Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
30. kvě 2008

My se rozhodli, že ty jména necháme jako překvapení, když už jsme prozradili pohlaví. Teda jména víme jenom my a rodiče, nikdo jinej 🙂

rezi: jsme v plném proudu, jsme tu zastavěný krabicema, máme byt 1+1, takže fakt paráda. Zítra vypukne akce Kulový blesk 😀 Ještě, že to měníme s mojí mamkou, ne s nikým cizím, takhle to nemusíme všechno zvládnout za jeden den. Krabice určitě tahat nebudu, ale aspoň balím, abych byla k něčemu. Ale i tak jsem z toho pěkně unavená 😒

septim: v Daniele v Kolíně jsme nakupovali skoro všechno vybavení, je to moc hezká prodejna, mají dobrý ceny a hlavně strašně ochotně poradí. Původně jsme tam taky chtěli kupovat kočár, ale nakonec ho máme přes inzerát.

krista
30. kvě 2008

Xenie131:
Ahojete. Tak poslušně hlásím, že v úterý v osm ráno jdeme na císaře. Takže kluci budou narození 3.6.2008 nějak se neboji, spíš se těšim. Táta to ještě neví, tomu to řeknu osobně, jak se tu dnes staví. To bude překvápko, hi, hi.

krista
30. kvě 2008

Psala jsem Xen, že bude mít kluky o měsíc s Atrei, že se nám tu opakují ty datumy 🙂 a ať je všechno OK a že je statečná 😉 A že držíme palce 🙂

Odpověď:
Díky mo. Jj to datum je jaksi začarovaný, hi. Jak mi to řeli tak strašně těšim. Všechny moc zdravim a děkuju.

rezinka
30. kvě 2008

kristo dekujem za uzasnou zpravu, tak uz kluci budou za par dni na svete, huraaaa 😀 !!! A nevis, proc zvolili zrovna to utery?? Kazdopadne ji urcite vsechny budeme mooooc drzet palce a myslet na ni, to musi byt super pocit, kdyz uz vi, ze tam nebude lezet jeste dalsich 14 dni, ale uz ted se muze tesit na konkretni den, kdy uz kluky uvidi, to je parada 😵 !!!

daiq tak to stehovani dobre zvladnete, pokud je to v ramci rodiny, tak to opravdu mnohe ulehci, my jsme taky stehovali v ramci jednoho maleho mesta - kdyz jsme dostaveli baracek, oboje nasi rodice bydli ve stejnem mestecku, tak to jsme vzdycky navazeli, co se veslo do auta, bydlime tu uz pul roku a porad jeste sem tam neco od nasich privezu 🙂
a jeste jsem se te chtela zeptat, kolik vazili vase miminka v tom 20tt ?? urcite mas presny udaj ve zprave, pokud jsi ho tu psala, tak se omlouvam, ze se na to zase ptam, ale chtela bych to zase porovnat, vis? nasi maji 375g a 394g 🙂 Jo a byla jsi na tom podrobnem vysetreni srdicka? Me tam doktor poslal, jedeme na to ve stredu... a pokud jsi na tom taky byla, tak jak dlouho to vysetreni asi trvalo?

skarbek
30. kvě 2008

Često!

jééé,to je úžasné,malí xeňáci už budou na světě 😀 Je skvělé,že Xen nemá strach ani jiné negativní pocity a těší se!!! Když vzpomenu,jak se tím pořád trápila.... 😒 No je to nádhera! Moc ji,Kristo,pozdravuj a ať se drží!

daiq: jak ti dopadlo to měření pánve,už jsi byla? Ráda slyším,že při stěhovačce něco zvládneš i teď ve 25.tt,doufám,že budu stejně šikovná jako ty,až příjde na věc! 😉 Ale hlavně opatrně!!!!

septi: kočár je naprosto úchvatný a jak o něm píšeš,tak ještě víc! 😵 ale samozřejmě i ta cena tomu odpovídá ☹ Viděla jsem na netu za cenu 24 500 sportovní verzi+korby,takže se vším všudy to bude asi,jak píšeš.Je to strašná pálka ☹ Kdyby aspoň to porodné bylo,co bývylo..... ach jo...

fiallinka
30. kvě 2008

kristo, díky a pozdravuj moc, určitě bude všechno o.k.

rezi: já myslím, že xen bude už ve 37. týdnu v to úterý, a to už je ideální termín 🙂

skarbek
30. kvě 2008

septim: teď jsem zkoukla to video a musím říct,že je velmi přesvědčívé!!!

krista
30. kvě 2008

Jo holky to netušim proč úterý 😅 Možná je to proto že toto úterý ji příjímali a už je šikulka daleko, tak se rozhodli že kluci budou OK 😵
Samozřejmě jsem ji hodně pozdravovala, ví že má naší maximální podporu 🙂

margitule
30. kvě 2008

Ahoj, některé tady píšete, že čekáte jednovaječná dvojčata. Jak se to při těhotenství pozná?

daiquiri
31. kvě 2008

Holky, tak jsem se ještě dneska přihlásila, než to vypukne. Manžel jel pro vozík, takže to stěhování půjde rychleji, než to převážet jen v autě...

rezi: taky počítám s tím, že než to všechno vyklidíme a vybailíme, tak holt budeme žít jak v chlívku 🙂
Bohužel tu zprávu jsem už dala svému gynekologovi, ale co si pamatuju, tak jedno mimčo mělo zhruba
400 g a druhé asi 370 g, takže dost podobná váha jako tvoji prckové. To srdíčko mi měřili v rámci toho screeningu ve 20tt.

skarbek: koukala jsem na tvoje fotečky a asi z nás máš nejmenší bříško, já asi závodím s rezi o mega břicho 😅
Jo, zatím jsem naštěstí dost čilá i doktor mě vždycky chválí, že jsem plná energie 🙂 Příští týden vám vyfotím břicho, ať víte s čím se budete tahat 🙂 Na meření pánve jsem jela do soukromé ordinace toho mýho dr, ale
měřila mě jeho asistentka, zapsala mi to do knížky a já vím prd co ty údaje znamenají. Na kontrolu jdu teď ve středu, tak mi řekne jestli je to dobrý nebo ne.

krista: xenii moc pozdravuj, hlavně ať nejsou žádné komplikace a kluci ať jsou krásný a zdravý 😉

margitule: to pozná doktor, ty to sama nepoznáš.

rezinka
31. kvě 2008

daiq ted jsem ukazovala ta nase bricha ve 20tt na fotkach i manzelovi a i ten rekl, ze to vypada, ze mam asi jeste o malinko vetsi, nez ty, tak nevim, jestli nenasadit nejakou dietku 😀 Neee, to si samozrejme delam legraci, dokud nepribyvam nikde jinde, nez na brisku, tak je to dobry a i kdybych se pak trosku zakulatila celkove, tak se prd deje, v podstate s tim i tak trochu pocitam, kor kdyz vidim, jakym tempem mi to bricho roste 🙂 Taky jsem dneska prisla na to, ze jsme se i zaregistrovali do Konika presne o mesic (ja pozdeji), fakt docela nahodicka, jak nas ten mesic deli 😅 Jo a proism te, kdybys mela chvilku, jukla by ses do tehu-prukazky na ten 20tt, kolik jsi mela cm fundus (delohu)? Ja mela ted 27 cm ...

Jinak drzim palce, at zvladnete dobre to stehovani! Ono je stehovani jedna vec, ale to vybalovani pak a rovnani do skrini a polic a premysleni, kam co dat, to bude mozna - alespon pro tebe - jeste narocnejsi, nez samotny presun. Tak hodne sil, ale zaroven fakt dej na sebe pozor, neprehanej to - jak mi rekla moje doktorka - to, ze se citite dobre, neznamena, ze muzete vsechno delat, nic neriskujte, zadne komplikace by za to pak nestaly, tak na to mysli !!

fiallinka
31. kvě 2008

margitule: pozná se to na ultrazvuku tak, že mimča jsou - velmi laicky - v jednom "obalu", uvnitř kterého jsou obě, nebo mají mezi sebou tenkou přepážku... asi by bylo nejlepší to najít v nějakém odborném článku... nejlíp se to pozná na začátku těhotenství, pak už v některých případech není lehké odlišit, jestli jsou jedno nebo dvojvaječná - ale mamina to nepozná v těhotenství nijak, jaká to budou.

margitule
31. kvě 2008

Díky, mě pak napadlo, že to bude ňák takhle. 🙂

helisek84
1. čer 2008

Dobré ráno, holky...přišla jsem se rozloučit...
Přišla jsem o obě naše holčičky poslední den 24 tt...přestože jsme byly všechny tři zdravé...

Opatrujte svoje poklady, občas na vás nakouknu.

chiwule
autor
1. čer 2008

proboha helisku! co to povídáš?! jak se to mohlo stát! to snad ani není možný! 😨 je mi to moc líto, neumím si ani trochu představit, jak ti je a co prožíváš, to musí být strašné! ☹ a ani nejde říct žádná slova, která by tě mohla utěšit ☹
držím ti palečky a všechny pěsti pro štěstí, ať se to všechno v dobré obrátí! 🙄

rezinka
1. čer 2008

helisku co to pises ?? ja se z toho vubec nemuzu vzpamatovat, nemuzu to vubec rozdychat, jsem z toho uplne hotova, slzy v ocich, jezisi jak se to mohlo stat???? ☹ ☹ ☹ 😨 ☹ Je mi to strasne, strasne moc lito !!!!!!!!!!!!!!!

rezinka
1. čer 2008

ted jsem to docetla, je mi hrozne, vubec nemam slov, jen hrozne brecim, helisku ... chtela bych te tak strasne moc nejak podporit, ale vubec te nevim jak, to si asi zadna z nas nedovede predstavit, cim ted musis prochazet ... ☹ ☹ ☹ Nerozumim tomu - a co doktori, jak ti to vysvetlili, co ti k tomu rekli??

chiwule
autor
1. čer 2008

takovéhle věci v životě mě vždycky hrozně zasáhnout. je příšerný, že člověk neví dne ani hodiny, kdy se mu celý život obrátí vzhůru nohama ☹

marrha
1. čer 2008

Helisku..četl ajsme to už včera v září 2008..nemůžu se z toho pořád nějak vzpamatovat...
Je mi to strašně moc íto 😢 😢 nejde mi ani víc napsat....nedokážu si to ani předsatvit co teď prožíváte...
Přeju vám z celého srdce ať se to v dobré obrátí................

krista
1. čer 2008

Zpráva od Xen:
Ahojte. Tak hlasíme, že jsme v pořádku, stále tři v jednom, ale už je to maskr. Ale do úterka snad vydržíme. Přejeme všem krásnou neděli. Mamka říkala jak MP doma lítá, uklízí, dochystává a tak, každej de je s náma, je to brouček.

A je tak nakukuju že tu všechny pláčete a nedalo mi se nepodívat, Helisku to je hrozný, nikdo z nás si nedovede představit jak se cítíš ☹ Drž se a přeju vám hodně sil ☹

krista
1. čer 2008

Ještě mám vzkaz od Xen pro Helíska, že na ní moc myslí 😔

krista
1. čer 2008

Psala mi Xen, že kluky pořád nemůžou nějak natočit na monitoru. Asi se přebíjejí, tak nás odpo pošlou na lepší přístroj, ale pohyby cítím, tak jo to jen přístroj 🙂

murecka
1. čer 2008

Ahojky, Helisku, nevím co říct, jak pofoukat tu strašnou bolest a odsunout náhlou prázdnotu...Moc sem nepíšu, ale čtu tuhle diskusi každej den a mám pocit, že vás všechny trochu znám a jste mi blízké...Strašně mě to zdrtilo, zvlášť, když jsem se ještě mrkla k tobě do albíčka. Nedokážu si to vůbec představit, i když se toho bojím každej den. Moc na tebe myslím a přeju ti hodně síly na překonání a aspoň trochu se vyrovnání s tím, co se stalo. Myslím, že kdyby to šlo, každá z nás by si ráda kousek tvé bolesti vzala, abychom ti trochu ulevily a pomohly. To, cos napsala do alba, je moc krásný a já to strašně obrečela a nedalo mi to, abych ti nenapsala aspoň pár řádků. Moc ti přeju, aby ti všechno vyšlo tak, jak si přeješ, abys tuhle hrůzu dostala stonásobně vrácenou tím dobrým.

tanuki
1. čer 2008

Helíšku, tohle obrečí každý, kdo si to přečte. Napsala jsi to moc krásně. Známe se z dikuze o screeningu v 1. trimestru - kde jsme se bály a pak těšily z dobrých výsledků. A k čemu to teď. Jsi opravdu statečná, že jsi holčičky viděla, sice ti te´d jsou ještě blíž, ale kdybys to neudělala, asi bys o tom hodně přemýšlela zpětně.
Chce to jen čas, nic víc nepomůže. Snad si budete i nadále s manželem oporou, teď to oba moc potřebujete..

daniellka
1. čer 2008

helisku, nevím co říct, chtěla bych ti vyjádřit podporu. Musí to být nepopsatelně smutné. Posílám moc moc síly to zvládnout, projít tímhle obdobím a určitě bude líp. Moc držím palce, jsi statečná a věřím, že brzo zase bude vše tak jak má být. Drž se!!

melanykol
1. čer 2008

Helisku přejeme ti všichni hodně štěstí v dalším otěhotnění a myslíme na tvé holčičky.

helisek84
1. čer 2008

Holky moje, všem vám moc děkuju...jste hrozně hodné. Brečím, když to čtu, ale musím to přečíst a poděkovat vám. Všechno se to ve mně bije...nejradši bych zalezla někam pod zem, do tmy, zavřela se tam a brečela bych a brečela...

krista: poděkuji i xen, prosím.

Nakouknu na vás, i když sem třeba nenapíšu..budu s vámi...neumím si představit sem nezajít, jste mojí velkou oporou, i když se osobně neznáme (až na daniellku - autosedačky)...nějak do mého života prostě patříte.

Ještě jednou moc děkuju, pohlaďte bříška, prosím, dejte hubičku dětem...za mě, za nás...Mám v srdci tolik lásky a není komu ji dát...

fiallinka
2. čer 2008

helisku, v téhle situaci ani není, čím tě utěšit, a co ti říct, je mi to strašně moc líto a hrozně moc ti přeju, aby prázdné místo ve tvém srdíčku alespoň co nejrychleji nahradilo další miminko, tak brzo, jak brzo se s tím dokážeš vyrovnat. Já tu teď polykám slzy, a to tě ani neznám, a ani si neumím představit, jak musí být tobě.

daiquiri
2. čer 2008

Helisku, teprve teď jsem se dostala na Koníka a teda to je strašně smutný ☹
Je mi to strašně líto, všichni s tebou cítíme, ještě před nedávnem jsme si porovnávaly zkušenosti, takže
i tohle všechny prožíváme s tebou. Přeji ti ať to co nejrychleji přebolí, i když to asi nepřebolí nikdy..... ☹ Hlavně
buď silná....

daiquiri
2. čer 2008

rezi: tak už jsme konečně přestěhovaný, ale bylo to teda náročný - hlavně to vedro 🙄 Včera jsem celý den vybalovala a přemýšlela kam co uložit. Mamka mi pořád nadávala ať odpočívám, ale já se cítila čilá, ke všemu mi to prostě nedá, když kolem mě všichni makaj 🙂

Pokud ti to jde jenom do bříška, tak to nevadí, aspoň pak rychle zhubneš na původní váhu 😉 Jen se s tím pupíkem tahat co?

Vůbec nevím, kde tu velikost dělohy najdu???? NIkde v průkazce tyhle údaje nevidím 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru