Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
24. zář 2010

Ahoj holky, tak máme vybraný postýlky 😀

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27156807&tab=2

Budou v ložnici a v obýváku bude bílá postýlka po Martínkovi 😉

provazek
24. zář 2010

@gilotek Ta postýlka je nádherná. 🙂 taky se mi líbila. Jen jsem s ní nepochodila u manži 😒

gilotek
24. zář 2010

@provazek se mu nelíbila jo? 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀

My jsme před 3 roky kupovali bílou postýlku pro Martínka v Ikee tenkrát za 1500kč, ted ji tam mají za 1800kč.
Takže tahle je fakt za super peníze a daleko hezčí 🙂

provazek
24. zář 2010

@gilotek No bohužel nelíbila. Chlapy no... a než se hádat 😉
Ale za super penízky je. A mají k tomu i stejnej přebalovák.
My máme zatím jednu za 2500,- a je krásná taky 🙂 Pak sem hodím foto pelíšku 🙂

gilotek
24. zář 2010

@provazek jasně házej, ráda se podívám 😉

chrobacek
24. zář 2010

ahoj holky
@provazek tak to jsme na tom stejně mě se tato postýlka taky líbí a manžel řekl, že je hnusná ... .tak asi bude jiná 😉

majka07
24. zář 2010

@gilotek postýlka krásná, my kupovat nebudeme, jednu máme a druhou nám půjčí kolega z práce, ale kdybych čekala první tak do nich jdu 😀

provazek
24. zář 2010

@chrobacek tak to je vidět, že naši chlapy nemají vkus 🙂 🙂 🙂 ale na druhou stranu, jednou ustoupíme my, podruhé při výběru oni 😉

provazek
24. zář 2010

holky budete kupovat nákou hrací deku? mě by se líbila nějaká velká pro oba. Nevíte někdo kromě značky Taf Toys která vyrábí velké deky? děkuju

gilotek
24. zář 2010

@majka07 když já potřebuju 2 do ložnice kvůli monitoru dechu - nechci kupovat ty na plínu, a jednu do obýváku abych nelítala do ložnice. Takže ty 2 koupíme 🙂

gilotek
24. zář 2010

@provazek tak to jsem se ještě nedívala. Já jsem ji nekupovala ani Martinovi, stačili obyč deky z Ikeii 🙂

chrobacek
24. zář 2010

holky tak mi volala dr., že mám z těch triplů zvýšené množství placentárního hormonu a že se mám objednat k odborníkovi na utz ve 20tt... tak jsem z toho ted jelen jdu hledat co to je

valmark
24. zář 2010

@chrobacek téééda koukám, že doktoři jsou fakt sdílný... jako by ti rovnou nemohla říct, co to znamená, že.
Určitě to bude v poho.

chrobacek
24. zář 2010

no a hledám celou dobu na netu a opravdu nic nemůžu najít tak super.... tak si holt budu muset počkat do 18.10. na utz

darma
24. zář 2010

Ahoj holky, takže jste měly pravdu, jde o preventivní vyšetření, který se dělá běžně u dvojčat, neplatí se.........taky mi to do telefonu mohla říct 😒 Každopádně mi spadl balvan ze srdce....no jedeme tam příští pátek, tak snad to bude dobrý, věřím, že jo. Jinak mi ultrazvuk nedělala, když jdu prý příští týden, že to stačí. Říkala jsem jí, že mám pořád žízeň, tak mi ještě dala žádanku na vyšetření cukrovky.

Jinak to spaní dvojčátek by mě taky zajímalo, taky bych je chtěla zpočátku nechat spolu.

Také zdravím nově příchozí 🙂

sovicka_
24. zář 2010

ahoj holky, nenápadně nakukuju k vám do dvojčátovek 🙂 Nakukuju už dýl, pořád jsem se ale bála, že něco zakřiknu, když sem vlezu - ale už na to dlabu, nic se zakřiknout nemůže 😀
Před deseti dny viděl pan doktor na UTZ dvojvaječná dvojčátka, v pondělí jdu snad na poslední návštěvu do CARu, doufám, že tam ta dvě pořád jsou 😵 Ani to nebyl moc šok, dvě děti jsem si přála, manžel je z toho trochu vyplašenej, ale on si zvykne 😀

Krásně se to tu u vás čte, tolik dětí a tak nádherné fotky 😵 😵 Už se na to taky moc těším.

sovicka_
24. zář 2010

Všimla jsem si, že jste se tu bavily o výstavě dvojčecích kočárků, je to 19.10., také se tam chystám, pokud bude vše ok a děti budou dvě 🙂 Mám ale už asi vybráno, nejvíce se mi pozdává Easywalker (má ho někdo? Zkušenost?), ale koupila bych ho na inzerát už jetý (ale jetý co nejméně 🙂), v plné palbě nový bych ho asi nezaplatila 😀

No a takové věci jako spaní řeším samozřejmě taky, co jiného má člověk v hlavě řešit v tomhle počátečním vyčkávacím období 😀 Máme malou ložnici, takže se tam 4 nevejdeme - tak myslím, že se odstěhuju do většího pokoje, který jsme nechali dětem a budu tam s nimi. Byla bych ráda, aby spali pohromadě, ale třeba to nepůjde, třeba se budou rušit - tak to budeme pak řešit operativně.

mikii
24. zář 2010

@gilotek no postýlka je nádherná, škoda,že jsem už ji koupila....

Taky jsem řešila to spaní,ale taky se mi nechce kupovat ten monitor na tu plenku. Kámoška,říkala,že je to jen na chvilku,než se děti začnou přetáčet a pak to snímá a tlačí je to.
Plánuji jednu postýlku do děcáku a druhou do obýváku. A nebo do obýváku dáme rovnou ohrádku a budou přes den v ní
Deku na zem zatím neřeším,přijdou všechny malé. Takže dám asi deku obyč a pak se uvidí. Ještě se mi líbí to puzzle. Máme doma totiž všude dlažbu.

mikii
24. zář 2010

@sovicka_ vítám tě
já jsem si zrovna minulý týden objednala EW a mám na něj jen samou chválu. Korbičky jsem si koupila jeté(jsou jen na pár měsíců) ale kočár chceme nový. Budeme ho mít snad na delší dobu. Jetých se zatím moc neukazuje,a jsou ještě pořád dost drahé....

provazek
24. zář 2010

Také máme připravený EW. Korby z druhé ruky a sporták nový (ten bych ani ojetý nekupovala)
jsem zvědavá jaké s ním bude poježděníčko, když ho všichni chválí. 🙂
Jinak vítám nové těhulky a přeji jen to dobré 😉

sovicka_
24. zář 2010

holky, proč byste jetý kočárek nekupovaly? Jakože ho budete mít dlouho, tak se vyplatí investovat, nebo že mu může něco být (třeba té konstrukci)?
Mně se líbí, že není široký a projde mi dveřmi 😀

Monitor dechu musím ještě pořešit, ale koupím zřejmě ten "podmatracový", ale moc se v tom nevyznám 🙂

A díky moc za přání, původně těsně po ET jsem si říkala, že jedno nebo dvě - je to fuk... ale jak už je mám v břuchu, tak se nechci vzdát samozřejmě ani jednoho, už jsou prostě "moje" 😀

gilotek
24. zář 2010

@mikii puzzlíky jsou supr. Martin je měl v ohrádce a ted je má v obýváku před televizí, tam má hračky v krabici. Takže my využíváme dlouho 😉

gilotek
24. zář 2010

@sovicka_ ahoj Sovičko 😉 Vítám tě tu 🙂

Tak konečeně máme autíčko, jupííííííííííííííí 😀

sovicka_
24. zář 2010

@gilotek autíčko pro tři děti? 🙂 Do jakého se tři děti vejdou?

gilotek
24. zář 2010

@sovicka_ Koupili jsme FIAT MULTIPLA.

Samozřejmě ojetou - ale je krásně prostorná a má 3 sedačky vepředu i vzadu.
Jen se do ní leze jak do tanku a já s tím pupkem.... no krásnej to pohled na mě 😀

sovicka_
24. zář 2010

@gilotek máme taky vždy jen jetá auta 😵 Tak to je super, že se tam všechno vejde - tedy hlavně děti 😀
Já mám momentálně takové více ojeté třídvéřové auto, tak už to vidím, jak tam rvu ty sedačky 😀 😀

Tak jsem před chvílí narazila ještě na kočárek Bumbleride, který je levnější. Má ho kolegyně, takže u ní ho asi vyzkouším, na výstavě Easywalker - a padne rozhodnutí 🙂

lenca78
24. zář 2010

Ahoj holky, dneska mam chvili cas, tak se taky zapojim do diskuze. Mame koupeny monitory pod podlozku, protoze se pouzivaji dele (jak tu nekdo psal,ty za plenku si deti samy brzo sundavaji). Ale ted nevim, jestli je muzu mit oba v jedne postylce. Aby to nesnimalo to druhe mimino. Neresil jste to nekdo? Jinak budeme muset koupit postylky dve :(.

A ke kocarkum @sovicka_ my jsme nakonec koupili kocarek ojety. Jsou to moje prvni mimina a ja opravdu netusim, co mam od kocarku ocekavat a co muzu ozelet. Rozhodli jsme se pro TFK twinner twist kvuli rucni brzde, cestou od doktorky budeme mit prudky kopec a ja bych to bez brzdy asi nedala. Pocitame s tim, ze se treba na kocarku neco poroucha, ale jdeme do toho s tou vidinou, ze ho za zimu a jaro osahame a pak uvidime. My si hlavne chceme v lete koupit takovy ten za kolo/inliny a do toho budeme investovat vice. Tak uvidim. Az se nam ten jety rozpadne, dam vedet 🙂

gilotek
24. zář 2010

@lenca78 my budeme dokupovat jeden monitor nanny - druhej mám po synovi a budeme mít 2 postýlky 😉

lenca78
24. zář 2010

@gilotek aha, tak to abychom se probourali k sousedovi, protoze dostat dve postylky do nasi loznice bude zajimavy ukol 🙂

sarri
24. zář 2010

@lenca78
S podložkovým monitorem musí být děti každé zvlášť v postýlce. A ta doba používání podložky a monitoru za plenku je +-stejná - teda pokud nemáš k ty podložky 2, protože jinak jak se ti dítě začne převracet - kol. 4. - 5. měsíce, tak se umí z podložky odvalit a pak to houká a jakmile začně lozit, tak to houká pořád. A ten za plenku jsem zrušila v necelých 8m, protože si to sundávaly, máme i Nanny - 2 podložky připojené k jedné jednotce, ale i tak to zbytečně pípalo, neb si holky stoupají a to i v noci, když se vzbudí. Nicméně ta pravděpodobnost SID se po půlroce rapidně snižuje.
Holky byly od tří měsíců samy v pokojíčku, neboť 4 lidé v naší ložnici je opravdu moc a vzájemně jsme se rušili, takže jsem je pohledově nemohla kontrolovat, jestli se mi plazí z podložky nebo ne.
Tož toliko ode mně o monitorech.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru