Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
22. pro 2011

@fudy ahoj, to je nějaká pohádka nee? 😀 to máš teda zlatíčka, bych jim každý ráno děkovala. Naše slečna se budila přesně po dvou hodinách do půl roka a celou noc spí až tak od roka a půl.To jsem teda zvědavá

fudy
22. pro 2011

Holky držím pořád stejný režim od porodky a vyplácí se. Nic neměním.

maruja
29. pro 2011

ahoj holky, tak jsme měli pěkné Vánoce. Byl tu švagr s přítelkyní, malá je má ráda. Dostala spoustu dárků, pořád volala jupííí a nakonec prohlásila že jich dostala tolik, že si to Ježíšek rozmyslel 😀
dnes jsem byla na kontrole a vše je v poho a je tam kluk i holka podle prvních odhadů 😀

allynka
30. pro 2011

@maruja Gratuluju k párečku! 😵 A bezva, že jste měli krásný Vánoce 🙂

Holky jak přibíráte....? Nemůžu nikde najít, jak to má správně být s dvojčátky, všude udávají jen celkový přírůstek 15-25 kg, a ještě někde psali, že po 24tt se většinou přibere 10 kg, ale jak průběžně a do té doby, to jsem nikde nenašla... Kolik jste měly nahoře ve 20tt?

Přeju všem zdravý, šťastný a láskou protkaný nový rok, hladký porod a krásná zdravá miminka! 🙂

zlatovlaaska
30. pro 2011

@allynka gratuluju tobě i všem ostatním ke dvojčátkům na cestě. Je to sice náročný, ufff 😀 ale strašně krásný. Vložila jsem naskenovanou těhu průkajdu, kde jsem si to poznamenávala. Celkem jsem dala nahoru 19 kg, což nebylo tak moc. V porodnici jsem nechala 14,5 kg 😀

Držím všem palce a krásný nový rok 😉

zlatovlaaska
30. pro 2011

koukám, že to není moc vidět 😖 takže okolo toho 20tt jsem měla nahoře 6 kg 😉

urbisa
31. pro 2011

@allynka Já jsem rodila v 32tt,do té doby jsem přibrala 9,5kg,měla jsem problémové těhu,zvracela jsem do 20tt,asi proto tak málo,ale jinak měli kluci na ten týden hodně 2120g,2030g.Každý to má jinak,všichni mě strašili jak budu vypadat,protože jsem plnější i bez těhotenství a žádná hrůza to nebyla.Holky držte se ať vydržíte co nejdýl a máte zdravé miminka.

allynka
31. pro 2011

Holky moc děkuju!
@urbisa Teda celkem jenom 9,5 kg, to je opravdu málo, ale to bylo určitě tím, že ti nebylo dobře... Já naopak v prvním trimestru měla pořád ukrutný hlad, tak jsem jedla mnohem víc než dřív, ale zase jsem byla na začátku dost hubená, takže si to asi tělo žádalo 😉
@zlatovlaaska Tu průkajdu fakt nepřečtu, ale jestli jsi měla ve 20tt 6 kg nahoře, tak jsem na tom podobně (5,5), což mě uklidnilo 🙂
Ale koukala jsem ti do profilu, jak jsi je krásně donosila! 😎 Krásní chlapečkové 😵 😵 Měla jsi spinální anestezii nebo celkovou? A jakou měli kluci porodní váhu?
Trochu tápu, jaké velikosti oblečků kupovat, jestli užiju i 50 - jenže to mi beztak nikdo neřekne, když se neví, kdy se bude chtít mrňouskům na svět, žejo 😉

zvalentova
31. pro 2011

@allynka ahojky, taky jsem nic nenašla, všechny informace jsou pro jedno dětné matky. Přibrala jsem už 10kg a moje MUDra je nadšená jak je to málo. Kolegyně s jedním přibrala 6gr, je o měsíc napřed a její Dr. jí vynadal, že moc jí a rychle přibírá...
To aby se v tom prase vyznalo. 😀

crca
31. pro 2011

Ahojky jen jsem nakoukla a vidím,že řešíte váhu 😅 Z mojí strany,jsem do 17tt přibrala 3kg,jsem se děsila,ale to jsem nevěděla co bude následovat 😀 Do 20tt nic a za 5 týdnů v 25tt jsem měla nahoře 7kg 😲 no to byl šok,ale dr.nic neříkal,pak jsem do porodu přibrala 8 kg,ale to taky bylo tím,že jsem ležela měsíc v nemocnici,takže celková suma byla 18kg což není moc na dvojky 😀 Kolegyně čekala jedno a přibrala 30kg 😲 Hlavně ať jsou špunti v pořádku 😉 Přeji všem co nejdelší těhu a bezproblémové a krásný Nový rok 😉

maruja
31. pro 2011

@crca ahoj tak jsem taky na začátku 17tt a mám nahoře 3 kg a zatím všechno v břiše. S prvním jsem přibrala asi 15kg celkem, tak doufám že to nebude přes 20kg celkem 😨 😉

crca
31. pro 2011

@maruja Tak mě šlo všechno do břicha 😀 a taky to tak vypadá 😀 ale co,hlavně že jsme zdraví 😉

jarkalada
31. pro 2011

Tak já přibrala celkem 13kg a všechno jsem nechala v nemocnici, narodili se ale už 34+5tt. Jedla jsem normálně, ale ke konci jsem měla těhot. cukrovku, tak jsem se musela trochu hlídat. To asi taky k něčemu bylo.
S oblečením je to různé. Já měla od každého jen trochu. V předtuše jsem nakoupila ve slevě v Tescu obyčejný bílý overally velikosti 50 - asi šestero. A ty jsme nosili nejvíc, teď už nám jsou /konečně 😀 / malý. Ze začátku v tom byli jak strašidýlka, jak jim to plandalo 🙂 Na doma ale dobrý. Tak aspoň k Dr. jsme každému koupili č. 46 jeden kousek. To bohatě stačilo.A zatímco jsi v nemocnici, podle toho, jak budou dětičky velký nebo malý, může MM dokoupit. Známá ale s jedním přibrala 18kg, druhá skoro třicet 😎

silvie_z
1. led 2012

ahoj, taky jsem hledala nějaké tabulky k váze - můžete zkusit kalkulačky na http://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain... a http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm 🙂 zatím mám v 21tt podle tabulek podváhu, ale bůhví, jak to bude vypadat po Vánocích... 😉

jarkalada
1. led 2012

Koukla jsem do mé ofocené průkajdy:
Začínala jsem na 61kg, ve 14+4 - 62kg, 17+6-63,5kg, 20+6-65kg, 23+6-67kg, 25+6-68,5kg, 27+4-69kg, 30+4-69,5kg, 32+6-70kg, 34+1-70,5kg. Tím to končí, nevím, kde vzali ze zprávy z nemocnice, že byl přírůstek 13kg. Tak asi cca, no 🙂

allynka
1. led 2012

Tak koukám, že i přibírání s dvojčátky je hodně indivindi 😉
@silvie_z Hurá konečně nějaká tabulka - kalkulačka! Super, díky moc! 🙂 Podle jedný jsem v limitu a podle druhý na minimálním přírůstku, takže zatím dobrý 😎
@jarkalada No počkej, to ti vel. 50 vydržela až do 2,5 měsíce...?? Jestli jsem teda správně pochopila termín porodu...
@zvalentova Na doktorech hodně záleží... někdo s váhou prudí a někdo to neřeší, můj to neřeší vůbec. Tak to je fajn, že máš v pohodě doktorku.
@crca 18 kg je ukázkových 😉 těch 30 kg s jedním už je ale fakt masakr 😀

Tak a ještě budu vyzvídat ohledně postýlek - jaká velikost je optimální (délka 120, 130, 140)? Bočnice sešupovací a odendavací nebo vyndavací laťky? Stačí 2 polohy roštu nebo lepší 3? Na kolečkách je výhodou či ne? Má smysl koukat, z jakého to je dřeva (buk, borovice) - může mít tvrdší kvalitnější dřevo v něčem výhodu nebo je to zbytečný? Čelo je lepší plné nebo laťkové? Nějaká další doporučení? 🙂 Předem moc děkuju za cenné rady! 😉

zvalentova
1. led 2012

@allynka ahojky, řešili jsme hlavně velikost, takže vyhrála 140/70; 120 je prostě moc maličkatá z mého pohledu, ale vím, že ji kupují všichni. Hlavně výběr 140 cm je omezený. Čelo plné, bočnice později celé vyndavací, aby z toho byla juniorská. Ale víc to neřešíme 😉 Matrace beru stabilně z Purtexu.

jarkalada
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dor
1. led 2012

Holky, nabízím Nanny monitory dechu, kupované nové, záruka do května 2013, s možností prodloužení do 2015, podrobnosti mohu zaslat do soukromé zprávy, pokud by měl někdo zájem.

maruja
1. led 2012

@jarkalada postýlku máme po malý 120 a druhou budem mít od známejch a taky budu mít jednu v ložnici a jednu v obýváku, ale ještě nevím kde 😀
bočnice po zkušenosti podle mě být sundavací nemusí a ani šprušle, aby nevylejzali z postele 😀 a až udou větší půjdou rovnou do velkejch jako malá

jarkalada
2. led 2012

včera jsem psala toto:jarkalada @allynka jojo, teď nám akorát byly 3 měsíce. Teď o Vánocích jsem to konečně uklidila k malým věcem. Tak Lukášek už z toho vyrostl před nějakým týdnem, ale Anetka byla mrně - 1,8kg. Takže s ní jsme začínali na vel. 46-48. Ale ono hodně záleží na "střihu". Třeba teď jim je některé oblečení vel. 56, ale i dupajdy vel. 68. Když se ti ale narodí 3,5 kg dítě, tak padesátku využiješ tak maximálně na cestu z porodnice
Postýlky máme 120x60 - hl.výběr těch větších je omezený a pak jsou i dražší matrace atd. Zatím je dávám do jedný. Druhou mám v obýváku, kde je mám přes den. Chtěla jsem se sešupovací bočnicí, ale dávát min.2tis.za jednu postýlku se nám nechtělo.Takže obyč, 3 polohy roštu, vyndavací tyčky.Na kolečkách nemám. V ložnici bych je stejně nikam nepřemisťovala a v obýváku mám na nohách takový ty podložky, aby se nepodřela podlaha - a po nich to kdyžtak pěkně jezdí, takže posunout to o ňákej metr blíž nebo dál ke gauči není problém. Ta je teda z borovice a je znát, že je to měkčí dřevo, než máme tu druhou bukovou. Matrace máme lepší, né obyč. 4cm molitan. Teď se poohlížím po mantinelu kolem postýlky. Ze začátku jsem ho nechtěla, abych na ně z postele viděla, ale teď už se melou a začínají cestovat, takže hlavičkama občas naráží do špršlí.
přikládám foto těch padesátek do alba, ještě jim byly větší

allynka
2. led 2012

@zvalentova Ty brdo 140 na ty jsem ani nekoukala...

Pocitam, ze ty 120 pak prodame a dostanou vetsi... ale i tak je strasne maly vyber, kdyz chci polohovaci rost, bukove drevo, sesupovaci bocnici, kolecka, bilou barvu - a nechci dat za to majlant 😀 velky vyber je pouhe zdani...

@jarkalada Jeste ze jsem stihla videt ta tvoje nadherna miminka, nez zmizela z dohledu 😉 jsou to kouzelna stvorenicka 😵 😵
No to ale kdyby clovek vedel dopredu, jak velci drobeckove se narodi... 😉 mam pro jistotu teda od kazde velikosti neco, ale zacina mi to na 50 🙂
Jeste by me zajimalo, jak je davas do jedny postylky - jako hlavickou k sobe nebo vedle sebe nebo jak...? Vsude pisou, ze miminko ma lezet u spodniho okraje postylky... uz jsem ze vseho zblbla, asi moc ctu 😀

A jeste dotaz na matraci - myslim slozeni:
kokos-molitan-kokos
kokos-molitan-pohanka
molitan -kokos-molitan
polyuretan
neco jineho?

maruja
2. led 2012

😀 @allynka matrací jsem ani neveděla, že jich je tolik 😀

jarkalada
2. led 2012

@allynka nevim, kde je spodní okraj postýlky 😀 když byly ještě v zavinovačkách, vešly se vedle sebe napříč matrace. Já nevím, jak to popsat 😝 teď jsou už delší, tak leží vedle sebe, ale šikmo 😀 někdo je má hlavičkama od sebe, že maj nožičky u sebe. Já to asi hodím zas do alba 😲 😎 už máme ale připravenou druhou postýlku na smontování.
Matraci máme asi 8 cm ze studené pěny s pratelným potahem. Na tom mám ale ještě tu nepropustnou podložku - když si ublinknou, tak aby to nebylo hned na matraci. Je pratelná a není to jen igelit,nepotí se na ní. Objevila jsem jí jen v Kiku, stojí asi 119 Kč. Sice spousta lidí říká, že ty obyč. molitan matrace za 259 Kč stačí - ale dělala jsem s matracema, tak vím, co je to za šunty (aspoň co jsem měla já zkušenost) A i menší dítě je časem proleží.
Ze začátku mi celkem často ublinkávaly, přemýšlela jsem o takovém tom vyvýšeném klínu pod hlavičku, ale zdá se mi taky zbytečně drahý, tak jsem to vyřešila podložením starých bettynek pod nohy postýlky a funkci to plní stejnou 😎
Ale měly by tu asi psát fundovanější maminy než já, zatím začátečnice 😎
To oblečení, být tebou, bych taky začala jen pár kousky těch padesátek. Kdyby byly menší, vždy se dá dokoupit. Ono je tolik krásných věciček. Ale nejvíc se mi osvědčily bodýčka s krátkým nebo dlouhým rukávem a na to overall - je to asi nejpohodnější pro mimi i pro tebe na svlíkání. Trička, aspoň nám, se jim pořád někde shrnujou a tepláčky nebo "kalhoty" maj většinou příliš pevnou gumu a pořád si je skopávají, jak neustále kopou nožičkama. Do toho musí být ponožtičky, ty jim většinou taky časem nekde odpadnou.. 🙂) Ale na návštěvu nebo k Dr. je taky pěkněji obleču, takže (fakt jen pár) takových kousků taky máme 🙂
Co oceňuji je kojící polštář. Sice bohužel nekojím, ale bez něj by mi asi brzy upadly ruce.
(fotečky tu byly dány omylem-požádala jsem o výmaz a mám je jen v albu, nechtěla jsem je tu mít úplně veřejně)

luciferka29
4. led 2012

ahoj holky, kdy budete kupovat kočárek myslím, který týden? Je lepší kočárek za sebou nebo vedle sebe?
díky 🙂

maruja
4. led 2012

@luciferka29 ahoj už jsem myslela že jste se někam ztratili 😉 my budem kupovat asi někdy v březnu a to budu asi 26tt ajá budu kupovat vedle sebe, myslím že tam to druhé nemá moc místa v tom tandemu 😉

zvalentova
4. led 2012

@luciferka29 původně jsem chtěla za sebou, ale pak vyhrál vedle sebe. Koupila jsem bazarový Easy Walker s adaptéry na autosedačku.

luciferka29
4. led 2012

@maruja taky jsem chtěla vedle sebe a bojím se že v menších obchodech neprojedu 😀 u pokladen, a jaký jste vybrali?

luciferka29
4. led 2012

@zvalentova asi taky vyhraje vedle sebe, manžovi se za sebou vůbec nelíbí, taky mám mezi favority easy ale s adaptéry a hl. vaničkami výjde přes 20, na kolik tě vyšel? dík

zvalentova
4. led 2012

@luciferka29 dala jsem za něj 14 tis., byl rok a půl starý. Jinak u pokladen těžko projedu, vejdou se tam sotva matky s jedním děckem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru