Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
27. říj 2010

@betina Teda Beti, velke gratulace, jsou fakt krasne velci🙂 Preji hodne stesti.

eshta
27. říj 2010

Ahoj holky, zdravím jen na skok, s klukama se opravdu nezastavím 🙂
Musím odsávat a dávat jim papů stříkačkou, už mi rozkousali bradavky a hlavně mi z prsu vypijou jen malinko a odpadnou. Takže to budeme dělat takhle nějakej čas a pak chci přejít na kojo s kloboučkama. Snad to půjde, mlíka mám dost 🙂 Musíme krmit každý 3hoďky od začátku krmení - no a co vám budu povídat, než odsaju, zajdu si pro stříkačky, přebalím a nakojím oba, tak je hoďka a něco pryč..-takže noci jsou celkem hustý..teda zatím jen 1noc-ale stačila 😅 😅

@mikii Oblečení tu dávají, ale mám oblečení z domova a zavinky jsou erár, musíme je tu mít, ale jsou faj. každej den dostaneme čistý a k tomu pár bavlna plínek jako osušku, na ublinknutí atd..a zavinky si setřičky popisujou jménem a číslem pokoje. Ale nevím, jak je to v Podolí..
plínky a ubrousky musím mít svoje, dali mi tu jen pár na první den..
a svoje košile a legíny po porodu samozřejmě nenosím - jsem v eráru - měla jsem je jen připravený na pobyt na rizikovce a ten se vůbec nekonal..

@betina moc, moc s klukama gratulujeme tvým klukům 🙂 🙂 jste úžasní, jak jste to zvládli až do konce..moc závidím, někdy mi je teď líto, že ti moji kluci chtěli tak brzo a ještě si ty 2týdny nepočkali.. dospávají, přece jenom je na nich trošičku vidět, že jim ten měsíc do plnýho termínu chybí..ale jsou to moji šikulové 🙂
S Verunkou ti rozumím, hrozně se bojím, jak to bude doma zvládat Karímek 😒 😒 přes týden to asi půjde-bude chodit do hlídacího centra na celý den a večer ho budu koupat já a budu se mu maximálně večer věnovat..dvojčata budu koupat dopolko, no jsem na to v praxi zvědavá..

@kanegoo Holka drž se a císaře se neboj, kdyby se ti náhodou chlapeček neotočil.. já jsem dnes prví den bez čípku na bolest a o miminka se opravdu zvládám starat bez pomoci. Bříško a jizvu cítím, ještě se mi špatně vstává, ale opravdu to jde 🙂 jména máte hezounký, pro holčičku neobvyklý a mně se Rafaela taky líbí víc 🙂

holky mějte se zatím, užívejte bříšek a přeju jen bezproblémové kontroly...

blazik
27. říj 2010

Ahojda, jsem v 6tt a včera mi doktor oznámit, že to vypadá na jednovaječná dvojčata. Byl to dost velký šok. Pozval si mě na příští týden, prý to půjde lépe vidět. Problém je v tom, že dvě děti na jednou nezvládnu finančně. A k tomu ještě nemám nárok na PPM a na rodičovský příspěvek jenom 4 letý. Chtěla jsem tak od půl roku dítěte začít znovu pozvolna pracovat, ale dvě děti by mi nikdo nepohlídat.
Hlavní dotaz je ten, jestli lze u jednovaječných dvojčat jedno odebrat. Má to druhé mimi šanci na přežití??
Moc děkuji za odpovědi

mikii
27. říj 2010

@betina moc gratuluji k chlapečkům. A teda ta váha byla úžasná. Tak koukám,že to budu muset taky unosit co nejdéle aby byli dětičky krásně dopečené a nemusela jsem s něma jako prvomatka bojovat...

salu
27. říj 2010

@betina Ahoj mamino!!! Ježiš, já si pamatuju, jak jsi se k nám přidávala a už máš kluky ! A ty váhy !!!!! Vidíš, to bylo strachu 😝 nee, každá jsme měly strach. a máš kluky !!!! ty se máš ...... blahopřeju, že vám to tak krásně vyšlo.

mikii
27. říj 2010

@eshta díky za info..
No věřím,že jeto náročné, ale ty jsi jsi hrozně šikovná a už víš co a jak. ''Zato já budu asi dost trpět a bojovat. Moc držím palečky a určitě vás i brzo pustí domů.

salu
27. říj 2010

Maminky, prodávám podpůrný pás Cantaloop, bílý, nezničený. Velikost XL.
Moje megabřicho pro porovnání v albu
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/salu/album/t...

Kdyžtak písněte do IP 😉

sovicka_
27. říj 2010

Holky, některé jste tu psaly, že jste byly v Prenatalu na NT, chtěla jsem se zeptat zda vám pak oni sami volali výsledek ještě v den vyšetření ? Já byla ráno, dle utz vše perfektní, ale netrpělivě čekám ještě na výsledek té krve 🙂

matteka
27. říj 2010

@blazik ???? ☹ ☹ ☹

darma
27. říj 2010

@betina gratuluji k mimimkům. Váhy jsou opravdu parádní. Přeju hodně zdravíčka 🙂
@blazik ahoj, je mi líto, že jsi v takové těžké situaci, ale na tohle se budeš muset zeptat doktora.... 😒

mikii
27. říj 2010

@gilotek a našla jsi je v nějaké akci? v lékárně je mají docela dost drahé ....

gilotek
27. říj 2010

@mikii objednávala jsem je tady:

http://www.lekarnadomu.cz/skupina/happy-732

Kolik stojí v lékárně? Já jsem to vůbec nezjištovala a koupila hned na netu 🙂

Když jsem posílala objednávku tak tam byla ještě akce u té velikosti 1 na balík s 80 ks za 209kč, měli poslední 2 ks skladem. A koukám, že už tam mají jen po těch 42 ks u této velikosti 😕

kanegoo
27. říj 2010

Ahoj holky - hlásím, že si mě v nemocnici nenechali. Uf...
Ale jsem totoálně rozladěna rozdílnými názory lékařů - jak se v tom má člověk vyznat! A když se na něco zeptá, tak ještě vypadá jak blb!! 😠

@betina Beti, hrozně moc gratuluju a přeju hodně zdraví a štěstí!!! Krásné váhy! 😵 😵

kanegoo
27. říj 2010

@bejatka333 Beat, tak podle Třince stačí ukončit těhu dva týdny předem, takže ve 38 tt. Ale jiný lékař mi říkal, že raději dřív, že se ted může stát, že jedno mimi může klidně "odejít".
A tak mi jeden říká, že jsem na císaře a druhý, že pokud je první mimi hlavičkou a druhé KP, tak to císař vůbec nemusí být.. Takže pak bud z toho chytrá!! 😒

kanegoo
27. říj 2010

@eshta To je super, že to takhle zvládáš! Jsi dobrá!! 🙂 A co malý, už bráchy viděl?

atreides
27. říj 2010

@blazik Riziko podle mě určitě je a nemalý. Ale přijde mi to dost smutný, takhle přemýšlet, když jsi chtěla dítě, tak jsi musela počítat s určitými výdaji i kdyby to bylo jen jedno, tak co kdyby bylo nemocný, co kdyby muselo mít např. bezlepkovou dietu? taky by jsi to musela zvládnout.
mmch na mateřskou se může zapsat tvůj manžel a pak to za pár dní převést zpět na tebe, aby jsi mohla mít i tu tříletou variantu

@kanegoo super, že jsi doma 🙂) a ti dr. to jsou občas necitové, nevím jestli si to vůbec uvědomují, jak to na maminku působí ty jejich řeči 🙄

mikii
27. říj 2010

@gilotek no když jsem se v lékárně ptala tak 249Kč, a ani je neměli. Takže jsem nakonec ráda. Ale možná, že v nemocnicích budou levnější. Jenže to nevím jestli se tam ještě jen tak dostanu. Radši objednám taky přes net.
docela mě překvapil ten balík č.1 s 80ks, no jsem zvědavá co ti přijde....Všude jsou po 42 ks za 129Kč.

kanegoo
27. říj 2010

@atreides Díky 🙂 Jinak já chápu, že doktoři v nemocnici vidí mnohem horší a rizikovější případy, než jsem já, ale pro mě je prostě můj problém nejdůležitější! To by měli pochopit!

majka07
27. říj 2010

@blazik jo můžeš přijít o miminko, ale i nemusíš, riziko redukce. Může vzniknout i to, že jedno dvojče odejde samo a zůstane jen jedno miminko. Nepřemýšlela jsi o situaci, třeba donosit obě dvě a když je tak velký problém mít dvě tak jedno dát k adopci? Spousta čekatelek nemůže mít miminko a čekají na ten správný telefon...... ale alespoň by žilo.......... Ale aby jsi si to jednou nevyčítala.........

Jen můj názor.

Pro mě teda abolutně nepochopitelné, nepředstavitelné dát jedno mimčo pryč, už máme tříletou slečnu, tři děti jsme neplánovali ale budou, ale my se s tím popereme.....

eshta
27. říj 2010

@blazik Ahoj. Já jsem sama podstoupila redukci plodů a vše nakonec dopadlo dobře, mám krásná dvojvaječná dvojčátka. U jednovaječných dvojčat redukce podstoupit nelze. Nejlepší na redukci je doc. Marděšič z Pronatalu, moc moc doporučuju, napiš mu mail a on ti jistě rád odpoví. Přeju správné rozhodnutí, je to těžké... ale jednovaječná dvojčata jsou takový malý zázrak přírody

majka07
27. říj 2010

@eshta a zase jsem trochu chytřejší, díky tady, já myslela, že jde redukce aj u jedno. tak to se omlouvám a děkuju za nový poznatek 🙂

gilotek
27. říj 2010

@mikii jo taky jsem zvědavá jaké přijdou, dám vědět. Dnes mi přišel mejl, že to dnes poslali, tak v pátek to tu je PPLkou, zítra je svátek 😝

eshta
27. říj 2010

@kanegoo Ahojky! Mně dr říkal, že dvojčátka rodit přirozeně lze jen v případě, pokuď jsou oba hlavičkou dolů nebo pokuď je Ačko hlavičkou a Bečko KP. Jiná varianta prý nelze, ale u Apolináře mě chtěli (i jako druhorodičku, která má zkuš.s přiroz.porodem) rodit přirozeně pouze v případě polohy oba hlavičkou...je to prý jistější, ta druhá varianta je prý rizikovější, ale dá se i tak porodit. Porodní cesty jsou již krásně otevřené tím Áčkem, které šlo hlavou, tak to Béčko nemá prý tak těžké...
já osobně bych šla u týhle varianty do císaře..
Jsem ráda, že to zatím zvládáš dobře a doufám, že to dotáhnete aspoň do toho 37tt-38tt 🙂

jo a Karímek miminka ještě neviděl, ale když se ho mamča zeptá, jak se jmenujou bráškové, tak řekne, že Youss a Saam, ale pochybuju, že tomu rozumí..je to můj trdlýnek 🙂

eshta
27. říj 2010

@majka07 Redukce nelze u jednovaj., páč miminku aplikují do srdíčka chlorid sodný (myslím, že toto) a ona by ta látka prostoupila společnou placentou a usmrtila i druhé dvojče..
Pro mě jsou jednovaječná dvojčata opravdu zázrak, já osobně bych do toho nikdy nešla...ale nesoudím nikoho..jsem ráda, že já jsem toto řešit nemusela, u nás byla čtyřvaječná čtyřčata a to byla úplně absurdní situace -do toho bych opravdu nešla - jsou tam obr obr rizika

dana24
27. říj 2010

Jů další miminka 🙂

Blazik a nešlo by to nijak udělat,abys to utáhla i se dvěma miminkama?My se taky budeme muset uskromnit,ale stojí to za to,když už si nás miminka vybrala..My jsme chtěli maximálně dvě děti a za chvilku budeme tři a moc se na ně těšíme..Sice nám to trvalo,než jsme se s tím vyrovnali,ale teď už je to v pohodě..Bojím se jak to budu zvládat,většinu času jsem doma s malým sama a za chvíli přibudou další kluci,ale zvládli to jiní tak já musím taky 😀

Eshta,neboj,za chvilku kluci zesílí a budou papat jak o život 😉

Já dneska měla test na cukr..Kopla jsem to do sebe na ex,jinak by jsem to asi nedala..Potom poradna..Cs 1,za 14 dní jsem nabrala 4 kg 😒 všechno je v pořádku,jedno mimi je hlavičkou nahoru a druhý leží vodorovně,hlavičkou k druhýmu..No a až do porodu máme zapomenout na sex..

Holky,ty plenky Happy jsou dobrý?Máte s nima některá zkušenosti?

majka07
27. říj 2010

@eshta jé díky za vysvětlenou 🙂 Já vím jen že kámoška se rozhodovala s redukcí sice u trojčat, nkakonec je mají + ještě straršího bratříčka 😀

majka07
27. říj 2010

ale já se tenkrát nevyptávala. 😉

kanegoo
27. říj 2010

@eshta Díky, mi ta druhá varianta taky přijde celkem riziková! I když u dvojčat je vůbec všechno rizikové 🙂
Prosím tě, ty už používáš tu biolampu v nemocnici? Mamka ji taky má - pomáhá hodně?

bejatka333
27. říj 2010

@kanegoo - díky za info! Tak jsem našla v jednom odborném časopise jak probíhá porod dvojčat. Takže cituju:
" Po porodu plodu A (tak se nazývá miminko, které přichází na svět jako první) se nerodí placenta, pupečník se podváže a nechá se volně viset, teprve pak se rodí plod B. Druhé dítě by mělo přijít na svět co nejrychleji, protože hrozí předčasné odlučování placenty. Většinou by tomělo být do 30 minut od porodu prvního miminka- během této doby je druhé dvojčátko monitorováno a případně se ověřuje jeho poloha ultrazvukem. Někdy je nutné porodit druhý plod císařským řezem (při výhřezu pupečníku, předčasného odloučení placenty atd.).
Při rozhodování, zda je rodit přirozenou estou nebo císařským řezem, vždy hraje roli individuální situace, faktory týkající se průběhu těhotenství, celkového stavu rodičky a samozřejmě zkušeností porodníka. Císařem se rodí kolem 50% dvojčat., ale snahou je, pokud to jde, rodit spontánně. Vaginální porod je možný u dvojčátek, které jsou obě hlavičkou dolů, případně když je první dvojče (které je v pánvi uloženo níže) dolů hlavou a druhé koncem pánevním. Dále je samozřejmostí, aby pracoviště, kde těhotná rodí, bylo vybaveno kardiotografickým monitorem se dvěmi sondami a mohly se tak snímat ozvy obou plodů současně

monstri
27. říj 2010

@blazik no redukce jde i u jednovaječných dvojčat, je to nějaká laserová redukce, ne ta kterou popisuje Eshta ale nevím, jestli ti ji udělají jen tak, když si řekneš... dělá se co vím u transfuzního rizika dvojčat, kdy maj obě společnou placentu i obal a oni nějak "přepálej" pupečník 😒 takže riziko je tam hodně velké, že nepřežije žádné ale znám holku, která ted po tomto zákroku čeká mimi 🙂 ale ty jsi ještě moc brzo a třeba to příroda vyřeší za tebe, je dost holek které čekaly dvojčata a do 12tt měly jen 1... a tak aby sis pak nenadávala... 😢
Ještě to zvaž, ten prvotní šok, zná tady asi každá z nás 😉

Ježiš, to je hodin, co tady ještě straším,... dobrou noc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru