Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
9. říj 2010

@matteka tak konstrukce je stříbrná..

eshta
9. říj 2010

@eshta Tak budeš mít na stříbrný konstrukci červený korby, pak je sundáš a budeš mít černej sporťák se stříbrnou konstrukcí

atreides
9. říj 2010

@matteka jj ta spodní část má barvu takovou jakou bude mít sporťák, ale zrovna černá je v pohodě 😉

sovicka_
9. říj 2010

Co se týče barv, uvažovala jsem o béžové nebo khaki - prostě něco takového, co se ušmudlá a nebude to vidět 😀

akorát že já jsem teda velmi navnaděná na Bumbleride z kolekce 2011, jsem moc zvědavá jaký bude, je levnější než EW a ten sporťák mi přijde sakra pohodlnější..... Kolekci 2010 má kamarádka, tak ho půjdu vyzkoušet. EW vyzkouším na výstavě dvojčecích kočárků, co bude v Brně 19.10.

matteka
9. říj 2010

@atreides @eshta aha, tak super - už to chápu. Ještě jsem našla docela dobrý video - včetně toho, jak se právě rozebírá sporťák a dávají korby nebo sedačky - to video je dole - ze začátku demonstrují kočárek pro jedno dítě, ale pak už pro dvojky - tak mrkněte - teda jestli zase nejsem blesk 😀 😀
http://www.vase-kocarky.cz/easywalker-duowalker/

matteka
9. říj 2010

@sovicka_ na výstavu cheme jet taky - tak třebas se potkáme 🙂

eshta
9. říj 2010

@sovicka_ Bývala bych šla taky do Bumbleride, kvůli ceně i kvůli vložným taškám, ale bohužel by jsme tu novou kolekci nestihli 😢 Bumbleride se mi moc líbil..

sovicka_
9. říj 2010

@eshta to je pak jasný... ono takhle, já se bojím, abych to stihla i tak, i když mám TP až v květnu, ale víš jak to je - mohou se narodit dříve a zároveň se ta nová kolekce opozdí a mám vymalováno a nevím, v čem budu děti vozit ☹ Všude se píše, že nová kolekce bude na jaře 2011, jenže to může být klidně až v dubnu. A teď objednací lhůta a podobně - no nevím nevím ☹

sovicka_
9. říj 2010

Jinak na Facebooku výrobce Bumbleride taky píše, že nová kolekce až na jaře 2011, ne v zimě. No to je jasný, to prostě nestihnu 😒 No, možná by byla varianta objednat to pak obratem v zahraničí a nakonec - možná to vychází i s poštovným levněji... co? 🙂

eshta
9. říj 2010

@sovicka_ Já asi kdybych měla mít až květnový mimča, tak bych do Bumbleride šla. Teď tedy už info, kdy mý být nová kolekce, moc nesleduju, ale v létě psali, že má již být dostupná v lednu.
A i kdyby se ti mimča narodili o moc dřív, což se nestane 🙂 , tak by jsi stejně kočárek hned nepotřebovala. Mimča stejně můžou ven až od 3kg.. a s prodejci kočárků se dá vždycky dopředu domluvit..např., že budeš chtít zálohu vrátit, pokuď se kolekce opozdí atd...a vždycky můžeš na rychlo koupit EW.. v Kolíně ho mají pořád a starší korbičky taky vlastně asi vždycky hned seženeš

kanegoo
9. říj 2010

@alsou Moooc gratuluju k mimiskům!! Jsou nádherní. Přeju jim hoodně zdraví a štěstí!!! 😵 😵

@darma teď jsi mě vystrašila tím krvácením - uf, hlavně, že jste v pořádku!

sovicka_
9. říj 2010

@eshta ... nebo koupit použitý bumbleride 2010 🙂
Jinak koukám na ebay, s poštovným cena za kočár asi 18 tisíc. Což je teda o dost víc než u nás. Tak budu doufat, že se to stihne 🙂

Cha, a teď koukám, že ta cena je bez korb. No, prostě u nás je to levnější, neplatí jednotlivě za dopravu 🙂

eshta
9. říj 2010

@kanegoo Ahoj, určitě se neboj!! Doppler. vyšetření se používá ke zjištění, jak je mímo vyživováno, je to special ultrazvuk, co zjišťuje, jaké jsou průtoky pupečníkem, ale kdyby se to opravdu doktorovi nelíbilo, tak by si tě tam nechal na pozorování. Je to blbeček, že tě takhle jako laika a nastávající maminku vystrašil..
Anebo pro tvůj klid mu v pondělí zavolej a chtěj další vyšetření, ale jak říkám, pokuď je to dobrej doktor a něco se opravdu dělo, tak by tě poslal do nemocnice. Ale říkal, že míma rostou, tak se snad nic neděje..

kanegoo
9. říj 2010

Jé, další miminka! Frodo, taky moooooc gratuluju a miminkům přeji jen a jen to nejlepší!!!

@betina Krásné máš bříško! 🙂

kanegoo
9. říj 2010

@eshta Díky!! On mě moc nestrašil, já jsem se vystrašila sama!
Říkal, že se mu ten Doppler moc nelíbí, ale že se od minule nic nezhoršilo a malý roste, ale ať raději přijdu už po týdnu na další kontrolu.

Bohužel nevím, jak se pozná dobrý doktor!? Posledně mi nas.ala jedna doktorka - mám se objednat na hematologii kvůli nízké hladině železa (protože jsem už jedny tablety železa brala a nezlepšilo se to, ale zhoršilo) - tak tam volám, kdy můžu přijít a byla tam nějaká kráva doktorka na zástup a ptá se mě "kdy máte termín?" Tak říkám, že koncem listopadu a že bych měla chodit na injekce železa, protože ho z tablet nevstřebávám.. No, a ona na mě "Ale my objednáváme až na prosinec a pokud nekrvácíte z konečníku, tak jste v pohodě!"

eshta
9. říj 2010

@kanegoo No to je jasný, že jsi se vystrašila sama. Nikdo v poradně NECHCE slyšet větu, co začíná tím, že se doktorovi něco nelíbí..to se ti pak hlavou honí věcí 😢 to znám.. ale asi si tě hlídá dobře, když tě chce vidět už po týdnu, aby tě skontroloval, to je dobře..a ty jako nastávající mamča dvojčat si můžeš dupnout, aby tě pořádně kontroloval, kor už v týdnu v jakým jsi..tak držím palečky, ať ti chlapeček v bříšku pěkně prospívá 🙂

kanegoo
9. říj 2010

@gilotek Jé, taky moc krásné bříško - takové maličké 🙂

@matteka Bříško krásné a vůbec ne velké! Taky dávám kilo za týden, některé týdny i víc. Ale pasuje to podle knížek - s jedním by se mělo přibírat půl kila týdně, takže jsme v pohodě, co? 😉
Kombinézky - no, já mám dvě ve velikosti 62 😅 56 se mi zdály malé 😀 Uvidím po porodu, na MMB se vždycky něco rychle seženě. Jinak mám ty Emitex zimní zavinovačky, tak budou v těch a v kabátcích.
A stejně ještě nemám kočárek a vůbec nevím, kdy budu mít a jaký, takže asi budem ze začátku doma 😀

eshta
9. říj 2010

@kanegoo To je teda koza ta doktorka..
Já chodím k supr doktorce, chodila jsem k ní i v těhu se synem a fakt jí věřím. Ale s tímhle těhu jsem měla na začátku opravdu problémy, tak jsem jí poprosila, aby mě už ve 20tt poslala do poradny k Apolináři, kde budu rodit. Nevím, odkud jsi a kde budeš rodit, ale klidně se doktora zeptej, ať tě už pošle do poradny do porodnice..Tam si tě ohlídají.
V Apolináři jim věřím, chodím k fajn doktorce, která podle mě nenechá nic náhodě - minule mi nemohla najít ozvy u jednoho mimča, tak mě hned vzala na ultrazvuk, aby měla jistotu, že je vše ok.. Pokuď jsou doktoři k něčemu a jsou dobří, tak vědí, že už v tomhle stadiu těhotenství musejí dvojmamči kontrolovat víc..

kanegoo
9. říj 2010

@eshta Dík! No, tak doufám, že pečlivý je! I když... Psala jsem to tady - jednou se mě zeptal, jestli čekám dvojvaječná dvojčata asi 3 minuty po tom, co mi řekl, že znovu potvrzuje, že to je chlapeček s holčičkou! 😠 😀

Rodit budu v Třinci, pokud to doklepu do 34 tt, jinak bych musela do Ostravy. Nevím, co to u vás je ten Apolinář 😀 Ale na monitor srdíček mě prý už budou posílat do nemocnice, protože můj dr. na to nemá vybavení. Ale jinak myslím, že je vybaven celkem dobře - utz mám pokaždé, má i 3D a ani na velký utz jsem nebyla jinde..
Zdá se mi, že podle některých jiných fotek, které tady vidím, jsou ty jeho už celkem ostré.. Např. chlapeček ve 20 tt:

eshta
9. říj 2010

@kanegoo Ty dáváš kilčo za týden? No já nevím, já nabírám jak blázen, už mám 25kg navrch 😝 hrůza..ale pak se to schodí, hlavně, aby byli kluci ok..

eshta
9. říj 2010

@kanegoo To si snad dělal srandu ne? 😀
A on (jako doktor) se ptal tebe jaký čekáš dvojčata? Jestli dvojvaječný? No to je teda vtipálek...

kanegoo
9. říj 2010

Tak ještě tu fotku 😀

Jo, ptá se mě vlastně pokaždé a nepřipadá mi, že si dělá srandu.. A to si nemyslím, že nás je u něho hodně s dvojčátkama 😀

eshta
9. říj 2010

@kanegoo Apolinář je porodnice v Praze, která spadá pod 1.lékařskou fakultu 🙂

Tak to dělá takhle většina gyndařů, pokuď není problém, tak do poradny do porodky neposílají dřív než v 36tt a u dvojčat ve 34tt. Jen já si dupla, protože jsem byla v 11tt na redukci, tak jsem se bála, abych nepotratila a doma mám malý dítě, tak odpočívat prostě nejde!!!!! Holky užívejte si první těhu, to druhý už je běhačka!! 😀

kanegoo
9. říj 2010

@lenca78 Leni, ty asi nevíš, co je velké bříško! 😀 A mít ve 27 tt přibrané 6,5 kg - si děláš srandu, co 😉
Krásné bříško máš! 😵

@provazek Ekzém 😔 Doufám, že se ti to brzy zlepší!!!

@atreides Další malé krásné břuško! 😵

eshta
9. říj 2010

@kanegoo To je krásná fotečka!!! A je to pěkně ostrý..
Já ani tentokrát takovýhle pěkný nemám..pořád jsem se na vyšetření bála, jestli se něco nepokazilo, tak jsem se nikdy o fotku ani nepřihlásila..mám jen fotečky bublinek na začátku a pak až pěkný fotky z 3Dutz, kde kluci vypadají jako kopie prvního synka, tak jsem zvědavá, jestli je budu mít fakt jako přes kopírák 😀

kanegoo
9. říj 2010

@eshta Tak já budu mít asi dvě těhu v jednom 😀 Manžel o třetím nechce ani slyšet 😀

Já zase nemám 3D fotky - teda, jen jednu, ale tu z mého fotáku, kterým jsem natočila asi minutu na utz.. Nám se ty 3D moc nebílí - takoví malí vetřelci to jsou 😀

eshta
9. říj 2010

@kanegoo Hele, můj muž o druhým mimi tak brzo po Karimovi taky nechtěl ani slyšet, pak slevil a teď jak je rád.. 🙂
Já ho teda už od porodu kluka spracovávala, že teď to řešit nebudeme, ale o druhým mimi si promluvíme, až bude Karímkovi rok..párkrát jsem tuhle větu ještě prohodila do prvních narozek, aby to měl v živý paměti a on že no jo, no jo..blabla..a pak jsem na něj zatlačila a šup ho tam 😀 dvojčata 😀
Jen je trošku nervozní z toho, že to jsou zase kluci..už se mě ptal, jestli jsme teda už skončili nebo co..tak ho už zase připravuju na to, že za 5let si promluvíme teda o tý holčičce 😀 no to protáčí oči 😀
Ale vy jste to krásně zvládli - holčička i chlapeček v jednom těhu 😀 to už s tím tvým manželem bude horší pořízení 😀

eshta
9. říj 2010

@kanegoo Z 3D jsou to pěkní vetřelci, ale rysy se dají už pěkně vidět - velikost a tvar hlavičky, velikost pusinky..
Já jsem z fotek byla nadšená a posílala mail tátovi s fotkama kluků a aktuálního bříška a on mi jen napsal, že chlapečci taky dobrý, ale hezčí že je to bříško 😀 tak nevím, co tím myslel 😀

darma
9. říj 2010

ahoj 🙂
@sovicka_ taky jsem měla vyhlídnutý bumbleride...ale přestala jsem ho sledovat, protože jsem si říkala, že novou kolekci už nestihnu - ale jak jste tu o tom debatili, tak jsem našla i na českých stránkách, že kolekce by měla být dostupná v lednu 2011, dokonce tam mají napsané, objednávky možné již od listopadu 2010 - zkusím ty sránky najít a hodit sem odkaz. Pokud by byl, tak bych do něj taky šla - jinak jsem zvolila TFK, je bumberlide dost podobnej, akorát dražší.

@kanegoo no, já věřím, že je to dobrý, ale špiním pořád, někdy víc, někdy míň, hodně odpočívám...v pondělí jdu k doktorce, tak snad budu moudřejší a klidnější.

jinak holky co už jste na konci těhu, moc na vás myslím..... 🙂

darma
9. říj 2010

@sovicka_ tak jsem to našla, je to hned pod tím popis produktu
http://kocarky.detske-kocarky.eu/pro-dvojcata/B...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru