Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
29. dub 2011

@alex_dimitropol moc tě obdivuju, že si troufneš na další dvojitou nadílku 😉 Mě stačí ti moji 2 prcci a tříleťák 😵

alex_dimitropol
29. dub 2011

@gilotek tak já bych si netroufla ani na třetí mimi ale tak nečekaně se podařilo a já bych nikdy nešla na potrat takže to budu muset zvládnout 🙂 ale vždyť když se chce tak se dá 🙂 a neobdivuj mě protože jsem ještě nic nedokázala .. když ty dětičky vychováme tak potom můžeš😀 uvidíme co z nich bude

gilotek
29. dub 2011

@alex_dimitropol víš já obdivuju tvoji odvahu do toho jít. Já bych asi hodně přemýšlela. Ale ne proto, že bych to nezvládla, ale spíš proto jak bych je uživila....

alex_dimitropol
29. dub 2011

@gilotek Aha no musím se přiznat že my s financemi problém nemáme manžel docela dobře vydělává .. já se spíš bojím že to nezvládnu .. ale mám chůvu takže ona mi dost pomáhá

gilotek
29. dub 2011

@alex_dimitropol no tak to chůvu závidím 😉
Hlavně ted to těhu s 2 miminkama nebude asi žádnej med, ale to zvládneš neboj 😉

abecedka
29. dub 2011

@alex_dimitropol tak se není třeba něčím trápit 😵
Ty jsi slovenka, nebo nějak na půl? Sem tam slovenské slovíčko, ale jinak česky... 🙂

majka07
29. dub 2011

@alex_dimitropol jéééé tak to je krásné 😵 😵 😵 Ehm, tak to raději si to čtvrtý dítko fakt rozmyslím 😀 😀 Ale je to krásný fakt. My máme jednovaječný přirozeně a ty máš dvoj že? A teď asi ještě nevíš nebo jo? Ty jo, já si to neumím představit, hlavně spíš to těhu, já už pak na pupek hrozně nadávala 😀 Moc Vám to ale přeju

karusta
29. dub 2011

@alex_dimitropol určitě to zvládneš... pokud máš doma chůvu k ruce a nejsi zatížená finanční situací, tak už jen přeji zdravíčko, které je stejně nejdůležitější a budete to mít doma perfektní 😉 Já se přiznám, že mám velkou obavu z té finanční stránky, jinak jsem docela v pohodě. Terinka je moc šikovná a docela hodná, tak už to bude pomocnice, snad to vše poběží jak na drátkách 😀

zuzka72
29. dub 2011

@alex_dimitropol Jsi holka šikovná a zvládneš to...já ti moc fandím... 😵 😵 😵

werty
30. dub 2011

Ahoj holky,
pokud byste někdo chtěl kočárek EW, tak dejte vědět. Sejdou se mi 2 nové, určitě ho budu prodávat levněji než třeba v Kolíně. 😉 Jeden jsme koupili, a pak jsem zjistila, že druhý dostanu od práce. Je to model 2010 a v brzké době budu muset napsat požadovanou barvu. V nabídce je černá, červená, tmavě modrá a army - tmavě zelená.
Přinejhorším asi objednám černou a pak se ho budu snažit prodat.

Jinak gratuluju všem budoucím maminkám dvojčátek a přeji příjemné těhotenství.

werty
30. dub 2011

Tam jsme se s manžílkem dohodli, že bysme nový EW prodali za 15tisíc + doprava nebo vyzvednutí v Praze.

alex_dimitropol
1. kvě 2011

@abecedka no já jsem žila na Slovensku ale to když jsem byla ještě malá asi do 5 let a pak jsem žila do 18 v Česku a teď jsem už dlouho ve Španělsku takže už ta gramatika a všechno se mi míchá takže to si nevšímej😀

alex_dimitropol
1. kvě 2011

@majka07 děkuji 🙂 no dívky jsou dvojvaječná a nyní také čekáme dvojvaječná no není to úplně jisté

alex_dimitropol
1. kvě 2011

@karusta ale neboj všechno zvládneš 🙂 když se chce tak se dá 🙂
@zuzka72 děkuji moc 🙂

werty
1. kvě 2011

Kočárek je zarezervován a já vím, co za barvu. 😉

0snezenka0
3. kvě 2011

.. ahoj, v pátek jsem byla u své doktorky (podle poslední MS jsem byla 6+1, takže na začátku 7.týdne) a dr. na ultrazvuku viděla gestační a žloutkový váček, ale plod zatím ne ☹ Říkala jsem si, že budu na začátku 7tt, tak třeba bude i srdíčko a zatím není vidět ani ten plod :o(. Přitom hcg krásně roste, 14dpo bylo 266U/I, 18dpo 1017U/I a 26dpo 16843U/I. Máte někdo podobnou zkušenost, že začátkem 7tt s takto vysokým hcg nebyl ještě vidět na ultrazvuku plod?? Cykly mám hodně pravidelné 27,28 dní.. snažili jsme se rok a půl, takže jsem i měřila bazální teplotu a ovulace byla určitě 15 den cyklu, takže pozdější otěhotnění to nebylo... Moc děkuju za odpovědi 🙂

0snezenka0
3. kvě 2011

.. doktorka byla pozitivní, říkala, že je vše, jak má být a na další UTZ jdu až za 14 dní 13.5. Já už tedy moc pozitivní nejsem.. vím, že to není u všech stejné, ale myslím, že začátkem 7týdne už by měl plod být vidět ☹ ?? /třeba zatím bez srdíčka../.. jsem z toho celkem nervózní.. kdyby nerostlo hcg, tak bych si říkala, že to vypadá špatně, ale hcg je vysoké, tak nevím, jestli může takhle narůstat i u neprosperujícího těhotenství.. a nebo mě právě napadlo, kdyby tam náhodou byla dvojčátka (v mém případě by to tedy musela být jednovaječná-je jeden váček), jestli se třeba neukáží později..??? Ale to asi nebude o tom... nevím, asi mi nezbyde nic jiného, než čekat ☹

kocina7
3. kvě 2011

ahoj holky tak nám dnes měřili dvojčátka a jedno má ve 30tt 1683 a druhé 1240 což prej je docela velký rozdíl ☹ tak jsem z toho celá smutná. Vubec nevím co si myslet. zítra mě hned berou na krev a pak do nemocnice k panu primáři na ještě jeden kontrolní ultrazvuk protože moje doktorka říkala že víc očí víc vidí tak doufám že to vše bude ok i když starch mám.Jinak srdíčka pupečník a obě děti jsou v pořádku jen ty váhy se dost liší ☹ ☹ Tak doufám že to neznamená nic hrozného.

monika03
3. kvě 2011

@kocina7 ahoj, pokud jsou dětičky v pořádku tak neměj strach. Nám se děti narodily s rozdílem 900g a to ještě na UTZ večer před císařem mi říkali, že má každé miminko 2,5kg. No a nakonec měl malý 2,76 a malá 1,86kg. Takže i UTZ může být nepřesný, celou dobu mi tvrdili, že miminka jsou téměř stejné. 😀 Drž se a nestrachuj se, vždyť tě hlídají! 😉

urbisa
3. kvě 2011

@kocina7 nebud z toho tak špatná,mě měřili mimča přesně 32tt ráno,řekli,že mají 1500gr,večer se kluci narodili a měli 2120gr a 2030gr,takže dost velký rozdíl oproti měření,moc se tomu nedá věřit.Rozdíl tam máte,ale už máš za sebou 30tt,to by mimča zvládli,ale přeji ti at si u tebe ještě několik týdnu pobydou

vlcek
3. kvě 2011

ahoj holky,přesně tak 🙂 ,naše děti se narodily 32tt,chytrák doktor vykládal jak mám velký břicho a že oba mají 1700g a nakonec měl Jeník jen 1350g a Aninka těch 1700g.tak držíme moc palečky a hlavně žádné nervíky 😉

alex_dimitropol
4. kvě 2011

@kocina7 neboj mně doktor také asi v 31tt řekl, že mají rozdíl asi 600g a pak to doběhli 🙂 narodili se v 37tt a měli rozdíl už jen 270g 🙂

rafna
4. kvě 2011

Já myslím, že váhy přes ultrazvuk nejsou nikdy přesné. Důležité jsou průtoky pupeční šňůrou. Každé miminko je originál i když jsou dvojčátka. Holčička může být drobnější a kluk zas opak. Moje doktorka mi váhu řekla snad jen jednou. A v nemocnici před porodem se sekli u každého o 300g!!! Ať se vám daří a vydržte co nejdýl 🙂

mirka77h
5. kvě 2011

Ahojda holky přeji hezký den a dovolte abych se přidala do klubu čekajících dvojčátka. Včera mi pan doktor potvrdil že tam jsou dvě ,radostná to zpráva, ale obavy jak to zvládnu přišli samozřejmě také. Jsem asi devátý týden termín porodu máme oficiálně 7.12. ale doktor říkal at s tím moc nepočítáme že to bude asi dříve 🙂 Hlavně tedy at je u Vás vše v pořádku a bříška rostou 🙂

gammaray
5. kvě 2011

@kocina7 ahoj anemáš náhodou jedno mimi hlavou nahoru?v tomto případě nelze totiž měřit(vážit) s přesností .máš li průtoky pupečníkem v pohodě,tak si myslím,že se nemusíš ničeho obávat.

karusta
6. kvě 2011

Ahojík, tak pposlušně hlásím, že všechna vyšetření dnes ok a jsou to klucííí!!! Tatínek to dnes asi řádně zapije 😀

eshta
9. kvě 2011

@karusta moc gratuluju ke klukům 😵 tak to budeš mít podobný věkový rozdíl mezi dětma jako já 😅 a kluci jsou fajn (to vím já moc dobře 😅 ), tak se těš 😵 😉

karusta
9. kvě 2011

@eshta díky... těším se, snad to zvládnem ... Hlavně mám obavu o Terinku, je zvyklá na pozornost a ta jí teď podsstatně ubude..

Jinak se s Vámi na týden loučím. Dnes v noci odlétáme směr Turecko!! Tak páčko a za týden se snad v pořádku ozvu s fotečkama 😉

eshta
9. kvě 2011

@karusta malá si zvykne, neboj 😉 já z toho měla také strach 😕 kluci se narodili, když bylo Karimovi 23měs a zvládl to krásně 🙂 jen má pořád problém počkat na svoje potřeby, chce vše hned, tak to máme doma někdy s triořevem, ale je prostě ještě malinkej-s tím se nedá nic dělat 😉
užijte si dovču 😵

karusta
9. kvě 2011

@eshta Jo, tak přesně tak to bude asi i u nás... Teri taky všechno potřebuje nejpozději hned 😀 Díky za přáníčko, jdu do sprchy a do hajan, ať spím aspoň chvilku
😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru