Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
7. čer 2008

rezi: jj, učitel - vidíš, nikdy mně vlastně nenapadlo, že by bylo dobré mít mimčo v létě, aby mohl být doma, ale vždycky jsem chtěla mít mimi v červnu, to mám narozky a já a je to pěkné, mít mimčo, když je teplo 🙂

a terabag už mám taky, je supr, ale pod to břicho se mi zdá dost nacpaný,asi bych mu musela kuličky usypat, ale dávám si ho pod záda na čtení nebo na něm ležím - jen tak pod hlavu 🙂

fiallinka
7. čer 2008

Tak jsem holky přihodila svoje dnešní břicho po ránu do alba, ale zdá se mi, že je nějaké malé oproti reálu, asi je ke mně foťák milosrdný, ale dnes jsem se zvážila a váha rozhodně milosrdná není - 3,5 kg plus ☹ , to by ani nevadilo, ale před 2 týdny to bylo ještě jen necelé dvě kila...

krista
7. čer 2008

Xenie131:
Ahojky holky. Tak moc to s náma nevypadá. Kluci jsou ospalejší a nechcou moc sát a já nemám furt mlíko. Dnes jsme celej den bojovali se setričkou a stejně to nepomohlo. Ostatní sastřičky na mě čučí a bombardují, sem nervozní, dnešek jsem obrečela a to fakt do písmene. Sem rozhozená, chování personálu děs. Sem už v životě rodit nepůjdu. Jinak kluci jsou zlatíčka. No masakr tady teda jinak, no. Sem zvědsavá co bude dál. A co na MK nového?

Jo a jestli aspoň trocha chcete vidět mě a kluky, kukněte na www.olomoucky.denik/miminka tam byste nás měli najít. (dovolila jsem si najít přímý odkaz 😵 http://olomoucky.denik.cz/miminka/miminka-babyo... a u jsem je viděla, jsou kouzelnýýýýýýý a Xen vypadá tak dobřeee!!! 🙂)

Ještě moje odpověď:

Ahojky Vendulko to chovani sester me moc mrzi, bohuzel vsude je to o lidech ☹ Nejak to tam prezij a neplakej, doma si to budes delat vsechno podle sebe a at uz budes kojit nebo ne, dulezity je aby si byla spokojena ty i kluci, i kdyz se mi to keca, ja te chapu, taky bych to nesla vsechno spatne ☹ To vis ze tebe a kluky chceme videt, hodim to na MK a hned se tam bezim podivat a myslis teda ze vas tam budou drzet jeste dlouho? ☹ Krista
Jinak vcera porodila Lakme Barborku 🙂 A jinak nic noveho, nikdo tam ted neni, asi vsichni rodi nebo na to pecou jak je venku pekne 🙂)

krista
7. čer 2008

Kdo by to nechtěl hledat nebo nenašel 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

krista
7. čer 2008

Odepisuje Xen:
Našli jste ju? A je tam barevná? Dala sem si sprchu a snad bude líp. Moje a Peťova rodina právě rozjeli ve velkým party na počest kluků. Tak asi i to mě mrzelo, že tam nejsem. Sem litostivá, všechno mě rozbrečí a dojme, masakr. Ale hned jak se zítra Petr vzpamatuju, je u nás. Byl to náročnej týden i pro něj dycky se tu jen vytočil a i když mám u sebe ty krásný malý uzlíčky, tak mi hold chybí. No uvidíme co dál ..

Lakme že k Barborce moc a moc gratuluju a přeju jen to nej nej

Xen reagovala na to, že jsem jí psala že vypadaji v novinách dobře 🙂

fiallinka
7. čer 2008

krista: jsou nádherní, moc pozdravuj - s tím kojením a sestřičkama to musí být těžké, ale za chvíli jsou doma a bude všechno 100x lepší, hlavně že jsou broučci zdraví, a xen se klidně ještě může rozkojit a když ne, tak se svět nezboří, myslím, že láska rodičů i to kojení vynhradí 🙂

rezinka
7. čer 2008

to jsou drobeckove malinkaty a pritom tak malinkaty zase nebyli, co 🙂 ? ale takhle vypadaji jako malinke uzlicky, no nadhera, kristo dekujem za odkazy a xen moc pozdravuj !! S tim personalem je to na pendrek, vsechno je to o lidech, clovek si asi nevybere, nemocnice muze byt sebevyhlasenejsi, ale nekteří jednotlivci z personalu holt muzou zkazit dojem z celeho pobyvani v nemocnici 😠 Tak at se drzi, hlavu vzhuru, za par dni je doma. A vi uz, kdy ji pusti ??

fialinko brisko mas krasny, skoro bych rekla maly, to ja uz mam pupek jak blazen a pres 6 kg nahore, takze myslim, ze s tvyma 3,5 kg si opravdu starosti delat nemusis. kazdy tyden by se melo pribirat pry kolem 0,5 kg, tak si to spocitej ... ale je fakt, ze kdyz jsem jeden tyden pribrala 1,5 kg, tak me to taky skoro vylekalo. Ale jelikoz vidim, ze to jde vsechno zatim opravdu jen do briska, tak to vubec neresim. jo a s tim kojicim polstarem - presne, jak pises, je docela hodne naducany, takze bych z nej ted ty kulicky musela vyndavat, ale dokud mi bude stacit na spani pod pupek perina, tak ho necham schovany. Ale pak si taky myslim, ze budu ubirat kulicky ...

rezinka
7. čer 2008

skarbek, nejak jsi se nam odmlcela, uz 2 dny se tesim na nove fotecky z vaseho 3D a porad nic ... vid, ze je tam hodis? jsem hrozne zvedava 😅

fiallinka
7. čer 2008

rezi: to je zajímavé, že kdo tu fotku vidí, tak se mu břicho zdá malé, ale já mám pocit, že se to tak spíš podařilo vyfotit, mně připadá už fakt dost velké 🙂, a s tím přibíráním - no, mně spíš taky zarazil ten nárůst, do té doby to bylo tak lehce... uff, tímto tempem by to bylo teda dost rychle 😀

skarbek: taky jsem na to moc zvědavá 🙂

septim
8. čer 2008

Ahojda tak jsem taky pridala nejake fotecky z 3Dultrazvuku.

daiquiri
8. čer 2008

fiallinka: taky mi nepřijde, že máš nějak extra velký bříško, to já měla teda větší 🙂 Ale ono ti najednou může začít růst a všechny nás předeženeš 😀

chudák xenie, to je to čeho se přesně bojím, že nebudu moct kojit a ještě narazím na nepříjemný personál 🙄 To zrovna když je maminka rozhozená z porodu, hormony se v ní melou a ještě do toho snášet nálady sestřiček, přitom jsou tam od toho, aby poradily a pomohly ne???

septim: fotečky jsou moc hezký!

chiwule
autor
8. čer 2008

ahoj holky, jen nakukuju 😉 xen a lakme gratuluju k mrnouskům 😵
jo a jak píšete o kojících polštářích - když jsem si ho koupila, taky byl hodně naducaný, ale používám se tam ty kuličky nějak zducly, takže teď je takový na 3/4 plný. Původně jsem myslela, že budu muset ubírat, ale teď mám pocit, že spíš přidávat 😀
jo a příští týden jdeme na UTZ ve 20tt, už se na berunku těším, že se uvidíme zas hodně podrobně 😀

rezinka
8. čer 2008

septim fotky z 3D krasny !! natocili vam i DVD ?? a jak jste tam byli dlouho? a byly holcicky hezky videt? myslim pohlavi - ptam se proto, ze my porad nevime, co budeme mit a na ten 3D v tomhle hodne spoleham 😅

chiwul no vidis, to by me nenapadlo, ze se ty kulicky muzou trosku zmacknout, tak to se asi nebudu s tim vyndavanim unahlovat ...

rezinka
8. čer 2008

chiwul a fialinko a jake mate potahy na ten terabag? jen tak ze zvedavosti, jestli jsme se v nejakem shodli 🙂 ?

septim
8. čer 2008

rezinka: trvalo to dlouho, byla jsem tam asi 1,5 hodiny. mame natocene i to DVD. Pohlavi bylo videt krasne, ale ja uz jsem to vedela pred tim dost dlouho. Byly videt holky docela dobre ze zacatku, potom uz to nestalo za nic, porad se schovavaly, a taky jak jsou dve meli porad hlavicky zaborene do placenty. 😉 V patek mi moje doktorka nabidla ze mi udela fotecky na 3D ultrazvuku pokazde kdyz pujdu do poradny, ze budou zase holky za dalsi dva tydny baculatejsi. 🙂 Chiwule. drzim palecky at je na ultrazvuku vse jen dobre, a holcicka at se vam hezky ukaze. 😉

chiwule
autor
8. čer 2008

rezinko, já nevím, jestli se ten můj jmenuje terabag 😀 ale mám ho růžový z beruškama - jinej v době, když jsem si ho kupovala neměli ☹ když nad tím tak přemýšlím, jako kdybych už tehdy tušila, že to bude holka 😀
septim díky, už se moc těším, jestli to bude podobné jako ve 12tt, to jsem z toho byla naprosto unešená - všechno bylo vidět, od hlavy k patě 😵 skroko jako kdyby už byla hmatatelně mezi námi 😵

septim
8. čer 2008

Chiwule: to ted uz bude pekne velika to budes koukat. Ale urcite to bude nadherne. 🙂

chiwule
autor
8. čer 2008

jj, já se těším z každého UTZ. Je to pokaždý takový malý ujištění, že je berunka v pořádku

fiallinka
8. čer 2008

septim: krása 🙂
rezi: já ten polštář mám už z druhé ruky a válím se na něm taky hodně a pořád se neslehly...

chiw: počkej, tys byla už ve 12. týdnu věděla pohlaví?

rezinka
8. čer 2008

chiwul no jestli je to tenhle: http://www.dracek.cz/produkt/kojici-polstar-sad... , tak to Terabag je 🙂 , ty ruzove berusky maji ve vzorniku c. 43, tak asi to je ono, vid?

jinak na utz budes opravdu koukat, jak uz zase od minule vyrostla, nam uz se mimca cela na monitor nevesla, takze jsme videli vzdycky jen "kousek" 😅 , ale to nemenilo nic na tom, ze to byl zase krasny zazitek 😵 Tak hlavne at je mala v poradku !!

septim tak to mas dobrou doktorku - 1) ze ma ten 3D primo v ordinaci (to ja kvuli nemu musim jet do uplne jineho mesta, nez chodim k doktorce) a 2) - ze se ti sama nabidla, ze ti udela pri kazde prohlidce fotku. To se jen tak asi nevidi. Tak hlavne davej fotecky do alba, at se muzem taky kochat 🙂

septim
8. čer 2008

rezinka. doktorku mam opravdu suprovou. A je dobre jak pises ze ma 3Dultrazvuk primo v ordinaci. Ale na druhou stranu musim za svou doktorkou na kazdou prohlidku hodinu dojizdet autem, je od meho bydliste pres 40km. To ted uz bude docela mazec, protoze kontrola bude kazdych 14dni. Jinak jsem z Hradce Kralove tady jsou taky dobri doktori ale tahle pani doktorka je docela vyhlasena, tak doufam ze jsme udelali dobre. Jinak jsem koukala nekomu do alba, a mel tam hezkou kosily na kojeni. Hned jsem se tam byla podivat a maji opravdu krasne kojenecke podrsenky a pyzama. Je to na Leontyna.cz 🙂

fiallinka
8. čer 2008

rezi: jo, ten polštář - kdybych kupovala nový, tak ty ovečky mne zaujaly hned a ten druhý jsem tam snad ani neviděla, ale strašně se mi líbí taky, takže shoda by byla 100% 🙂, mám ale takový pěkně tmavě červený s bílými malými ptáčky (ten je fakt pěkný) a druhý je světle modrý s medvídkama - i v těch starších jsem nejdřív pár potahů omrkla, některé se mi nelíbily vůbec...

septim: mají tam ty věci krásné, ale já už budu mít dvě košile taky po někom a podprsenku budu asi muset vyzkoušet naživo... ostatně mám strach, aby mi vůbec šlo kojit, takže nevím, kolik jich kupovat dopředu...

chiwule
autor
8. čer 2008

fialinko, máš pravdu ten můj polštář je taky terabag a mám přesně ty berušky co jsou ve vzorníku 😵
já se pohlaví dozvěděla v 18tt, ale zhruba v tom 3 měsíci jsem si polštář koupila, mám pořád tendenci spát na břiše 😀 takže musím podkládat, občas jsem se budila bolestí jak jsem si mačkala pupík 😒
a malý říkám berunka, tak to je asi nějaký propojený 😀 😎

chiwule
autor
8. čer 2008

jéé to si psala ty rezinko viď 😨 jsem to ale zmatkař 😒 no vy my rozumíte 😅
a fakt už se nemůžu dosčkat 😀

fiallinka
8. čer 2008

chiw, to víš, že ti rozumíme 🙂, já jdu na ultrazvuk příští pondělí a hlavně doufám, že všechno bude v pohodě, protože jak to tak vidím, tak se ze mně postupně (doteď jsem měla klidnou povahu 🙂 stává lehce hysterická "matka" a všeho se děsím (momentálně: mám dost velké břicho, proč cítím mimča jen na jedné straně, proč mne dnes bolí "v boku" jakobych tam něco skřípla, no a tak podobně...). Já si ten ultrazvuk užiju asi až zpětně 🙂

halkac
9. čer 2008

Holky, jen nakukuju a dozvídám se radostné i bolestně novinky. Vám ostatním přeju překrásné těhulkování, užívejte si ho....mít u sebe ty skřítky je sice nádhera, ale někdy hrozně ráda vzpomínám na ten klídek v těhotenství. Tedy já jsem ho moc klidné neměla, furt jsem si přála, ať je konec prvního trimestru, pak ať jsme ve 26. týdnu (kdy jsou prý už děti životaschopné), pal ať už vstoupíme do třetího trimestru atd. atd. A nejvíc mi chybí ty pohyby v bříšku, opravdu často na ně vzpomínám - to bylo tak hrozně příjemné🙂

jaanja
9. čer 2008

Koukala jsem na kluky, naopak mam pocit, ze je ma Xen pekne buclate 😵 Ale mrzi me ty sestry, ony jsou nekdy takove uz otrle, snad se tam objevi i nejaka prijemnejsi a s kojenim pomuze. U dvojcat to neni zadna sranda, tak se tomu urcite musi dat chvili cas a maminku povzbuzovat..

halkac
9. čer 2008

Holky, raději s tím počítejte: ono to kojení u dvojčat je hrozně problematické, zlouhavé. Málokdo má to štěstí a plně kojí.

jaanja
9. čer 2008

Holky, jak vy vsechny bydlite? Ja dneska celou noc premyslela o nasem bydleni, vcera jsem se byli mrknout na byt 3+1 v panelaku, moc pekny (i kdyz pro me teda trochu vysoko, je v 5. patre, a my ted bydlime v prizemi 😎, pro me jedine velke minus je, ze je spatne dostupny sklep, kam bych davala kocarek. Budto se musi do domu zadnim vchodem, kde je nekolik schodu, a pak jeste dvoje schody do sklepa. Prednim vchodem bych to vzdala rovnou, protoze panelak stoji na garazich, a tak by bylo treba vysplhat dlouhe a prikre schody, abych se z chodniku vubec ke vchodu dostala. Nevite, jestli ty kocarky pro dvojcata maji stejny rozchod kolecek jako kocarek pro jedno mimco? - kdybychom na schody delali takove ty kolejnicky pro kocarek. A myslite, ze je zvladnutelne tahat 2 deti cely rok pres troje schody?

Byt semi libi, stacilo by vymalovat, jinak je uplne v pohode. Ted mame 2+1, ja si sice myslim, ze by nam urcite na prvni rok jeste stacil, ale rodice nas premlouvaji, at si najdeme neco vetsiho.... ja holt nemam moc argumentu, jelikoz jeste nevim, co vsechno ty deti obnasi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru