Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sovicka_
22. říj 2010

@monika.tdm krásné fotky, k poňuchání 🙂 😵

sovicka_
22. říj 2010

@eshta nevíš, jestli se smí biolampa používat v těhotenství? 🙂

kanegoo
22. říj 2010

Ahoj holky. Zase další 3 stránky! Uf, kdy to dočtu!!! 😀

@eshta A ono se rodí nejdří děti a pak až placenty nebo to půjde na střídačku?

@beatrice7 U mě byl Doppler už 3x horší, ale prý se nezhoršuje. Jsem na hranici..

eshta
22. říj 2010

@sovicka_ Myslím,že jo..ale kdyztak si napiš mail na info@biolampa-biostimul.cz Určitě ti na konkrétní dotaz odpoví rychle.
Takto odpověděli mně -
>> Pěkný den,
>>
>> čerstvou jizvu můžete nasvěcovat 3krát denně po 10 minutách, max. 10
>> aplikací. Starší jizvy (min. po 3 měsících) se pak nasvěcují 15 min. 3x
>> denně, maximálně 20-25 aplikací. U zánětu prsu lze nasvěcovat prsa a
>> podpaží denně po dobu 10 minut.

@kanegoo 😕 😕 😕 😕 asi ti líp odpoví někdo, kdo už dvojčata rodil 😕 😅

beatrice7
22. říj 2010

@sovicka_ Sex a dvojčátka ? 😀 Nám to po ivf taky zakazovali, ale hned druhý den po ET jsme si udělali hezký den, dlouhou procházku, pak jsme šli na dobrou večeři no a večer jsme se nádherně pomilovali 😉 A pak ještě ráno... řekli jsme si, že pokud se to má povést, tak se to prostě povede. Kdybych byla těhotná přirozeně, tak se třeba taky milujeme a a o těhotenství nevíme. Jinak ... jak to mám říct, máme se rádi a když na to máme chuť tak to děláme 😵 Klidně každou noc, pak třeba týden nic a pak zas jo, záleží na chuti. Můžu se zeptat proč se ptáš ? ...měla jsi po sexu nějaké problémy ?

beatrice7
22. říj 2010

@eshta Kolik ta biolampa stojí a k čemu všemu se používá kromě hojení jizev ?

beatrice7
22. říj 2010

@kanegoo s tím Dopplerem jsem to měla na hranici jen jednou, ale nikdo mi k tomu nic neřekl, prý to je v pořádku pokud má dítě v pořádku váhu a prospívá...

eshta
22. říj 2010

@sovicka_ Ohledně sexu 😅 😅 já to měla do 20tt kvůli redukci zakázané a jelikož tu nemám manžílka, tak u nás půst pokračoval i dál 😅 😅 pak mi dr řekla, že od 28-29tt už radši také ne kvůli případnému předčasnému porodu 😅 😅 takže u nás je to v podstatě celý těhotenství na totálním bodu mrazu 😕 😅 😕

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 Já mám tuhle http://www.biolampa-biostimul.eu/

Je víc druhů, ale tahle je dobrá..je to pálka, my jí kupovali před pár lety asi za 6tis, teď stojí kolem 8-9tis.
Má širokej záběr působnosti, ale na kožní problémy je supr (bérc.vředy, jizvy, proleženiny u starých lidí...)
Spíš se mrkni na jejich stránky..

beatrice7
22. říj 2010

@eshta díky, mrknu se na to 🙂

beatrice7
22. říj 2010

Jo, holky, chtěla jsem se zeptat jak dezinfikujete použité dětské hračky, kolotoče a jiné koupené třeba na aukru ? Hračky mám od kamarádky, ty jsem jednoduše vyprala. Ale co jiné věci ?

majka07
22. říj 2010

dobrý večer:o)

ježíš vy teda jedete 😀 😀 😀
@sovicka_ sex povolený.

majka07
22. říj 2010

@beatrice7 všechny hračky, pouze vyperu. Já teda hračky nějak takhle nekupuju, vždy spíš v obchodě.

sovicka_
22. říj 2010

@beatrice7 protože v CARu ten zákaz při propouštění nezrušili, svého doktora jsem se neptala a mám prostě strach... nevím 🙂 Například se při dvojčatech často vystavuje neschopenka, tak co já vím, jak je to se sexem? Dvojčata jsem nikdy nečekala 🙂

Radši se na to zeptám. A je to.

Já mám biolampu půjčenou na jizvu, od ledna, ale přiznám se, že jsem jí zapnula jednou 😅 😅 Nejdřív mi to doktorka zakázala, že je jizva čerstvá. Pak jsem to používala v lázních a osvědčilo se to, ale pak jsem doma zapomněla nasvěcovat... no a teď bych nasvěcovala, ale bojím se, když jsem těhotná...

majka07
22. říj 2010

@sovicka_ určitě se domluv s dr., jak jsem krvácela tak se ptal zda byl pohl. styk, ale to nebyl prostě jen asi čípek no, od té doby ŤUK ŤUK dobrý.

provazek
22. říj 2010

Ahoj holčiny...všechny vás zdravím a přeju krásný večer...

Mám dotaz na holky co už porodili dvojčátka a mají od porodu už trochu déle. Jedná se mi o bříško. Zda se časem bude trochu stahovat nebo jestli ne a jste odkázané pouze a pouze na posilování. Vím, že budu muset cvičit, ale ted si říkám, jestli tohle pujde vůbec zpevnit, protože mám bříško opravdu dost vytahané a mám jako malý převys 😢 ☹ díky

eshta
22. říj 2010

@provazek Já jsem teda neporodila dvojčátka, ale jen jedno dítě. Šla jsem rodit s bříškem asi 115cm kolem dokola. Až po 6ti nedělích mi malinko bříško splasklo, ale kůži jsem měla vytahanou a břicho vypadalo opravdu ne jak dřív. Úplně se mi zatáhlo tak po 6ti měsících. Ale opakuju, že jsem nerodila dvojčata. Teď čekám dvojčátka a bříško mám už o moc větší než s klukem, tak jsem na to pak taky zvědavá..

atreides
23. říj 2010

ahoj holky,

tak včerejší 3D UTZ nic moc 😅 ale to se dalo čekat že? Ale tentokrát mi to bylo tak nějak víc jedno než u NIny, dneska pro mě byly důležitější jiný věci. Mimuška jsou zdravá, mají obě půl kila. Eli je hlavičkou dolů, Mari je příčně přes ni, takže máme fotku jen Mariho, páč Eli už nešla vůbec vidět. Ale pro mě je zážitek jenom to, že je vidím 😵 😵 😵

@provazek rodila jsem jen jedno dítko, ale bříško se mi nechtělo dlooooohou zatáhnout, pořád jsem vypadla dlouho jako, že čekám další 😒 jsem říkala, že tahám klokaní kapsu, jak to bylo měkký a takový nic tam, ještě když člověk byl zvyklý na to velký pevný těhubřicho 😀 No a teď jsem zjistila, že mám asi rozestoupené svaly, tak se to bude po porodu řešit.

atreides
23. říj 2010

@eshta jo a díky za pochvalu bříška a musím jen dodat, jak jsi psala o tom, že na krásný postavě vynikne, tak se mi hned vybavilo to tvoje 😵 protože ti to děsně sluší 😉

atreides
23. říj 2010

tady aspoň něco

sovicka_
23. říj 2010

S tím bříškem určitě poradí v nějaké dvojčecí diskuzi, třeba dvojčata 2008 / 2009. Taky se tam občas chodím radit 😀

sovicka_
23. říj 2010

Mimochodem i mě by zajímalo jak to je 🙂

gilotek
23. říj 2010

Ahoj holky, s tím sexem....... Co to je? 😀 😀 😀 😀 Máme celibát a ještě asi dlouho bude 😅

eshta
23. říj 2010

Ahoj holky, dobrý dopolko přeju 🙂

@provazek @betina Tak tady je něco pro holky, co čerstvě prodělaly císaře...
A @mikii se na to ptala..

Čerstvou jizvu ošetřujeme ještě v porodnici tak, že pokuď to bolest dovolí, tak jizvu hodně sprchujeme a vždy opatrně dobře osušíme (na to je fajn I fén).
I na úplně čerstvou jizvu se teď doporučuje aplikovat HEMAGEL. Doporučují ho chirurgové na www.hemagel.cz Je prý skvělý I na úplně čerstvé popáleniny, proleženiny...
Pokuď ho v porodnici nejsou zvyklí používat a nechtějí vám ho na ránu namazat, tak začít až po vyndání stehů.

Z homeopatik se doporučuje Staphysagria 15CH, 5xdenně jednu ampuli vycumlat. Výrazně se tím ovlivní hojení a eliminuje možnost hnisání. Se zlepšením stavu se snižuje počet dávek za den.
Super je Wobenzym – ale to jsem to již psala – nějaký dr doporučí, nějaký dr vzhledem ke kojení nedoporučí.

Jakmile se jizva zatáhne a už není “živá”, tak vzít cokoli mastného a jizvu masírovat několikrát denně - mnout jizvu mezi prsty, snažit se rozmasírovat bouličky uvnitř jizvy a ztuhlou tkáň okolo.
Na to se dá použít např. - měsíčková indulona, neslané sádlo, olej na masáž hráze
způsob masáže - krouživými pohyby se pohybujeme po jizvě
- jedeme podél jizvy a roztahujeme jí do úsměvu
- nejlepší je tlaková masáž: jede se prstem po jizvě a v každém bodu na ní silněji zatlačíš, může to i trochu bolet
- tzv. esíčka: jedeš po jizvě dvěma prsty obou rukou a děláš s ní mezi nimi S

Na promaštění jizvy je dobrá i obyčejná Calciovka a proti tvrdnutí jizvy se doporučuje Contractubexgel
http://www.contractubex.cz/cs/contractubex/

A ještě pár info k Hemagelu z poradny chirurga z jejich stránek -
Vřele mohu doporučit ke zlepšení hojení Hemagel.Je možné aplikovat i na sliznice (po nástřihu hráze) Neobsahuje enzymatickou složku, nevstřebává se, tudiž nedostává se do krevního oběhu matky a hojení urychlí asi o třetinu. Jizvy při aplikaci Hemagelu rovněž jsou měkčí.
Hemagel osobně nanáším mým pacientům hned po zašití rány a nesu si za to zodpovědnost. Je na operáterovi, zda o Hemagelu ví, má ho vyzkoušený a věří mu.
Pokud rána bude čistá a po odstranění stehů operater nebude mít nějaké zvláštní požadavky, pak můžete aplikovat Hemagel v klidu doma.

Jinak po aplikaci hemagelu doporučuje sterilně obvázat - překrýt sterilním čtverečkem. Druhý den či po pár hodinách opláchnout vodou nebo slabounce růžovým roztokem hypermangenu a opakovat postup.
Oplahchovat se stará vrstva hemagelu musí.
Kdyby se jizva s hemagelem přilepila ke gáze, tak je prý dobré použít plastovou malou injekční stříkačku a podmočit si to pomocí stříkačky hypermanganem , ten vyčistí a vysuší ránu. Trošku otřít čistou gázou, aby se odstranila vlhkost a nanést novou vrstvu hemagelu.

eshta
23. říj 2010

@atreides Hezká fotečka obličejíčku Mariho 🙂 🙂 A ty další 2 fotky jsou super, aspoň máte úplnou jistotu, co to vlastně čekáte 😀 😀

eshta
23. říj 2010

@kanegoo Včera jsem o tom ještě přemýšlela a určitě se nejdřív roděj obě děti a pak obě placenty.. u přiroz.porodu je Béčko hned za Áčkem a dr ho přidržuje, aby se neotočilo a rodí se co nejrychlejš po Áčku..tak ty placenty určo až potom 😉

eshta
23. říj 2010

@gilotek Jeeeee, tak aspoň nejsem sama 😅 😅 u nás je celibát 100%...už jsem se úpně začala cejtit hloupě po odpovědích ostatních holek 😕 😕 my to teda máme zakázaný, ale stejně by mi to přišlo takový nepřirozený se všema těma dětma v břiše. 😕 já si radši počkám 😉 😉

kanegoo
23. říj 2010

Dobré poledne holky 🙂
@eshta Jak "ho přidržuje" 😨

U nás skoro celibát - sex 1x za týden a teda nic moc 😀

eshta
23. říj 2010

@kanegoo Myslím že na něj tlačej přes bříško, aby se neotočil - i myslím že to nějak tak popisovala Brouk...

kanegoo
23. říj 2010

@eshta Aha, bo se mi zdálo 😀 Dole už se mi tam asi víc než hlavička nevejde 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru