Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

anelka001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daja.112
12. srp 2011

Maminky dvojčátek, které jste na Facebooku, nechcete se přidat k nám? Skupina se jmenuje Bazárek pro dvojčata + pokec:o). Máme tam i maminky trojčátek:o))

mikii
16. srp 2011

tak já hledala na FB a nějak mi ten odkaz nefunguje ...

danie
16. srp 2011

mně taky nefunguje ☹

luzza
21. srp 2011

ani mě.. 😒

mrkvicka28
21. srp 2011

to je divný mě fungje v pohodě, zažádali jste si o přijetí?

mikii
21. srp 2011

no když si to zadám, tak to ani nenajde..., nemůžete sem hodit odkaz ?? děkuji

mrkvicka28
22. srp 2011
mikii
22. srp 2011

..

mikii
22. srp 2011

mrkvicka28 děkuji, už se mi to podařilo otevřít,tak snad mě přijmou ...

mrkvicka28
22. srp 2011

@mikii není zač

z359
26. srp 2011

@mrkvicka28 přijmete mě taky? Jsem maminka dvojčátek :o), už jsem zažádala o členství :o)

mrkvicka28
26. srp 2011

@z359 to nezáleží na mě,ale pokud máš dvojčátka tak by neměl být problém 🙂

z359
26. srp 2011

@mrkvicka28 koukám, že máš trojčátka a ještě jednoho 5letýho, prosím tě, jak to zvládáš? :o), myslím to v dobrým, já mám jen dvojčata a jsem z nich dost často hotová a ty chlapy co máš doma ty, to bych asi nezvládla, fakt klobouk dolu, že ještě chodíš sem a radíš ostatním :o). My měli dneska srázek 4 maminky dvojčat co se známe z porodnice a jsme hotové všechny :o), až jim řeknu, že někdo zvládá 4 chlapy a takhle kousek od sebe zvlášť když v tom josu trojčátka, tak si určitě řeknou jako já, že si nemáme na co stěžovat, že když to zvládneš ty, tak my přece musíme taky :o), opravdu máš můj veliký obdiv .o)

z359
26. srp 2011

@mrkvicka28 to už mi taky došlo, když jsem koukla výš :o)

mrkvicka28
26. srp 2011

@z359 díky za obdiv,ale taky by ste to zvládly když člověk musí tak musí. Ale je fakt že kluci jsou docela hodní, sice je to jen io nich,ale co ještě tak rok a pak už to bude lepší víc se zabaví sami. Strašně to utíká. Ten pětiletý už je úplně jiný, takový VELKˇY

gammaray
27. srp 2011

@mrkvicka28 zdravím ...taky máš můj obdiv,jak vše zvládáš a ještě si veselá a zdá se v pohodě. 🙂 vím,zvládnout se to musí,i kdyby to byly třeba čtyřčata. 😀 já mám jen dvojčata a jak říkají tady holky,někdy jsem z nich vážně hotová.at jsou tvoji malí přád tak hodní jak píšeš a né jako ti moji 😀 😀
všem heký víkend přeji.....

z359
27. srp 2011

@mrkvicka28 to je pravda, že se to zvládnout musí, ale stejně myslím, že si náš obdiv zasloužíš :o). A máš pravdu, hrozně to letí, my už půjdeme v prosinci do školky a to mi přijde, že se teprve nedávno narodili :o). Je fakt, že si teď víc vyhrajou,a le taky se celkem perou, hlavně o hračky, tak dufám, že je ta školka trošku srovná.
\Máš aspoń nějaké hlídání? Bez něj by to šlo asi dost těžko, viď :o)

mrkvicka28
27. srp 2011

@z359 hlídání nemáme babičky nám řekli e je nikdy hlídat nebudou že je to nzajímá že máme tolik dětí. Neberou si ani toho staršího, takže vymýšlímé různe aktivity aby se nenudil, jinak když potřebuju něco vyřídít musím bud s klukama nebo až odpoledne když je manžel doma. 🙂

gammaray
27. srp 2011

@z359 zdravím.taky uvažuji nad školkou.moji mají čerstvě tři ročky,při tom shonu mi to strašně uteklo.jen ty noci se táhnou 😀 😀 jak říkáš,snad je tam srovnají do latě,protože mně se tu mou "demoliční četu" srovnat nějak nedaří 😀

z359
28. srp 2011

@mrkvicka28 Tak to je hrozný, ale celkem koukám, že je to dneska móda, nehlídat vnoučata, no jka kde, u nás to bylo napůl, tchýně je dodneška měla 3x, jen moje mamka hlídala, než loni na podzim umřela, tátu už taky nemám a tchán je zlatíčko, jen nemá čas hlídat takový prcky, ale až budou větší, tak je hlídat bude :o). A teď mi hidně hlídá Dcera kamarádů, tý je 13 a je taky z dvojčat :o), ta je má moc ráda, zrovna teď je má taky venku :o).
Tak to už vůbec nechápu, jak to zvládáš, já si občas od nich odpočinout musím, ale je pravda, že jsme to často řešili tím, že si je vzal manžel, sice taky nemá moc času, když ale potřebuju, tak si ho udělá a pohlídá :o)

z359
28. srp 2011

@gammaray ty máš MD na 4roky? Já mám jen na 3, takže naši do školky budou muset, půjdou v prosinci. Taky jsme dost divocí, ale v kolektivu bývají klidnější, alespoň než se rozkoukaj :o), a beze mě jsou prej hrozně hodný :o). Taky mi to strašně utíká, ale co naděláme, takový je život :o)

mrkvicka28
28. srp 2011

@z359 u nás taky manža pomáhá jde s klukama ven a o víkendech se znažíme jezdit na výlety abych změnila prostředí. Já už jsem zvyklá od prvního to byl sám první vnouče a taky ho nikdo nechtěl a nechce do dneška.
Ale já si říkám že z tohodle náročnýho obdbí rychle vyrostou a pak to bude supr.

gammaray
29. srp 2011

@z359 ne ne ,tříletá mateřská mi právě skončila,už mám za sebou i první pracák 🙂 a vpráci jsem dostala výpověd -snižování stavu zaměstnanců.nevadí,stejně jsem s něma chtěla zůstat doma do čtyř let a užít si to-dost dlouho jsem na ně čekala.ale do té školky půjdou taky,aspon na nějaký ten den v měsíci.akorát nevím jak to bude,protože v kolektivu jsou ještě divočejší než obvykle 😀 😀 jinak s tím hlídáním jsme na tom asi všechny stejně,tchýni a tchána už bohužel nemám a moje mamka je měla beze mě jen jednou v životě a po dvou hodinách mi volala,at si je vyzvednu 😝 já mám ,narozdíl od vás,asi tu výhodu,že manžel je doma,tak jsme na ně celých 24 hodin oba dva.

z359
29. srp 2011

@mrkvicka28 teda ty musíš být opravdu optimistka :o), já ten optimismus létama dost strácím :o)

z359
29. srp 2011

@gammaray jo, s prací je to naprd, já budu zítra volat šéfový jak to bude, ale já se tam vracet nechci, jsme kuchařka v hotelu, takže směny naprd, tak jsme zvědavá, jestli mě pustí :o).
Hlídání ti závidím, ale jak to, že je doma, to má takhle dobrou práci nebo naopak žádnou? Nechci vyzvídat, nemusíš odpovídat :o). To asi dost mrzí, viď od vlastní mamky :o(. Já u mojí mamky nečekala, že bude hlídat, mám o 14let starší ségru a ta má 3 děti a mamka jí moc nehlídala, úplně minimálně, je fakt, že první vnouček se narodil, když mě a bráchovi (jsem také z dvojčat) bylo 6let, ale je taky fakt, že ségry manžel je exot :o), no nevím, čím vším to bylo, ale nehlídala jim, taky byleli celkem daleko. My zůstali v jedné ulici, manžel taky pochází ze stejné ulice a tak mi moje maminka hlídala už od prvních dní, co jsme přišli domu, vždy od kojení do kojení :o), ale bohužel teď už hlídat nemůže :o(

z359
29. srp 2011

Jinak pro těhotný menší rada ke spaní : mě se krásně spalo, když jsem si lehla na bok a pod hlavu a zárověn po nohu jsem si dala natažený kojící polštář, spalo se tak opravdu dobře, spala jsme tak i potom v porodnici a sestřičky vždy říkali, jak jsem to chytře vymyslela :o). Já jsem zvyklá spát na břiše a tak to pro mě byl taky horor, než jsem přišla na tohle :o) a po porodu je prý dobrý spátna břiše, aby se to bříško líp zatáhlo :o). Snad jsem pomohla :o)

mrkvicka28
29. srp 2011

@z359 takyjsem tak spávala a bylo to supr

jarkalada
15. zář 2011

kdy vás Dr. poslal do nemocnice před porodem na kontrolu? Bohužel mě straší, že jakmile se v nemocnici objevím, tak si mě tam už preventivně nechaj 2 týdny před plánovým porodem na rizikovým odd., i když mi nic teď není. Fakt to tak musí být? Však ležet a dojíždět těch 15 minut do nemocnice na kontrolu můžu ještě ňákou chvíli i z domu..?
Zatím mám stále obě dětičky hlavičkama nahoru, takže bude asi císař. Mám si sbalit něco trochu jiného než kdyby se rodilo normálně? Co jste využily a co ne? Případně jestli jste někdo ležel na tý rizikovce.. co si mám vzít s sebou? Vůbec nevím. Díky za jakoukoli radu 🙂

z359
16. zář 2011

@jarkalada tak já jsem chodila do rizikový poradny v nemocnici už od 18.tt, dr. mě tam raději poslal a já byla moc ráda, alespoň jsme mohla poznat doktory a některé sestřičky a nepřipadalo mi to tam potom tak neznámé. Je pravda, že mi celé těhotenství říkali, že se v naší nemocnici nebere do nemocnice pro jistotu, ale nakonec si mě tam vzali, když jsem byla myslím 35+5 a za 5dní mi sama praskla voda a začala jsem rodit, já teda byla moc ráda, že v tý nemocnici jsem, věděla jsem, že si mě tam prostě ohlídají, snad 4x denně mi chodili poslouchat srdíčka dětí :o), na pokoji jsem byla s paní, dneska už kamarádkou, co taky čekala dvojčátka, tak bylo o čem povídat :o). Vem si vše co by sis vzala normálně do nemocnice, takže i něco aby si se nenudila :o), ta kamarádka tam měla TV, takže super :o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru