Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

provazek
28. kvě 2010

@vlckulka
Já jsem z Kolína a do CARU jsme jezdili do Pranatalu do Prahy, kde jsme byli spokojení.
Mě ted taky zrovna popíchává na levé straně a před 20 min. jsem zacítila pod pupíkem jakoby lehounký kopaneček, tak snad si to nevsugerovávám. Ty se máš, už to máš skoro za pár. Ale i mě to uteče, když vidím, jak to utíká doted. Jen aby tam drobečkové vydrželi co nejdéle. Co myslíš, že bude to druhé? Máš nějakou intuici? Mě manžel říká, že i to druhé je holčička ale já to vidím spíš na chlapečka. tak uvidíme. Každopádně je mi to jedno. Hlavně, aby jsme to vše zvládli v pohodě 🙂
Mohla by jsi mi říct zda už nakupuješ nebo máš nakoupeno? Já totiž vůbec nevím kolik v jednotlivé velikosti mám mít pro mrnouse overálků a tak.

vlckulka
28. kvě 2010

@provazek tak do Pronatalu jsem také chodila, ale já s nimi bohužel nebyla spokojená, tak jsme přešli do Gennetu a tam tedy spokojenost velká 🙂
Osobně si myslím, že to druhé bude chlapeček, pořád o tomto miminku mluvím jako o chlapečkovi, ale těžko říct - manžel pořád věřil, že to budou dva kluci, pak mu to doktor zhatil a teď pořád říká, že to druhé bude určitě také holka 😀 , ale co, na tom stejně nezáleží 🙂
NO s těma nákupama na tom moc slavně nejsem, hlavně jsem hodně věcí dostala, něco málo jsem tedy koupila a další co máme je kočár. Jinak vlastně nic. Abych řekla pravdu, tak také nevím, kolik čeho mám mít, ale mám ve vel. 50 asi 4x dupačky, 4x overálky, nějaká bodýčka, svetříčky, čepičky, pak mám tedy víc věcí ve vel. 56, ale říkám si, hlavně, abych je měla v čem odvést z porodnice, do čeho převléct a zbytek hold pořídím za pochodu.

provazek
28. kvě 2010

Aha, no ono je to jak u koho a jak v čem. někdo je spokojený,druhý zase ne. Halvně, že nám tam pomohli a čekáme mimča.
Koukám, že naši chlapy věří v holky...Tak uvidíme obě zda jejich nebo naše intuice bude pravdivá.
Já mám ve vel. 50 jen 2 overálky, zdá se mi to moc maličké, jak na panenku. vím, že budou maličcí, ale nechce se mi kupovat zbytečně moc v té nejmenší velikosti, pak z toho rychle vyrostou. Také jsem pár věcí dostala a začala jsem chodit do dětských bazárků, kde seženu oblečky za pár korun, moc pěkné, neonošené a značkové.
Jaký jsi vybrala kočárek? Mě od začátku manžel podstrkával kočárek za sebou, jenže já byla od začátku proti. Holt se mu líbilo jako každýmu chlapovi, že to mělo volant 😀 Ale nakonec bohužel nemáme jinou volbu skrz šíři výtahu než za sebou. Byla jsem zklamaná, protože se mi moc nelíbí a hlavně není vůbec výběr. Ale když nám nic jiného nám nezbývá ☹ tak to budu muset překousnout 😒

fiallinka
28. kvě 2010

salu, monika, basina: fakt 200 g za týden, a ty odhady pak i docela dobře odpovídaly zkutečné váze...ale měla jsem je oba s ukázkovýma váhama, navíc kluci... nejlepší na tom bylo, že já už jsem nepřibrala skoro nic, bu´d to bylo nemocniční stravou nebo tím, že se do mne už ani moc jídla nevlezlo...

provazek: ahoj 🙂, s pohybama fakt neboj, u mně začaly cca právě v tom 19. týdnu, ale jen lehounce, tak, jak popisuješ..za dva týdny je už ucítíš určitě, je to jen takové "vrnění" ze začátku...

@vlckulka jé, taky bych chtěla nepřibrat, už tak mám dost.... no ale těch 16 nahoře jsem stejně měla, nicméně to ještě není tak zlé... ono stejně to většina lidí brzo zhodí, kolem dvojčat se tak maká, že to jde většinou dobře..

holky, stalo se vám, že byste se zadýchávaly někdy brzo v těhu, jak jsem te´d já? Nemyslím díky obr břichu, to je jasné...

fiallinka
28. kvě 2010

@provazek a vy tam ten kočár dáte na délku? To vám docela závidím výtah...u většiny to tam nejde...

fiallinka
28. kvě 2010

A s těma velikostma: z mé zkušenosti vím, že u těch dvojčat většinou ty 50tky tak měsíc a víc užijete, ale na druhou stranu pokud vám nebude vadit, když děti budou mít ohrnuté rukávy apod., tak klíďo píďo je kupovat nemusíte... ale já bych nějaké nakoupila, radši...

sichatka
28. kvě 2010

Ahoj, jsem maminkou ročních dvojčátek holčiček a ráda bych vám dla jen pár rad, pokud tedy můžu.
@vickulka - s gennetem naprostá spokojenost, super péče, dobrý doktoři.
Ve velikostech 50 stačí opravu dva maximálně 4 overálky. Holky měly 48 cma a ani ne do měsíce jim blyy 50 malé. Lepší jsou 56 - ty vám vydží tak 1,5 pak 62 také měsíc a půl No a od 3 měsíců už jsem používala vel 68 - ta nám vydržela do sedmi měsíců, od sedmi měsíců vel. 74, bodýčka už musíme mít 80, ale kalhoty pořád 74.

Kočárek za sebou se dovýtahu vejde, vedle sebe se skutečně nevejde do výtahu. Vyzkoušela jsem si to osobně u dvou (Fisrtwheels a TFK) ani jeden neprojede dveřmi výtahu. Normálně s nimi projedete vhodovými dveřmi, ale výtahovými ne.

fiallinka
28. kvě 2010

@sichatka opravdu jak do kterého výtahu, do našeho žádný 🙂

vlckulka
28. kvě 2010

@provazek také hlavně nakupuji v bazárku - když jsem viděla dětskou mikinku ve vel. 50 za 350,- Kč, tak opravdu nejsem blázen, ty děti to ani nestihnout unosit.
Kočárek máme Emmaljunga, naskytla se velmi výhodná koupě, tak jsme moc neváhali. Naštěstí nemusíme řešit výtah, máme rodinný dům, tak jsem zásadně chtěla kočárek vedle sebe. Jednou jsem zkoušela kočárek, kde jsou děti za sebou a mě osobně to přijde jako vlak, obtížně manévrovatelné, ale chápu, že někde je to nutnost.

sichatka
28. kvě 2010

@fialllinka - myslela jsem výtah, kterému se pracovně říká nákladní. Je pravda, že v některých panelácích nejsou.
@vickulka - souhlasím, kočárek vedle sebe je opravdu lepší.

sichatka
28. kvě 2010

hezké věcičky se dají najít i na www.mimibazar.cz nebo koukněte na www.dvojcata.cz - tam prodávají maminky, které mají dvojčátka, takže většinou jsou to i stejné kusy, popř. jen v jiné barvě.

vlckulka
28. kvě 2010

Celý svůj život, než jsme si před třemi lety koupili dům, jsem prožila v paneláku s výtahem, kam bych tedy nenarvala žádný z dvojčecích kočárů, ale tam naštěstí byla fungující kočárkárna. Teď např. s manžou řešíme, že by jsme potřebovali druhé auto, ale kde na něj vzít. Bydlíme na vesnici a manžel pracuje v zahradnické firmě a přes zimu se živí hlavně úklidem sněhu, kdy jezdí do práce na pátou a to nejde jinak než autem. Tudíž já tu uvíznu sama bez auta. Tak by mě zajímalo, zda je vůbec možné se dostat s dvojčecím kočárem do autobusu? Tuším, že ale asi spíše ne, jedině složit a do zavazadlového prostoru.

fiallinka
28. kvě 2010

@sichatka tak to ti řeknu, že u nás opravdu v celé m městě jsou jen malé výtahy, ty nákladní nikde... a to je ještě spousta baráků bez výtahů. Navíc bohužel k výtahu máme 8 schodů, nevím, které pako to kdysi před lety projektovalo...a dalších 8 dolů do sklepa, a dvoje dveře do kočárkárny, která je hnusná a krade se v ní.

Takže moc nevím, jestli budu schopná vylézt ven i s Jurim.. holt mi asi ze začátku někdo musí pomáhat...

Vlckulka: no, teda...do MHD se vlezeš, dkyž je berbariérový, ale to tvůj problém neřeší, ty myslíš ty normální linkové... tož napadá mne akorát kočár s nacvakávacím sedačkama, děcka do nich, kočár do zavazadláku...ale i tak je to v tom autobuse o hubu, navíc bude problém ty dvě udržet... to už by fakt řešilo snad jen to auto, jenže zase koupit něco úplně strašně levného, v čem nebudeš mít jistotu, že do města dojedeš, taky není ideální...

vlckulka
28. kvě 2010

@fiallinka mě je to vcelku jasné, že je to poměrně neřešitelný problém - tedy řešitelný, když se koupí druhé auto - no tak to aby si manžel obstaral kuklu a vyrazil 😀

fiallinka
28. kvě 2010

@vlckulka no holt budeme sedět obě doma, než nás někdo nepřijde vysvobodit...

vlckulka
28. kvě 2010

@fiallinka no nějak se to vyřeší, kdyby tu nejezdilo tolik kamionů, tak se do Mělníka dostanu pěšky, jsou to asi 3 km, jenže takhle je to sebevražda a obzvlášť s dvojčecím kočárem 😖

fiallinka
28. kvě 2010

@vlckulka tak třeba ti děti budou vstávat ve čtyři ráno 🙂 a můžeme s manželem po páté vyrážet autem spolu 🙂 a procházet se v zimním tmavém ránu 🙂...to jsem ti to naplánovala, že?

vlckulka
28. kvě 2010

@fiallinka to by tedy byla paráda, děti umrzlý, maminka umrzlá 😀 😀

fiallinka
28. kvě 2010

@vlckulka teď jsi mi vlastně připomněla, že mně od porodu strašně mrznou prsty, i v rukavicích, kočárek je na to nejhorší, jak ho tlačíš...tak to asi fakt ne 🙂

vlckulka
28. kvě 2010

@fiallinka koukala jsem, že existuje nějaký návlek na rukojeť kočárku, tam by jsi měla mít ruce v teple 🙂

monika.tdm
28. kvě 2010

@provazek Vitam te v klubu!! 🙂

mrkvicka28
28. kvě 2010

koukám jak probíráte dopravu my byli minulý týden kupovat 7 místné auto , protože do normálního se navejdem, s kočárkem pro trojčata můžu na jakýkoliv bus nebo jinou MHD zapomenout .a to ani nemluvě o dveřích na úřady a do obchodů bude to fakt sranda.

fiallinka
28. kvě 2010

@mrkvicka28 co jste koupili? No jinak máš naprostou pravdu, sama nezvládneš skoro nic... A neměl by ti Městský úřad poskytnout na nějakou dobu pečovatelku k dětem? Vím, že ten nárok kdysi byl, nevím, jak teď...

mrkvicka28
28. kvě 2010

fallinko my máme kočár objednaný od liberty má šířku 96cm jsem zvědavá jak bude vypadat. pečovatelku nám město poskytne alespíše ve smyslu pomoc s domácností než s dětma

fiallinka
28. kvě 2010

mrkvi, já jsem myslela to auto 🙂... a tož jinak aspoň někdo k ruce se šikne, třeba ti aspoň doma uklidí nebo vypere... ty trojky a ještě malý k tomu by tě mohly položit 🙂... a co rodina, máš nějakou šanci na pomoc příbuzných?

salu
29. kvě 2010

Ahoj holky, tak pár zpráviček ze včera:

v poradně jsem prošla,, ufff, ALE - vyšší tlak, už se objevila trochu i bílkovina v moči a o otokách nemluvím ☹ takže za týden už jdu do rizikovky a MODLÍM SE, aby mě nenechali lehnout !!!!!!

Odpo jsme jeli pro Aničku do školky v přírodě, je celá, to je podstatný! Byla jak urvaná ze řetězu, tak jsme jí museli trochu srovnat. Teď už peru a doma je zase veselo 🙂

salu
29. kvě 2010

@provazek Vítej u nás, jsme rády, že tu jsou další čekatelky. Tady jukni na náš seznam 😎

***ČEKATELKY***

SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
PANKACA - ??????
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné, holčička a ???
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října -
BETINA - 24. října -
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

salu
29. kvě 2010

@vlckulka Ty jsi nic nepřibrala ????????????? Tak to slyším poprvé !!!!! No, já teď letím nahoru hrozně rychle, ale jak psaly holky, 200g u každého mimi za týden je teď normál.

Auto taky řešíme - 3 sedačky dozadu opravdu nedáme a o kočárku ani nemluvím. Ale nechala jsem to na manželovi, tohle prodáme a koupíme "dodávku" 😀 Manžel má naštěstí ještě svoje služební.

monika03
29. kvě 2010

Ahojte holky!
Salu- no jo- už je to náročnější, ale bude to ok uvidíš. 😉 Jinak super, že už máte Aničku doma a jak píšeš- hlavně,že je celá a aspoň trošku se jí tam líbilo. A bacha- dnes začínám prát na mimča!!! 😀 No, plínky už jsem zvládla v týdnu- pokrok, co?
Jinak já dnes ten spodek cítím jako čert! V noci jakýkoliv pohyb, otočení jsem vnímala- hnus!!! ☹

salu
29. kvě 2010

Holky, pohyby jsou opravdu až po tom 20tt u provorodiček, nebojte, ještě si ty vaše mrňousky užijete 🙂

Já mám břicho k prasknutí, a když si lehnu, tak začne vlnobití 😀

Zadýchávat jsem se začala taky už kolem 16tt, hlavně, když jsem třeba četla malý pohádku, no po jedný stránce jsem už nemohla 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru