Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

majka07
27. srp 2010

to mě právě na aventu nas... že to teklo. pak obyč z hypru byly pro nás super, jen teda najít vhodnou savičku bylo náročné. TOMMEE TIPPEE měly kámošky a prý fakt jim netekly, jenže bydlí daleko abych to bývala viděla že 😀

monika.tdm
27. srp 2010

@kanegoo Cože? Avent teče??? Neni to pravda!!! Aventky se nesmi kvuli antikolikovem krouzku moc utahovat, kdyz je utahnes jak normo lahev tak potom tecou!!! Jde jen o to naucit se veci pouzivat, ja je mam a velka spokojenost!!! Akorat co jim musim vytknout a to vsem silikonovym dudlikum, ze kdyz je mimo male a neni schopno poradne sat, tak driv nez vypijou davku tak se unavi a vytuhnou!!! Barunka mela 1850 gramu kdyz jsme sli z porodky domu, takze holky silikon nezvladaly, ale chicco dela super dudliky, nevim co je to za matros, no proste klasika a to jim vyhovovalo!!! 😀

kanegoo
27. srp 2010
kanegoo
27. srp 2010

@monika.tdm Moni, já jsem to slyšela od holek na diskuzích, že tečou. Vlastní zkušenost nemám.. Ale zdají se mi dost drahé, proto nejdřív raději sonduju, jaký typ a tak..
A o dudlících mi ani nemluv - v tom už se nevyznám vůbec!!!!

majka07
27. srp 2010

@monika.tdm Mně avent vyhovoval jen hrníek a pak savička úplně ta první, ty pokračující vůbec týden 14 dní to bylo v pohodě a pak to vždy začlo. To je moje zkušenost a už nechcu 😀

monika.tdm
27. srp 2010

@majka07 Tak to nechapu!!! Me netecou!!! Je pravda, ze ja je mam z nemecka, treba k nam vozej nejake sunty, ale v nemecku vysly dve to co tady stoji jedna!!!! Takze kdo nema dalekou cestu do byvaleho NDR 😀 tak vyjedte ja jsem tam pokoupila spoustu veci od vanicky az po sterilizator a fakt to tam je za babku!!!

sarri
27. srp 2010

Holky, my máme většinu Aventek, ale pak jsem koupila jednu Canpol a ta je naše nejoblíbenější, dobře se drží, má super savičku a je mnohem levnější než Avent, ale u nás se pije úplně ze všeho 🙂

monika.tdm
27. srp 2010

@sarri i z pullitru!!!! Chich 😀

tulanek
27. srp 2010

@monika.tdm Moniiii,vas pustily domu i kdyz mala nemela 2kg?

hanula83
27. srp 2010

@mikii Na podlaze je kus koberce, na tom je obyč. deka a na tom ještě taková tlustá deka (ale ta nezabírá celou plochu) a na celém tom ještě jedna deka - pro změnu 🙂))... No prostě jsem tam dala co dům dal 😉... Holky to mají vycpané, zároveň tam můžou lozit a vím, že si nerozbijou hlavu... Maximálně se praští o samotnou ohrádku, no a tomu se holt člověk nevyhne... a asi takové držkopády jsou potřeba, aby věděly, co můžou a co ne... Mně tahle ohrádka vyhovuje, že se dá dát do jakéhokoliv tvaru, není to fixní čtverec. No ale tím pádem tam taky není pevné dno, ale my ho ani nepotřebujem - viz. výše 😉 ... My jsme koj. váhu vůbec neměly a ani nepotřebovaly. Měla jsem ze začátku tendence holky vážit (zblbnutá z porodky), ale myslím, že to není potřeba. Doktorka váží děti v poradně a pokud mimčo papá, tak není důvod, proč by mělo chudnout nebo nepřibírat...

hanula83
27. srp 2010

@bejatka333 Já na monitory dechu nedám dopustit, díky nim se ráno budím svěží a vyspaná 😉)... a jen se hrozím chvíle, kdy už je nebudem moct používat...

@kanegoo Víš ono je to vesměs vše "made in China", akorát dobře zaobalené... To už opravdu neřeším...

hanula83
27. srp 2010

@monika.tdm Moni, já i když neutáhla, utáhla, různě "přesně" nasazovala, aby to sedlo kam má, tak přes to všechno mi Aventky tekly. Nebylo to hned... až tak po dvou nebo třech měsících intenzivního využívání... Holky byly celé slité a přitom nevypily ani kapku, stále jsem je převlékala a dělala nové jídlo 😒... Pak jsem ztratila nervy a koupila ty Tesco flaše a máme je dodnes... No a ještě ty Nuky, ale savičky používáme ty Tesco...

hanula83
27. srp 2010

@monika.tdm Já taky ty Aventky koupila dvě za cenu jedné... Ty akce jsou co chvíli i tady v ČR... Nemyslím si, že by to byl jiný výrobek. Uvidíš, třeba ti nepotečou, ale já měla celkem 4 kusy a všechny nakonec tekly...

jitakl
28. srp 2010

ahojka holky tak jsem vás opět pracně dočetla.............

Mám skvělé zprávičky na včerejším UTZ v gennetu vše OK dětičky rostou jak z vody a hned na začátku jsem málem brečela jak malí štěně..... povedlo se to a je tam páreček ani jsem v tu chvíli nedýchala jen manžel mě chytl za ruku a tiskl ji byl to nádherný pocit a pak vyšetření jak mimísci vypadají a jak prospívají vše na jedničku včera podle PM jsme vztoupili do 21tt a holčička podle utz přesně 21tt a kluk 21tt+1 takže co více si přát.Opět se nám tam hodně mrskali nebyla to sranda zjistit vše ale p. Doktorovi se to nakonec podařilo. Jen kluka budou od 30tt hlídat prej nemá jednu cévu v pupečníkovi a tak by mohl přestat nabývat ale nemáme se prej ničeho bát je to prej úplně v pořádku tato vada je dost rozšířená....

basi ahojka vítej zpět jsem ráda že jste všichni tři v pořádku spolu doma těšíme se na fotečky

jinak se tady zatím všechny mějte a opatruj te se

tulanek
28. srp 2010

@jitakl No ahooooooooooooj,tyyy jo,konecne,ja mela nervy!!! 🙂 mooooooooooooooc vam gratuluju k nadhernym zpravam,to je uzasny,jak to ,ze budete mit parecek,tak i to,ze je vse v poradku,mam silenou radost!!!!!!! 🙂 jeste jednou gratuluju!!!!! 🙂

annamat9
28. srp 2010

Ahoj holky, tak já měla Aventky při malé celou dobu, asi až do dvou let a nikdy netekli. Ale teď asi koupím jiný, ty Aventky jsou prostě děsně drahý 🙂 . A s tou ohrádkou, já měla pěnové ty velké puzzle na zemi a na tom deku a na tom malou, bylo to suprově měkké. No ale puzzle jsem někam zašantročila tak zháním nové a zatím jsem na ně nikde nenarazila. Je to jen takový tip (jo a byly od větnamců)

kanegoo
28. srp 2010

Dobré ranko holky
@jitakl Bomba!! Velké gratulace k super zprávám!! Sama si pamatuju, když mi řekli, že to bude asi páreček 😵 😵

Aventky jsou myslím made in Anglie, ale moc bych tomu nevěřila. Jak píše Hanula, asi to bude všechno z Číny, jen pěkně zaobalené.
A skleněné láhve tedy nepoužíváte vůbec?
Hani, a ty z Tesca - nezačaly ti brzy zapáchat? To mi říkala švagrová, že to je u těch levných časté, proto koupila Avent..

majka07
28. srp 2010

@jitakl gratuluji k párečku a ko 😵 😵 😵 to je krásnýýýý

Jinak hezký víkend, my debordelizujeme a manžel vymýšlí jak to tu předěláme a má super nápady, už se těším na přestavbu pokojů 😀 😀 😀 a hlavně do budoucna na podkroví 🙂
@annamat9 my u M. kupovali puzzle balík za 69 kč v nějakém obchodě něco jako je halle nebo tak nějak, nemohu si vzpomenout jak přesně se to jmenovalo, ale byly tam nejlepvnější a super, jenže jsem je dala známé a teď mě to štve.

annamat9
28. srp 2010

@majka07 Já si cenu už nepamatuju, myslím že byla cca 150, no pakatel a já je hodně využila. Halle to by mohlo být textil halle je možný že jsem to koupila tam, ale to bylo v Olomouci, v Liberci jsem žádný neviděla, nebo nenarazila. Mě to taky štve, já je nechala malé na hraní (byla tam abeceda a čísla) a ta je dorasila tak jsem je vyhodila.

majka07
28. srp 2010

@annamat9 jj prodávali tam aj textil, my měli taky abecedu a čísla, páč ty zvířátkový mi přijdou docela nebezpečný, kámoška měla a byly tam takový malý kousky jako očička apod a to bych neriskla aby to dítě spolklo. Snad ně najěkaé zase narazíme 😉

atreides
28. srp 2010

@jitakl tak super, že jsi spokojená a páreček je bomba 😵 😵 😵
ty párečky se tu pěkně rozrostli 🙂

jinak s bydlením ani nemluvte, jsme ve 2+1, tak jsme to museli taky začít řešit

gilotek
29. srp 2010

@jitakl tak super, taky holčička s klukem 😀

Jak se dnes máte? Tady je pod mrakem,manžel vyrazil s Martínkem k babí, tak tu brouzdám a nakupuju oblečky na MMB 🙂

Holky přiznejte se co už máte nakoupeno nebo měli jste kolem toho 20 týdne 😉

kanegoo
29. srp 2010

Dobré ranko holky

@gilotek Já jsem kolem 20 tt teprve začala něco kupovat a pořád toho moc nemám.. Oblečků moc nemám, hlavně, když jsem to roztřidila podle velikostí, mám ty zimní zavinovačky a 2 kombinézky 62.. A 2 balíky plínek 😀
@atreides Tak to jsme na tom s prostorem stejně.. Taky přemýšlím, jak se vejdeme 😠

gilotek
29. srp 2010

@kanegoo já jsem začala nakupovat asi před 14 dny a zatím jen klasiku body, overaly dupky a víceméně žádnej luxus, jen na běžné nošení..

atreides
29. srp 2010

zdravím po ránu 🙂

@gilotek se přiznám, že už skoro vše, ale to je spíš tím, že je hodně věcí poděděných, teď přijdou na řadu ty dražší položky. Včera jsem brouzdala na netu a hledala kočíky a opravdu to vidím na toho Bumbrlína, asi ho budeme muset objednat ze zahraničí 😒

@kanegoo no my se budeme muset stěhovat a zatím to vypadá, že kolem porodu bude pěkný šrumec, páč to vychází - porod+stěhování+MM budem finišovat v práci, takže přesčasy 😝

annamat9
29. srp 2010

@gilotek Ahoj já už mám skoro všechno oblečení, taky žádný luxus, spoustu věcí mám po malé a spoustu pujčených. No párkrát jsem už byla v sekáči tak máme pár výstavních kousků. Mám výhodu, že nechci mít malé stejně oblíkané tka můžu nakupovat i po sekáčcích. Jinak mám postýlku, a hygienu(přebalovací podložku, vložky do porodky a podobně) takže taky nic moc, ale už začínám hodně kupovat. Tento měsím jsem po testech měla tendenci nakoupit vše najednou tak mě manžel zarazil 🙂
No s bydlením je to děsný, ale už nějakou představu mám.

Jo a pro holky prvorodičky jenom takový tip. Až si budete kupovat vložky do porodky nekupujte žádný normální, ale porodnický v lékárně. Já jsem nevěděla co jsou to porodnický vložky tak jsem si koupila klasický a měla jsem s tím děsný problémy. I když to byly problémy s nástřihem, takže pokud se bude rodit císařem tak to asi vliv nemá. Jen taková zkušenost 🙂

lenulinka21
29. srp 2010

Ahoj holky prominte že vám sem lezu 🙂

Jsem maminka ročních dvojčátek e řešili jsme stejný problém s bydlením.Bydleli
jsme v malinkém 2+1 ale pro 2 lidi to stačilo. Když jsem se dozvěděla tu úžasnou
zprávu, že jsem 2-násobně těhu začali jsme to řešit.
Nakonec se nám podařilo byt vyměnit za doplatek asi 100metrů od starého bytu, ale
až na poslední chvíli-už jsem byla na 'spadnutí" a pak se to vše rozjelo ale to už je jiný příběh...

Ve 3+1 jsme spokojení jsme v 5 patře ale chození ven je peklo máme děsně malej výtah a ke všemu stojí
v mezipatře a jedem kluk mi chodí ale né do chodů a druhý ješte sám takže mám dost dobrou posilovnu.

Drž te se at dojedete co nejdál já rodila ve 37tt CŘ A HL.ZDRAVÉ DĚTIČKY 🙂 🙂

majka07
29. srp 2010

Hezkou neděli,

tak my teda bydlíme v baráčku takže je to celkem dobrý, včera jsme plánovali jak to tady přestavíme a do budoucna počítáme stejně s podkrovím, to jsme počítali ikdyby jsme čekali jedno, jen to bude asi rychlejší realizace, postupně.

salu
29. srp 2010

@basina Já na úbytek bílkovin pila Nutridrink a do jogurtu dávala Protifar od Nutricia z lékarny. Je to sice trochu dražší, ale pomohlo to.

http://eshop.lekarnakuklik.cz/dnn/productdetail...

http://www.lekarnanaprokopce.cz/shop.php?action...

gilotek
29. srp 2010

@atreides tak at seženeš 😉 Já se zatím jen tak po kočárech rozhlížím, ale kupovat budu až těsně před, nebo se koupí až po porodu. Hlavně že budu mít sedajdy do auta 🙂

@annamat9 😀 Já mám taky ted po tom velkém utz tendenci kupovat vše najednou 😉 A defakto krom pár kousků na návštěvy , k lékaři a tak budu mít z Mimibazaru jako tomu bylo u syna. TAky mi nebude vadit, že nebudou stejně oblíkaný. Když si vzpomenu jak Martin všechno bud poblil, posral aj, tak budu ráda, že jim budu mít co oblíknout a bude mi jedno jestli to mají stejné nebo ne 😉

Ad. bydlení - my bydlíme v 3+1 bytě v bytovce s dalšíma 5 rodinama, z toho jedna jsou moji rodiče, k bytu máme asi 7 schodů, dveře od bytovky můžeme celé otevřít, takže to je taky super. Jen ted budeme kupovat auto, aby jsme se tam všichni vešli 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru