Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

allynka
11. lis 2011

@zvalentova super gratuluju! Obě mimča máš stejně velká? Kolik jsi přibrala od začátku? Já to mám takový vtipný, protože doma nemáme váhu, tak to jen můžu odhadovat, kolik jsem měla na začátku 🙂

@maruja To je zvláštní, když jsi v 9tt, že jdeš na NT screening ve stejný den jako já 😕

@luciferka29 Tak coooo???

allynka
11. lis 2011

@zvalentova Jé sa pohlaví ještě nebylo vidět? V 16tt by se už mohlo něco ukázat 😉 nebo to nechcete vědět...?

maruja
11. lis 2011

@allynka NT screening se dělá od 10tt

zvalentova
11. lis 2011

@allynka no zatím mám 6kg, ale z toho jsou 4 ze začátku kdy jsem brutálně nabrala při hyperstimuláku

zvalentova
11. lis 2011

@allynka nechci se těšit nebo být zklamána předčasně. Radši si počkám do další kontroly a bude na sichr 🙂

allynka
11. lis 2011

@maruja notak to je zase vidět, jak to všude dělají jínak, protože mně napsali rozmezí dvou týdnů od 8.11. do 25.11., což je můj 12tt-14tt, přičemž řekli, že nejlepší je to v půlce... no to je fuk, snad všude vědí, co dělají... 😉 hlavně aby nám to dopadlo dobře!

@zvalentova Tak to je v pohodě, já taky nabrala na začátku, ale né z hyperstimuláku, nýbrž z toho, že jsem o hodně víc jedla, měla jsem pořád hrozný hlad 🙂 mám zatím nahoře 3kg, ale jsem 3 týdny za tebou 🙂 koukala jsem do tý tabulky, že u dvojčátek se může přibrat až 25 kg, což by byl docela masakr - to by byla skoro půlka mojí původní váhy navrch 😲 😀
A co by sis přála za pohlaví? Jojo, já vím, že je hlavní, aby to bylo zdravý, ale přeci jen má určitě každá z nás nějaký to tajný přáníčko 😉 Kdy jdeš na další KO - za měsíc?
Na tripply jdeš nebo nemusíš? Jsem z toho teď malinko vyjukaná, kámošce vyšel dobře NT, ale tripply blbě, takže jí ženou na plodovku, což bych opravdu nechtěla...

zvalentova
11. lis 2011

@allynka to mi ani neříkej, já jsem max 15kg, víc moje malé tělíčko nezvládne... a ještě navíc neumím držet dietu, jak bych to sundavala dolů 😀

Triply se dělají při krvi na screening ve 20tt, tedy tak to dělají v Gennetu, takže to dám. Na plodovku jít nemusím, resp. nechci.

veronika.m
11. lis 2011

@zvalentova zuzi to jsem ráda že jsou mimča v pořádku.

Moje mimča jsou od sebe dva dny a pořád na každém utz mi to říkají takže asi tak. Já mám taky 62kg ale ještě jsem nepřibrala ani kilo. Tak sem spokojená, s malou sem přibrala celkem 13 a to všechno po 5 měsíci tak kdyby to bylo teď stejný se dvěma budu spokojená.
Necháte si holky říct pohlaví? Nebo chcete překvápko? Já si to určitě říct nechám a tak podvědomně si myslím že čekám páreček, tak uvidíme... 😀

maruja
12. lis 2011

@veronika.m ahoj ja jsem u prvního taky přibrala 13kg ale u dvojčat to bude asi víc, už teď mam 5kg nahoře a to moc nejím 😖

allynka
12. lis 2011

@veronika.m Téda to jsi dobrá, že jsi zatím nepřibrala! 😎
Určitě si necháme říct pohlaví, už jsem na to celá natěšená, až budu vědět, kdo se mi v bříšku skrývá 😉 taky bych moc ráda páreček, přistihla jsem se, když jsem se byla mrknout na mimioblečky, že jsem automaticky koukala po jednom růžovým a jednom modrým a přišlo mi divný, že to nedávaj do jednoho balení (no občas mi to moc nemyslí 😀 ), ale z žádného vnitřního pocitu to nevychází.

@maruja Neboj se nic, myslím, že co nabereme, potom zase shodíme při tom shonu s dvěma drobečky 😉

allynka
12. lis 2011

Jó a byli jsme se mrknout v Kunraticích na kočárky a musím říct, že jsem upustila od kočárku "vedle sebe" a zatím jednoznačně vede iCandy Peach, jak už tady o něm někdo psal. Je fakt super, lehoučkej, krásně se ovládá a mimi se tam prostě nějak vejdou (zkoušela jsem to s panenkama 🙂 ). Navíc oproti Teutonce, na kterou jsem měla původně zálusk, na něj jdou autosedačky Maxi Cosy nebo Cybex. Tak mám radost, protože s ním tím pádem vyjedme po tom nájezdu do schodů u baráku a ještě se nám krásně vejde do kumbálku vedle bytu 🙂

luciferka29
12. lis 2011

@maruja na NTscreening 23.11, jinak na UTZ jsme dopadli dobře

luciferka29
12. lis 2011

holky chodíte některá do rizikové poradny, mě to v caru doporučili ale můj doktor se k tomu moc nemá, spíš říká že každé těhu je rizikové, tak nevím

allynka
12. lis 2011

@luciferka29 super, gratuluju! 🙂
do rizikové nechodím... a to se chodí někam jinam nebo jak to je...? To ti řekli "jen" z důvodu vícečetného těhu nebo proč...?

maruja
12. lis 2011

@luciferka29 gratuluju, tu rizkovku zvaž s jednovaječnýma bych tam šla, nekontrolujou se jen děti ale i průtoky pupečníkama a jiný věci kvůli transfuznímu syndromu

ladybugie
12. lis 2011

@luciferka29 já mám rizikové těhu a chodím k normální gynadřce. Sice častěji, ale stále ke svojí, o rizikové poradně jsme nemluvily. Moje dr má přímo u sebe monitor na ozvy i UTZ, takže si mě vyšetřuje sama, jak ppotřebuje. Mít jednovaječný dvojčátka, tak bych do rizikovky určitě chodila. Je to ještě rizikovější, než dvojvaječná miminka.

ladybugie
12. lis 2011

@allynka mrkla jsem na ten tvůj vybraný kočárek, je moc hezký. Takový zvláštní, ale do malých prostor super. Já mám kočárek klasicky vedle sebe, nesnesla bych nevidět novorozence. A navíc moje dcera je veliká, ve 20m má 96cm, což mají někdy i tříleté děti. A dle UTZ jsou velká i dvojčátka, takže s moderními kočáky bych pohořela ☹

veronika.m
12. lis 2011

@allynka jo jo o tom kočárku jsem psala já, je super co? Taky sem jich měla vybraných víc ale s tímhle se jezdí fakt skvěle, jako když máš kočárek pro jedno dítě, samozdřejmě je to i na úkor pohodlí pro ty děti ale z předchodí zkušenosti vím že sem kočár používala cca 1 rok pak šla do golfek. A v zimě jim bude půl roku to už budou ve sporťáčku a ten je tam fakt super, a hlavně v zimě nejsi venku celej den. Takže to je taky můj horkej favorit akorát ta cena 34tis bez autosedaček je mazec. Zkouším ho sehnat nějak levněji tak uvidíme. Jinak já mám v plánu že na zahradu si koupím vedle sebe a ten tam už nechám, oba samo nějaký použitý zachovalý.

@luciferka29 gratuluji k mimčům a hlavně že je všechno tak jak má..

Jinak do rizikové poradny nechodím, chodím na nějaké větší kontroly k Apolináři jinak normálka na gyndu každý měsíc, ale čekám dvojvaječňáky tak to bude v pohodě. Do porodnice mě vezmou taky dřív už 32tt a na max 36 si chci domluvit císaře tak uvidíme.

@ladybugie a víte už co čekáte?

majka07
12. lis 2011

Ahoj, koukám, že se tady zase hezky rozjíždí pokračovaní nových budoucích dvojmaminek, všem moc gratuluji a přeji pohodové těhotenství a krásná zdravá miminka 😉

ladybugie
13. lis 2011

@veronika.m jj, čekáme dva chlapečky. Sice jsem to původně vědět nechtěla, ale na UTZ jsem to nevydržela. Oni ty potvůrky byly krásně vidět už v 17tt 🙂

luciferka29
13. lis 2011

@maruja
@ladybugie tak můj doktor má taky utz a ozvy, bavili jsme se že pojištovna platí asi jen 3utz, když jsem čekala malou tak mě kontroloval pokaždé utz takže asi 10 za těhu a pak ke konci na ozvy, možná mě poradí jestli je potřeba v prenatalu

luciferka29
13. lis 2011

@veronika.m díky ty už víš co čekáte ?

zvalentova
13. lis 2011

@luciferka29 ahoj, nikam nechodím, myslím, že je zatím dost brzy. Třeba mne nic není a s mou MUDrou si rozumíme, tak ani nemám chuť lozit za cizím doktorem 😀

zvalentova
13. lis 2011

Jinak jsem se posunula s výběrem kočárku, po novém roce vyrazím na čumendu, ale vzhledem k praktičnosti, kolečkům, místu uvažuji o tomto
DorJan Danny Sport Twin nebo Cross twin

ladybugie
13. lis 2011

@luciferka29 nevím, kolik utz hradí pojišťovna, ale s dcerou jsem jich měla 12 a teď už jich mám za sebou aspoň 6 🙂

ladybugie
13. lis 2011

@zvalentova dorjana jsem chtěla taky, ale v krámě mi ho rozmluvili, prý se nevejde do dveří. Tak jsem s těžkým srdcem sáhla po Patronu, ale když jsem si ho doma ošahala, tak jsem s ním spokojená. Dokonce se mi vejde i do malinkýho auta, což bývá u těhle "tanků" dost problém 🙂

zvalentova
13. lis 2011

@ladybugie dobrý tip, určitě juknu. ALe Dorjan uvádí 79cm, což mi přijde akorát.
Samozřejmě vybírat pro jedno dítko máme výběr nepřeberný, ale snad to klapne 😎

ladybugie
13. lis 2011

@zvalentova já na to taky spoléhala 🙂 ale buď má v krámě větší kočárek, nebo menší dveře 😀 Fakt jsem neprošla.

maruja
13. lis 2011

@luciferka29 u jednovaječných se musí sledovat víc než jen UTZ a většina Dr. nemá v ordinaci silný UTZ aby viděl všechno. proto mě ty vady našli asi tak pozdě. Nejde ani tak o maminku jako o miminka 😉

luciferka29
13. lis 2011

@maruja tak to nevím jak má silný utz, uvidím po Nt screeningu jak dopadne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru