Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

majka07
15. říj 2010

@eshta díky, právě že ona má teplotu a lítá, ale snad to bude ok, podchytilo se to včas.

po jdeme asi spát jinak to nevidím

valmark
15. říj 2010

Ahoj holčiny, za chvíli vyrážím k Apolináři na screening ve 20.týdnu. Tak doufám, že je vše OK a že už mi konečně řeknou, co že to v tom bříšku nosím 🙂
Dám vědět, jak jsem dopadla.

majka07
15. říj 2010

@valmark ať vše dopadne dobře:o)

monika.tdm
15. říj 2010

@eshta Raubir je urcite po tatinkovi!!! 😀

eshta
15. říj 2010

@monika.tdm To teda nevím po jakým..můj muž je kliďas 🙂 geny jsou u kluka asi ňák zmatený, jak jsme je tam namíchali 😀

eshta
15. říj 2010

@valmark Tak přeju jen pěkný výsledky a hezky rostoucí miminka 🙂

monika.tdm
15. říj 2010

@eshta A kam jdes rodit??? 😉

eshta
15. říj 2010

@monika.tdm Budu rodit u Apolináře v Praze 🙂 Jsem na to zvědavá, minule jsem byla v Krči a fakt jsem byla spokojená. Ale to byl přirozenej porod, teď to bude asi císař, kluci jsou oba KP, tak to bude na šestinedělí bleeeee 😝 na to se fakt netěšim..
a ty jsi rodila kde? A v jakým tt?

monika.tdm
15. říj 2010

Ja rodila u Apolinare a bylo to super!!!! Byla jsem hodne spokojena!!!! Jinak sestinedeli jsem vubec nemela ,takze jsem byla v pohode!!! Rodila jsem 35 + 1

mikii
15. říj 2010

@eshta děkuji za popis vaků, a ještě se zeptám, když ho v noci přebaluješ tak ho z toho celého vyndáš ? Nebo jen do půl těla přebalíš a zase zapneš ?

@valmark tak ať se ti miminka odtajní ...a ko dopadne dobře

@majka07 no snad už bude malé jen líp, hlavně abys pak ještě ty on ní něco nechytla...

Jinak já tady taky nenakupuji, na mimáči je toho i víc a hlavně přehlednější ...a ceny určitě lepší ...

Holky, koukám, že skoro všechny Pražandy rodíte u Apolináře ...no mě dr. objednala rovnou do Podolí ...tak jsem taky zvědavá, nikdy jsem tam nebyla a vůbec nevím ještě jak budu rodit...ale asi císařem, kluk je zatím hlavičkou v mojích žebrech , téda nic příjemného ...

gilotek
15. říj 2010

@mikii ahojky, já mám taky kluka pod žebrama hlavou furt se mi tam rve na pravou stranu a pak se ani nahnout dopředu nemůžu 😝 😀

Já jsem malého z vaku vždycky vyndala celého, stejně jsem ho vždycky kojila, takže šel celej 😀

lenca78
15. říj 2010

@mikii ja jsem registrovana na Bulovce. Chtela jsme k Apolinari, ale kvuli doprave jsem to nakonec vzdala, na Bulovku to mam blize, staci mi dojizdeni do Prahy 🙂. A minule mi doktorka rikala, ze kdyby hrozil porod moc brzo, tak to na Bulovce delat nebudou a prevezou me bud k Apolinari nebo do Podoli. Tak uvidime.

bubisek
15. říj 2010

Nazdarek holky,
vy teda jedete🙂.
Na minulych strankach jste probiraly ty monitory dechu. Tak ja mam ulozeny odkaz na ty Nanny. A tady jsou fakt nejlevnejsi,co jsem kde nasla. A to za 1999,-.
http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-252334-monito...
A maji expedici do 24 hodin,takze to nechavam na posledni chvili. A zaruku maji 4 roky.

@mikii Ja taky rodim v Podoli, doufam🙂. Ale prekvapuje me,zes tam jeste nebyla,ze te tam objednala tva dr. Mas v prukazce tedy od sve dr napsane nejake jejich registracni cislo? Ja tam musela osobne na registraci presne v 14tt+0.
Moje kamaradka tam treba byla poslana od sve dr. na ten NT screening ve 12.tt a pak si automaticky myslela,ze je tam i zaregistrovana. Ale bohuzel. Pak asi ve 22.tt zjistila,ze to neni pravda a pak horko tezko v Praze shanela porodnici,kde by ji jeste vzali. Ale to te nechci strasit, spis me zajima,jak to vlastne mas.

monika.tdm
15. říj 2010
majka07
15. říj 2010

@mikii no já jsem nachcípaná, já člověk se slabou imunitou, každý rok probíhá léčba abych odolala tak v těhu nesmím takže je to znát, al zvládnu to 😀

Jste všechny z Prahy či co 😀

monika.tdm
15. říj 2010

@majka07 Ja su v Praze naplavenina!!! 😀

mikii
15. říj 2010

@bubisek jj dr. mi to zařídila,( protože řekla, že tam nikde nebudu sedět několik hodin s dvojkama na chotbě)
a pak jsem volala nějaké paní která to má nastarosti a ta mi poslala na mail dotazník a pak mi přišlo registrační číslo. A až tam někdy půjdu do poradny tak se tam někde mám stavit a oni mi to tam asi orazítkují. Já nevím, nějak jsem se o to ani nezajímala. Mám i gyn. který tam i rodil , takže říkla, že mi tam všechno v nejhorším zajistí. Tak uvidíme. No snad teda nebudu rodit ten první týden v listopadu, kdy mají zavřené ty sály.
Jinak já ty monitory taky zatím nekupuji, ale ještě jsem zvažovala si ho jen půjčit. No nevím, uvidím jak a kdy budu rodit.

bubisek
15. říj 2010

@mikii Tak to mas fajnovou dr., ze ti to zaridila. To ja tam na te chodbe sedela🙂. Ale v tom 14.tt to byla jeste pohodicka.
Na ten prvni tyden v listopadu, to doufame stejne.
Stejne s tim nic neudelame,takze se tim nebudem zbytecne stresovat.
A kdy te ta tva dr. hodla predat do Podoli?

majka07
15. říj 2010

@monika.tdm 😀 😀 😀 takže velká stoletá voda 😉

majka07
15. říj 2010

jdeme spát 😀

monika.tdm
15. říj 2010

@majka07 Už???

eshta
15. říj 2010

@mikii Malýho jsem v noci vyndala i s vakem, nakojila i s vakem, aby byl v teploučku...
když byl malušenkej, tak jsem ho pak myslím z vaku vyndala a přebalila na přebalováku, páč se vždycky při kojení posrandil, tak aby se mi líp přebalovalo, ale už si to moc nepamatuju...jen vím, že mě vůbec nenapadlo, že by mě tohle nějak moc otravovalo a zdržovalo, byla jsem ráda, že mám jistotu, že se v noci neodkope a nedostane hlavičkou pod peřinku, nezamotá se a neudusí..
no a když byl malinko starší, tak jsem ho po kojení frkla na mojí postel, rozepla jen spodní část vaku a buď čůránky přebalila jen tak, nebo pod prdelku frkla cestovní přebal.podložku a přebalila kakánky 🙂 Cestovní přebal.podložky, ty omyvatelný, jsou supr praktický..v Egyptě máme taky mezonet a přebalovák mám jen v dětským pokoji..no to bych se naběhala, je tam pořád nosit, takže my od mimča přebalujem kdekoli - v obýváku na koberci atd...
když v noci rostly zoubky (v těch cca 7-8měs) a Karim prořval část noce, tak ho manžel i ve vaku nosil po bytě a uspával, takže nás opravdu pytle nikdy nijak neomezovaly. Spíš omezujou Karima v pohybu a o to mi teď jde 😀 😀 😀

eshta
15. říj 2010

@mikii A s tou registrací jsi to měla luxusně zařízený 🙂
Já magorka k apolináři naklusala už v 8:30 ráno 😕 😅 (abych fakt měla jistotu, že se tam dostanu). U sestřičky jsem si vyžádala papír na seznam, abych pak každýmu příchozícímu nemusela vysvětlovat, že jsem přišla první a čekala...registrace byla až v 1ho 😕 😕
Ale něco po 9tý naklusaly ještě 2 nenormální maminky, tak jsme ve 3 čekaly až do 11ti, kdy se začaly trousit ty normálnější maminky 😅 😅
Těch pár hodin jsme prokecaly, byly obě moc milý, tak nám to uteklo ani nevím jak a pro mě to bylo celkem fajn dopoledne 🙂

majka07
15. říj 2010

@monika.tdm tak jsme vyspinkaný:o) Jj, když už jsme nemocný tak si odpočineme ne a M. po o už nespí, ale dneska je vidět že by spala tak jí snad ukecám 😀

mikii
15. říj 2010

@bubisek tak to já vůbec nevím, na ko jdu příští čtvrtek tak uvidím. Myslím, že se převádí kolem toho 30tt. 'No třeba bude rodit stejně....
A pohlaví víš? nebo ho nechcete znát??

mikii
15. říj 2010

@eshta jo bylo to fajn, že jsem tam nemusela čekat. Jinak v tom 14 tt se to dalo ještě vydržet. Naštěstí mě třeba nebylo vůbec špatně, horší to měli holky, které jenom zvraceli.
Jo a ještě co jeto za Cestovní přebal.podložky, ty omyvatelný, jsou supr praktický ? já si dneska koupila nějaký dva balíky Happy přeb.podložek, ale je tam jen 5ks.
Dneska jsem koukla na ty vaky v Tesku, akorát měli už jen velké. Tak kouknu ještě na mimáč. Ale asi jich teda pořídím víc.

Tak jsem dneska konečně udělala velký nákup plen. Byla jsem si vyzvednout tu kartičku do Globusu a rovnou je tam nakoupila. Manža mě vyzvednul u pokladny a nestačil se divit. Plný nákupní vozík plen za 2000Kč, ale jsem ráda, že mám aspoň něco doma.

eshta
15. říj 2010

@mikii No já taky nejdřív kupovala ty jednorázový podložky, ale podle mě jsou to zbytečně vyhozený peníze..trošku ti na ně ukápne kaka a můžeš jí vyhodit..já je teď vůbec kupovat nebudu, koupila jsem si v Ikee malý bílý ručníčky ( 5kč kus), mám jich asi 8-10 a prostě je v ruce zaperu a hodim do pračky s věcma, když se trošku ušpiněj, stejně se furt na začátku pere....
A cestovní podložka je ta, co je většinou součástí přebalovací tašky na kočárek. Já si kdysi koupila ještě 2 další samostatně v nějakým internet. obchodě, ale už si nepamatuju kde. Je omyvatelná, takže když ti na ní něco ukápne, tak to jenom setřeš. Zkus pobrouzdat na @shopech. Jestli na ní náhodou narazím, tak sem hodím odkaz. Já mám v obýváku vždycky tu podložku (nebo ručníček) a plínky a když Karim potřeboval, tak jsem ho nikam nenosila. A stejně ho nejradši přebaluju na koberci v obýváku ..
A ty spací pytle se fakt nejvíc vyplatěj už použitý. Dají se samozřejmě koupit nový (v @shopech), ale není to zas levná záležitost, když jich kupuješ víc.

eshta
15. říj 2010

@mikii No mně bylo na začátku fakt fest fest špatně, měla jsem kvůli těm čtyřčatům šíleně vysokou hladinu HCG a to mi způsobilo ty děsný nevolnosti. Zvracela jsem přes den, v noci, no furt, až jsem skončila na kapačkách v nemocnici.. 😝 ale naštěstí to trvalo jen do 12-13tt a pak pohoda, jen se mi někdy zvedl žaludek, ale to se nedá fakt srovnat..Ty nevolnosti trvaly cca 4týdny, ale mě to přišlo nekonečný, hrozný 😝
V těhu s Karimem jsem zvracela snad jednou, to byla naopak pohodička 🙂

eshta
15. říj 2010

@mikii tak tady jsou ty podložky

http://www.detskyraj.cz/zbozi/7813-canpol-cesto...
http://www.mimibazar.org/foto.php?id=30891853

Ale jsou z PVC, takže musíš být připravená, že nejsou tak teplounké a měkkoučké jako jiné. Jsou skladné a mně se osvědčily..dávala jsem jí Karímkovi pod prdelku, když jsem ho třeba v noci přebalovala na posteli a nevyndavala z pytle, nebo ho přebalovala na sedačce...a hlavně je to investice jednorázová, tak jako ty ručníčky..nedovedu si představit, že bych pořád kupovala nový a nový jednorázový podložky..

mikii
15. říj 2010

@eshta jo tak ten ručník je super nápad, stejně budu prát i jiné věci že??
No já mám spíš problém s tím přebalováním kluka. Vím, že kámoška když jsem u ní byla jak došla z porodky, tak bojovala s pindíkem. Pokaždé ji stihnul nějak počůrat 🙂
No já jsem si zatím žádnou tašku na kočárek nevybrala, budu to muset ještě doplnit. Mě to přišlo všechno moc malé pro dvojky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru