Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
4. led 2012

@luciferka29 vybrali jsme easy walker. a určitě neprojedem, ale nevím jestli by to s tím tandemem bylo lepší, ten je zas dlouhej a v malejch krámech to maj fakt na těsno. U pokladen by to pak bylo lepší no. Budu muset vytipovat do kterejch krámů můžu a kam ne 😀

luciferka29
4. led 2012

@zvalentova tak to je super cena

luciferka29
4. led 2012

@zvalentova
@maruja bude to těžké rozhodnutí, hlavně chci autosedačky dávat na kočár u malé jsem to hodně využívala, tak nevím co bude lepší poláka za 10 komplet nebo kvalitu za 20 na kočár, ale jestli bude tak jak malá a do kočára nebudou chtít po roku tak je zbytečná kvalita od15 měs jsme kočár nepotřebovali vůbec, ale hlídat dvě střeštidla bude záhul 😀

andilek01
4. led 2012

@zvalentova to je fakt super cena teda

maruja
4. led 2012

@luciferka29 myslím že kvalita je u dvojčat důležitá budou tam dvě, tak ať ten kočár není těžkej a dobře se ovládá. My jsme taky byly brzo bez kočáru, ale se dvěma je to horší, to je pak ve městě mrsknu do kočáru a pojede se 😉

luciferka29
4. led 2012

@maruja to je rozhodnutí ☹ at už jsme naplno rozhodnutí a nejlépe at už je doma a byl by pokoj 😝

zvalentova
4. led 2012

Holky, už jsem sháněly dětského lékaře pro dítka?

maruja
4. led 2012

@zvalentova na malém městě je to asi jednodužší 😉 budem chodit tam co s malou, kámoška je tam sestřička

zvalentova
4. led 2012

@maruja tak to je pohoda, v Praze je to šílené, snad ještě horší jak registrace k porodu 😒

maruja
4. led 2012

@zvalentova holky to vám vůbec nezávidím 😒

veronika.m
4. led 2012

Ahoj holky, koukám že jste se zase trochu rozjeli po Vánocích 😀 Co se týče kočárku už mám úplně jasno a měnit nebudu, akorát čekám na zázrak z nebe že bude někde nějaká sleva 😀 Bugaboo donkey moje láska 😀

Postýlky pro prcky už máme doma, koupila jsem klasický 120x60 myslím a pohoda. Budou mít svůj pokojíček takže se tam v pohodě vejdou, jsou předělat na ty menší postýlky odděláním bočnic a pak stejně budeme muset vymyslet nějakou palandičku nebo tak něco ještě nevím.

Doktorku už mám, mám tu samou jako pro Lili a je perfektní, je sice pravda že potom co jsme se přestěhovali musím dojíždět do Prahy ale mě to nevadí. To je jenom na začátku a pak už k dr nechodíte jen s nemocí a Lili je super zdravá a s pidi nemocema si poradím sama. Takže pohoda. Holky už taky jako vypadáte jako slonice? Já už mám teda břicho pořádný, tedy připadá mi pořádný, přibrala sem sice jen 5kg ale ten pupek je mazec. Možná se vám i vyfotím 😀

Momentálně řeším přebalovák do koupelky neboť dvě najednou fakt nevykoupu tak abych ho měla alespoň kam položit. Pračku máme v komoře dole a koupelku v patře 😢

Nechcete dát pupkovej sraz?

maruja
5. led 2012

@veronika.m tak kdybych narazila na nějakou výýznamnou slevu na donkey tak ten se mě taky líbí no 😉
s tím kopání mě radila kamarádka ať nekoupu obě najednou ale jeden den jedno a další den druhý, stejně když budou po..raný tak ji zadek umeju 😀 protože vykoupat tři je moc
břicho mám jak s malou před porodem

silvie_z
5. led 2012

@allynka tak hlásím, že i po Vánocích se držím mírně pod normální váhou 🙂 možná jsou ty tabulky dělané na Američanky...

silvie_z
5. led 2012

ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá 3D fotky dvojčat. ve 20 tt mi na screeningu doktor řekl, že u dvojčat se málokdy podaří a opravdu se mu tenkrát nic pořádného ve 3D nezobrazilo - prý kvůli nedostatku místa. podařilo se to u někoho třeba později? docela bych o ty 3D fotky stála, i když je to další výdaj navíc

apole
5. led 2012

@silvie_z ahoj, tak nám zase řekli,že do 20.týdne jsou všechny děti stejné a že to má cenu až později, tak jsme byli ve 24, týdnu a kvalita fotek prd.. jako my byli hotoví z toho zážitku, ale moc se tam vidět nedalo. to těšení, ta hodina tam a pak koukání a kochání nad něčím co měly být naše děcka za to stála.

allynka
5. led 2012

@jarkalada tak to je dobrý nápad, že je dám zezačátku k sobě do jedný postýlky 🙂 a potom prý je fajn, když se od postýlek odeberou bočnice a spojí se v jednu velikou , že jsou mimča ráda spolu 🙂
Kojící polštář mi dneska dorazil 🙂
Oblečeníčka mám asi víc, než bude potřeba, ale ty výprodeje v Nextu, to by byla bývala škoda nevyužít 🙂

@zvalentova Zuzi, to jsi teda vyhmátla ten kočárek 😎 Doktorku taky začínám sondovat - udělám to podle kámošek, chodí na stejnou polikliniku, jen každá k jiné(mu) Dr., tak se jich poptám a jednoho (jednu) z nich vyberu. Snad bude nabírat.

@veronika.m Veru, my už Oslíka objednali 🙂 měli akci "ke kočárku autosedačka Maxi-Cosi zdarma", tak jsme do toho šli. Asi může být někde i nějaká lepší akce, ale už jsme to chtěli mít odškrtnutý, navíc teď nás čeká rekonstrukce bytu, tak nebude čas na vychytávání akcí...
Jinak mám nahoře 6 kg a upřímně řečeno moc nevím teda kde 😀 Bříško sice roste, ale né zas nějak dramaticky - foto z Vánoc mám v albu 😉
Srazit se klíďo můžem, jestli se nám podařit nějak domluvit 🙂

@silvie_z Jsem kupodivu taky v jedný kalkulačce pod a v druhý v rozmezí, tak je to dobrý 🙂 Ale když jsem se podívala na tu výslednou váhu dole v tabulce, co mě čeká, tak jsem se malinko lekla 😀

zvalentova
6. led 2012

@silvie_z ahoj, také mne na to upozornily sestry při objednávání, pravděpodobnost že to vyjde je velmi malá. Objednala mne hned na 25tt, normální těhotné berou kolem 28tt.

jarkalada
6. led 2012

@allynka Taky jsme byli na 3D utz někdy kolem 25tt, strašně jsem se těšila, ale bohužel tam nebylo nic moc vidět. Byly na sobě hodně namačkaný. Výsledný efekt byl hodně rozmazaný, než se zaostřilo na určitou část, hned se zas pohly, takže se to zas rozmazalo. Museli jsme odhadovat, co to tak může být, jestli hlava nebo noha 😒 ale i tak to bylo zajímavý 😎 Chtěla jsem je tenkrát už strašně moc vidět 🙂
Kdyby byly ty možnosti, tak kočárek Donkey vypadá skvěle 🙂
My je dnes přemístíme už na noc každého zvlášť do postýlky. Zase se bojím, aby se v noci, když je nehlídám, navzájem nekopaly nebo ručičkama pořád kolem sebe šermují, tak aby se nemlátily 😎 Spíš se teď poohlížím po nějaké větší ohrádce do obýváku, aby byly přes den u sebe a měly prostor na hraní, lezení atd.
Jojo, výprodeje bývají zrádné 😉 😀

veronika.m
6. led 2012

@allynka jé tak to je škoda že jsi mi to neřekla já ho nakonec objednám taky tady. A nemají tu akci ještě? Objednala jsi si ten černo-bílý viď? 😀 Já ti pořád nevím. A kdy ti přijde? Že bych ho u tebe okoukla.
Já chodím do práce jenom pondělí a ve středu jinak mám každý den volno do 3 to vyzvedávám Lili. A co dát kafíčko v Letňanech? To máš kousek viď?

zvalentova
6. led 2012

@veronika.m Veru, děláš pořád na Floře?

veronika.m
6. led 2012

@zvalentova jo jo Zuzi dělám pořád na Flóře. Nedáme sraz v Letňanech? Nevím tedy kde bydlíš ale mohli by jsme...

zvalentova
6. led 2012

@veronika.m určitě, mám to přes celou Prahu, ale mooooc ráda.
Jen je důležité kdy, mám pořád ještě nehty i kancelář 😎

allynka
6. led 2012

@jarkalada notak to jsem na ten 4D teda zvědavá, mě objednali až na 26tt.. tak holt kdyžtak nic neuvidíme 🙂

@veronika.m Veru já myslela, že ti ho někdo přiveze ze zahraničí...! Akce byla do konce roku, ale když si objednáš v Malvíku a zaplatíš v hotovosti, tak je sleva 8 % - ale ve Špuntíku nám zase říkali, že Malvík nemá autorizaci prodávat Bugaboo, tak nevím... může to být pomluva... Objednali jsme ten černosmetanový 🙂 ale bude až za 2 měsíce, takže to bys pak taky nemusela stihnout 😀

@veronika.m @zvalentova Sice taky přes den dělám, ale nějak to vymyslím - ráda vás uvidím 🙂 a Letňany mám blízko 😉

veronika.m
6. led 2012

@zvalentova@allynka bych to tak viděla za dva týdny, teď musím hlídat ještě synovce. Ale ráda vás uvidím.

@allynka já ho neakonec objednám tady protože to vyšlo z USA asi o 4tis levnější a to se mi zase tedy fakt nevyplatí. I kvůli reklamaci a tak. A ty jsi ho objednala tedy ze Špuntíku jo? Tak já se ještě podívám a taky ho už objednám přeci jenom mám pak strach abych to stihla.

zvalentova
6. led 2012

@allynka @veronika.m takže předběžně v týdnu od 23.1.

veronika.m
6. led 2012

@zvalentova ano přesně ten týden a je mi fakt jedno kdy to bude, kromě pondělí a středy.

zvalentova
6. led 2012

@veronika.m takže úterý 24.1., ale musím být v 5 doma. Stihneme to?
Nebo pak čtvrtek 26.1.

veronika.m
6. led 2012

@zvalentova jo jo klidně se můžeme předběžně domluvit na jakýkoliv ten den to je mi jedno ale do 3 musím vyzvednout Lili ve školce

silvie_z
6. led 2012

@zvalentova @apole díky za zkušenosti, i když je to škoda ☹ ještě se přeptám u doktora, jeslti si myslí, že má vůbec cenu se objednávat

mika2
6. led 2012

ahoj holky, můžu se vás, prosím, zeptat, jaké jste brali nebo berete vitamíny pro miminka? měly by být nějaké speciální v případě dvojčat nebo se berou "normální" jako pro jedno miminko? děkuji za radu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru