Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fudy
15. únor 2011

@werty : Ahojky tak koukám,že máme hodně společného. Nevolnosti a teď páreček 🙂 moc gratuluji!!!

werty
17. únor 2011

@fudy gratulace k párečku 🙂

koubovka1
17. únor 2011

@werty tak jsem se dočetla, že jsi první tri mesice protrpela, me taky nebylo nejak extra, ted to je peklo hlavne pozdeji odpoledne a večír, ale taky jak kdy. Na velký břicho jsem taky zvedavá, chtela bych se začít mazat, ale nevím čím,nemáte nejaký dobrý tip?

ciratko
18. únor 2011

Ahoj holky,
v srpnu by se nám taky měla narodit dvojčátka. Koukám, že už vás dost ví, co to bude 😉
Jsem taky od ledna na neschopence a nevolnosti mám stále. Sice zvracím jen ráno, ale celý den mi je tak nějak divně.
Doufám, že mi dáte nějaká naději, že se vám od určité doby udělalo lépe 😉

werty
18. únor 2011

@ciratko, @koubovka1 Mě je už lépe. V pátek jsem u doktora dostala magnézium a vápník. Myslím, že jsem po vápníku znovu začala zvracet. Teď jsem si ho začala rozpouštět v džusu a je to lepší. Na trávení ještě užívám http://www.probio-pearls.cz/pearls/ - spíše prevence zácpy a při pálení záhy Gaviscon. Dřív jsem trávení vůbec neřešila a teď začínám mít docela přehled v různých přípravcích...🙂 Na zvracení mám doma ještě zázvorový lízátka a Emesin, ale asi je to spíš placebo.
Holky, určitě bude líp!!!

ciratko
18. únor 2011

@werty To ranní zvracení už neřeším 😉 , je to takový rituál 😀
Spíš mi to vadí přes den, je to jak kdybych jezdila autobusem sem tam. Ale je pravda, že se to trochu zlepšuje. Už se těším až se oteplí a začne konečně jaro. To pak budu chodit na procházky a na čerstvém vzduchu je to taky něco jiného než být zavřená doma. 😒
Zázvorové lízátka jsem taky měla, jsou dobrý, ale že by nějak zabírala, to ne. Na cestu autem do Prahy si radší vždycky vezmu Torecan.

koubovka1
18. únor 2011

@werty musím říct, že už je to taky celkem dobrý, nezvracím už asi čtvrtý den a ten žaludek se taky lepší. Ted me trápí bolest podbřišku, doktor říká, že je to normální, že se rozpíná děloha, ale je to nepříjemný.
Dneska jsem volala na výsledky screeningu, tak je zaplatpánbůů negativní, tak snad vse dobře dopadne.
Uz mam takový chute nakupovat.

koubovka1
18. únor 2011

Jinak ahojky vsem

ciratko
18. únor 2011

@koubovka1 taky mě pobolívá v podbřišku, takové píchání. Ale už i docela dlouho špiním. Asi se tam pořád nějak nemůžou srovnat 😉
Jinak gratuluji ke screeningu 😉

werty
18. únor 2011

Břicho mě hodně bolelo asi do 15tt, ted je to o hodně lepší. Mě doktorka tvrdila, že mám moc pevný svaly, jak se to zortahuje.....

koubovka1
18. únor 2011

@ciratko me to břicho bolí, jako kdybych byla nastydlá, s přestávkama skoro zatím celé těhotenství, že by to bylo pevnýma svalama 🙂 🙂 to u me asi ne, ne že bych byla tlustoch, ale břicho jsem vymakaný rozhodne nemela.

snazilka_2011
20. únor 2011

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, v kolikátým tt vám doktor potvrdil dvojčátka? 🙂

sovicka_
20. únor 2011

@snazilka_2011 mně při prvním utz - na začátku 7. týdne.

emtu
20. únor 2011

@snazilka_2011 A mně ještě ve 12.tt Mudrc tvrdil, že čekám jen jedno mimčo. Dvojčata mi zjistili až v 15tt při náhodné kontrole 😉 .

werty
21. únor 2011

@snazilka_2011 Ve 4tt tam byli 2 gestační váčky, 6tt už 2 srdíčka...... 🙂

sovicka_
21. únor 2011

@werty ale to asi bereš od ovulace, ne? Protože 4tt znamená 3 týdny plus něco, a pokud to bereš od poslední menstruace, tak v takové fázi ani těhotenský test s citlivostí 25, to zrovna probíhá možná tak uhnizďování vajíčka v děloze...

werty
21. únor 2011

@sovicka_ Já jsem byla 2.11. na ET, od 12. do 22.11. jsem ležela v nemocnici. Tam mi dělali ultrazvuk a 22.11. tam byli ty 2 gestační váčky. Na ultrazvuk jsem šla kvůli něčemu jinému, ale když už je viděl....měla jsem takovou radost 🙂.

sovicka_
21. únor 2011

@werty tak to bude ten problém 🙂 TP se nepočítá 40 týdnů od ET, ale 40 týdnů od poslední menstruace. V případě IVF (kdy je menstruace často dříve nebo nějak potlačená) tedy zhruba takto: datum OPU - 15 dní + 40 týdnů. Předpokládám, žes mohla být na OPU zhruba 28.-30.10., jeden z těch dní? Takže když ti dělali ten UTZ, byla jsi minimálně 5+3 tt, tedy v 6. týdnu (no a srdíčka tedy v 8. týdnu). Což i tak odpovídá, ono se říká, že ta srdce jsou nejdřív na konci 6. týdne, ale spíše jsem četla info jako 6+1, 6+4 a podobně - takže většinou tak 7. týden.

werty
21. únor 2011

@sovicka_ 🙂 Aha, díky za vysvětlení. Musím říct, že v tom asi moc nevyznám. Hlavně, že jsou mimča v pořádku. 🙂 Předtím jsem se o počítání apod. moc nezajímala (byla jsem strašně zažraná do práce) a teď už mi stačí, co vidím v profilu. 😉

sovicka_
21. únor 2011

🙂

koffen
21. únor 2011

Ahoj holky,
dovoluji se k vám taky přidat, jsem tu dnes poprvé 🙂..Čekáme také dvojčátka, v srpnu. Jsem ve 14tt a mám nepříjemné bolesti bříška. Chtěla jsem se vás zeptat, jak normální bolesti máte. Mám diagnostikovanou nízko položenou placentu a nevím, zda bolesti souvisí s tímto. Je to takové jakoby píchání, tlaky a tahání v podbřišku jako u vaječníků. trochu jako při MS. Při výtěrech, které mi dělal můj dr., mi našel infenci v pochvě, na kterou mi dal tobolky na vkládání. No a nyní mám tlak uvnitř pochvy jako u hrdla. Nechci být za hysterku a s každým píchnutí lést za doktorem, tak zkouším tuto cestu, třeba budete mít některá stejné skušenosti. 🙂

werty
21. únor 2011

@koubovka1 Mažu Bonellou proti striím. Měla jsem vzorek Mamavitu krému, ale smrděl mi. A i po vitamínech mi bylo blbě, tak je jí manžel. 🙂

werty
21. únor 2011

@koffen Ahoj, 🙂
mě z počátku taky bolelo břicho, ale teď už je to dobrý. Já bych asi raději zavolala na gyndu a poradila se s nima. Minulý měsíc jsem tam taky byla jednou "zbytečně". No, alespoň jsem je zase viděla.🙂

koffen
21. únor 2011

@werty jj, nechci být jen za plašila 🙂...zavolám si tam, díky 🙂

ciratko
22. únor 2011

@koffen Ahoj, já mám úplně ty samé problémy. Jedno mimčo je dost dole a prý ještě nemám pořádně vytáhlou dělohu, tak tlačí na branku (hrdlo). Mám píchavé bolesti v podbřišku a když se chci v leže v posteli trochu protáhnout, tak to taky dost cítím. Navíc mi to způsobuje i časté špinění, občas krvácení. Při každém krvácení radši jedu vždycky na kontrolu, špinění už neřeším.
Lepší fakt si zavolat nebo rovnou dojet na kontrolu. Nic špatného ti neřeknou, dvojčata jsou vždycky rizikové těhotenství, tak se musí počítat, že budeš na kontrole častěji než maminy, co těhotenstvím jen tak proplouvají ☹

ciratko
22. únor 2011

@werty Asi máme nějaké podobné čichové buňky 😀 Musela jsem z GS Mamastrie přejít na Bonellu, protože mi to neeeeskutečně smrdělo. Jak nějaký dětský zimní krém. Já teda musela zrušit i nějaké vůně na záchodě, zatím snáším jen jednu ☹

koffen
22. únor 2011

@ciratko Ahoj, tak to asi budeme mít fakt podobné. Taky jsem špinila až krvácela, brala jsem nějaký léky na zastavení špinění. Teď už je to dobrý, doktor říkal, že špinit budu díky té nízko uložené placentě. Ale zatím to musím zaklepat, dobrý 🙂 Pro změnu dnes necítím vůbec nic 😨)...

werty
22. únor 2011

@ciratko Nebo je to tak, že krém Mamastrie smrdí 😀 😀 😀

ciratko
22. únor 2011

@werty Tak to nám pak asi budou smrdět všechny dětské krémy 😀 Mně osobně i hodně vadí takové ty dětské ubrousky 😅 , tak už vidím, jak si budu u dvou dětí pořád mýt ruce 😀 😀

tulanek
22. únor 2011

Ahoj maminy
Omlouvám se,že Vám sem tak vpadávám,když nepřispívám (což neznamená,že nečtu ) Ale někde jsem tu četla,jak jste scháněly kšíry s batůžkem,jsou k mání i tady,pokud už nejsem opozdilec a nevyhmátly jste to taky http://www.kocarky.as/inzerat/2070-vodici-ksiry... jestli už jste to viděly ,tak se omlouvám všechny moc zdravím,opatrujte,průběžně dočítám a fotečky Vašich bobánků prohlížím,ale jak nepřispívám od začátku průběžně,tak už bych asi nezapadla,už jste tu ženský rozjetý mějte se krásně všechny,kupu zdravíčka přejí Ťulánci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru