Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
7. kvě 2008

juliet: my jedem taky zítra 🙂

helisek84
8. kvě 2008

Ahoj dvojmamušky:o)
Tak jsem po včerejšku opět tady. Určitě si umíte představit, jak jsem byla šťastná, když mi dr. včera v centru prenatal.diagn. řekl, že miminka jsou naprosto v pořádku, zkontrolovat srdíčka, změřil je atd.
A když jsem se zeptala na pohlaví, tak nás nechal hádat, ale nakonec nám to prozradil. Vypadala jsem asi takto: 😲 😲 😲

xenie131
8. kvě 2008

helisek: tak to je príma, že je vše jak má být, blahopřeju.
o tom pohlaví si nám moc neřekla 😀

xenie131
8. kvě 2008

hlisek: anička a vojtíšek?

helisek84
8. kvě 2008

xenie. malá nápověda - ne 😀

helisek84
8. kvě 2008

xen: máš IP

xenie131
8. kvě 2008

helisek: jééé, tak to je paráda, gratuluju 😵 to bude príma... 😀

rezinka
8. kvě 2008

helisku parada, ze to dopadlo vsechno takhle na jednicku 🙂 !! ale z toho pohlavi miminek jsem porad nejaka tumpachova, nezabrala na me ani tva napoveda, jen mi je jasny, ze cekate bud 2 chlapecky nebo 2 holcicky ... koukla jsem i do albiku, jestli jsi to treba nenapsala tam, ale ani tam jsi to neprozradila. vid ze to pro nas mene chapajici 😀 upresnis ?!!

juliet
8. kvě 2008

Helisek nás napíná 😵

helisek84
8. kvě 2008

jako malé, kalhoty, viď juliet? 😀 JJ, napínám a ještě chvíli budu.

daiquiri
9. kvě 2008

helisek: prozraď, jsme zvědavý! 🙂

rezinka
9. kvě 2008

teda helisku, ty mas nerviky 🙂 ! od rana sem nakukuju jenom kvuli tomu, ze jsem desne zvedava, jestli cekate 2 princezny nebo 2 rostacky a ty porad nic ... doufam, ze se nenechas uz dlouho premlouvat a napises nam to 😉 ?!

rezinka
9. kvě 2008

jinak si dneska uzivam krasneho pocasi, to je fakt nadhera. dop. jsem vyrazila do mesta, je to super, kdyz uz se muze ven jen v sukynce a tricku 🙂 no a ted jsem se smazila na zahradce, ale ted jsem se uz sla na chvili shovat, abych vecer nemla ruce a nohy jak racek 😀

rezinka
9. kvě 2008

ted mi doslo, ze mit cervene ruce jako "racek", nedava moc smysl, ale já myslela samozrejme "ráček" 😀

juliet
9. kvě 2008

Helisku, teda ty nám dáváš. To budou trojčata, ne?

Rezi, červený racek je fakt divný, doufám, žes to nepřehnala.

My dnešek věnovali dokupováním výbavičky, jsme teda chudší aspoň o 3 tis., ale už můžu být docela v klidu. Ještě něco doobjednám přes net a bude to. Taky jsem objednali kočárek, bude příští týden. Tak už se těšíme, sice ho dáme k našim do haly, ale už bude doma. Docela z toho mohla být detektivka, protože, Herqulesy mění v červenci kolekci, takže už je v republice už jen pár kusů od každé barvy a jednu dokonce už vůbec nemají, ale naštěstí tu naši vyhlédlou ještě dodají.

helisek84
9. kvě 2008

Ahoj juli:o) Nebudou to trojčata, neboj. Ale byla jsem překvapená... 😅

Já dnes mluvila s tím pánem, co jsme u něj kočík objednali, bude cca do 3 týdnů - nemají ho v naší barvě našitý, tak musíme vydržet.
A musím si koupit vložky do podprdy a sundat ji fakt jen na noc. Jinak mám všecko flekaté 😒

xenie131
9. kvě 2008

ahojky holky

dneska sem měla nějakej spavej den. včera sem se cítila dobře, tak sem na půl hodky zdrhla z domu a v lékárně dokoupila, co mi ještě chbybělo v tašce do porodky... pak sem to tam narvala a dobalila, tak už jen čekat, ky prcci zavelí, snad to bude ještě chvíli trvat... taky sem včera depku z narkozy, jestli tu lokální nebo celkovou, po celkové je člověk čipernější a hýbe se, po té lokální je to celkem doba než se to vstřebá a člověk začně neco cítit... su z toho fakt na větvi....

chtěla sem se zeptat, nevít něco o simonac? už asi rodila si myslím, ne? nikde sem nic nenašla nebo sem špatně hledala...

daiquiri
10. kvě 2008

helisek: a zase nic ☹ Ty nám to nechceš prozradit co?
A proč vložky do podprdy? To už ti něco vytéká?

xenie: a jaký je to pocit, pomalu se takhle už chystat k porodu? Já to sice nemám až tak za pár, ale občas
už dostávám strach... 😢

rezinka
10. kvě 2008

no helisek nas fakt napina, helisku reknes nam to nebo si to chces nechat jako prekvapko az po porodu ??

juliet neboj, nespalila jsem se, ale to jarni ostre slunicko je potvora, takze i kdyz jsem snedy typ, tak se radeji (kor ted) hodne hlidam. v lete v plavkach se budu bat vylezt na slunicko tuplem, to snad budu sedet jenom ve sti, tnu nebo si davat po koupani na pupek rucnik ...
a ten Herqules jste si vybrali teda ten zeleno-oranzovy,vid? nam taky prave v obchode rikali, ze ta jedna barva (zeleno-cerna) je uz vyprodana, ale me se stejne vic libil ten zeleno-oranzovy. no a ted mame cerveno-sedy 😀 ... Ja jsem prave zvazovala, ze bysme jeste pockali, az se bude menit ta kolekce, jenze 1) nikdo nevi, jake budou barvy a 2) nam v prodejne rekli, ze neni vubec jiste, ze s tou novou kolekci "vyrukujou" hned v cervenci, ze to prijde do obchodů treba az v zari ...

xenie a co rika na ty typy narkoz tvoje doktorka ?? ja v tom mam zatim taky docela zmatek, ale vim, ze vetsina doporucuje jenom tu castecnou narkozu (ne celkovou) . zkusim ti najit odkaz, na webovkach dvojcat o tom byla jedna diskuze ...

rezinka
10. kvě 2008

xenie tady je ten odkaz, tak na to jukni, snad ti to pomuze v rozhodovani ... http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=17&...

helisek84
10. kvě 2008

ahoj holky a bříška:o)

nene, nenechám si to pro sebe, ale nechci to psát veřejně na diskuzi - umí sem zabrousit zlé jazyky z našeho okolí a můj taťka, tedy děda, nechce vědět, co to bude. Tak proto...

dai: cca před 14 dny poprvé se mi objevila u každého prsu kapička bezbarvé tekutiny, pár dnů to tak bylo, pak to zase vyšumělo. A teď se zase objevilo pár kapiček...Bylo to docela intenzivnější. Teď už to zase odeznívá.

S tou narkozou nevím nevím, ale asi jsem pro variantu "od pasu dolů". Mám za sebou několik operací pod celkovou anestezií a mám díky tomu tak dohašený krevní oběh, že i na dovče u moře spávám v sibiřkách a nedokrvují se mi ani prsty na rukou.

xenie131
10. kvě 2008

daiquiri: je to zvláštní, ale na druhou stranu krásny, taky se trocha bojím, velká směsice pocitů a tak všeho, vím, že třeba mám dost času ještě, ale i tak sem si to nachystala, furt mám takovy divny tušení.. tak uvidíme...no, ale snad aspon 2-3 týdny vydržíme, pořád klukům domlouvám 😀

rezinka: děkuji za odkaz, kuknu na něj

co se týče toho umrtvení, tak můj dr říkal, že vše má svá pro a proti, že ted je v mode ta lokální, ped tím, že se neptali a dali celkovou a byl klid, já fakt nevím, po té celkové je to prý lepší a nemusíš se ničeho bát, prý se pak hned po probuzení můžeš hýbat, samozřejmě v rámci možností, o té lokální prostě čekáš, aby se ti tělo začalo oživovat a prej je to někdy i nepříjemny, jedna kamoška po tom chytla strašny horečky a nevím co ještě... Já nemám vůbec fakt s tímto zkušenosti a jak sem psala, docela chytám nerva....zkusím kuknout do té disuze, třeba mi to pomůže....

xenie131
10. kvě 2008

tak sem četla ty diskuze a stejně mě to nějak nepřesvědčilo. každá mamina říká něco jinyho, je to prostě indivduální. Cchjo.... ted sem se o tom bavila s přítelem a on mi říkal, že celková se mu zdá mín zápřahová a mimča stejně bych viděla max na vteřinku, páč je určo hned povalí na vyšetření a tak všechno, a pak jak mě proberou, tak mi je ukážou nebo se za nma budu moct podívat. To oživování po okálce je prý dost nepříjemné... já se zatím asi taky víc přikláním k celkvé narkoze.. no uvidíme, co se ještě dovím od dr, du k němu 21.května, tak to s ním zkusím narovinu probrat. Ani PA jak tu byla tak mi neřekla nic co by víc přtáhlo k té či oné variantě... ale furt je tu 30% rodit přirozeně 😀 kluci sou halvičkama dolů, ale pokud nebudou mít dostatečnu váhu, tak budeme mít stejně útrum... no netrfilo by vás pak? 😀

skarbek
10. kvě 2008

Hello těhule!
už nějakou dobu Vás tady pozoruju,poznávám a špekuluju jestli se přidat do klubu... nakonec to vyšlo 🙂 sice trochu smíšené pocity,že vtírám mezi dobré kámošky,ale snad neoprávněné 😅 takže na začátek zdravím a těším se na pokec,rady a sdílení zážitků o mimiňácích Vaších i naších... 😉

helisek84
10. kvě 2008

ahoj skarbek, vítám tě mezi nás.

xeni: odkdy máš kluky otočené, tak jak jsou?

xenie131
10. kvě 2008

skarbek: ahojky, nikdy není pozdě se přidat, normálně se zapoj nebo se na cokoli ptej 😉 vítej 😉
Gratuluju ke klukům, kdy jste se to dověděli?

helisek: nevim přesně kdy se otočili, ale jak sme byli cca před tím měsícem na utz, tak byli otočení, poznala sem to i před tím utz dle kopancům, teda spíš sem si to jen myslela, že se otočili, a fakt, oba sou hlavama dolů. Matýsek, co je napravo, je od začátku hlavičkou dole, Filípek se otočil cca před tím měsícem a nějakym týdnem. A odle kopanců si myslím, že sou pořád hlavčkama dole, tak uvidíme v úterý.

helisek84
10. kvě 2008

xeni: myslíš, že se mi ty moje dva poklady budou chtít ještě přetočit? Včera mi kamarádka (též dvojčecí mama, ale na počátku) řekla, že si myslí, že už tak zůstanou - tedy jedno je hlavou dolů a jedno je hlavou nahoru. Spíš mě to zajímá ze zvědavosti - když jim to tak vyhovuje, ať si tam vegetí jak chtějí 😀

marrha
10. kvě 2008

Ahojky,

nakukuju...Heli..hlavně kvůli Tobě..ty teda pěkně napínáš 😀 😀 😀

jo a jonak mně se Kristánka přetočila v 38tt,jinak byla celou dobu KP a i moje mudr.říkala,že už se nepřetočí,ale přetočila...

marrha
10. kvě 2008

Mělo to být Kristýnka...asi bych mělla jít spát... 😀

xenie131
10. kvě 2008

helisek:podle mě se klidně můžou otočit, můžou se otočit hlavama dolů nebo se to jedno natáhne na příč 😀 kdo ví, co ještě provedou, mě se kuci otočili cca 28tt, zhruba... třeba tě mile překvapi
u těch dvojvaječnych to může být kdykoli, ty celkem maj dost místa a sou ve svých domečcích, jak já říkám 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru