Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
12. říj 2010

@eshta 😉 😉 😉 😉

majka07
12. říj 2010

@gilotek 😀 😀 😀 😀

mikii
12. říj 2010

@bubisek to mi neříkej ani ze srandy, že budou zavřené sály. Mě je to jasný, že zrovna mimina budou chtít jít ven. No to jsem zvědavá, kde mě budou vozit po Praze a udávat do porodky. Posledně byla kámoška taky registrovaná v Podolí,ale měli plno, rodila o 2měs.dřív a nakonec skončila v Krči a byla nadšená.

Já letos taky nic péct nebudu. Stejně můžu jen ležet. Nastrojíme stromek, a cukroví koupíme. Mám úžasnou cukrárnu, kde pečou báječně. Už loni jsem měla na ochutnání nějaké kousky. Prodavají to v Novém Smíchově na Andělu.

matteka
12. říj 2010

@eshta jé, tak ty samé legínky mám taky - a jsou opravdu super!

jitakl
12. říj 2010

Ahojka holky tak jsem vás pracně dočetla a musím uznat že jste se rozkecali 😀

VELKÁ ale opravdu Velká gratulace k miminkům přeji hlavně zdravíčko jak prckům tak i maminkám.....

Přidávám se k debatě o cukroví já také ráda peču okolo těch 20ti druhů ale letos to padá jsem ráda že pomalu dávám do kupy výbavičku a ted připravuji ložnici na příchod naších pokladů.... takže jen žehlím a peru jo a šiju jsem zapoměla .....

Jinak já oblečení už moc neřeším mám podobné leginy jak tady ukazovala eshta a nemohu si je vymachválit ven nosím jen takové tepláky jelikož také bydlím na vesnici tak mi je docela jedno jak vypadám a bundu tu už jsem si vzala od manžela ještě že je tak urostlí 😀

k těm UTZ jsem na tom stejně jako Gilotek také mi jich moc nedělá ale na každé kontrole poslouchám srdíčka 🙂 ted se těším na kontrolu 25.10. kdy budu mít UTZ tak doufám že to bude vše ok protože klouček má nějakou menší vadu v pupečníku a je u něj hrozba že by mohl přestat růst a holčička by ho mohla přerůst ale doktor mi slíbil že kdyby se mu něco nezdálo tak mě hned pošle na utz do Liberce do gennetu tak jsem zvědavá....

tak já už zase budu končit dnes jsem se nějak rozepsala a ted jdu zase něco dělat 🙂 tak se tady mějte a opatrujte se všechny jo a zdravím nově příchozící

annamat9
12. říj 2010

Tak koukám, že jsem nějaká akční 🙂 . Mě baví píct, ale letos to opravdu omezím jenom na základní, teďka dělám tři druhy rohlíčků, pak tam mám asi 5 druhů vykrajovaných a pracny a kašlu na to. My jsme spíš na nepečený, takže teďka tohle napeču hodím to do mražáku a pře vánocema to nazdobím a potom udělám už jen nepečené kuličky, těch se sní vždy nejvíc a nejsou naštěstí pracný, na vosí hnízda bych se taky mohla.......... Já k těm vánocům tak tíhnu, že bych si to nedokázala představit bez mýho cukroví, ale asi je to tím, že jsem narozená na štědrý den tak si tím kompenzuju ztrátu narozeninový oslavy.

gilotek
12. říj 2010

Holky co jste kolem 30 tt už teda perete na prcky oblečení? Já furt nevím jestli není brzy. Ale kdybych pak musela třeba jen ležet, tak už to neudělám a zbyde to bud na moji mamču nebo na manžela ....

japeni
12. říj 2010

I já každý rok peču vánoční cukroví.Ani letos mě to nemine.Rodinka to vyžaduje.
Prej by mě zachránila jedině porodnice.Ale to doufám nehrozí.Už takhle mám naplánovaný porod ve 35-36tt.max.
Jinak my jsme utekli z Prahy před 4 lety.A bohužel jsme si teda moc nepolepšili.Nu což,už se to vrátit nedá.
Rodit bych chtěla v Podolí.Resp.tam mám registraci.Kdyby měli miminka pod 2kg,tak tady v porodnici by to nezvládli.
Rodila jsem v Podolí Nikolku a byla jsem docela spokojená.
No nic,letím pro malou do školky.
Zatím pa

lenca78
12. říj 2010

@betina Teda beti, takhle te trapi? To snad neni mozne, to si to nemohli overit uz pred tim dneskem? Je mi te lito, nedokazu si to ani predstavit, ja bych je tam asi dneska po tom jejich vyjadreni zabila, vsechny, i s primarem. Preju ti, at ti to co nejdrive do ctvrtka utece.

valmark
12. říj 2010

@eshta Ahojky, já ležela u Apolináře v únoru. Mají tam místní wi-fi, ke které se musíš zaregistrovat podle rodného čísla. Tuším, že tak do dvou hodin už to běželo.
Ale upozorňuji, že na pokoji je velmi slabý signál, takže já vše řešila na chodbě 🙂
Takže pokud víš, že budeš muset ležet, tak je asi lepší vzít si sebou nějaký router (nejlepší je mobil s připojením na net, nebo cokoliv jiného).
No snad jsem trošku pomohla 😉

eshta
12. říj 2010

@gilotek já mám nachystané, vyžehlené a zabalené v igelitkách ve skříni věci už od 29tt 😀 ne, že bych to udělala tak brzo sama od sebe, ale mamča trošku zastíhovala, když vyděla náš pokoj zakrámovanej s naobjednanejma věcma do 10ti měsíců, tak jsem jí trošku ulevila od nočních můr, že hledá mini hadýrky mezi kupou oblečení sama 😀 😀 😀
Jo a tašku do porodnice s sebou vozim na kadou kontrolu taky asi od 30tt 🙂 pro případ kdyby něco 🙂 já tu holt nemám obětavýho manžílka ☹ , co by mi pak vše přivezl, tak musím být připravená..
A s tím oblečením pro prcky- musím takhle nakupovat dopředu, páč u nás doma pak už nic nekoupím. Chceme odletět dom už na začátku ledna (pokuď budeme všichni ok), tak je to s nakupováním a přípravama hukot už teď 😀

eshta
12. říj 2010

@valmark Děkuju za odpověď !!!! Pomohla jsi mi moc, protože jsem někde zaslechla, že se dá připojit wi-fi... ale asi si koupím modem od vodafonu, pokuď je ten signál slabší..chci u toho polehávat..vysedávat na chodbě, když tam ležíš do porodu, no to by mě asi hnali 😀 ještě jednou díky

eshta
12. říj 2010

@matteka já si ty legíny taky nemůžu vynachválit 🙂 ale já mám teď fakt ráda pohodlíčko a nesmí mě škrtit NIKDE NIC 😀

gilotek
12. říj 2010

@eshta díky 🙂 No tak tašku do nemocnice už si pomalu začínám balit, kdybych si tam musela jí lehnout, snad ji nebudu tak brzo potřebovat.

A pár oblečků asi taky už vyperu, pokochám se u toho a budu zase o něco klidnější 🙂

A pročpak si už nic pak nekoupíš? 😕

eshta
12. říj 2010

@gilotek Protože žijeme v Egyptě v turistickém letovisku ( do slova v poušti) a na mimča tam nic není - teda mimo triček s velbloudem 😀
A můj muž musí hodně pracovat a není vůbec nakupovací typ, nesnáší to, a do Káhiry jezdíme tak jednou za rok a na to se nemůžu spoléhat. Tak musím myslet dopředu. Ale dá se to. S klukem jsem měla nakoupeno do jeho roka už před porodem, zabaleno a popsáno v igelitkách, část jsme odvezli my, část kámošky, něco mamča, no prostě se to jen musí zorganizovat dopředu a pak to jde..teď už mi hodně věciček odvezl manžel, ale není to nijak objemné, i když mám více velikostí - stejně většinu roku používáme kraťasy a bodýčka, tak to jde 🙂
No, jen by mě doktoři trošku vypekli, pokuď se spletli s pohlavím 😀 Na kluky mám fakt klučičí věcičky 😀

gilotek
12. říj 2010

@eshta aha, to jsem zaznamenala, že bydlíte v Egyptě, ale až takto 😀 Ne, já ti snad i závidím. Hrozně bych se tam chtěla jednou podívat. Plánovali jsme to ještě než jsem otěhotněla, že by malej zůstal u babí a vyjeli bychom jen s manželem, no a takhle se to zvrtlo 😀 Takže zase pár let žádná dovolená 😅

Ty kraťásky a trička ti mooooooc závidím. Já nesnášim zimu. Syn je taky lednovej a když si vzpomenu na to soukání do kombinézy a fusaku, venku mráz a ted ještě do toho další 2 mrňata 😀

Mimochodem máš fešného manžela 😉

eshta
12. říj 2010

@gilotek Dík 😀 No hlavně, že je hodnej..

Já tam kluky taky tak do března budu muset oblíkat, teda samo že ne jak tady.. ale zase u nás fouká, tak využiju hodně bavlněný mikinky s kapuckou a tepláčky... ale miluju fleece overalky na prcky, jsou v tom tak roztomilí 🙂 ty by mi tam byly ale asi na prd..

Jinak je perfektní zavinovačka od Red Castle Babynomade - buď fleece nebo bavlna na léto, dělají ji ve 2 velikostech. Je sice dražší, ale na kluka jsem jí milovala ! Jedna z fajn investic, co jsme moc moc využili..Dá se sehnat i použitá na mimibazaru..my jí měli fleece ve velikosti od narození do 4měsíců a je úžasná 🙂

mikii
12. říj 2010

@eshta prosím tě a jak dlouho už žiješ v Egyptě? já tam byla dvakrát, a letos už jsem to nějak nestihla. Mám hrozně ráda teplo, ale nevím v létě to musí být asi dost šílené ....
@gilotek a co si všechno balíš do nemocnice? já si chci taky na příští týden něco nachystat, kdyby si mě tam nechali ...

matteka
12. říj 2010

@mikii dobrá otázka - co s sebou - nebo vlastně co přesně do tašky?
Moc díky za rady

gilotek
12. říj 2010

Holky co si pamatuju z min. porodu tak jsem měla :

noční košili nebo pyžamo, toalet. potřeby - hřeben, kartáček, pasta, toaletní papír, šampon, sprcháč, řasenka 😀
pak jsem měla pantofle, župan, těhu průkazka -------------tohle si zabalím kdybych musela do nemocnice dřív.

Kdybych jela rovnou rodit, tak ještě prohlášení o jméně miminka - to mi dávali v poradně, potřebovala jsem kopii oddacího listu, pro mrně plínky a svoji kosmetiku, foťák, něco na čtení.

Na netu bude určitě nějakej seznam 😉

gilotek
12. říj 2010

Jéé a jasně, ponožky, spodní prádlo, pak kojo podprdy, porodnický vložky, ručník, nabíječka, jednorázový kalhotky, OP, průkaz pojištěnce

eshta
12. říj 2010

@mikii Já tam žiju už 7 let 🙂 Klasická dovolenková láska 😀 Jsem opravdu moc spokojená, ale můj muž se mi snaží zařídit život tak, abych doopravdy nestrádala. Ví, že to není jednoduché (aspoň ze začátku) být daleko od domova a rodiny. Žijeme v krásný oblasti ElGouna, říká se jí perla Rudýho moře, není to tam tak špinavý jako v klasický Hurghadě..Zvyknout se dá na vše a já můžu po těch letech s upřímností říct, že jsem tam doma víc než tady a do Čech už jít nechci. V El Gouně je evropská komunita, buď tam žijí smíšený páry jako my nebo i čistě evropský mladý rodiny, který tam prostě přijely, že se jim to tam líbí. Máme veškerý soc.zázemí - soukromou nemocnici, lékárnu, obchody, školku od 3měsíců, mezinárodní základní a střední školu, prostě vše, co k životu potřebuješ. Je to taková malá republika v Egyptě 😀 A kluci se tam budou mít suprově, surfovat a hrát beach volleybal můžou každej den, když budou chtít 😀
Na teplo si člověk zvykne, léto je tam samozřejmě děsný, doma máme non stop klimatizaci a když nefouká a je vysoká vlhkost vzduchu, tak se některý dny nedá jít ani ven. Ale tady u nás zase některý dny celý dny proprší, tak se taky nikam nemůže..Ale Karímek už od miminka teplo snáší moc dobře, i děti si prostě zvyknou..
Doufám, že jsem tím ostatní holky moc neotrávila. Vím, že tohle je diskuze o něčem jiným, tak snad se nikdo nebude zlobit..jen odpovídám na otázku 🙂

eshta
12. říj 2010

Mně se taky do porodnice osvědčil prací prášek v tubě a malý kartáček. Měla jsem s sebou asi 5kusů kalhotek po porodu, ale ty i přes vložky byly furt od krve, tak jsem je každej večer přemáchla a šupla na topení..

A k utišení mini miminek je k nezaplacení fén. Zní to divně, ale vyzkoušejte !!!!
Mimča v děloze slyší vše s určitou hladinou šumu. A pokuď malé miminko (tak do 6ti-8mi neděl) nic moc netrápí (nemá hlad a není pokakané a netrápějí ho fest prdíky), tak stačí zapnout fén (namířit ho samozřejmě jinam) a klidně se s vámi vsadím o cokoli, že se mímo sklidní. Připomíná mu to ten šum v děloze.
Dřív ženský tohle nevěděly, ale instinkt jim napověděl, že ŠŠŠŠŠŠŠ miminka utiší..

A k tomu se mi osvědčilo zavinování. Já koupila v Ikee tu levnou deku za 29kč, vystřihla velkej trojuhelník a pak mímu zavineš ručičky k tělu. Parádní na noc..
Karima jsem už zavinovala v porodnici, ukázala mi to sestra na šestinedělí, když nešel utišit. Zaviňte jen ručičky, kyčličky nechte volné.

takže fén do porodky určitě 😀

bubisek
12. říj 2010

@eshta jojo, Kvetnici znam. My bydlime za Ricanama ve vsi,ktera ma si tak 100 obyvatel🙂

Ja uz mam teda oblecky pro mimca pripravena ve skrini, patlala jsem se s tim zhruba tak pred mesicem. A jsem za to strasne rada,protoze ted uz mi sily na tohle opravdu nezbyvaj.
Tasku do porodnice mam pripravenou tak,ze do ni mam nahazene veci a zbytek musim dobalit,az to na nas prijde. To jsou takove ty veci,co proste kazdy den jeste potrebujes. Tak to mam aspon sepsane na papiru,co mi tam jeste chybi,abych pak nemagorila.

@mikii No to si bohuzel srandu nedelam a bojim se toho jak cert krize. Clovek je uplne mimo a jeste musi hledat jinou porodnici. Ale jak jsem psala,detem jsme to v tuhle dobu zakazali🙂

majka07
12. říj 2010

@gilotek gilotku, já chtěla začít prát dneska, ale bolí mě zub, mám teplotu a tak jsme skoro celé opoledne s M. prospaly 😀 😀 😀 Prostě mám strach, co znám v okolí maminy s jednovaječnýma tak celkem rodily brzo, 31 - 35 tt tak to nějak doléhá na mě 😀
@eshta jůůůů to jsem si hezky početla, je to fakt zajímavé, takže určo neotrávila, člověk se alespoň něco doví, spíš znám ty co bydlí v Americe, nebo Anglie apod. takže dovědět se zase něco o Egyptu je fakt bomba 🙂 Musí to být zajímavé 😉

gilotek
12. říj 2010

@eshta Tak to máš asi krásné bydleníčko a je vidět, že jsi spokojená, to je moc dobře 😉 Nemáš třeba fotečku kde bydlíš?

Tak fén můžu potvrdit, v porodnici jsem ho teda neměla, a asi brát nebudu, nevím jak by se na to dívali ostatní maminy, ale fénovali jsme pak doma - a pomohlo to i na opruzeniny 🙂

Martina jsem v porodnici taky zavinovala, tam to jakž takž fungovalo, ale doma už nechtěl, tak to padlo, ani zavinovačku jsme nepoužívali.

@bubisek No tak to vidím, že až příští týden bude manžel na školení a Martin po chvilkách vedle u babičky, tak budu prát 🙂

gilotek
12. říj 2010

@majka07 jejda zub, dej pokoj 🙄 doufám, že už je líp. Mě zase dnes zlobí tlak, tak jsem si udělala kafčo a dala si k tomu tatranku než přijde M. ze hřiště, vyhnala jsem je s babí 😀

majka07
12. říj 2010

@gilotek 😢 😢 😢 není, nemám ráda růst osmiček, kurňa proč mi rostou hlavně v těhu????Když nemůžu prášky. Je to na palici. Jinak M. má zánět nosohltanu, takže taky veselo.

gilotek
12. říj 2010

@majka07 osmičky jsou na houby, už mám ale všechny vylezlý - teda už i jednu vytrhlou 🙂

No Martin byl nemocnej doted. Taky chrchlal a rýmoval, no začíná to no 🙄

eshta
12. říj 2010

Já si balím
toaletní potřeby, kojící podprsenky, kalhotly, župan, žabky do sprchy, bačkory, ponožky, (košili si neberu - dají ti erár a stejně jí máš furt od krve), tubičku prac.prášku, kartáček na přepírání, vložky do podprdy (až se rozjede laktace, tak to chvíli trvá než tělo pozná kolik má mlíčka udělat, já dost trpěla - musela jsem odsávat a odsávat, ale pak se to ustálilo).
Dál si beru elektrickou odsávačku (ale v porodce vám půjčej a pak samy uvidíte, zda je nutná koupit, dá se pak i půjčit na doma - někdy to stačí, protože se laktace fakt po 2-3týdnech ustálí jen na potřebu pro mimča).
Bepanthen na bradavky (ale prsa větrejte a dobrý je i potřít mateř.mlíkem, já i doma omývala řapíkem-měla jsem problémy).
Rybilku na prdelku (ale dostanete v porodce různý vzorky. Já teď kupuju Sudocrem na normál.používání, bepanthen na začervenání a Imazol na opruzení- ten je fakt dobrej)
4 vyvařený plínky pod hlavičku, teplý ponožtičky, bavlněný čepičky a bavlněný rukavičky proti poškrábání (ty jsou nutný, v porodce vám zakáží stříhat nehtíky kvůli případnému poranění a infekci a míma mají většinou dlouhé nehty)
plínky jednorázový, trojuhelníky na zavinování a 2 rychlo zavinovačky
foťák, nabíječku na baterky, nabíječku na mobil, mobil
občanku, ofocený oddací list, těhu průkazku, jméno pro matriku vyplníte až tam
já si beru i kojící polštář (ale mám ten nafukovací pro dvojčata, takže je skladnej)
a beru si i po minulé zkušenosti čaj pro kojící matky (buď ten specialní nebo fenyklový) - na šestinedělí vám ho uvařej, když budete chtít. Karímek měl šílený prdíky už druhý den po porodu, brečel chudinka až 6hod v kuse (a já s ním), tak jsem měla přísnou dietu a pila čaje na litry..
a pak si beru biolampu na jizvu po císaři, ale tu asi nikdo jen tak nemá, my jí máme náhodou, kupovala se pro babičku
ručníčky - stačí malý ale víc (jinej na prsa, jinej na spodek a jinej na obličej, důležitý je neutírat se stejným dole a na prsou - jinak se rychleji může rozjet infekce)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru