nepovažují za natolik rizikové, aby tě přijali...

holky, s tím čípkem mne nestrašte, mně na minulé kontrole MUDr. říkal, že ho mám 2,5 cm a že prý ok., přitom jsem se dočetla, že to je nejnižší hraniční hodnota - ale předpokládám, že ví, co říká, jsem totiž po konizaci čípku asi před 4 lety, takže ho mám asi o něco kratší prostě už od začátku a problém nastává, když se zkracuje a ne, když je jen menší, jak jsem to nějak pochopila z netu, ale přesně to tam není...

juliet: neboj, už jsi daleko a kdybys náhodou musela do nemocnice, oni tě tam hezky udrží pěkně dlouho...

xenie131
6. kvě 2008

fiallinka: co já sem pochopila, ale možná úplně blbě, tak ten čípek jakoby zalízá dovnitř, do dělohy a tím se jakoby právě začneš otvírat.. aspon tak sem to pochopila od PA včera, proto se to tak hlídá. Pokud se nezkracuje, ale jen zmenšuje, tak to si myslím, že to zas tak velej zásadní problém není... ale dr nejsem. tak víc nevím..

fiallinka
7. kvě 2008

xenie: jj, já to tak taky chápu, možná jsem to blbě napsala - já jen že podle tabulek jsem na úplné dolní hranici, kdy je to ještě ok., tak doufám, že je do díky té konizaci.

xenie131
7. kvě 2008

fiallinka: bud v klidu, to máte dobry, nám čípek měřili poprvé až před 3 týdny a to byl na těch 19, tak su zvědavá, c nám řeknou dnes, su vystrašená jak štěně...

fiallinka
7. kvě 2008

xenie: on tu délku řekl jen orientačně, myslím, že oni to pokaždé vyšetřují pohmatem - dokonce jsem se ho ptala, jak ví tu délku, a on říkal, že ví, jak má dlouhé prsty 😉
dai: takový černobéžovooranžový, není to moje vysněná barva, ale líbí se mi - jsem domluvená s tou paní tak, že pokud se bude mojí ségře líbit (ta se půjde na něj podívat, bydlí v Brně), tak jí dá zálohu, ale já si ho vezmu až v půlce června, až ségra pojede domů autem (nevzala bych ho jedině, kdyby se něco stalo)

daiquiri
7. kvě 2008

rezinka: po práci ani ne, jsem fakt ráda, že si můžu lehnout kdykoliv, kdy mě ta moje holčička začne tak strašně tlačit. Po lidech jo, to je jasný, ale mám neomezené vycházky, tak jsem slíbila, že se na ně přijedu podívat. Zatím se ani nenudím, vyžizujeme výměnu bytu, tak je toho až nad hlavu, nejvíc se děsím stěhování.

xenie a juliet, tak držím palce, hlavně ať je všechno v pořádku! koukám, že s tím čípkem je to docela častý problém, už jsem to tady jednou psala, že kamarádka to měla taky, ale poctivě odpočívala a nakonec i přenášela 😀

fiallinka: to bude moc hezká barva, já chtěla taky nějaký barevný, nakonec máme barvu, která není nic moc, ale co, jezdit v kočárku nebudeme věčně a máme hodně barevný deky, tak tím si to vynahradíme 😅

xenie131
7. kvě 2008

faillinka: tak to je dobrej 😀 není nad prstovou míru 😉 ale kdyby se mu něco nezdálo, poslal by tě na ultrazvuk, tak to zěří přesně.

daiquiri: díky a palce. nenechali si nás tam, zatím to vypadá vše dobře, v úterý deme na UTZ a na krev, ale mělo by to být snad vše ok, tak uvidíme. Jinak kontrola za 14 dní a to už nastupuju na mateřskou.Dle dr už za 2 týdny budou kluci dopečení, tak už pak můžeme být klidnější, kdyby na věc přišlo.

juliet: co ty a vaše kontrola? myslela sem na vas

rezinka
7. kvě 2008

daiq me se taky styska po lidech z prace a taky jsem jim slibila, ze se za nima prijedu podivat, jenze ja to mam komplikovanejsi, protoze jsem pracovala 7 let v Praze, kde jsme bydleli i v podnajmu, jenze ted uz bydlime ve svem, coz je 60km od Pha. Takze to neni tak jednoduche nejaky vylet vymyslet, holt nekdy rano tam a odp. busem zase zpatky. Nejak to zmaknu, planuju to na cerven 🙂

xenie tak to je bezva, ze je vsechno OK 😵 !!!

daiquiri
7. kvě 2008

Xenie: tak to je hlavní, že můžeš být doma, v nemocnici ležet, to musí být děs, vůbec si to nedovedu představit!

rezi: takže koukám Prahu znáš dobře 🙂 No jo, to je výlet na celý den, ale zase to můžeš spojit s nějakýma nákupama pro prcky 🙂 My se o víkendu chystáme do Ikey, chci si tam koupit přebalovací pult, dneska mi kamarádka přiveze lehátko a lehátko do vany, takže výbavička bude skoro kompletní 😵

xenie131
7. kvě 2008

rezinka a daiquiri: díky, jj, sem ráda, ž můžem být doma, v porodce by to byl masakr pro mě... no ještě nemáme vyhráno, ještě se uvidí, co nám řekne UTZ v úterý .. a pak pevně doufat, že do 22. května min.neporodíme 😀 už se hold blížíme no...

fiallinka
7. kvě 2008

xenie - super, dva týdny ještě určitě vydržíš a možná mnohem dýl, až už budeš prosit, abys rodila 😉
dai: já bych chtěla kočárek do hněda, nejlépe s oranžovou, ale v podstatě je to na tu chvilku jedno 🙂

my jedem holky na víkend do Krakova do Polska, nikdy jsem tam nebyla a bude to takový poslední můj větší výlet, tak doufám, že všechno vyjde 🙂

juliet
7. kvě 2008

Xenie, mě ta kontrola čeká až příští úterý. Ale ležím, čtu malým Neználka, tak snad budou hodní 🙂

Fialinko, tchýně jede do Krakova zítra, prý je to tam moc hezké. Tak si užij výlet, jestli bude tak krásně jako dneska určitě to bude super

xenie131
7. kvě 2008

faillinka: j,jen at vydržíme, bude jen a jen dobře 😉 aspon pak nebudeme muset být tak dlouho v porodce a pojedeme brzo domů i s klučíkama

jééé, ty se máš, to ti skoro závidím, určo si to užijete.

juliet: aha, tak to sem si popletla. Určitě se jim čtení líbí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru