Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jedna11
3. srp 2011

Abecedko, prave, ze ja mam jednu autosedajdu po malym maxi cosi, druhou jeste nemam a kocarek bych mohla mit po kamaradce prave TFK. Sice nebude novej, ale kamaradka s nim byla moc spokojena a je dobre ovladatelnej. Takze jestli mi pujdou sedajdy na kocar nevim. Ale kdyz teda holky rikaji, ze se autosedajdy daji dve unest, tak to asi zkusim nejdriv takhle, pokud by to neslo, tak budu resit dal. Ja se totiz s kocarem dostanu jen pred barak a tam bych ho nechavat nechtela, nevim zda by ho nekdo neslohnul. Neni tam ani vytah ani nic. Jinou dr. se mi nechce hledat, protoze jsem s ni spokojena. Takze takova prekerka.

Mrkvicko, teda mas muj obdiv. Tri autosedacky, to je tada bomba. Jak se to da zvladat trojcatka? To je fakt supr. Mas opravdu muj obdiv.

janakar
3. srp 2011

@jedna11
Já mám TFK a jsem moc spokojená. Jediná věc, která mě dost vadí je polohování zad na zipy. Docela blbě se mi t o dělá, zvlásť na té straně co je mezi sedačkama je kumšt tu ruku dostat natož hledat zip. Ale to má tuším i EW. Nevím, o dvojkočárku, kterej to tak nemá. A dvě autosedačky nosím ještě dnes 😅 tak se neboj, to zvládneš

@arianka
Ad cvičení vojtovky: určitě cvič. Já cvičím s dvojčatama doteď a to mají 11 měsíců . S holčičkou jsem několikrát přestala a vždycky jsme se k tomu po týdnu zase vraceli, te´d už snad definitivně končíme, ale s chlapečkem cvičím pořád a ještě dlouho budu, protože má silnou hypotonii. Určitě je lepší začít co nejdřív, protože já se ted už s tím takřka ročním dítětem nadřu 😝 Bohužel je to u nás ještě běh na dlouhou trať ikdyž jsme začali cvičit už v porodnici. Máme prostě smůlu, že zrovna u nás ten předčasný porod zanechal větší paseku než se zdálo 😢 Takže cvič a neboj, že bys to nezvládla

arianka
4. srp 2011

@janakar : já jsem srab 😀 Nakonec jsem po dohodě s rehab sestrou začala cvičit s klukama bobath metody, u toho nebrečí. A stejně to tedx trochu šidíme, protože času je prostě strašně málo, po jídle cvičit nemůžu, jinak blinkají, pak zase spí, a když se vzbudí, tak křičí hlady a na cvičení ani myšlenky, no paráda... A do toho má trpělivost, že .., nejraději bych výsledky viděla za hodinu .., ale jo, chápu, že to je třeba, tak to nějak vybojujem...

arianka
4. srp 2011

@jedna11 : já chodím také s klukama v každé ruce jednu sedačku, i se sedačkou mají teď cca 8kg, takže mám ruce jak opice vytahané, ale ještě pořád se to dá. No a až to nepůjde, což bude asi za chvíli, tak si pořídím nosítko na 1 + sedačku do ruky, dokud nebudou ťapat, tak to takhle nějak pořeším, s kočárkem mám špatnou zkušenost, i když mám klasiku od Easy W, ne všude se vejdu.

arianka
4. srp 2011

Ještě prosím o radu, vy co už máte prcky 🙂 Hodila jsem to i do fóra jako otázku, ale čím víc rad, tím lépe... Klukům jsou skoro 4 měsíce, vypjí denně cca 1,2l UM. Většinou pijí 150ml a nezdá se, že by měli hlad, oni víc stejně nevypijí. Přes den v pohodě, v noci se budili cca po 4-5hod, ale teď zkrátili intervaly opět na 3 hod ☹ Co je horší, že fakt křičí, tedy ten jeden, dudlík, pohlazení, voda, čaj, nic nezabare, zabere až mlíčko, u kterého zase usne, ale vypije tak 40ml, prostě nic, za 3 hoďky se zas budí a zas chce jíst. Bohužel budím tím pádem i brášku, abych jim nenabourala krmení a ten je jedlík a pije víc, ale u něj zas mám strach, že se přecpává víc, než potřebuje, Co s tím ? Jak odbourat tohle noční jídlo ? Jsou malí, vím, ale on prostě evidentně hlad nemá, už jsem zkusila nechat i vybrečet, chvíli, 15 a pak 30mnt, bulel a bulel, dokud nebylo mlíko ☹

mrkvicka28
4. srp 2011

@arianka pokud máš možnost dej druhého spinkat jinam aby se nebudili. Nemusíš je krmit stejně ráno se ti zase srovnají. Nejspíš procházíte skokovým růstem a mají větší potřebu mlíčka brzy se to zase upraví zpět.. Mlíčko mu zkus v noci dát více naředěné může mít jen žízen na to mu ta 40ml akorát stačí, jsou ještě malí a tak upřednostnují mlíčko než čaj. Vybrečet nemá cenu v tomhle věku se nebudí o své vůli. 🙂 .Přejí pevné nervy

arianka
4. srp 2011

@mrkvicka28 : díky, zkusím bráchu přesunout vedle a jemu dát to ředěné, dobrý nápad. Já zkoušela to vybrečení, jestli to nezabere, protože už to třeba na hrací dece zkouší, řev jak když ji vraždí a jak se objevím, úsměvy na všechny strany a tak dokola, tak jsem si nebyla jista, zda v noci nezkouší něco podobného, ale evidentně ne..

jedna11
4. srp 2011

Holky, moc dekuji za rady a zkusenosti. Jak s kocarkama , tak s tou cestou k dr. No, bude to asi mazec, ale urcite to bude stat za to. Dostala mi Mrkvicka, ze nosi autosedacky 3. Takze tohle proste budu muset zvladnout.

abecedka
9. srp 2011

@jedna11 Však se ptej, cokoliv tě bude zajímat. Někdy má člověk pocit, že je v tom tak nějak sám.... pokud nemáš na blízku nějakou dvojčátkovou mamku 😉

abecedka
9. srp 2011

@mrkvicka28 ted mi říkala známá, že potkala trojčátka v Ivančicích. tak jsem říkala, jo já vím o koho jde 😉 😵 Prý byli nádherní!

frapik
9. srp 2011

Ahoj holky, já bych tak ráda patřila do vaší skupiny! Jsem 2tt takže kdoví, ale je to můj sen odjakživa. Přeji vám hodně štěstí! 🙂

jedna11
9. srp 2011

Abecedko,
diky. Prave, ze kolem sebe moc dvojcatkovych maminek nemam. takze jsem ze vseho takova docela vyklepla. Jsem moc rada, ze existujou takovyhle diskuze, kde se proste sejdou maminy co maji stejne problemy. Koukam, ze tobe se to uz krati co? Jak se citis? vsechno zvladas v pohode?

mrkvicka28
9. srp 2011

@abecedka jé děkuji to je moc hezké tohle si přečíst. 🙂 🙂 🙂

abecedka
9. srp 2011

@mrkvicka28 přesněji tedy říkala, že byly moc pěkní, dobře živení. A každý jinak oblečený, na to jsem jí říkala že to je nejlepší 😉 prd tomu mono matka rozumí.

@jedna11 25t a ten můj není moc velký rozdíl. DNes jsem byla naposledy v práci. Tak jsem taková rozpačitá trochu...z dalšího životního kroku.
Ale jinak je to dobré, ty mono matky musej být vysmáté. Mě někdy bolí ty pohyby, zkoušely se přetáčet dolů a to s jim nepovedlo - to bolelo více ale jen jeden večer. A co ty budeš mít? Párek?
Někdy mě bolí záda, dusí mě ten břuch taky - to hlavně v noci. Pak se pořád převaluji v posteli a budím tím manžela, ale bude hůř.
No je toho spousta. Ale nedá se nic dělat, že... 😉

abecedka
9. srp 2011

@mrkvicka28 musí to být otrava pořád poslouchat ty řeči, že ony by to nezvládly, že by to nechtěly, že jim stačí jedno.... 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a pak to co mě vadí nejvíc, a to máte po umělým? ne nemám. A máte to v rodině? ne nemáme..... 😀 😀 😀 😀

abecedka
9. srp 2011

@jedna11 koukni na tento, ten jsem dnes viděla na živo a přišel mi super!

http://www.babyjogger.com/city_select_lp.aspx

jarkalada
9. srp 2011

Ahojte. Čekáme dvojčátka. Jsem teď 27+5tt. Chci se vás zeptat, asi s blbým dotazem, ale přece 🙂 Jak spíte? Já na zádech moc nemůžu, to mi za chvíli tvrdne břicho a prý to není vhodné, že ta těžká děloha takhle utlačuje všechny orgány kolem. Takže většinou na boku. Ale nevím, když pak mimča cítím, jak se tam obrací a melou.. jestli jim to vadí..nebo se prostě přirozeně pohybujou. Nechci, aby tam byly nějak utlačovaný.. tak se překulim na druhej bok..za chvíli cítím to druhý.. 😎 a tak stále dokola, než prostě usnu 😀 Jak spíte vy?
Už jsme z druhé ruky koupili skoro neježděný kočárek, Dorjan cross 2010 - máte ho někdo, jak jste ne/spokojené?

abecedka
9. srp 2011

@jarkalada to sem si také říkala, že se utlačují navzájem. Ale jinak to asi nejde, tak jsem to přestala řešit. Plavou ve vodě, tak snad se tak moc nemačkají.
Já tedy můžu i na zádech, někdy tak i usnu. Je to různé a pak se furt točím z prava doleva a nazpět.
Mám teda polohovací rošt, někdy si to trochu zvednu aby mě to tak nedusilo. Ale jsou dny kdy mě břicho nedusí vůbec a z toho jsou dny kdy mě bolí žebra jak se roztahují, pak dny kdy spím výborně. A tak pořád dokola.

jedna11
9. srp 2011

Abecedko, ja cekam dve holcicky. A se spanim teda mam problem taky. Jak tady pisete, tak ja taky. Na zadech spat nemohu, tak si podkladam bricho takovym malinkatym polstarkem a mezi nohy kojici polstar a proste v noci stridam strany. Taky mam strach, ze je tam mackam, ale pak si rikam to co ty, ze plavou ve vode a ze zatim maji mista snad dost, tak snad se tam moc nemackaji.
Teda ty jeste chodis do prace? tak to si dobra. Ja uz jsem doma 2mesice a protoze mi od 15tt tvrdlo brisko, tak jsem spis doma v posteli, obcas jdu pro rohliky do kramu a obcas neco doma udlam, ale jinak moc nefunguju. Nejvic mi stve, ze nemuzu poradne starat o starsiho syna. Jsou mu 4roky a kdyz neni manzel doma, tak ho musime davat k babickam, protoze ja s nim nemohu dojit ani na hriste ☹ A co ty cekas? Parecek?

abecedka
10. srp 2011

@jedna11 vždykcky když si najedeš na fotku tak se dozvíš informace, můžeš si to nahoře i v profilu změnit.
Mačkají nemačkají, nějak ležet musím a nedá se nic dělat. Jsou zvyklé, nic jiného nepoznaly....

mrkvicka28
10. srp 2011

@abecedka jo přesně každý je toje krásný ,ale já bych to nechtěla atd. Když s někdo ptá jestli je to po ivf tak to nesnáším nikomu do toho nic není. Mě v životě nenapadlo se nikoho ptát jak počal své dítě/ děti.

abecedka
10. srp 2011

@mrkvicka28 že jo! Já už jsem jedné ženské řekla, no já bych taky jedno nechtěla. A bylo to.
A co v trojčecí diskuzi, chodíte tam?

mrkvicka28
10. srp 2011

@abecedka no on tam vlastně nikdo nechodí. Takže bych si mohla povídat je tak sama se sebou ☹

gammaray
10. srp 2011

@abecedka ahoj.máš moc dobrou odpověd ..."já bych taky jedno nechtěla! "🙂 píšu si a budu používat 😀 já mám taky dvojky a přesně jak tady říkáte,dodnes nesnáším ty kecy,jako že jééé,já bych to nechtěla ani za nic ,a jak jste k nim přišli ?... na toto já používám odpověd-mám tak výkonného manžela,váš by to určo.nedokázal 😀 na blbou otázku,blbá odpověd.krásný zbytek těhu přeji...

gammaray
10. srp 2011

jo a doufám,že se nezlobíte,že jsem vám tady vlezla.pokud mám troch času,ráda se něco dozvím.

mrkvicka28
10. srp 2011

@gammaray s tím manžou to je fakt dobrý 🙂

gammaray
10. srp 2011

@mrkvicka28 no tato odpoved u mě fakt funguje,jakmile ji použiju,mám od drben okamžitý pokoj 😀 přece nebudu každému na potkání vykládat,že mám děti- iveefky,co je komu do toho,no ne...
a jestli se smím zeptat,jak ti klucí spí ?

fisja
10. srp 2011

Zdravím všechny budoucí maminy dvojčátek! Mám také 9.měsíční dvojčátka holčičky narozené v listopadu 2010 a po nich spoustu krásného oblečení vel.50-68. Pokud by měla některá z nastávajících maminek zájem o oblečky, moc ráda zašlu foto a bližší info.

mrkvicka28
11. srp 2011

@gammaray přesně taky to nikomu neříkám, co je komu do toho.
Kluci spí krásně večer spí tak od těch sedmi do 6-7 ráno vzbudí se v noci jen vyjmenčně a většinou stačí dát jen dudlík.A během dnes spí po obědě tak hodinku až dvě, to ,ale každý spí v jiné místnosti. aby se vzájemně nebudli. Vojtula spí po obědě nejkratší dobu tak do té hodky. a jak spinkáte vy ?

gammaray
11. srp 2011

@mrkvicka28 štastná to žena-spící děti a tři ,nechápu a závidím 😀 v dobrém samozřejmě 😀 😀 moji od narození nespali ještě ani jednu noc a to ted měli tři roky !!jen po obědě,to padnou po probdělé noci a vydrží tak hodinu.večer usnou s kraválem kolem 21 hod a ve 23 hod jsou vyspaní,začínají řádit,chcou jít třeba na písek apod.od té půlnoci jen tak polehávají,dřímou,ale co hodinu je nějaký problém až do rána.ale co,hlavně,že jsou zdraví...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru