Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

basina
1. črc 2010

@monika03 Máš pravdu, je to tam!! ty tedy asi počítat pohyby nemusíš, co? 😀 😀

monika.tdm
1. črc 2010

@basina No byla jsem v lekarne a byl tam takovny hezky, mlady lekarnik kouknul do PC a nasel mi Muconasal s eterickymi oleji, ten mi pomaha!!!!! Muzou ho tehotny od druheho trimestru!!!! Olynth nezabira a z pinosolu bych se poblila!!!! 😀

monika.tdm
1. črc 2010

@monika03 Ne o vinecko, ale kdyz uz pojedes, tak aby jsi nejela na lehko!!!! 😉

monika03
1. črc 2010

@basina to máš pravdu- do tolika ani asi počítat neumím! 😀 Ale pozor- právě mi asi usnuly!!! To by se počítalo lehčeji. 😀

monika03
1. črc 2010

@monika.tdm jo aha!!!! 😀 Tak to potom jo. 😉

basina
1. črc 2010

@monika.tdm Zkusím tedy muconasal - náš lékarník je sice mladý, ale nehezký a ještě ke všemu alibistický - hned mne poslal na ORL ☹

@monika03 Moni, že by holčičky???: "Ale pozor- právě mi asi usnuly!!!" 😀 😀

salu
1. črc 2010

včera bylo hrozný dusno, já měla i nízký tlak, tak proto vám nebylo dobře.
Ty vedra nám bohužel nepřidají.

Otoky jsou blbý, ale když to není nic horšího a vlastně ležím, tak se to dá vydržet. samozřejmě doma - kde bych něco uvařila, vyprala ..... by to bylo děsný.
Myslím si, že se rozhodne zítra o nějakém termínu.

monika03
1. črc 2010

@basina já myslela samozřejmě TY MIMINKA! 😀 😀 😀

@salu takže ta nevolnost byla hromadná! Vidíš tlak mě nenapadlo... Tak to ti budem všechny i s mimčama držet zítra tlapky! 😉

gilotek
1. črc 2010

Ahoj holky.
Všem přeju krásný den.
Včera jsme byli v gennetu na 1. screeningu a dopadl skvěle 🙂
Nosní kůstky jsou u obou prcků přítomni, šíjové projasnění je u obou 1.6
Riziko downa 1:11700.
Jeden prcek má 5.8cm, druhý 6.2cm. Krásně jsme viděli srdíčka, žaludek, moč.měchýř i cévy okolo, mozeček, srdeční komůrky :o) Nád´herně si cucali paleček. A viděli jsme ťapičky s prstíčkama. Neskutečný, jak jsou už takhle malý králíčci vyvinutý.
Jen se hodnou chvíli ńechtěli na to šíj.projasnění natočit, takže jsme si tam chvíli pobyli, ale mají tam tu super velkou obrazovku takže to byl zážitek - ne jako u nás na gyndě 😒

Za měsíc tam jedeme na tripple testy a ted čekáme na výsledky krve moji na karyotyp a další chrom. vady vzhledem ke gent. zatížení v rodině. Navíc manželova sestra má tromb. mutaci, takže brali krev i manželovi. Čekáme, jak to dopadne.......

monika.tdm
1. črc 2010

@gilotek Nadhera!!!! 😀

lenca78
1. črc 2010

@gilotek ahoj, t oje nahoda, byla jsem taky v Gennetu, ale o den drive nez ty. Ja jsem teda toho moc nevidela, poznam jen hlavicku a telicko, ale doktorka taky rikala neco o zaludku, mocovym mechyri a tak 🙂 Jinak jsou oba v poradku, riziko downa 1.27000.

Ted nevim, jestli mam jit na ty tripply. Vy jste tu holky psaly, ze byvaji falesne pozitivni a ze to za to nestoji. Staci tedy jen screening v 1.trimestru?

monika03
1. črc 2010

@gilotek gratuluji- super zprávy!!! 😉

@lenca78 tobě samozřejmě též velká gratulace ke krásným výsledkům! Jinak já na tripply šla, no on se mě ani nikdo na nic neptal. 😀 Vyšly mi v pořádku, i když mě předtím dr. varoval, že opravdu můžou vyjít špatně, protože čekám mimi dvě.

gilotek
1. črc 2010

děkuju za gratulace a tobě leni taky gratuluju ke krásným výsledkůům 🙂

Já na tripply jdu, jen tedy jedu do gennetu. Říkali mi, že mi je sice může udělat můj gyndař, ale, že se pak ty výsledky nedají dohromady z jejich výsledkama ultrazvuku aj. a pak je to zkreslené..takže i když tam pojedeme přes 80km jen na krev, tak jedeme tam 🙂

monika03
1. črc 2010

@gilotek mě je teda bral můj gynekolog, ale posílal je právě do Brna kde jsem byla na UTZ, aby to nedělalo paseku.

gilotek
1. črc 2010

@monika03 tak hlavně že ti to dobře dopadlo. Mám z toho nahnáno 😒

basina
1. črc 2010

Gratuluji k výsledkům! O tripplech se hodně psalo, zkus zalistovat o pár stránek dřív....
Holky, jak začínají borůvky, tak mi segra doporučovala, abych si je nasbírala (zakoupila) a zamrazila, že borůvky jsou jeden z prvních příkrmů, které prťata v půl roce smějí (navíc mají hodně vit. C) - a v březnu toho moc nebude.... tak info předávám dál, třebas Vás to zaujme... Já takhle dopředu nejsem zvyklá myslet...

sarik1
1. črc 2010

Ahoj holky... gilotek gratulace k screeningu... to je docela divný, já teda chodila do Gennetu a pak už sem se nechala vyšoupnout k mému gyndaři a byla jsem v nemocnici na Screeningu, dopadl také na jedničku... riziko downa mám 1:403 a prej norma.... jinak je kolem 1:800 a když vidím ty čísla tak to teda koukám, já už mám po tripple a naprosto v pořádku..... ani nemusím díkybohu na plodovku

monika.tdm
1. črc 2010

@monika03 Tak mam duvod slavit, tak si predstav, ze jsem upekla brambory, naservirovala si je na dezertni talirek a samo ze vzala k tv a polozila jsem si ho na bricho a bečko tak koplo ze mi upadly na zem i s talirkem, tak asi uz toho chrapani maji dost!!! hura!!!! Hele takovy kopanec jsem jeste nezazila!!! 🙂

fiallinka
1. črc 2010

Tak holky, mně gratulovat asi nemůžete, naopak mám pocit, že si můžu hodit mašlu. Byla jsem dnes na kontrole u svého doktora, a už tam měl ty výsledky z triplů - riziko na Downa 1: 15, takže to ani nemá cenu komentovat a nijak mne utěšovat. 12.7. mám jít do toho Predika - už jsem tam volala, prý když do Dr. doporučí, udělají tu amniocentézu hned... no a jinak můj dr. pořád tvrdil, že se mu ta krev stejně zdá odebraná poměrně brzo, a dnes mi ji radši vzal znovu.

Tož co na to říct, že?

sarik1
1. črc 2010

@fiallinka No uvidíš podle znovu odebraných krevních testů.... koukala jsem že si měla tranfér 24.3. já ho měla 13.3. a na tripplech sem byla před 14 dny....16.6. nicméně tu nepíšeš jak ti dopadl NT screening.... ty tripple hodně často vycházení blbě a rodí se zdravá miminka..

fiallinka
1. črc 2010

@sarik1 já už jsem to tu psala dlouze předtím, NT mi vyšlo 1: 520, taky nic moc, nicméně v normě...

sarik1
1. črc 2010

@fiallinka No jo tak to bud v klidu, já měla 1:403 a 1:367 a dle doktorky je to norma...... takže sem na tom byla hůř než ty.....a upřímně mě říkala doktorka, že pokud je screening v normě tak je to důležitější než tripple testy... takže hlavu vzhůru, půjdeš sice na plodovku, ale holčina co na ní byla s dvojčátkama tak říkala, že se to dá zvládnout, jen odpočívat ..... věř, že hodně holek mělo špatné krevní testy a mají zdravá mimča...

betina
1. črc 2010

fialli, jak psaly holky,
NT nám dopadl dobře, takže jsem u dr.podepsala papír, že na tripply nejdu, sama mi říkala, že by to u těch dvojek nemuselo dopadnout dobře..co však poradit nevím..myslím, že NT je daleko přesnější

sarik1
1. črc 2010

holky... jak to vůbec děláte s dvojčátkama, kojíte je na jednou? A když jedno spí a druhé je vzhůru tak budíte toho co spí, aby měli uplně stejný režim?????

basina
1. črc 2010

@fiallinka , netrap se tím!!!!!!!! Psaly jsme o tom, ví se o tom, tripply jsou blbost a blbě vycházejí. Psala jsem ti ty citace, co tam u mne alibisticky psali - U DVOJČAT NEMÁ VÝPOVĚDNÍ HODNOTU s ohledem na neznalost distribučních parametrů..... neřeš to teď!!!!!! . A @sarik1 má pravdu, screening je v normě a to je to důležité. A pak taky UTZ a tam ti řekli, že miminka jsou krásná a žádná poškození nemají - a i to je důležitá indicie!!!! Pokud ses rozhodla jít na amnio, tak si řekni, že se soudy počkáš až na potom a teď se uklidni a užívej horka 😀 a Juráška..... Fakt se netrap, nestojí to za to. Doktoří jsou prevíti a jen straší -teď jsme o tom psali. Amnio bude brzy za tebou a budeš mít klid!

sarik1
1. črc 2010

@betina přesně tak.... já to také tak vidím... ty tripply jsou akorát stres, já teda byla na PAPP testu v 11 tt, který je přesnější než tripple.... a v pohodě... kdy si začala cítit pohyby, já jen tak občas asi už třetí den občas bublinky v bříšku, ale chytám nervy, že je to málo, jen chvíli a občas

sarik1
1. črc 2010

@basina Mě právě kupodivu řekli toto... Tripple máte v normě pro dvojčátka, ale já už byla připravená na to, že jdu také na plodovku.. ale já sem opravdu asi světlá vyjímka, že mám vše OK

basina
1. črc 2010

@monika.tdm Juj, ještě žes tam neměla půllitr se sladkou vodou. To bys ještě musela vyttírat 🙂 Naši se taky pěkně kroutí, háďátka. Jako by jim teplo dávalo energii 😀 - nebo možná já víc odpočívám, a tak je víc vnímám.

basina
1. črc 2010

@sarik1 Buď ráda, že to tak máš! Je fajn být výjimka, než se trápit a plakat. Mně to vyšlo pozitivně a trápila jsem se a pak jsme se rozhodli na amnio nejít. A teď bych, kdyby se o tom tady čas od času nepsalo, na to ani nevzpomenula....

fiallinka
1. črc 2010

holky moje, já to všechno vím, ale stejně mi pomůže, když to tu píšete, ale musíte uznat, že to číslo je strašné...

@sarik1 - vidíš, já už strašně stresovala s tím výsledkem, co jsem měla z prvního screeningu a ty jsi v klidu, já jsem dost pako a po svých zkušenostech už asi ani neumím uvažovat pozitivně... jaké jsi měla u dětí NT, víš?
@basina mně tam tu citaci taky napsali... ale řeknu ti, já to asi nedám, na tu amniocentézu nejít...

ale ještě rozhodně uvidíme, jak vyjde ten další test a co řekne doktor, je dost uznávaný odborník, posílá se k němu z celého kraje, takže uvidíme, jaký vyřkne ortel - už jsem tam volala a pokud by řekl doktor, že radši amnio, tak mi to udělají hned (ale je to až 12.7.)...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru