Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
10. čer 2008

rezi: no tak já jsem jim třeba na den dětí koupila dudlíky 🙂, naprosto botičky chápu 🙂

skarbek
10. čer 2008

Ahoj parto! 😀

já už na to nemám nervy,2x napsala dlouhý příspěvek a nic z toho,zuřííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím 😠 😠 😠

Mám strašně málo času,tak jen občas looknu neb práce na novém bytě.... a teď totok... to je hnus.Zkusím stěstí zítra a pisnu něco víc.Pokud půjde dám i ty slibované fotky.Pro dnešek dobrou....

rezinka
11. čer 2008

skarbek to je k vzteku, ale uz se to stalo tady asi kazde z nas 😖 Tak vis co udelej priste, kdyz napises nejaky delsi mail? Pro jistotu si ho zkopiruj. No a kdyz ti to klekne, tak se pak jen prihlasis a das vlozit a je to. Jenze na to clovek nevzpomene, kdyz to temer vzdycky beha dobre a pak najednou tohle, vid ... jinak hrozne moc doufam, ze ti to dneska vyjde a das do albicka fotky z toho utz, uz se na ne uplne klepu 😵

holky poradte, uz bych asi mela pomalu zacit nakupovat nejake drobnosti, jako prave dudlciky, lahvicky, ohrivacky apod. ..., ale nemam ani paru, kolik se ceho ma kupovat nebo jake znacky jsou dobre, na co se pri vyberu zamerit ... nebo vubec - nemate jeste dalsi typy, co uz by se ted dalo postupne nakoupit? v podstate jeste nic nemam (krome oblecku) a uz z toho zacinam nekdy chytat nervika. jenze kdyz si reknu, ze teda zacnu s nakupama, tak jsem skoro v koncich, protoze nevim co a jak vybirat ... uvitam kazdou radu a zkusenost 😅 !

fiallinka
11. čer 2008

rezi: když mi pošleš do vzkazu tvůj mail, tak ti přepošlu seznam věcí pro mimčo, který mi dala kámoška. Má tam toho možná zbytečně moc, ale orientačně je to výborné, můžeš pak jen odškrtávat 🙂

holky, dotaz: poslední dobou mne dost píchá a pobolívá na levé straně v podbříšku, spíš jakoby ve svalu (prostě cítím, že to není přímo v břiše), ale fakt už jsem měla problém dojít domů a při chůzi jsem se zastavovala a zpomalila na minimum... tak si říkám, nezažila jste to některá? někde jsem četla, že to může být způsobené i placentou uloženou vpředu, a podle ultr. v 12. týdnu jsem ji vpředu u jednoho mimča měla (navíc ty pohyby cítím míň na té straně, a to ta placenta vpředu prý taky dělá), tak akorát nevím, jestli jít na kontrolu k MUdrovi už o týden dřív ještě před velkým ultrazvukem, připadá mi to, že moc plaším.

skarbek
11. čer 2008

Ahoj všichni!

tak další z mnoha pokusů poslat víc než dva řádky... snad to klapne!

rezi: fotky už jsema dala včera,tak už se neklepej a podívej se! 😀 "za chvíli" uvidíš i ty svoje rošťáky na 3D!Je to skvělý pocit je vidět a přeju,ať se dozvíš,co chceš! 😉 Myslela jsem včera na to,jak se nám to krátí,za 4 měsíce jsou tu mimiňáci a to se mi zdálo,že 9 měsícu je strááááááááášně dlouhá doba.Začínám být z toho krapet nervózní 😅 umíš si představit,že už budou na světě.... já ne... 😅 Taky nemám zdaleka nachystáno,tak holky pošlete i mě ten seznam,ju!díky... 😉

fial: nic podobného jsem nezažila,ale dle mě,pokud ten dyskomfort cítíš už nějakou dobu,tak lepší zavolat mudrovi,jak píšeš 😀 a pozeptat se.Řeknoe ti co a jak,jestli přijít nebo ti objasní,co to může být.Nejistota a neinformovanost zbytečně stresují a to rozhodně nemáš zapotřebí!!! Jinak,že se k tomu zase vracím,ožel litr a sypej na 3D! 😉 těhotná už třeba nebudeš a proč si to jednou vyčítat,že jsi mohla a nešla... 😨 Je to fakt skvělý zážitek,a neříkám to proto,že bychom byli nějací posedlí,ale že to tak cítím.A krom toho to u nás stojí polovic toho,co u vás,tak jsme mohli jít 2x,jinak taky není peněz nazbyt,bohužel ☹

fiallinka
11. čer 2008

skarbek: pošli adresu na maila a pošlu seznam 🙂 a s tím 3D, vidím, že mi nic jiného nezbyde, když musím 😉, ty, a jak dlouho to trvalo ten 3D? Trošku jste mne nahlodaly, jen si říkám, že te´d v tom 20. týdnu je to možná až moc brzo, že ještě neuvidím moc hezky obličejíček.

skarbek
11. čer 2008

fial: už jsem poslala na IP,je to tam 😉 U nás je za 500kč,30min.záznam na DVD+1foto.Ovšem všude je to jinak,tak doporučuju předem zjistit.Doki říkal,že 22.tt ideální doba,ale zpětně hodnoceno,klidně bych šla i později.Někdo,myslím byla to septim,dávala do alba fotku z 24tt a moc pěkná!Takže radím,nespěchej.Miminko,čím víc má podkožního tuku,tím líp půjdou vidět detaily na obličeji.Tož tak... 🙂

rezinka
11. čer 2008

skarbek no hura, fotky pekny, ale musim priznat, ze v tech spodnich se prilis nevyznam 😅 Ja pujdu za 3 tydny, takze budu uz ve 25tt, tak to jsem rada, ze potvrzujes, ze by to mohlo byt jeste lepsi. bala jsem se, jestli uz to neni moc pozde. a vite, z ceho mam jeste strach? ze to bude trvat moc dluho (coz jsem samozrejme na jednu stranu hrozne rada), ale minule se mi na utz udelalo spatne, pres 20 min mi jezdil pres bricho, vnimam to uz delsi dobu, ze mi uz zkratka nedela dobre lezet dlouho na zadech. tak se bojim, aby se mi tam zas neudelalo soufl. ale jsme posledni na rade (v ten den), tak holt kdyztak reknu doktorovi, ze se potrebuju na minutku posadit a pak muzem pokracovat 🙂 skarbek jak dlouho jsi tam byla, tech 30 min, co mas zaznam nebo jeste dele? nekdo psal, ze dokonce hodinu ...

rezinka
11. čer 2008

jinak me to prijde jeste porad relativne daleko, myslim ty 4 mesice, na druhou stranu tech prvnich 5 uteklo jak nic a obavam se, ze ted o poleti jeste mnohem rychleji. hlavne to vidim na pupku, jak to leti 😅 Jinak fialince jsem radila to same - radeji si brnknout doktorovi, tak hlavne, aby bylo vsechno OK.
ten seznam vecicek mi taky poslala, je toho hodne, budu muset jeste na poradu k segre, to je uz dvojnasobna zkusena maminka, tak mi urcite taky poradi ...

jo a holky, takovy ty "vycpavky" po obvodu postylky je asi blbost kupovat po nekom, co? prijde mi to takovy divny, ale nevim, originaly jsou pekne drahy, na jednoho cipiska bych to neresila, ale u dvou se to docela nascita ... jaky na to mate nazor?

rezinka
11. čer 2008

ted jsem shodou okolnosti nakapla na docela hezky seznam vecicek, co je treba nakoupit:
http://www.ecipisek.cz/index.php?page=vybavicka

z359
11. čer 2008

rezinko jelikož já jsem z dvojčat a to druhé je bratr, tak můžu říct, že do 7.třídy jsme byli spolu v pokojíčku a vůbec nám to nevadilo i když jsme měli dost velký byt a mohli jsme mít každý svůj už od 6.let, kdy se odstěhovala ségra. Ale např. můj přítel je ze tří dětí 2kluci 1holka a měli taky společný pokojíček a přežili tam, takže se to určitě dá. Je pravda, že kdybych nemusela řešit finance, tak bych raději bydlela ve větším bytě nebo nejlépe v RD, ale jelikož je řešit musím, tak se raději uskromníme.
Jinak co se týče tý Roudnický porodnice, tak je tam prej jen jedna místnost, kde budeš rodit sama a pak je druhá a tam rodí až 3 rodičky a mají jen zástěny, což je hrůza, to bych nepřežila, chci soukromí. Tak dej vědět jestli ti to Ústí vyjde, třeba se pro něj nakonec taky rozhodnu 😉

z359
11. čer 2008

Já začnu nakupovat výbavičku už tak za měsíc, abych měla všechno připravené, protože vím, že s dvojčatama můžu v porodnici ležet už o hodně dřív, než s jedním, známá tam byla už od 30tt, nechci vás strašit, ale spíš vám poradit, abyste pak nebyli vystresované, že jste to nestihli 😉

rezinka
11. čer 2008

no to si prave taky myslim, ze dve male deti (at uz dvojcatka nebo treba kdyz jsou 1-2 roky od sebe) spolu vydrzi v jednom pokoji hodne dlouho. takze ac mame pripravene pro deti pokoje do budoucna 2, taky si myslim, ze i presto budou hooodne dlouho oba v jednom 🙂 Jo a jeste k te porodnici v UL - oni mi rekli, at si zkusim zavolat, az budu tak ve 30tt, ze se pry muze neco zmenit a muzou mi rict, ze se to tam uvolnilo a vezmou me. No a druha varianta - moje doktorka mi rekla, at se tim zatim nenervuju a ze kdy chci do UL, tak "pak neco vymyslime". Tezko si vymyslet nejake potize (ktere doufam mit ve skutecnosti nebudu), ale timhle me uklidnila, tak to zatim neresim. Zeptam se ji na to zase az pri dalsi kontrole.

jinak s tou vybavickou jsem si plne vedoma toho, ze muzu lezet 2 mesice v nemocnici (ale snad neeee 😖 ), takze jsem si rikala, ze budu nakupovat vsechno zavcas, no jenze cas leti jak blazen a ja jsem z maleho mesta a nekam do vetsiho na nakupy se dostanu malokdy, takze to je o tohle pro me krapet slozitejsi. ale vsak my to nejak zmaknem, vytisknu seznam, rozjedu nakupy ve velkem (kdyz uz nekam pojedu, tak at ten nakup stoji za to) a snad to vsichno stihnu 😅

fiallinka
11. čer 2008

holky, ta výbavička u dvojčat se fakt doporučuje pořizovat docela brzo, takže já osobně mám už pár věcí napevno zamluvených a za chvíli to rozjedu ve velkém 🙂

rezi: já, abych pravdu řekla, se těch používaných věcí vůbec nebojím, u těch mantinelů - myslím, že to myslíš - bych se vůbec nebála, děcko tomu nic neudělá, max. oslintá 🙂, ale je to dost drahé, asi si je raději ušiju 🙂

rezinka
11. čer 2008

na ty povlaky a mantinely mam dobry typ (spis na ty mantinely) za rozumnou cenu, nedalo mi to a popatrala jsem na netu, kolik kde tak stoji ... takze se hned podelim o docela zajimavy odkaz, maji tam krome tech mantinelu spoustu jinych praktickych vecicek na miminka ... http://www.kocarky-lvicek.cz/Textilni-zbozi/pov...

skarbek
11. čer 2008

rezi: jsem ráda,že se fotky líbí!Na té spodní se na sebe dívají,opírají se o nosíky...prostě taková intimní fotka 🙂 už se na nás určitě domlouvají,jak budou zlobit 😀 Mrkni na to,uvidíš,že ti to bude jasné!Jinak to natáčení opravdu trvá 30 minut,pak to vypáli na DVD,to je chvika a jdeš...teda aspoň u nás.Ten problém s dýcháním na zádech,mám taky.Je to syndrom horní duté žíly,kterou ležením na zádech nějak utlačuješ,což způsobuje zmíněné potíže.Doporučuje se tedy preferovat boky,ideální je bok levý,kdy se nejvíc uleví.A na natáčení jistě můžeš požádat o pausu 😉 Neboj se ty nic,zvládneš to hravě.

fial: to jsi šikula,když si sama ušiješ... smekám 😉 Jo,víš co by mě ještě zajímalo? Byla jsi to myslím ty,kdo psal,že zvažuje používání látkových plen,že jo? Taky jsem koketovala s tím nápadem a přečetla kde co o plínkách,ale po konzultaci se zasloužílými matkami,které mě od toho šííííííííííííííleného nápadu odradily,jsem to vzdala.Ty jsi opravdu rozhodnutá denodenně používat látkové pleny?Už teď mi to příjde dost šílené,a to ještě nejsou kluci venku.... 😅 to bude strašný záhul 😲

skarbek
11. čer 2008

A stran bydlení v malém bytě,můžu upřímně říct,že dvě děcka spolu vydrží v jednom pokoji klidně až do 20.To je totiž můj případ.Měli jsme s bráchou,který je starší o 11 měsíců celou dobu jeden pokoj a vydrželi jsme to spolu,než se odstěhoval.A já už potom taky dlouho doma nebydlela.Je pravda,že v pubertě to bylo docela na palici,jak pro nás,tak pro naše,ale prostě ve 2+1 to jinak nešlo.Myslím,že je to o tom,kdo je na co zvyklý a jaké má možnosti.U malých dětí se dokonce doporučuje sdílet jeden pokoj,páč se učí mezilidským vztahům už od dětství.Naší kluci taky budou mít jeden pokojík,časem ten největší,ale jenom jeden.Nestěhujem se do 3+1,abychom pak měli ložnici v obýváku.I rodiče musí mít soukromí,no neeeeeeee?

rezinka
11. čer 2008

skarbek no jooooooooo 😀 😀 , rodice potrebujou taky soukromi, to da rozum 😀 😉
ja si rikam, ze my ten jeden volny pokoj zatim budeme mit jako pracovnu (coz uz ted tak funguje), ve druhem budou mrnousci a pak uvidime, kdo vi, treba budeme mit jednou treti, tak to bude vyresene. a kdyz ne, nechame tomu proste volny prubeh a uvidime.

ten utz uz ted vidim jasne, nevyznala jsem se v tom, protoze me nenapadlo, ze jsou k sobe vlastne jakoby "opacne" 🙂 A skarbek ty mezi nima nemas prepazku, ze jsou takhle u sebe ?

ted si jdu neco najit o te dute zile, at vim, z ceho presne se mi dela soufl ... 😝

skarbek
11. čer 2008

rezi: to su ráda,že jsme zajedno 😉 No jo,je to face to face na té fotce,ale byl to jen moment... co oni tam dělali,to se člověku nechce někdy věřit,mexí se tam jako blázen... jen ať mexí dokud můžou 😀 A chlívek má každý svůj,jen není vidět v záběru,tak to vypadá,že jsou fakt úplně u sebe.Dívala jsem se na odkaz té základní výbavy a nějak z toho nejsem chytrá 😅 nechápu na jak dlouhé období to je seznam... třeba 5x body se mi zdá dost málo nebo 6x dupačky... no nemám z toho rozum,vysvětli mi to prosím tě,jak to je myšleno 😨
A co tvoje váha,kolik jsi už přibrala? ...ať mám nějaké srovnání 😉

rezinka
11. čer 2008

jak uz jsem tu psala, z toho seznamu mi jde hlava kolem 😝 , takze sama nevim, musim na valecnou poradu k segre, ta by mi po dvou detech mohla snad poradit 😵
no a pribrala jsem doted neco pres 6kg, takze ted mam necelych 58 kg a v pase 90 cm 😀

skarbek
11. čer 2008

aha,tož to pak dej vědět stran toho seznamu,protože já se absolutně nechytám 😨 Tys musela být před těhu pěkný kostitřas 😀 dle fotek v albu jsi normálně vysoká,ale jen 58kg...čumím 😕 kolik měříš? S váhovým přírustkem jsem na tom podobně +5,6kg,ale hlídám se!A co ty?Jaký máš metabolismus v normálním stavu?

fiallinka
11. čer 2008

holky, seznamy jsem vám poslala 🙂, jo - jak jsou tam ty počty bodýček a dupaček a tak, to se myslím myslí vždy na jednu velikost dítěte - že jako prostě těch 5 body a dupaček atd musím mít v provozu a až z toho vyrostou, tak další "sadu".

skarbek: no s tím bytem - my máme 3+1 a pokud v něm zůstaneme (stěhovala bych se jedině do baráku, větší byt asi nemá cenu - já bych chtěla barák kvůli zahradě...), tak určitě budeme mít jen jeden dětský pokoj, a my dva naši ložnici. Taky jsem tak vyrostla a je to naprosto ok. Spíš u těch 2+1 je problém ten, že obývák je zároveň většinou ložnicí rodičů a ti mají málo soukromí a klidu, takže mně by to vadilo spíš právě ze strany rodičů. No a můj manžel, ti měli 2+1, ale mamka spala s nima v pokojíku (až do jeho 23 let, kdy se odstěhoval) a taťka v obýváku, prý strašně chrápe (no, spíš zatím bylo něco jiného). Ha, takže s brácho a mamkou v pokoji, to by mne kleplo, navíc mamka chodila spát v devět... no, aspoň ho to už v těch 23 donutilo bydlet se mnou 🙂, ale zarputile trval na 3+1 🙂. Ale žijou v pohodě, a dokonce se pořád mají celá rodina rádi 🙂

a k těm plenkám... já se nechci tvářit už teď jako super žena, a kdo ví, jestli to vůbec zvládnu. Na začátek plánuju koupit normální jednorázovky, k tomu hodně čtvercovek (ty potřebujeme stejně tak jak tak všechny) no a na zkoušku nějaké látkové kalhotkové pleny. Postupně to budu "zkoušet" a když to půjde, dokoupím látkovky a jedu... a když ne, tak je dám občas a kašlu na to. Rozhodně je nebudu používat vždy a všude a ani si nebudu kupovat kompletní plenkovou výbavu moc dopředu, stejně ty úplně malé děti je prý nejlepší balit do čtvercovek, takže prostě uvidíme. Výhodu mám velkou v tom, že manžel je z práce brzo doma a určitě bude pomáhat a kousíček ode mně bydlí tcháni, kteří jsou taky už nadšení a plánují, co všechno budou dělat (a věřím jim), takže třeba to půjde. No ale zkusím to 🙂.

jo, holky, já mám v pase pěknou stovečku, dohnala jsem svého chlapa 🙂, no ale výchozí stav byl o dost větší než ten váš 😉

rezinka
11. čer 2008

skarbek no je fakt, ze jsem byla docela dost hubena, nez jsem otehotnela, mela jsem cca 51 kg. Pres zimu jsem tak 2 kg zhubla, to asi z tech nerviku pred IVF, takze vychozi vaha pred tehu byla zkratka 51kg. No a merim asi 168 cm. Takze tim spis si ted hlavu nad pribiranim rozhodne nelamu, ani se v nicem v jidle neomezuju, spis naopak, dopravam si absolutne vsechno, na co mam chut. Je fakt, ze i kdyz ted mlsam daleko vic, nez driv (cokosku jsem fakt nemusela, zato ted si dam coko-bombon nebo nejakou tycinku temer kazdy den), tak to je porad v ramci normalnu, ze bych se ladovala sladkostma, tak to opravdu ne. Ale jinak musim zatukat, metabolismus jsem mela vzdycky docela dobry ...

fialinko co jsou plenky "ctvercovky" ?? a jinak ja uz manzela v pase taky trumfla nekdy min. tyden, on ma asi 86 v pase, tak uz jsme ho s mimiskama taky predhonili 😵

ty jo, ted se mi udelala vlevo od pupiku uplna tvrda boule, az jsem se tu tomu zacala smat (taky se vam tak hrozne klepe cele bricho, kdyz se smejete? manzel se pak uz vzdycky smeje jenom tomu klepajicimu se brichu 😀 ), jak to bylo vystouply, asi vyboulena zadicka 🙂

fiallinka
11. čer 2008

rezi: čtvercovky jsou úplně obyčejné bavlněné plenky, takové, do jakých nás mamky přebalovaly - takových taky musíš mít poměrně dost, dnes se používají při krmení, odříhávání, do kočárku, na utření....

rezinka
11. čer 2008

to jo, to mamka mi ted zrovna nejake bile dala, ale jeste si chci dokoupit nejake hezke barevne, s obrazkama, maji vsude veliky vyber ... a kolik jich je tak potreba? na obe miminka?

skarbek
11. čer 2008

holky,dnes si tady připadám jak na ryze soukromé diskuzi...jen my tři... 😀 kde jsou ostatní 😕

fial: díky za seznam,musím ho prostudovat!Doufám,že mi bude jasný 😅 Bytová situace tvého chlopka v mládí tedy byla hustá,to se musí nechat!To je dobrý,že to vydržel,tak dlouho a ještě mají dobré vztahy!Strašně tolerantní... i když jako kluk na výběr neměl,což? Prostě to tak bylo a basta.Vůbec se nedivím,že pak trval na větším bytě,věděl proč.Dobrovolně se hnát do stejných podmínek v jakých dlouho žil by bylo šílenství!A 3+1 mi příjde ideální pokud tedy není barak... že rezi 😉 Stran plenek to máš vymyšlené,jsem zvědavá,jak to bude fungovat v praxi 😨

rezi: vždyť to říkam kostitřas 😉 to chápu,že se nehlídáš,nemusíš... to máš supr! Je to fajne ty pohyby... tež bych chtěla nějakou pecku do břicha 😵 a břicha se nám třepou asi všem,ni? Jo a našlas něco o duté žíle?

fiallinka
11. čer 2008

rezi, tak teď nevím, už jsem to jednou psala a příspěvek zmizel... těch plenek se myslím říká 20 - 30 na jedno děcko, ale u dvojčat to nemusíš násobit dvěma, protože častěji pereš...

rezinka
12. čer 2008

skarbek o te dute zile jsem toho moc nenasla, akorat ze kdyz lezis na zadech, tak ti nemuze zpatky skrz ni proudit dobre krev (protoze je tou vahou miminek zmacknuta) a to ze muze vyvolavat pocity na omdleni a v asi 3% az kolapsove stavy. tak to je tak zhruba vse, asi se na to vyptam trochu podrobneji moji doktorky, protoze z toho nevyplyva, jestli to, ze se mi dela nekdy soufl uz v polosedu, je zpusobeno prave tim nebo necim jinym ... 😕 A nahodou zadnej kostitras nejsem, je fakt, ze vaha 51kg zni i pro me srasne vyzable, ale mam (teda spis mela jsem 🙂 uplne normalni postavu. Ale je fakt, ze ted se mi manzel obcas smeje, ze vypada legracne, kdyz vidi ty moje nohy jak draty do betonu a na nich posazeny ten veliky pupek 😀

ty jo, tech plen je koukam potreba fakt hodne, ja myslela, ze tak 10 bude stacit 😅 , no jo, vzdyt to rikam, ze jsem s nejakyma seznamama uplne mimo ... ale vsak ja vsechno dozenu 😉

fiallinka
12. čer 2008

dobré ráno, holky 😉

tak jsem se o tom našem 3D ultrazvuku dočetla, že celé vyšetření trvá asi 10 minut, hmm, za 950,- Kč...

daiquiri
12. čer 2008

Ahoj holky, teda vy jste se rozjely 😉 Koukám, že řešíte bytovou situaci. My se teď taky přestěhovali do 3+1 a počítám, že dětičky si holt budou muset zvyknout, že budou v pokojíčku spolu. Dřív byly třeba dvě rodiny v jednom bytě a taky se to zvládlo ne? A přesně jak píše myslím skarbek - i rodiče musí mít soukromí 😅

Jinak já už dosáhla váhy 64kg 🙂 Začínala jsem na 47kg při 164cm. Naštěstí už to neletí tak rychle nahoru jako na začátku. Ale rezi mám to stejně, taky jsem nebyla na sladký a teď musím mít po snídani každý den kousek čokolády + několik gumových medvídků 😀

Výbavičku už máme tak nějak pohromadě. Teď v pondělí jsem byla na tom kurzu pro dvojčata, bylo to o kojení. Paní nám říkala, že nemá cenu kupovat dopředu lahvičku, ohřívačky a odsávačky. Nevíme jak to budeme mít s mlíkem a kojením a co měla pravda, že v týhle době stačí skočit do jakýkoliv lékárny nebo supermarketu a všechno koupíte během chvilky. Že je to zbytečný vyhazování peněz to kupovat takhle dopředu. Nám chybí už jen dokoupit maličký dupačky úplně na začátek, chůvičku a takový ty věci do lékárny, jinak máme tak nějak všechno. Právě, že se taky bojím kdybych musela náhodou do nemocnice, tak ať to máme připravený.

Jinak holky paráda, přestěhovali jsme se a z každý strany tady od rána od sedmi vrtaj 😢 Sousedi rekonstruujou byt, do toho na dvou barácích dělají zateplení a k domovu důchodcu tady přidělavají celý trakt . A do toho nám od 16. června budou dělat střechu + nám rozkopou i předsíň, jsme v posledním patře, prý se to musí. Tak nevím jestli se raději na nějakou dobu nepřesunu k mamce, jinak chudáci děti 🙄

Taky nevím jestli to máte stejně, ale já poslední týden skoro furt brečím, normálně mi někdo něco řekne a já už spustím, nějak se ve mně melou hormony ☹

fial: už jsi byla u toho doktora?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru