Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mikii
19. říj 2010

@bubisek prosim tě a mohla bys mě napsat nějaké to číslo na to Podolí. Asi si tam budu muset taky zavolat. Zítra mám ko u gyn. a jsem zvědavá, jestli mě už taky řekne že mám jít pryč ?? A taky mi řekneš co tam po tobě chtěli. A taky vůbec nevím, jak to tam najdu. Ještě jsem tam nikdy nebyla 😨

bubisek
19. říj 2010

@mikii Tak to cislo na objednani na prvni poradnu je 296 511 411.
A na tu prvni poradnu si mam prinest ranni moc, vysledky krve - originaly,hlavne krevni skupiny.
Prvne se mam stavit v kartotece pro vystaveni tehu karty a pak jit do prvniho patra do prenatal.poradny.

Kartoteku neprehlednes,tak je hned naproti schodum,kterymi vejdes.
No a prenatalni poradna v prvnim patre,to uz moc neporadim.Ja tam byla vzdy jen na pohotovostech,pak utz a nejakych oddelenich po operacich. Ale prenatalni poradna se nam postestila az ted. Ale v kartotece te urcite nasmeruji.
Pak dej vedet,jestli ti pani rekla to same.

dana24
19. říj 2010

Děkuji za přivítání 🙂
Mě bude přebírat porodnice v 32 tt a prý si rozhodnou jestli si půjdu do porodu lehnout nebo ne..Moc by se mi tam teda nechtělo.Doma mám 2 letýho prcka a bez něj si takovou dobu nedokážu představit..
Zítra jdu na odběr moči,protože mi min.týden našli krev a bílkovinu,tak aby to poslali znovu na vyšetření a aby se vědělo od čeho to je a jak případně léčit ☹ Doufám,že se mi v tomhle těhotenství vyhnou komplikace,který jsem měla a prvního

lenca78
19. říj 2010

@monika.tdm Ahoj Moni, no zatim je to ruzne. Nedavno byli oba hlavou dolu, ale jinak jsou vetsinou napric nebo prdelkou, tak spis cisar.

lenca78
19. říj 2010

Trochu jsem se taky doplnila🙂

****** Č E K A T E L K Y ******

BETINA - 24. října - kluci
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
ESHTA - 20. listopadu - dvojvaječní kluci
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
KANEGOO - 3. prosince - dvojvaječná - chlapeček a holčička
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná - holčičky
CIHI - 24. prosince - chlapečci
__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****
MIKII - 2.ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
ANNAMAT9 - 6. ledna - dvojvaječná - holčičky LIBEREC
BEJATKA - 8. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
JITAKL - 9. ledna - dvojvaječná - chlapeček a holčička
LENCA78 - 9. ledna . dvojvaječná - necháme se překvapit
WERONIKA - leden -
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února - dvojvaječná - chlapeček a holčička
MAJKA07 - 21.února - jednovaječná - ???holčičky ???
JAPENI - 23.února-jednovaječná - holčičky
KATHY.SKAL - 25. února - dvojvaječná - holčičky
OKURKAA - 1. března - dvojvaječná
CHROBACEK - 3. března - chlapeček a holčička
VALMARK - 2. března - dvojvaječná - chlapečci
BERULENICKA - 3. března - dvojvaječná -
DARMA - 9.dubna - dvojvaječná -
MONSTRI - 10. dubna - dvojvaječná
SOVIČKA - 8.května - dvojvaječná

eshta
19. říj 2010

Ahoj holky ! Tý jo, ta poradna je fakt na celej den, teď jsem teprv dorazila zmořená domů 😝
Jsem hroozně šťastná, dneska jsem 35+3tt a kluci mají jeden 2605g a druhej 2618g, takže jsou úplně stejně velcí ! 🙂 🙂
Vše je v pořádku, dr.po vyšetření řekl, že nález je supr a že bych je takhle mohla nosit ještě měsíc 😀 😀
Tak jsem moc moc ráda...
Vtipnej byl dr.na ultrazvuku - když jsem se ho ptala, kdy mám další utz, tak bez přemýšlení řekl, že za 4týdny 😕 😕
No to snad ne, ne? 😅 😅 Za 4týdny už snad budou venku 😕
Jinak mám nástup do porodnice v pondělí a už si to tam odležím do porodu, sekce je jistá, kluci jsou oba KP a dr.říkal, že to už se asi určitě nezmění, už jsou moc veliký...
Tak ťukám, ťukám, ať to takhle pěkně vydržíme až do toho 38tt...snad jo..
jdu si lehnout, jsem vyřízená z auta, dočtu vás pak..

mikii
19. říj 2010

@eshta jé tak to moc gratuluji ke ko 🙂 nojo už to máš za pár ....a ta váha je super, aspoň půjdeš hned domů ...

@bubisek dík za číslo, no uvidím co mi řekne dr. a pak si tam asi hned zavolám...a aspoň mi pak řekneš kde to přesně najdu, já nevím jestli mě tam odveze manža nebo pojedu tramvají...
Jo a jaké výsledky krve? já žádné nemám ...

chrobacek
19. říj 2010

@beatrice7 ještě ne zatím jsem nikoho nesehnala na napsání ☹ a děkuju za gratulaci 😀

beatrice7
19. říj 2010

@chrobacek fakt ne ? Co kdyby jsi zkusila najít na Netu nejbližší neurologii a zavolat tam jestli by to nebyl problém aby ti to napsali ? Já jsem to měla opravdu takhle snadný. Ani jsem nemusela k dr, zavolala jsem sestře, ta si napsala název toho pásu, ptala se jestli to opravdu vzp proplácí a pokud jo, tak mi to dr. napíše. Další den jsem se tam stavila pro poukaz a bylo to.

monika.tdm
19. říj 2010

@lenca78 No tak to bude parada!!! 😉 toho se neboj

majka07
19. říj 2010

@eshta jůůů krásné váhy gratuluji ke ko 😵

Já su ko, visí další dvě pračky oblečků, dneska už na to prdím. Ale fakt mám radost jak to hezky zatím jde od ruky, ale teda su fakt grogy. Ještě že plno věcí je co se nemusí žehlit 😀 😀 😀

beatrice7
19. říj 2010

@monika.tdm Ahojky Moni, ty jsi taky rodila u Apo, viď ? Jaký to tam bylo ? Ten císař v epidurálu je asi nejlepší ? Jak to bylo u tebe, začala jsi rodit doma anebo to bylo naplánovaný ? A co šestinedělí ?

monika.tdm
19. říj 2010

Zacala jsem rodit doma, no rodit, praskla mi voda!!! Nejvetsi strach jsem mela z epiduralu a nakonec me nejvic bolelo napichnuti zily, takze parada!!!! Epidural jsi vem, at muze byt s tebou manza na sale!!! Ja ho tam mela a byl uzasny!!!! A je krasne, kdyz ti je vyndaj a hned ukazuji opatlane!!!! Jinak sestinedeli nevim co to je!!! A personal byl taky hodny a prijemny, nemuzu si stezovat, vzdycky to je o lidech, ze??? 😉

beatrice7
19. říj 2010

@monika.tdm Ty jsi měla manžela u císaře ? Nebo jsi rodila normálně ? A v kolikátém týdnu ? A jakto že nevíš co je šestinedělí ? 😅 😀 Myslela jsem tím jaké jsou tam sestry na odd.šestinedělí 🙂 Já jsem právě slyšela, že chlap u císaře být nesmí...

monika.tdm
19. říj 2010

@beatrice7 Mela jsem ho na sale u cisare!!!! Ja byla na jipu a pak jsem mela dvouluzak, nadstandard, a sestry z oddeleni chodily jen merit tlak jednou denne a vecer pichat clexanu, jinak jsem o nich nevedela!!!! 😀 35+1

beatrice7
19. říj 2010

@monika.tdm Ty jo 🙂 Taky uvažuju o nadstandartu. Kolik to stálo ? A kolik stálo to, že jsi tam měla manžela ? Já bych tam taky chtěla toho svýho. A ještě mě zajímá, už si to nepamatuju, byly holky v inkubátorech ? Kolik vážily ?

monika.tdm
19. říj 2010

@beatrice7 Manzel nestal nic, jinak to stoji 500 kč, oni totiz na nej zapomneli, ze tam byl!!! No a nadstandard jsem mela zadara, protoze jak tam byly zavrene oddeleni kvuli rekonstrukci, tak nadstandardy vlastne na tu chvili zrusily a otevreli je ze to je normal pokoj!!! Mela jsem stesti!!!! Barunka 2010 gramu Verunka 2200 gramu a v inkubatoru byly chvilicku jen je ohraly a sly!!! 😀

beatrice7
19. říj 2010

@monika.tdm No tak to jste holky šikulky ! 🙂 Já budu 35+1 příští týden v úterý, mám ten den UTZ a pak ko, tak jsem zvědavá kolik ti moji kluci váží 🙂 Chci vydržet do toho 38 tt aby to bylo naplánované, ale nevím nevím, už 2. den mám časté nebolestivé kontrakce, tak každou půlhodinu a vnoci tupou bolest v zádech že nemůžu spát, tak uvidíme, třeba rodím a nevím o tom 🙂 A tobě jen praskla voda, předtím žádný kontrakce ?

monika.tdm
19. říj 2010

@beatrice7 ne zadne, akorat to rano se mi vubec nechtelo z postele, bylo mi nejak divne, ale nic me nebolelo, ja dodnes nevim co je kontrakce!!!!
Ale kolegyne, ktere rodily, rikaly, ze to zacne bolestma v zadech, tak treba uz jo, uvidis!!! Taky me strasily, ze to zacne v noci a me praskla voda ve 13.00 hod!!! Musim jit jdeme k pediatrovi tak vecer, zatim pa

eshta
19. říj 2010

Tak také vítám nové holky!!
@mikii
@majka07 Holky díky, doufám, že to takhle pěkně bude pokračovat až do konce..Váhy mají kluci supr, dr byl moc rád..Karim měl v 36tt úplně stejně - 2600g, byl single miminko a rodila jsem ho v termínu při 3300g. U dvojčat mám vypočítanej úplně stejnej váhovej odhad (v 38tt by měli mít cca 2,9-3kg), tak jsem zvědavá, jak t bude pak v reále..
Je to sranda, jak mají všichni moji kluci v urč.týdnu stejně, jsem zvědavá, jestli je budu taky jako přes kopírák 🙂

@beatrice7 Určitě se na tu hospitalizaci zeptej, protože dnes mě vyšetřoval jinej dr a byl s tou hospitlizací úplně v pohodě..byla tam i nějaká sestra nebo dr.z ultrazvuku a nikdo neřekl ani bů, opravdu se všichni tvářili, že na to mám nárok. Napsali mi to do karty a bylo.. 😉
A fakt by byla sranda, kdyby jsme se tam potkaly, což vlastně můžeme úplně v pohodě 🙂 jsme opravdu pár dní od sebe..Já sice budu na netu (mám od vodafone modem), ale kdyžtak mi písni do interní pošty mail a písneme si číslo na mobil 😉 😉

eshta
19. říj 2010

@chrobacek Gratulace k párečku!!! To je nádhera 🙂 🙂 🙂 Vidíš to, já si budu muset na tu holčičku ještě pár let počkat 🙂 Když se to povede takhle jednim vrzem, tak je to fakt krása 😀

majka07
19. říj 2010

@chrobacek teď nevím jestli jsem gratulovala takže gratuluji k párečku 😉

beatrice7
19. říj 2010

@eshta a ty nemáš žádné tvrdnutí břicha ? Já právě jo, tak 2 krát za hodinu, už 2.den a vnoci mě to budí. Že bych už rodila ? Magnézko brát už nechci, slyšela jsem, že se to má tak měsíc před porodem vysadit. Pořád mi odchází nějaký hlen, ale nevím jestli to je ta zátka, jak se to pozná ? 🙂

beatrice7
19. říj 2010

@eshta Jinak já taky čekám kluky, jednoho doma už mám, je mu 14 😉

eshta
19. říj 2010

@dana24 Ještě jednou vítám a koukám, že to máš taky podobný jak já..1 pinďu 2letýho doma a 2mini pindi na cestě 😀 😀 😀
Já se moc moc bála dřívější hospitalizace ze stejnýho důvodu jak ty. Malej je prostě ještě moc malinkej , aby byl moc dlouho bez maminky ☹ Teď se na jednu stranu celkem těšim, že si těch pár dní do porodu v nemocnici oddychnu a budu se moc soustředit jen na sebe a na kluky v bříšku, ale na druhou stranu je mi tak líto, že Karímka nějakou dobu neuvidím a pak se všechno změní 😢 Dneska jsem ráno brečela, když mi došlo, že už je to možná naposled na nějakou dobu, co s ním vstávám a můžu se mu 100% věnovat..hormony se mnou teď nějak fest cloumají a Karímek je přece jenom moje milovaný malinký děťátko a na jednu stranu je mi líto, že jedna etapa mýho života končí..
Ale na ty 2 nový raubíře se hrozně těším 🙂 🙂

eshta
19. říj 2010

@beatrice7 Jeee, taky máš 3 kluky!!! Ale ten velkej, to už je soro chlap..s tím už se moc nepomazlíš..tak teď budeš mít na ňufání 2 mini chlapečky 🙂 🙂
Mně bříško tvrdne jen tak poslední 2-3týdny, ale jen když řídím - tak pomalu přestávám řídit.. a když se hodně namáhám (musím kolem malýho celkem běhat)..ale to si jen na chvíli lehnu a bříško zase změkne a je to ok, žádný magnésko jsem vůbec nebrala. Ale to mám asi štěstí 🙂 Já vůbec tohle těhu snáším celkem dobře, tak ťukám..
Mám jen klasika problémy - špatně se mi dýchá, běhám milionkrát za noc na záchod, nebm jak si lehnout a blbě se mi převaluje z boku na bok, ale to má opravdu ve finále i s jedním dítětem každej.. V těhu s Karimem mi taky netvrdlo vůbec a den před porodem jsem ještě řídila dodávku a v poho..ale to bylo o poznání jednodušší těhu, teď jsou ty 2miminka přece jenom víc znát 🙂

eshta
19. říj 2010

@beatrice7 Se zátkou nemám žádný zkušenosti...jinak to tvrdnutí v noci a bolesti jako na menses můžou být poslíčci - mně jednou v noci bolelo břicho fest a doopravdy mě to vyplašilo, ale pak jsem to zaspala..
S poslíčkama v prvím těhu taky nemám zkušenosti, ale takhle se to prý může ozývat i měsíc před porodem a nic se nemusí dít...ale s tou zátkou nevím, to ti snad poradí někdo jinej 🙂

beatrice7
19. říj 2010

@eshta Ten velkej se taky občas přitulí a někdy mi dá pusu na tvář 🙂 ale jenom když se mu chce, jinak když to udělám já, tak obrací oči v sloup 😀

dana24
19. říj 2010

@eshta My asi s manželem holky dělat neumíme 😀 A já jsem si tak přála aspoň jednu holčičku..No,co se dá dělat hlavně ať jsou prcci zdravý a co nejdýl u mě vydrží..Což já se taky těším až si trošku odpočinu,ale stačí pár dnů,než třeba kdyby jsem tam musela na měsíc..No,ale nic by se nedalo dělat..Na mrňouse se strašně těším,ale zároveň bojím jak to sama se třema dětma budu zvládat..Manžel jezdí s kamionem,tak je většinu času na cestách.. ☹

mikii
19. říj 2010

@eshta a jak se pozná to tvrdnutí břicha??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru