Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
19. kvě 2008

meleri jsi statecna, chce to jen cas a hlavne nemej vycitky, ze nedokazes byt smutna, vzdyt tim lip a jak psaly holky, to druhe se uz urcite nejak vstrebalo, je to dobre, ze to takhle funguje, ze nemusis ani na zadny zakrok do nemocnice, kdyz je to v takhle casnem stadiu a to telo se s tim popere samo. tak mej hlavne i nadale takhle pozitivni pristup, jako mas ted, nejaky duvod to melo a jedno krasne zdrave miminko v tobe roste a to je prece velky dar !! a ne, ze na nas zanevres, koukej se nam alespon sem tam ozvat 😉 !

rezinka
19. kvě 2008

fialinko tak s tema tydnama jsem zase objevila Ameriku 😀 😀 Se picnu, to jsem teda zjistila brzo 😀 - notabene jsem to ani nezjistila ja, ale muselas mi to napsat ty. jsem uplnej slepoň 😎 Kazdopadne za tu objevitelskou informaci moc diky, to se mi to hned bude mnoooohem lip orientovat 😵

ty jo holky, s tim pribiranim, jak tak na to koukam, tak hned po daiq jsem pribrala na to, v jakem jsem tydnu, asi nejvic, ne? skoro me to vystrasilo ... ale vubec mi neprijde, ze bych pribirala nekde jinde, nez na brisku, tak si s tim zase az takovou hlavu nedelam 😅

xenie131
20. kvě 2008

krásné ráno holky

meleri: nejsi divná, něco ti řeknu.... když mi dr oznámil, že sou tam dva zárodky v jednom vaku, že mi raději ani gratulovat nebude, že těžkoříct, co se z toho vyklube, tak sem nevěděla, co si myslet. Viděla sem je na obrazovce, byli sme v 6tt v té době tuším..... Bylo to zajimavy a zvláštni je tam vidět, ale nějak mi to nepřišlo, prostě mi to nedocházelo, že sou to děti.... Bylo to taková velká změt pcitů a všeho, ani pořádně nevím, co sem cítila... jen vím, že jak sme dojeli domů, tak sme hledali na netu, co to obnáší a co to znamená všechno.... Do těch vánoc mi to ani nějak nedocházelo, že sou tam dvě a co se všechno může stát, akorát mi bylo zle... Na UTZ v tom 12tt už to bylo něco jinyho, to sem tam šla celkem se strachme, jestli tam sou nebo nejsou dva... tam byla moc príma dr a tam nám vše řekla a vysvětlila i o tom zániku, kdyby k němu došlo, což říkala, že to riziko je tu pořád, ale čím později by to řišlo, tím víc by to ohrozilo mě a to druhé mimi. Až od této genetiky a velkého utz mi došlo, a začala sem si uvědomoat, že tam ti prcci sou. Koupili sme jimprvní oblečky...Ono mi to těhu prostě nějak nepřišo no.. možná sem divná já, ale do těch skoro vánoc, do toho utz, sem fakt nevěděla pořádně, co cítím, byli sme ze všeho dohukaní, nevěděli co nás čaká, nebylo to príma období... Nic si z toho nedělej, divná opravdu nejsi. Mám radost, že se začínáš radovat z toho prcka, uvidíš, že ti to všechno vynahradí. Drž se a klidně sem chod dál na pokec 😉

rezinka: s tou váhou si vůbec nedělej hlavu, já byla trocha baulka, když sem otěhotněla, tak kluci měli z čeho čerpat 😅 u dvojčat přibíráš hold víc, ale jak dycky říkám, pokud to není životu nebezpečné, tak na to kašli, po porodu to půjde ryche dolů, ani nebudeš vědět jak, hlavně že jsi ty a prcci v pohodě a zdraví 😉

simonac
20. kvě 2008

Ahojky holky, vidím, že jste řešily váhu, já Vás uklidnidním - přibrala jsem stejně jako u prvního 25 kg, po porodu bylo 12 dole. Normální váhu mám 57kg, tak doufám, že na ní za chvíli budu, plně kojím, tak to snad pude samo, jdu nakojit miminka a spinkat s něma jsem uplne hotová, přeji všem hezký den

jaanja
20. kvě 2008

Krásný den, konečně zas sluníčko, a žádný déšť 🙂

Budoucí babi s dědou (moji rodiče) byli v neděli dost vyjukaní, taťka to teda vzal v pohodě, ale mamka byla dost v šoku, až jsem si říkala, jestli jsem jí to neměla říct až později, ale vypadá to, že to rychle překonala, a už se těší, až půjde do důchodu a nechá se mordovat vnoučatama 😉 Přítelovým rodičům bychom to měli jet říct cca za 14 dnů, tam to mysím bude podobné 😉

meleri: to je osud, a Ty to bereš, jak to je, což je skvělé! Já si taky stále držím nějak odstup, říkám si co kdyby něco, a do pořádného těhulkování a nakupování se pustím asi až po příštím utz, který bude ve 14. týdnu. Přístup mé dr. byl jiný, ta mě nijak nestrašila, a ještě se divila, že nemám radost (radost v tu chvíli byla, ale ta zpráva, že jsou dva, mě na dost dlouho uzemnila 😉

Holky, letěly jste už prosím v těhotenství letadlem? My máme na červen let do Londýna, kupovali jsme to dlouho před otěhotněním, a tak já teď stále uvažuju, jestli letět nebo ne. Budu přesně na přelomu 12. a 13. týdne. Letadlem jsem ještě nikdy neletěla, takže i z toho mám hrůzu.

fiallinka
20. kvě 2008

jaanja: letadlo by nemělo vadit, je to krátká trasa a navíc už budeš na konci rizikového období, horší je to spíš až na konci těhu, letecké společnosti už nechcou ke konci brát těhotné na palubu, aby nebyl porod v přímém přenosu... - je tady o tom i nějaká diskuze, nebo to vygoogluj - ale neboj, jde to. A jinak - já mám strach z výšek i létání a poprvé v životě jsem letěla přes vánoce (teď v prosinci) na Tenerife, a sice mi to nebylo kdovíjak příjemné, a ani teď nemůžu říct, že jsem ten nepříjemný pocit překonala - trvalo to pět hodin, a to na mně bylo dost - ale Londýn, to bude jen chvililinka a ten vzlet a přistání nejsou vůbec tak hrozné, jak jsem si to představovala... tak neboj.

meleri: mně tím taky v caru strašili a poprvé jsem nějak brala reálně ty dvě až ve 13. týdnu na ultrazvuku, kde byly krásně vidět....

rezi: mně ty týdny musel taky někdo na koníkovi říct, já jsem na to sama taky nepřišla 🙂, a jinak mi teď z mimibazaru přišla první várka mimivěcí (zatím nic nemám, ale tohle se mi zdálo fakt výhodné), a mám za 1000,- Kč (i s poštovným) dvoje peřinky a polštářky pro dvě mimi, čtyři povlečení, čtyři prostěradla a dvě zavinovačky, a je to všechno moc krásné 🙂

xenie131
20. kvě 2008

jaanja: já nevím přesně, jak to je v těhu s létáním, my měli letět do skotska, ale zrušili sme to, prý není dobry ten tlak či co to je při startu a přistání, ale je spousta těhulí, co lítají, je to asi na tobě a doporučení lékaře, pokud si v pořádku, nemělo by to vadit 😉

meleri
20. kvě 2008

Holky, stejně se mi s váma tak dobře píše... 🙂

Fiallinko,

no jo, jenže mi se to jedno vůbec nehýbalo a mělo jen 1,60 cm srdce nic, a druhé 2,50 a srdce tlouklo.Ze by mu to dýl trvalo?

No podle doktora je s ním ámen. Ale máš pravdu, bůhví co se ukáže ten další ultrazvuk. Mám tam jít už 12. týden. Není to brzo? A co ti tam bylo vidět ten devátý týden, to si asi nevzpomeneš?

No on mě právě nestrašil, neříkal vůbec nic..jen, že podle něho je mrtvé. a dal mi nemocenskou. Naopak mě povzbuzoval, at nejsem smutná, že hlavně že to jedno je krásné.

Jaanjo,

máš pravdu, ale u mě je to fakt problém, když jsem viděla v česku všechny ty krásné oblečky, tak jsem prostě něco už nakoupila..protože tady je to fakt ubohé. Koupila jsem i body, jedno je strašně srandovní, jsou na něm delfíni, mušle, lodě..něco takového tu vůbec neseženeš...

Jinak s tím letadlem, mi taky říkal, že po Evropě je to v poho, a řekl mi, že jestli chci do česka jet, tak jedině letadlem. že autobus atd... ani náhodou... ☹

fiallinka
20. kvě 2008

meleri, já už jsi nevzpomínám přesně, (i když to mám doma napsané), někde bys to tu našla - ale myslím, že taky měli oba mimíši kolem 8 nebo 9 týdne 2,5 cm (někde jsem to tu psala), a na konci toho 12. týdne už přes 6 cm, strašně to potom skáče... u tebe to i podle té velikosti vypadá, že růst toho jednoho se zastavil, když mu přestalo bít srdíčko, a na příštím ultr. už ho asi ani neuvidíš....

a to se teda divím, že ve Francii nic moc není... i když takové ty univerzální obchody jako caa nebo hm najdeš asi i tam, taky jsou tam pěkné věcičky....

možná ti dal neschopenku právě kvůli tomu druhému, ať to tělo vstřebá, a co já vím, tak ani delší cesty autem doktoři nevylučují, když je člověk ok., ale chce to hodně přestávek, procházek... a nejlíp jen ve druhém trimestru.

meleri
20. kvě 2008

Ahoj Fialinko,

no...to by mě právě zajímalo, za jak dlouho se to asi vstřebá..za týden? Za měsíc? Zapomněla jsem se ho zeptat..

No, věci tady jsou, ale když vidíš ty ceny tak je ti na blití..a všechno je to takové strohé-bílé např. s miniaturní lodičkou, nebo proužky..nebo šedé, prostě takové divné barvy, taky jsem si všimla, že i na větší děti ty barvy jsou takové strohé jak na dospělé...nevím, ještě jsem nenašla obchod, kde by to bylo veselejší...a čím strožejší, tím dražší...takový trend tu letí i třeba v architektuře, strašně moderní strohý styl, skoro jako kancelář...no, nelíbí se mi to..

Jo dík..já furt sedím nebo ležím, ven se mi vůbec nechce, protože je hnusně. Tak snad to není špatné, že často sedím?

daiquiri
20. kvě 2008

Ahoj holky, tak tady čtu smutnou zprávu, meleri je mi to moc líto. Ale na druhou stranu tělo si samo řeklo, co zvládne a tenhle syndrom mizejícího dvojčete není tak neobvyklý. Spíš je to asi smutný, když se smíříš s tím, že
budeš mít dvojčátka a najednou tohle. Ale zase to mimčo se teď bude krásně roztahovat a bude mít víc místa 😀

Simonac, moc moc gratuluju! Jsi šikulka, že si je donosila takhle dlouho! A potěšila si mě s tou váhou. Já už se pomalu bojím lízt na váhu, snad každý den přibírám. Určitě těch 25kg minimálně dosáhnu. Naštěstí mi to opravdu jde do břicha, kalhoty mi jsou pořád stejně 🙂 A to bych neřekla, že se nějak cpu.

Včera jsem byla na předporodním kurzu, je tam maminka taky s dvojčátkama ve 34tt, ale už jí hospitalizovali. Stěžovala si na vysoký tlak a že moc necítila pohyby. Ale prý jinak je vše v pořádku. Viděla jsem dokonce skoro i porodní sál, ale až tam jsme jít nemohli, zrovna tam prováděli akutní císařský řez, viděla jsem jen krev 🙄

meleri
20. kvě 2008

Daiquiri,

já se už hlavně těším na to miminko..už aby to těhotenství uteklo jak voda, a miminko bylo tady....
je to fakt nic moc, ty začátky...nevím už, jak se zbavit té bodavé bolesti v pánvi...doktor mi na to dal prášky,ale je to furt stejné..jediné co pomáhá je teplo a klid...no myslela jsem, že to přejde, ale je to spíš horší a horší... 😖

jaanja
20. kvě 2008

Moc děkuju za uklidnění, já jsem četla, že nejlepší je cestovat letadlem od 17. týdne. Ale taky tam psali, že z dopravních prostředků je na velké vzdálenosti nejlepší letadlo. Ten tlak by tam měl být dobrý, s tlakem bývá problém u malých, soukromých letadel.

meleri, já mám v albumu fotku z minulého týdne 8+2, zapomnela jsem se dr. zeptat na cm, ale podle toho meritka tam jsou cca kolem 2cm velci, a u obou jsem videla pulzovat srdicko..

Holky, sel jste nekdo na kurz do Klubu dvojcat? Koukala jsem, ze to maji vzdy prvni pondeli v mesici, v Praze, nejak k veceru, asi na 4 hod.

daiquiri
20. kvě 2008

Meleri, to já se taky těším až budou prckové na světě, ale na druhou stranu si to těhotenství užívám 😀
A z čeho máš ty bolesti? Řekl ti doktor? Většinou bolí břicho.
Mě jediný co mě trápí, jak mě ta holčička tlačí, ale už si tak nějak začínám na tu bolest zvykat 😖

jaanja, koukni sem... http://www.babyweb.cz/Rubriky/s121-Cestovani.aspx

Já byla jen na klasickém předporodním kurzu, ani nevím, že taky pořádají nějaké kurzy.

meleri
20. kvě 2008

Jaanjo,

dík! No u mě bilo jen to jedno, takže prostě chudák druhý umřel. Spíš mě trápí jestli třeba netrpěl..ale snad ne..je to stejně divné, umřít když se člověk ještě ani nenarodí..je to smutné..kéž by se ta dušička nějak převtělila do jiného miminka...ale to bych asi chtěla od přírody moc co.. ☹

Jo s tím tlakem mi nic neříkal, tak nevím...ale jestli chceš můžu se ho na to zeptat...jinak to máte dobré, že je tam Klub dvojčat..tady taky..ale asi 200km daleko..:(

Daiauiri,

ne břicho moc necitím, jen takový tlak občas, taky pořád cítím vaječníky...jinak mě fakt dost bolí vždycky pravá část pánve...já měla vždycky problémy se zády, a řešila jsem to 2x týdně plaváním, taky to bylo super na kondici, ale tedkom už jsem 3 měsíce neplavala.. 🙄 zkoušela jsem to, ale strašně se mi ve vodě motala hlava a pak mě dost bolely vaječníky zase...

On říkal, že prý je to tím že mám křeče v děloze....kde na to přišel, to nevím...dal mi něco proti křečím ale nepomáhá to...já si spíš myslím, jestli to netlačí někde na nějaký nerv...protože někdy mám i velkou bolest v nohách a kolenou...

jaanja
20. kvě 2008

Daiqui, díky moc, prima článek.. prostě to nechám na svých pocitech. Ty letenky jsou levné, nejdou vrátit, i když jsem koukala, že se jde připojistit, a to pak při zdravotních potížích lze získat peníze zpět.

Odkaz na ty kurzy v Klubu dvojcat: http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=312

fiallinka
20. kvě 2008

meleri: já nevím, kdy se vstřebá, ale tak nějak si myslím, že při příští kontrole už tam nebude... víš, a myslím si, že to je ještě tak malinký zárodek, že opravdu je těžko mluvit o nějaké bolesti nebo lidských pocitech - samozřejmě, je to už malinký človíček, ale pokud už od začátku to měl dané tak, že by nepřežil, asi je to dobře (navíc, co si budem povídat - hodně z nás je po ivf, to není přirozený výběr spermií a vajíček a to tělo si prostě řekne, co je pro něj dobré).

s tou bolestí - obyčejně je to píchání prý roztahování dělohy, a bolí to často po celé těhu. Já bych ale řekla, že mám něco podobného jako ty - mně pobolívalo na pravé straně, někde u vaječníků, tak dva roky, a protože jsem ani nemohla otěhotnět, tak jsem šla na laparku. Zjistilo se, že jsem ok., ale že kolem dělohy mám, hlavně na té straně - podrž se - křečové žíly, nic hrozného prý, dostala jsem na pár měsíců nějaké léky, které to neodstraní, jen ty žíly trošku zpevní - no a teď to samozřejmě cítím taky, ale prý to těhu nijak neovlivní.. no tak to mne napadlo, jestli nejsi stejný případ 🙂

jo, a to sezení - já taky pořád sedím, ale kvůli otokům, případně křečovým žilám, by ses aspoň čas od času měla projít nebo protáhnout nebo sedět s nohama nahoře nebo podloženýma...

meleri
20. kvě 2008

No já nevím, ty vaječníky, to je jenom když třeba udělám blbý pohyb, ale ta páteř! To je bolest..úplně to člověka ochromí...hlavně je nepříjemné jak to zasahuje do těch noh..

no na lapárce jsem nebyla, to je pravda..jen na vyšetření vaječníků a dělohy pomocí takové tekutiny..tak nevím jestli tam mohli něco vidět..no já právě nikdy ani nevěděla, kde ty vaječníky jsou, dokud jsem nezačla s tím humusem okolo IUI a IVF...

Ale jo...když si vezmu že to bylo jen 1,6 cm velké..ale i přesto..pocit je to divný...stejně je to sranda, že by se to miminko vlezlo do dlaně...škoda že nepřežije mimo břicho..to by byla jinak sranda...taková miniaturní postýlka pro dvou a půl centimetrové miminko....to by bylo jak na panenku... 🙂

kacajam
20. kvě 2008

Ahoj holky. Hlásím se po delší době. Z posledních příspěvků se mi chce brečet. Chtělo by to veselejší zprávy. Tak snad pomůže ta ode mě. Na přelomu dubna a května jsem psala, že jsem byla na IVF a čekala jsem na TT. S radostí se vám můžu pochlubit, že test vyšel pozitivně, takže jsem těhotná!!! Teď v pátek jdu na 1.UTZ, tak doufám, že bude vše v pořádku (zatím jsem bez problémů, teda kromě dnešní noční silné migrény...).

meleri
20. kvě 2008

Kacajam,

tak to je super! Gratulace!!! 😵 To musíš mít radost!

No u mě je to celkem dobré, jen doufám, že bude všechno dobré do konce 1, trimestru.

fiallinka
20. kvě 2008

kacajam, to je supr, teď ještě záleží jestli to budou jedno nebo dvě, ale blahopřeju moc!

fiallinka
21. kvě 2008

holky, tak se právě mojí kolegyni narodila dvojčátka, dvě krásné holčičky, obě tři kila 🙂, to je tak hezká inspirace a potěšení 🙂

rezinka
21. kvě 2008

fialinko to je hezky 😵 ! uz abysme i my vedeli alespon to, jestli cekame holcicky, kluky nebo parecek, vid 🙂 ?!

xenie131
21. kvě 2008

krásný podvečer

tak sme byli dneska v poradně. V úterý nastupuju do nemocnice, dr neví přesně, kdy se kluci vyklubou na svět, to se prý uvidí dle vyšeteních. Dnes sme 34tt+2, prcci se prý můžou vyklubat už příští týden, ale kdo ví, jen mi řekl, že dýl jak do tří týdnů od nástupu do nemocnice to nebude, tak počtám a doufám, ž ode dneška nejpozději do tří týdnů budu kluci na světě, moc se modlím, aby bylo vše v pořádku a my se pak brzy dostali domů... sem myslela, že to nerozdýchám, fakt mám z ńemocnic trauma, ale je to pro dobro klučíků, tak snad to bude ok a budu je mít brzy u sebe zdravé a čiperné

fiallinka
21. kvě 2008

rezi: no jo, strašně moc už bych to chtěla vědět, jak naschvál se mimča neukážou, jak to tak vidím 🙂
xenie: nemocnice je sice naprd, ale už jsi v 35. týdnu a to je nádhera, už i teď máš mimíše skoro donošené, určitě na tebe budeme moc myslet a nezapomeň, že každá z nás hned za tři 🙂

xenie131
21. kvě 2008

fialinka: ahojky, jj, je to naprd, ale je asi hold lepší být pod kontrolou, i když asi zcvoknu 😖 😀 ale dr ví co dělá...tak uvidíme, kam to ještě dotáhnem...snad budou kluci silní a vpořádku,¨
neboj, mimísci se vám ukážou v plné kráse 😉

jestli by vám to nevadilo a chtěli byste, domluvím se s nějakou maminou z plánovalek, kam taky chodím, aby vám sem třeba hodila info, jestli vás to bude zajímat, jak se dycky něco dovím...

fiallinka
21. kvě 2008

xenie: jak by nám to mohlo vadit, naopak budeme moc rády, teda já určitě jo!

xenie131
21. kvě 2008

tak já se s holkama domluvím a jak bude nějaky novy info dycky, tak to písnou i sem 😉

xenie131
22. kvě 2008

krásné ráno, zrovna sem vyprovodila MP do práce, včera kvůli poradně měl odpolední a dnes ranní. k tomu sme do půl druhé do rána kecali o všem možnym, hlavně o mimčách a o porodu. Možná to zní divně a sem divná, na mimča se děsně těšíme, ale nějak mi nedochází nebo si nedovedu přestavit, že tu budou s námi, že je budu vozit v kočárku, je to divny jakysi...chjo.... taky se strašně bojím, že budu mít celkovou nakozu, projdu vyšetřením a pak se něco i tak zvrtne a já se neprobudím... a z té lokální mám ještě větší strach, že dostanu nějaky horečky nebo ochrnu či budu mít nějaky následky. začíná mi z toho pěkně slibně hrabat....snad se v nemocnici pak dovím víc informací, ktery mě uklidní a pomůžou rozhodnout....tady toho sem se bála, že budu čekat a do poslední chvíle nevědět co a jak...ale tak každá to má hold nějaky no... jen aby se kluci narodili v pořádku....

halkac
22. kvě 2008

Ahoj holky! Stále vás sleduju🙂 My včera slavili rok, kdy se mimísci usídlily v bříšku. A teď to tady na nás haleká 😀 😀 😀 Dnes v noci jsem naspala asi čtyři hodiny, ale jsou to největší lásky mého života. Jen si pořádně užívejte těhotenství!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru