Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

japeni
3. lis 2010

@eshta já jsem po císaři moc oteklá nebyla,ale možná je to tím,že jsem měla hodně vysoký tlak a dávali mi kapačkou cosi na odvodnění a já byla jako koroptev
a nedávno rodila moje ségra přirozeně a oteklá byla teda děsně ještě dlouho po porodu
asi je to indivindi

eshta
3. lis 2010

@japeni Já už chci bejt taky jako koroptev 😅 😅 😅

bejatka333
3. lis 2010

@eshta- nějak mě mudr. odrazuje od toho přirozeného porodu, říkal, že je to prostě u těch dvojčátek větší riziko ☹
Chtěla jsem se zeptat používáš manuální nebo elektrickou odsávačku mléka? A pokud nějakou používáš, jakou značku doporučuješ?

majka07
3. lis 2010

@kanegoo no co vím takhle od olek tak každá měla zátku jinačí. Já svou měla s příměsí krve., ale to nevadilo, neporodila jsem takže jsem se zátkou nevzrušovala 😀

kanegoo
3. lis 2010

@eshta Nemůžu rodit nemám kočárek!!!! 😠

Holky, nevíte, jestli korbičky ke kočárku TFK Twinner Twist DUO jsou stejné jako k TFK Twinner Twist (bez DUO)?
Koupila bych asi sporták nový, ale korby použité. Jen teda nevím, jestli je v nich rozdíl, at nekoupím blbé 😖

Holky, mohly byste mi poradit, co by se mi mohlo ze seznamu přípravků, které proplácí pojištovna (do 1500,-) hodit?
Bepanten krém a ????
http://www.cpzp.cz/pdf/priloha_5a_2.pdf

@atreides Co se děje? Jsi OK?

@bejatka333 Asi TFK, pokud se dopátrám, jak to je s těma korbama. A jména - no, asi Rober a Rafaela 🙂
Ty už máš jména?

atreides
3. lis 2010

@kanegoo nene nic se neděje, jen jsem ráda, že je ticho a klid a jsem sama, NIny spí 😅

za sebe doporučuji - Bepanthen, Excipial u Lipolotio a rozhodně Gravimilk 😉 se zbytkem nemám zkušenost, ale byly tam jinak i chválené značky 😉

bejatka333
3. lis 2010

@kanegoo - našla jsem nějaký inzerát, tak možná se zeptej přímo té paní,zda korbičky TFK Twinner Twist DUO jsou stejné jako k TFK Twinner Twist tady je odkaz:
http://dvojcata.cz/node/680858

sarri
3. lis 2010

@kanegoo
Smecta - sáčky - je to na průjem a mohou to i mimina
čaj pro kojící matky (dobré si vzít i do porodky)
Mar plus nosní sprey - při rýmě i pro děti

japeni
3. lis 2010

@atreides ahojky,tak bumbrlíček asi nebude,škoda
závidím Ti

kanegoo
3. lis 2010

@atreides Na co je ten Expicial?
@sarri Který čaj je dobrý - Leros?

@japeni Aha, takže by měly být stejné - teda alespon podle prvního odkazu..
@bejatka333 Díky 🙂

Holky, jste zlaté 🙂

atreides
3. lis 2010

@japeni japato, nesehnali jste?
tak ono se dá naštěstí i dál z čeho vybírat
a tady jsem našla bazarový, otázka je, zda je ještě k mání
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2592822

@kanegoo tělové mlíčko, zrovna zítra ho jdu koupit pro NInušku, jsem z něj nadšená, ale spíš tak pro tebe, nevím od kolika let věku je

bejatka333
3. lis 2010

Půjčila jsem si dneska knížku "Jak se bude Vaše dítě jmenovat? - autorkou knihy je Miloslava Knappová, a je opravdu suuuprová, jdu studovat ty jména 🙂

kanegoo
3. lis 2010

@bejatka333 Tu jsem měla taky a žasla jsem nad některými jmény, jako Tekla nebo Školastika 😀

kanegoo
3. lis 2010

@atreides A nevidělas k těm Bumlům korby nebo tašky? Všude prodávají jen sportovní verze a psala jsem prodejcům a ani samostatné korby nejsou letost už na skladě. Kdyby jo, jdu do toho Lava z Havířova - to mám za rohem 😉

japeni
3. lis 2010

@kanegoo no mě přijdou ty na duo nižší

majka07
3. lis 2010

Excipial u Lipolotio používáme taky, je super, máme ho od tří měsíců a můžu pět jen chválu.

japeni
3. lis 2010

@kanegoo a mají jiný barvičky,ale možná s adaptérem by šly na tu starší konstrukci nasadit,nevím

japeni
3. lis 2010

@atreides já jsem právě taky chtěla s korbičkama a ty se tady snad ani neprodávaly,nebo se pletu?

atreides
3. lis 2010

@japeni myslíš toho Bumblríka? prodávali co vím

japeni
3. lis 2010

holky já jdu hajat,přeju všem pokud možno krásnou dobrou noc

atreides
3. lis 2010

@japeni i tobě dobrou noc 🙂

japeni
3. lis 2010

@atreides aha,já je viděla prodávat jen s těma vložnýma taškama a nebo motám víc kolekcí dohromady 😅
to jsem celá já 😅

atreides
3. lis 2010

@japeni ty korby jsou myslím nový od roku 2010, jinak byly do té doby ty tašky ... já ho zase neviděla vůbec s těma taškama 😅 😀

japeni
3. lis 2010

no to je přesně on,tak s těma taškama to byl asi stará kolekce

eshta
3. lis 2010

@bejatka333 Paní Knappové je asi 80let a je jedinou znalkyní, která ti může dát znaleckej posudek pro matriku na jméno pro dítě, pokuď u nás není ještě registrované. Je to myška podšitá, do telefonu ti neřekne, jestli jméno schválí a za posudek pak chce asi 700kč. Pak je na matrice, jestli ti to finálně schválej. Já s ní byla v kontaktu, páč jsme měli jedno jméno pro chlapečka, který tu není registrovaný..pak jsem ve finále ráda, že jsme vybrali něco, co už tu reg.je.
Jinak dobrá stránka registrovaných jmen je na www.krestni-jmena.cz Jsou tam různý variace jmen a s žádným vám matrika dělat problém nebude.

Já mám odsávačku Medela (ani nevím jakej typ, ale stála cca 2500kč). Je samozřejmě elektrická - ruční bych jen odsávala a stejně bych nic neodsála - dle mě je úplně na prd. Mně jí kupoval manžel po prvním porodu. Šla jsem z porodky v sobotu, zapomněla si jí v pátek v porodnici půjčit a nemohla jsem vydržet do pondělí, jak jsem měla prsa nalitý a bolely, tak jsme jí museli koupit. Pokuď někdo začne hned kojit a odsávat bude potřebovat jen na regulaci laktace (a to trvá tak to 6ti nedělí, někdy i míň), tak spíš doporučuju půjčit si jí v porodnici za poplatek.
Pokuď bude někdo krmit tak jako já a opravdu odsávat všechno mlíko 8krát denně po 3hodinách, tak je nutný mít elektrickou odsávačku. Já odsaju přes litr denně a to bych s ruční nikdy neodsála..Medelu doporučuju, ale nemám srovnání..

@kanegoo Excipial je super na promaštění kůže. Nám pediatrička doporučila už ve 3týdnech, kdy měl Karim novorozeneckou dermatitidu (seborheu)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru