Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
3. čer 2010

@beatrice7 ten přístroj by pro něj mohl být hezký dárek, když je to jeho první těhu - prožívá to s tebou? Já byla už 2x na natáčkách a sestřička měla docela problém najít obě srdíčka. A pokud jsou mimi v blbe poloze, tak se to asi ani nenajde. Ale ty jsi ještě málo těhu, tak tam mají ještě místečko, tak by to mohlo jít. Ale obě najednou neuslyšíte.

@vlckulka
@monika03 nečekejte na chlapi a kupte dle svého přání. Chlapům je to jedno. Neřeší, jestli to jezdí, tutá, polohuje ..... hlavně, že je to funkční. Mají svoje chlapské starosti 🙂 já s mým manžou řešila jenom kočárek.

beatrice7
3. čer 2010

@salu, ty ten přístroj máš ? 🙂 Já právě nevím jestli to má smysl...

beatrice7
3. čer 2010

@salu , no jasně, prožívá to možná trochu víc než já... 🙂 Hlavně se těší na porod. Přirozený porod, že by se to mělo zvládnout, no nevím... já jsem před 13 lety rodila normálně, ale byla to síla - porod trval 16 hodin, já už neměla sílu, děloha asi taky už ne, pořád do mě rvali oxytocin, protože jsem neměla pořádný stahy. Takhle rodit dvojčata, tak asi umřu 😒

fiallinka
3. čer 2010

@beatrice7 ono to už pak prý při dvojčatech není taková hrůza, protože to druhé má proraženou cestu 🙂...jenže stejně záleží případ od případu...

salu
3. čer 2010

@fiallinka já mám taky bolesti jenom na stranách, při ohýbání všude 😀 to bude tím mega růstem břicha 😝

salu
3. čer 2010

@beatrice7 já ho nemám. a co ho takhle vzít s sebou na UTZ, natáčky, ať miminka slyší, bude z toho hotovej 🙂

monika03
3. čer 2010

@fiallinka fakt se nestresuj a věř mimískům- oni to zvládnou! Hlavně si nic zlého nepřipouštěj- dá se říct, že nic nevíš tak nedělej ukvapené závěry. Vím, že se to dobře radí, ale miminkům pomůže, když budeš v pohodě. 😉 Já mám normálně tlak nízký, ale dnes se mi asi vytočil hodně vysoko, při tom zjištění kočárků. 😀 No a když to budou kluci- tak holt budete poračovat ať vytvoříte pořádnej mantšaft! 😀
No a pak si je všechny tři můžete se Salu posílat na výměnný pobyt- to jsem Vám to hezky vymyslela, co! 😉 😀

salu
3. čer 2010

@fiallinka neboj, všechno dobře dopadne. Čím ty si ještě holka neprojdeš ☹ pořád nervy. Mě nic ve 12tt neměřili, takže na tripply jsem šla a blbý ☹ celé těhu nějaké nervy a to jsem si myslela, jak si budu to druhé užívat 😝

beatrice7
3. čer 2010

Určitě ho vezmu na 2. screaning, už se těší 🙂
holky, já jsem si teď ten Angel sounds objednala. Možná jsem udělala chybu. Nevím jestli to má smysl u dvojčátek 🙂 Stojí to 1400, je to dost, ale za pár dnů mám narozky, určitě dostanu nějaké penízky od našich, tak jsem si udělala dáreček...

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 no to má Salu pravdu- z ultrazvuku by byl poprděný! Teda jestli s tebou už nebyl na tom prvním velkém. Můj byl na obou a měl co dělat- druhý je hezčí, protože jsou míma větší. Sice on už děti má, ale na UTZ byl se mnou poprvé a byl z toho úplně mimo. Popravdě to bral vážněji než já, já z toho měla bžundu, i když slzička mi též ukápla. 😀

beatrice7
3. čer 2010

Holky, byla jsem na prvním screaningu, ten je negativní, a dr. mi o tripple testech nic neříkal, tak nevím jestli si o to mám říct

salu
3. čer 2010

@fiallinka Ten tlak máš fakt vysoký. Já měla v poradně 130/70 + otoky + trochu bílkovinu a bylo TYTY BUBU. Hranice je 140/90, přičemž ten dolní je důležitější, takže pokud půjde přes 90, tak asi blbý. Ale může to být i stresem, námahou. Šetři se.

salu
3. čer 2010

@beatrice7 to je dobře, že jsi to objednala! až budete ležet večer v posteli, tak mu řekni, že máš překvápko a pusť to, bude čučet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

salu
3. čer 2010

@beatrice7 na tripply nechoď, pokud máš NT negativní. Tripply jsou hodně zkreslené a zbytečně stresují. Vycházejí dost špatně.

monika03
3. čer 2010

@salu jo a on bude čekat bůhvíco! 😀 Ne dělám si srandu, určitě bude nadšený! 😉

salu
3. čer 2010

@monika03 dobrý nápad 😀 ale já to s klukama asi vůbec nebudu umět 😀
Promiň za ten dnešní vysoký tlak. Sjížděla jsem další obchody a všude, vyprodáno, další Bumble k dispozici v srpnu. Ty mě tak štvou 🙄

beatrice7
3. čer 2010

@salu 🙂 no jsem zvědavá, teď tady čtu na Netu, že se má používat při tom poslouchání gel, jinak to šumí 😀 Fakt jsem zvědavá jestli bude slyšet i srdičko / srdíčka.
S tím tlakem to taky nechápu- normálně mám 100/50 (měřím si ho doma) a v poradně 141/87 jsem měla nejvyšší. Asi jako ty, fialli, strach z doktorů, jinak si to neumím vysvětlit 😎

monika03
3. čer 2010

@salu jo vymýšlet blbosti to mi jde! 😀 To je v pohodě, aspoň víme na čem jsme a můžem se dle toho zařídit. Slečna mě sice tvrdila, že určitě přijdou, ale aspoň mám čas hledět po variantě B. Je to fakt šílené- v dnešní době řešit problém jestli něco je, nebo ne.

lenca78
3. čer 2010

ahoj holky, muzu se k vam vtirnout s dotazem? Jsem v 8+nejaky den a uz ted mi pekne narostlo bricho. Spoustu kalhot nedopnu, zejmena vecer, kdy mam bruch dvojnasobny nez rano. Uz je to na me pekne videt. Kdy vam zacalo rust? Jeste me napada, jestli to nemuze byt hormonama, beru Utrogestan 6x denne a Estrofem 6x denne (jsou z darovanych vajicek, tak proto musim brat hormony do konce 1.trimestru). Na vaze zatim nepribiram. Diky za odpoved.

salu
3. čer 2010

@beatrice7 Tak už vidím, jak si stříkáš gel na břicho - on čeká nějaký zážitek a pak uslyší mimi 😀 ale co, tak pak můzete pokračovat 😀

Já si taky měřím tlak doma, ráno i večer a dobrý. Ale kdo mi to uvěří ?????

monika03
3. čer 2010

@salu tak to je super představa!!! 😀 😀 😀 Hele škoda, že už je to na nás pozdě- těch 1400,- by mi za ten obličej stálo! 😀

salu
3. čer 2010

@lenca78 to bude těma hormonama. Mě začalo růst až tak v 16tt. Každopádně ráno třeba pidi a večer velký. Držím palečky, vydrž na UTZ. Dobře to dopadne!

monika03
3. čer 2010

@lenca78 já mám taky dojem, že až tak po tom dvanáctém týdnu a jen večer.

salu
3. čer 2010

Holky, v Lidlu mají akci na Pampers za 499,-/ 150 ks (vel. 3). Já jsem teda na plíny magor, takže u nás už jsou stohy.

beatrice7
3. čer 2010

@salu To jo, bude čučet 😉 pak vám, holky, napíšu jaký to bylo.

@lenca78, to jsi mi udělala radost s tím bříškem 😉 Já jsem ve čtvrtém a vypadám jako kdybych byla tak v sedmém měsíci. Taky si říkám, jestli je to normální 🙂 Ale asi jo, každá jsme jiná. Navíc u druhorodiček to je vidět dřív. Jinak v tom 11 tt to na mě poznali známí, že jsem těhu.

vlckulka
3. čer 2010

@lenca78 - jsem po IVF, ovšem ze svých vajíček a po stimulaci jsem byla pěkně nafouknutá a to až někdy do toho 7tt či 8tt a brala jsem Utrogestan a Prednison až do 12tt, těhubřicho mi začalo růst až někdy kolem 20tt, do té doby jsem normálně nosila kalhoty jako před těhu

monika03
3. čer 2010

@beatrice7 😀 už se těšíme! 😀 😀 😀

@salu já jsem se včera jen zmínila, že už asi příští týden taky nějaké plínky objednám a můj na mě čučel, jako kdybych spadla z višně. Máme je v akci, budu dělat objednávku na obchod tak si je zrovna asi naberu. Ale jen pár- já to můžu v průběhu dokupovat.

salu
3. čer 2010

@monika03 To máš dobrý, budeš mít dobrou cenu. Tak to bych nestresovala. Já musím lovit po krámech.

vlckulka
3. čer 2010

holky, když mluvíte o plenách, tady u nás měli v akci Pampersky s heřmánkem (teď už je tedy nemají, ale dost často se ty akce opakují) a já nevím, zda do nich jít nebo ne, přece jen heřmánek je sice léčivý, ale i silný alergen. Co myslíte?

fiallinka
3. čer 2010

@lenca78 to víš, že ti růst může, ještě to ale není až tak miminama, ale jednak hormony, jednak v těhu někdy tělo zadržuje víc vodu... já už mám břuch pořádný a jsem skoro na začátku...

S tím tlakem jsem to tak měla i minule, i když tohle je asi rekord..no, budu měřit asi doma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru