Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eirin
13. čer 2010

@betina Já mám nejmenší velikost 56, do které už mi během těch tří týdnů krásně dorostli. Menší jsem nepořizovala, říkala jsem si, že když bude třeba, dokoupím po porodu.

salu
13. čer 2010

@betina já mám i 6 bodýček a 4 overálky vel.50, ale jsou to bazarovky a něco mi dala kamarádka, která porodila holčičku 4 kg a ty malé věci jí byly jaksi k prdu 😎
nepřeháněla bych to, dneska se dá dokoupit za pochodu

betina
13. čer 2010

holky, díky, to je pravda, já jen, aby ty moje další děti-MM a Verča 😀 neměli moc práce..jsem se musela pobavit a zsanila sem se, ted jsem stahovala seznam věcí do výbavičky, není to tak dlouho, co sem to dělala naposledy, čas strašně letí holky...
dneska jsem měla celý dopoledne takový jakoby to roztahování těch kostí nebo co, jsem nemohla ani stát u vaření...v úterý jsu do poradny, tak uvidíme, ale raději jsem si koupila Magnesii

lita
13. čer 2010

@betina - Beti, nasi kluci jsou 33+3, jak asi vis, pri porodu meli cca 45 cm a 2,2 kg. Zacinali jsme na vel. 50 v porodnici v jejich obleckach, po 3 tydnech uz 56 a tu meli dost kratce, zacali rychle rust. Ted mame 2,5 mesice a prechazime ze 62 na 68. Prvni dva mesice nosili skoro porad jen overalky. Super maji v Tescu, sada 3 ks za 340 Kc. Jinak za skvele penize se daji sehnat na MMB, uz od 30 Kc/ks.

jara
14. čer 2010

Ahoj holky, děkuju moc, strašně jste mě povzbudily a dodaly novou energii! 🙂 Vlastně to vůbec nemám s kým probrat...když neberu ty řečičky od doktorů, kteří jen straší. 😒

Lenco, přesně tak!!!! První, co mě napadlo, když začal o těch rizicích a tak, že vlastně nikdo mě nevaroval, když jsem řekla, že chci vložit 2 embrya. Prostě mi jen řekli, že v mém věku se zavádí tak 1-2 ks a Dr. si to jen zapsal a hotovo.

Betinko, to se mi moc líbí: my tady s holkama razíme heslo, že dvojčata nejsou nadělena někomu, kdo to nezvládne takže tak. To je výstižný, naprosto s tebou souhlasím!!! 🙂 Holky, já to vnímám jako obrovský dar! Tak dlouho se člověk snaží, na té cestě padá, zakopává, je se silami u konce, pak zase přijde období plné naděje a víry do budoucna. A na konci té strastiplné cesty dostanu dar hned dvakrát!! To je prostě úžasný, fakt nemám slov. Za 14 dní jedeme na srdíčka, tak pevně doufám, že tam budou tlouct obě dvě!

betina
14. čer 2010

Jari, budeme moc držet pěsti!!! já se to dozvěděla hodně brzo, byla jsem v 5tt a byly tam dva gestakční váčky a taky jsem čekala,jestli budou srdíčka, ale musím říct, že u tohohle těhu, at je to rizikový nebo ne, prostě jsem nezaváhala, že by to mělo být jinak....
Liti, tvoji kluci jsou šikovní a rostou jak z vody!!!!!!! asi prostě nakoupím 50 a uvidíme....v Tescu taky nakupuju pro malou a myslím si, že se to vyplatí.

monika03
14. čer 2010

Ahojte holky! Vítám Jara a lenca78!!!
Lenca 78 buď v klidu, mě vždycky doktor strašil, že mám malou dělohu. No a teď je z nás překvapený jak to mimča zvládají. 😉 Uvidíte holky zvládnete to taky!
Tak hlásím, že tu dnes ráno byla bouřka a vypadá, že to bude ještě pokračovat- takže dnes zůstávám v posteli. Krk už nepálí, ale mám zaraženou rýmu- bolí mě z toho palice a pořád kýchám. Vypadá to, že se budu muset napařit ať se to uvolní. 😝

monika03
14. čer 2010

@betina já koupila v padesátce taky asi jenom každému po dvou bodýčkách a dupajdách.
Jéééé mě začala zase fungovat ta možnost "odpověz"!!! 😲

vlckulka
14. čer 2010

Ahoj holky,
vítám Jana a lenca 78 🙂
Co se týče výbavičky, tak mám také pár kousků vel. 50 a pak začínám spíše v 56 a 62 - říkala jsem si, kdyby chtěly holky ven dřív, tak to prostě dokoupím.
Kdo jste v dosahu Globusu a uvažujete o nákupu nějakých hadříčků pro sebe nebo pro mimi, tak se tam vyražte podívat, mají tam výprodeje 70% - koupila jsem tam povlečení do postýlky za 85,- Kč 🙂

beatrice7
14. čer 2010

Ahojky holky, vítám nově příchozí 😉 Ta výbavička mě taky zajímá, rodila jsem naposledy před 13 lety a už si nevybavuju co všechno bude potřeba pro mimča. Máte nějaký seznam věcí anebo nakupujete jen tak podle toho co se vám líbí s ítm že potom se něco přikoupí ? Zatím se tím nějak nestresuju, vím že je ještě spousta času... 🙂

beatrice7
14. čer 2010

@vlckulka, vážně ? To je paráda, půjdu se tam podívat 🙂

monika03
14. čer 2010

@beatrice7 já jsem si vyjela tenhle seznam a odškrtávám, zvažuju co a jak a nakupuju- tak jen orientačně.
http://www.twinventive.cz/article/vybava-novoro...

beatrice7
14. čer 2010

@monika03 Děkuju 🙂 Už si to tisknu. Holky, kam na ty odkazy chodíte ? 😉 Já vím, že všechno se dneska dá " vygooglit " ale jsem na to líná... Říkám si, že je ještě moře času na všechno a doufám, že mě to nakupování jednou přece jenom chytí 😅

vlckulka
14. čer 2010

@beatrice7 vážně, mají výprodej oblečení, bot atd. Moc jsem se tím neprohrabávala, protože oblečení pro holky mám, ale bylo toho hodně. My jsme tedy byly v Praze - Čakovicích, ale předpokládám, že to bude asi všude. Jinak nakupuji podle seznamu a ten mám sepsaný podle důležitosti, co prostě musí být doma s tím, že co není nutné ihned dokoupím po porodu.

vlckulka
14. čer 2010

@monika03 skvělý seznam 🙂 Právě jsem zjistila, že jsem na pár věcí zapomněla 😕

@beatrice7 ona ta nakupovací mánie přijde a až ji potkáš, tak ji pošli ke mě, páč já hodně pokulhávám 😀

monika03
14. čer 2010

@beatrice7 no já taky nejsem zrovna pátrací tip. Jen občas někde juknu, nebo jen tady do fotoblogů holek a tak co mě zaujme a samotnou nenapadne hledat tak ukládám do oblíbených. Ovšem už tam toho mám tolik, že se v tom nevyznám a musím zase pátrat v tom. 😀

beatrice7
14. čer 2010

Holky, a počítáte s tím že budete kojit ? Já jsem kojila do necelého roka... teď nevím, jestli se mi to podaří ukojit hned dva... budu se snažit co to půjde. Kdyby to nešlo, tak lahvičky, sterilizátor a umělou výživu koupím až potom nebo je lepší to mít doma kdyby náhodou ? Jak to máte vy ?

vlckulka
14. čer 2010

@beatrice7 také jsem o tom přemýšlela, že vlastně nevím, zda je ukojím či ne - zatím jsem se rozhodla, že nic kupovat nebudu - tj. kojící polštář, větší množství lahviček, výživu, odsávačku mléka atd. - uvidím prostě jak dopadnu a koupíme to kdyžtak potom - přece jen to je záležitost jednoho nákupu

beatrice7
14. čer 2010

@vlckulka asi jo, to pak dá bez problémů koupit. Zatím jenom pár lahviček na čaj a dudlíky, viď ? 🙂

vlckulka
14. čer 2010

@beatrice7 přesně tak, dneska opravdu není problém cokoliv koupit ihned, tak to neřeším - přece jen peněz není na rohazování, už takhle stojí výbavička dost, tak to nechci kupovat do zásoby, když ani nevím, zda to použiji 🙂

monika03
14. čer 2010

Já si kojící polštář koupila- požívám ho na spaní, jinak zatím nic moc jiného nemám. Ale ohřívačku a sterilizátor asi ještě kupovat budu.

beatrice7
14. čer 2010

@vlckulka a ty už víš co se vám narodí ? Kdy ti to řekli ? Mě čeká zítra uzv, jdu na měření hlaviček, tak nevím jestli to dr. uvidí, doufám že jo.

vlckulka
14. čer 2010

Abych řekla pravdu, tak o nákupu ohřívačky ani sterilizátoru jsem vůbec neuvažovala.

beatrice7
14. čer 2010

@monika03 jaký polštář máš ? My jsme byli včera v KIKA a tam ty kojící polštáře nic moc, nějak se mi nelíbily...

vlckulka
14. čer 2010

@beatrice7 vím, dvě holčičky - poprvé poprvé nám to řekli na UTZ ve 20tt, jenže jen jen u jednoho miminka, druhé jsem měla stočené do břicha a to se nám odtajnilo až teprve minulý týden na UTZ ve 30tt 😅

beatrice7
14. čer 2010

@vlckulka no krása 🙂 Já už jednoho kluka puberťáka mám, tak jsem chtěla holčičku aspoň jednu. Teď už mi to je fakt jedno, klidně zas kluky... nechápu to. Asi bych nevěděla co s holčičkou, s klukem už zkušenosti přece jenom mám 🙂

vlckulka
14. čer 2010

@beatrice7 tatínek chtěl samozřejmě dva kluky, já aby to bylo spravedlivé tak páreček a nakonec bude mít tatínek doma převahu tří bab 😀 - a neboj, buď v klidu, já nebudu vědět, co s mrňouskama, ať to bude kluk nebo holka, pořád si říkám, že to budou takový maličcí králíčkové, že se člověk bude bát na ně sáhnout 😵

beatrice7
14. čer 2010

@vlckulka to já si říkám taky 🙂 Jdu něco dělat, mám tady binec a horu prádla na žehlení... 😖

monika03
14. čer 2010

@beatrice7 teď jsem hledala a nemohla najít- to je z toho, že fakt ukládám všechno! 😀
http://www.hracky-vybavicky.cz/76-kojici-polsta...

salu
14. čer 2010

ahoj holky, já si kojící polštář nechávala šít už při Aničce + takový menší pro mimi a stálo mě to cca 600,-. Je výborný na spaní - mezi nohy. Mám v něm ty kuličky jako výplň.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru