Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

issaga
22. čer 2008

ahoj holky,
zdravim vas - my jsme meli po delsi dobe cestovatelsky vikend po rodine a spouste znamych, k tomu to pocasi - no bylo to pro nas dospele i pro holky dost vycerpavajici... i kdyz mame klimu, tak to cestovani autem v tomto pocasi je sileny... ale zvladli jsme to

murecko tak to jo... ja jsem se rikala, ze je divne, ze z ol te posilaji do brna, tak ted uz je mi to jasne 🙂

daiquiri jestli je to vazne nevim, jdu jeste na dalsi (neprijemne) vysetreni (podivaji se mi na to srdce hadickou pres jicen 😝 ) - pak mi snad neco reknou. zatim ted jen rikali, ze "to neni az tak tragicke" - coz me moc neuklidnilo 😒 o lecbe zatim nemluvili

DM drogerii a jejich akce s kuponkama doporucuju, ja tam registrovana jsem a je to fajn

alik30 - u nas bylo videt na prvnim utz v 6+3 jedno srdicko... a stejne 10+3... v 15. tydnu jsme pak meli prekvapko se dvema 😀

diky vsem za pochvaly deticek a fotek 🙂
skarbek - umime s fotakem s manzelem oba, pres foceni jsme se i seznamili 😉 ale vic holky fotim ja, protoze jsem s nima samozrejme vic casu nez zamestnany manzel

fiallinko ja jsem porizovala oblecky od 56 (50 jsem mela asi jen dve tricenka, ale ty jsem pak holkam ani nedavala, protoze mam radeji bodycka - krasne "drzi" plenku) - holky mely pri odchodu z porodnice mezi 2 a 2,5kg a ta 56 jim vydrzela tak do 3 mesicu, zezacatku rostly pomaleji - jak pise marrha - pres dupajdy jsem davala ponozecky, takze i kdyz to mely zezacatku vetsi, tak to vubec nevadilo (a rukavy se ohrnou a pokud je chladneji, tak je i dobre, ze maji mimca delsi rukav pres rucku)... pak mely holky nejakou chvili 62... 68 jsme vlastne skoro preskocily, strasne rychle vyrostly... a ted uz jsme delsi dobu na 74 (a pak vecicek uz oblikam i 80)

jdu konecne spat, jak jsme psala vikend byl narocny a holky budou rano nemilosrdne vstavat mezi patou a pul sedmou 😠

fiallinka
23. čer 2008

holky, zdravím po víkendu - my jsme byli na svatbě kámošce v Uherském Hradišti a zrovna jsem se stavila za jednou maminou, co inzeruje na mmb, a mám od ní krásné postýlky jako nové (mají roční děcka, ale prý spí s nima v posteli 🙂, k tomu zdarma hrací deku a tašku na kočárek 🙂, no a nakonec jsme neodolala a mám od ní celou krabici oblečení (měla toho strašně moc 🙂 i na větší děcka - nejčastěji tepláčky a mikinky až tak na půl roku a nádherné kombinézky na zimu.. takže já už mám spíš strach, že toho mám až moc, už nebudu chtít snad nic...

rezi: mně se taky začaly dělat takové malinké pavučinky ☹, spíš na stehnech kupodivu, a žíly mi taky trošku vystupují ☹, a do noh mně začaly chytat hodně křeče - doktor mi dal magnézko, nic jiného se s tím moc dělat nedá, jen nohy nahoře... no jo, jsem stará, v pátek mám 30 😉

murecka
23. čer 2008

Ahoj holky,
fialinko, tak to ti úplně závidím, žes udělala takovej kup. Samozřejmě v dobrém 🙂 . My se konečně jedeme podívat ve středu na kočárek a jestli všechno dobře dopadne na tom velkým utz, tak musím taky začít dávat výbavičku dohromady.
Mě se zatím křečáky neudělaly, ale mám taky takovou pavučinku, jak píšeš, na stehnech i na lýtkách. Křeče mě nechytají, protože magnézko už beru 🙂, jinak si myslím, že by mě taky sklátily. Jo a jak bylo včera to horko, tak mi nohy pěkně otekly, zmizelo to, až když jsem si je osprchovala vlažnou vodou. Takže to taky všechno přičítám věku. Letos v prosinci mi bude 33, ty stařenko 😀.

daiquiri
23. čer 2008

Dobré ráno!
issaga: tak moc držím palce ať to opravdu není nic vážného, se srdíčkem to není nikdy sranda ☹

fial: ty jo, tak to je super, zase máš klídek ne? Hlavně nemusíš kupovat zbytečně nic nového a drahého. Takhle máš vystaráno 🙂

rezi: v H&M mají fakt nádherný věci, ale zase už malinko dražší. Ale je pravda, že se nad nima vždycky rozplývám 😀
Ty křečovky jsou v těhu celkem normální - bohužel ☹ Mně se to vyhlo, tímhle netrpím, ani moje mamka je neměla, ale zase mi začaly otýkat nohy, což je naprd, polovinu bot už neobuju 😖
To otýkání není věkem, mně je teda taky už 31, ale při těhu se drží v těle hodně vody 😲
Na ty křečovky nic moc není, jenom to jak píšeš - nohy nahoru, nenosit upnutý silonový ponožky a asi to magnézko.

Doufám, že jste všechny to vedro včera vydržely, já teda trpěla, jen jsem ležela na gauči a ani jsem se nemohla pohnout. Poslední dobou se strašně potím a je mi pořád vedro, jak říká moje kamarádka, že se nemám divit, že mám teď tři krevní oběhy 😎

fiallinka
23. čer 2008

muri, já jsem byla právě na velkém ultr. už v pondělí, tak jsem to rozjela...

dai: musím říct, že ten Hartan je krásný a lehce se s ním jezdí, jsem spokojená...zatím 🙂

holky, a ty nohy mi poslední dobou taky hodně natékají, kupodivu nejvíc chodidla, úplně to bolí ☹, ale taky mám pocit, že to prostě musím přežít přes to léto... a to vedro bylo včera šílené, my jsme slavili venku moje narozky a byla jsem úplně grogy...

z359
23. čer 2008

Ahojky holky, S těma malýma oblečkama, všichni mi doporučují, abych si těch malých koupila jen minimálně, že z toho prý strašně rychle vyrostou, kamarádce se 30.4 narodila holčička a měla 2650g a v pátek mi říkala, že už jí je 56 malá.
Jinak, s těma křečovkama, mi je máme v rodině a ségře se začali dělat taky v těhotenství, tak budu muset taky zjišťovat co s nimi, ale mamka mi doporučila, že je dobré si koupit ty zdravotní silonky, ty stahovací, to prý pomáhá, i když v tomhle vedru mít na sobě ještě silonky je hrůza, ale zase když to pomůže, tak proč ne

z359
23. čer 2008

Aliku já jsem taky brala prášky abych mohla otěhotnět Clomhexal, tak vlastně ani nevím, jestli je mám úplně přirozeně, nebo částečně, ale spíš jak píšeš ty, jen částečně. Ale to je jedno, hlavně aby byli zdraví

Jo holky, jak tak čtu o tom vašem věku, tak koukám, že jsem tady asi nejmladší, mě je 23, ale ségře bylo 20, když byla poprvé těhotná a začali se jí ty křečáky dělat a už se jich bohužel nezbavila, ale to je 17 let zpět a dnes už je medicína trošku jinde

z359
23. čer 2008

jetšě bych na vás měla jeden dotaz, nemáte někoho známýho, nebo vy holky co už jste porodili, nemáte pás do auta pro těhotný? Jezdím docela často autem a dost se bojím, nechtěla bych o dětičky přijít jen kvůli nějakýmu blbcovi co to třeba neubrzdí. Předem děkuji za nabídky

fiallinka
23. čer 2008

z359: pokud by se ti nikdo neozval, tak určitě zkus inzerci na www.dvojcata.cz nebo na mimibazaru, jo a jsi sice mladice, ale když máš křečáky, tak určitě patříš mezi nás 😉 😀 ... jo tady je něco: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8967204&tab=9

no a řeknu vám, tak ty nohy "doopravdy" napuchly až dneska. Jako balónky... ufff, ale ty silonky v tomhle vedru nesnesu.

murecka
23. čer 2008

Já mám taky dneska zas nohy jak konve. Jestli to tak bude i v tu středu v tom Brně, tak si doktor bude myslet, že jsem od nás přišla pěšky 😀. Jsme 660 m n. m. a hlásím ještě teď 29 stupňů ve stínu, ještěže profukuje, jinak by se to nedalo.

rezinka
24. čer 2008

ahoj holky! ja byla vcera cely den v trapu - rano na kontrole - tak zase mame jednicku s hvezdickou, ale radsi to hned zatukavam 😅 , no a pak jsem mela sraz s kamaradkou a pak cele pozdni odpolene u nasich se segrou a jeji rodinou na grilovacce. takze hrozne fajn den ...

a k tem krecovkam - "pochlubila" jsem se vcera doktorce, tak mi rekla, ze to jeste neni tak zle, na puncochu pry vubec, to bych tomu spis pry v tehle fazi uskodila tim priskrcenim, ale predepsala mi na to prasky (1/den), jmenuji se Detralex - jsou docela drahe, priplatek asi 260,- Kc + mi jeste poradila prikoupit si gel Lioton 100 000 (50ml za 109,- - volne prodejny a muzou pry i tehulky), tak uvidime, snad to zabere.

Jinak koukam, ze jsme tu vekove vsechny hodne podobne - od 30 vys, teda az na mladici z359 :o) Teda jako neee, ze my tricatnice a vys bysme nebyly mladice, tak to jako zase pozor, zensky jako kvet, ze 😀 😵

fial s tema obleckama fakt super, ze jsi je takhle dobre sehnala, ja mam hodne oblecku od segry, ale vcera po kontrole jsem neodolala a zase jsem mrnouskum neco koupila (kdyz jsou to takove sikulky a pani doktorka je zase tak chvalila) - takove kompletky s laclackama, cvaknu je a hodim do albicka.

z359 - k tomu pasu do auta - shodou okolnosti mi ten pas vcera nabizela kamaradka, ale napsala jsem ji, ze na ty 3 mesice uz to pro me nema smysl, autem jezdim hrozne malo, ale nabidla jsem ho jeste jine me tehotne kamaradce, ktera taky docela jezdi, ale uz je v 5.mesici, snad se mi behem dneska nebo zitrka ozve. Tak kdyby byl pak porad volny, urcite ti dam vedet, ta kamaradka ho prodava za super cenu (asi 450,- myslim a origos stoji asi 990,-)

fiallinka
24. čer 2008

rezi, gratuluju ke kontrole - a ten detralex jsem taky brala, když mi zjistili po laparoskopii, že mám křečáky kolem dělohy 😒 , je to na zpevnění ž. stěn...

a s těma oblečkama, já už toho mám fakt hodně, mám pocit, že tak do roku to bude stačit 🙂 🙂 🙂, už to ani nefotím... , a včera jsem chtěla kámošce něco z toho dát pro její mimčo (už mám 3/4 roku) a ta mi to zakázala, prý si ani neumím představit, kolik toho budu potřebovat, hlavně až začnou lozit, zvedat se, nebo až budu přikrmovat, nebo pokud budu mít blinkací mimča, no tak jsem to tam nechala...

a to ještě dostanu teď na narozky vaničku, osušky, a už jsem dostala krásnou těhu halenku a první dvě látkové pleny (takové ty kalhotkové), já mám pocit, že během dvou týdnů jsem nashromáždila skoro všechno, co potřebuju, to byla fakt rychlost 🙂

rezinka
24. čer 2008

vaničku budu mít půjčenou, postýlky, přebalovací pult a autosedačky snad taky, od svagrove mam ted novy teplomer (digitalni s tou ohebnou spickou), kamaradka mi vcera pujcila teplomer do vanicky (krasny zluty s medvidkem Pu), ale i tak je porad co dokupovat. Hlavni ukol mam ted dokoupit perinky s povlecenim a matrace do postylek. Jo a vymalovat detsky pokoj. To jsou ted nejvetsi ukoly 🙂
jinak mi segra taky porad rika (kdyz uz mi nekdy prijde, ze mam hodne dupacek apod.), at pockam, ze uvidim, jak to vsechno jeste rada vyuziju. a asi je to pravda, dejme na zkusenosti, ze 🙂 Je fakt, ze se mimco jednou ublinkne a uz ho prevlikas a to muze byt klidne i 4-5x za den, no a x 2, takze myslim, ze pak budem opravdu radi za kazdy oblecek 🙂

jo a chtela jsem se taky zeptat - na seznamech pro mimca pisou i "ortopedicke kalhotky" pro pripad "sirokeho baleni". Budete je kupovat rovnou - dopredu nebo teprve az kdyz by byly opravdu potreba ???

fiallinka
24. čer 2008

rezi: vidíš, přebalovací pult - chceme koupit novou komodu (pak ji využijeme) a na ni manžel udělá ten pultík, už mu to pomalu zadám jako prioritní úkol - no, přes prázdniny...

rezi: já myslím, že je kupovat nemusíš (já je mít budu, protože budu používat ty látkové plenky, je to v podstatě stejné)... a s tím ublinknutím - bohužel asi budeme muset počítat navíc se situacema, kdy něco vyteče z plínky 😠

daiquiri
24. čer 2008

fiall: já jsem taky s Hartanem spokojená a doufám, že i v plném provozu budu. Jinak mě natýkají jen prsty a nárty, ale když trochu dýl někde chodím, tak mě strašně bolí chodidla. A teď mě ke všemu začaly bolet záda.
A ke všemu jak je vedro, tak náš jeden pejsek co je z útulku, nějak to vedro špatně snáší a hrozně pije a už se nám doma dvakrát počural 😖 Takže paráda, nedělám pomalu nic jinýho než vytírám.

No jasně, vždyť třicítka je nejlepší věk pro ženský, prý už vědí co chtějí 😀

Holky, s tím pásem, já řídím pořád a manželova kolegyně v práci - je zhruba ve stejném týdnu jako já, tak někde odkoukala jak se poutat. Normálně si ten pás jako otočíte, to krátký co máte normálně pod břichem, tak
si dáte za záda a ten dlouhý kus pásu je klasicky přes prsa, takže to miminkům nemůže ublížit 🙂

fiallinka
24. čer 2008

dai: počkej, to jako že pod břichem není vůbec připásaná? To se mi zdá divné, právě že jsem četla, že se máš poutat tak, aby spodní vedl pod břichem a vrchní pod prsama, to je nejbezpečnější - když nebude připásaná dole, tak jí ten náraz může urvat hlavu... teda možná jsem to špatně pochopila... hele: http://rodina-deti.doktorka.cz/jak-pouzivat-bez...

jaanja
24. čer 2008

Ahoj holky, tak jsme všichni přežili dovolenou v Londýně, i let letadlem, pěkně se nám to všechno vydařilo, mimísci byly hodní, hned po návratu jsme měli v pátek na kontrole u dr. na utz, bohužel fotečku nemám, prý se schovávali jeden za druhého, ale mělo by být všechno v pořádku. Už jsme viděli ručičky a nožičky a jak se jim to šťouchání sondou nelíbí 😉

Fiali, já Ti těda závidím, že už máš všechno pohromadě, to je fakt úspěch! My máme 2 malá bodýčka, začínám teď lovit na mimibazaru, a taky to postupně prozradím kamarádkám, tak věřím, že se nám něco sejde. Jinak máš narozky ve stejný den jako já! 😀 Jen teda mně už je 32... 😎

fiallinka
24. čer 2008

jaanja: to je dobře, že jste se měli dobře, i to letadlo jsi přežila, jak vidím 🙂

to máme ale narozky v hezký den, že? V pátek si tu navzájem popřejeme 😉 , a vidím, že jsi taky stará rachejtle jako my, hurá 🙂🙂🙂 ... a s těma věcma - já jsem měla ten kočár a postýlky zamluvené už dopředu, a ty věcičky jsem nabrala nečekaně u té paní s postýlkama a ještě mi přišla jedna krabice a tak, takže najednou během 1 týdne se mi to všechno sešlo doma 🙂, ale mmb jednoznačně vede, nové nebudou mít skoro nic (dyť oni si to vyberou, až budou velcí).

rezinka
24. čer 2008

fial komu by ten naraz myslis urval hlavu ?? me to prijde jako docela dobra rada - co psala daiq, vzdyt ten pricny pas mas od ramene az dolu po bok, tak to by melo byt taky celkem bezpecne, ne?? jinak ten tvuj odkaz jsem precetla - stejne mam vzdycky spatny pocit, kdyz nekam jedu a mam ten pas pod brichem. takovy divny pocit, ze pri narazu se to brisko zespoda hodne zmackne ... ale to je asi jen plany poplach, kdyz je tohle poutani pro tehulky doporucene ...

jaanja ahoj, vitej z dovci 🙂

skarbek
24. čer 2008

Ahoj holky!
přišla jsem Vás zase dočíst a zkontrolovat... 😀 a vidím samé dobré zprávy,kromě otoků,křečáků a čůrajících pejsků,se všecko daří! Nákupy,že fial 😉 kontrola,že rezi 😉 dovolenka,že jaanja 😉 Máte se holky pěkně,a to je mooooooooooooooooc fajn!

U nás taky vše ok,včera poradna,kluci cvalíci(620g+670g),jak u Tebe rezi?A dneska jsme hnali do OV na fetální echo,které naštěstí nebylo fatální! 🙂 Za 4 týdny jdu na vyš.cukru,tak to bude mňamka 😒

daiq:víš už ty výsledky?

fial: Ondrášek a Jurášek... 🙂 můj tchán by byl s tebe nadšen 😀

Tož mívajte se pěkně,pište,ať je co číst a já zas zaskočím.Opatrujte pupky a v ních mimiňáčky! 😉

rezinka
24. čer 2008

z359, tak ten pas : http://www.detskyraj.cz/zbozi/2510-besafe-bezpe... ta moje kamaradka nechce, takze se muzu poptat, jestli je jeste k mani ...

skarbek
24. čer 2008

z359: jo a jinak jsem tež mladica pod 30,ale už jen 3 roky 😉

z359
24. čer 2008

Nebojte holky, rozhodně si nemyslím, že byste byli starý, myslím, že jste opravdu v tom nejlepším věku. Mojí ségře je 37 a kolikrát mi chováním přijde ještě mladší než já 😉

Jinak s těma pásama, taky jsem uvažovala nad tím, že si ten spodní pás dám za sebe, protože další položka minimálně 500,- za ten pás je pro mě hrozná. Příteli teď spravujou zuby, to jsou další penízky a nákup výbavičky je teprve před námi, potřebovali bysme nějakého bohatého sponzora 😉 , ale taky přëmýšlím, jestli je toto ta správná věc, kde šetřit ☹

zítra jdu na další utz, tak doufám, že budeme mít další krásnou fotečku, už se moc těším, až ty naše zlatíčka zse uvidím

rezinka
24. čer 2008

z359 takze ten pas do auta chce nebo nechces ?? ja jen, jestli mam burcovat tu znamou ... nabizi ho o vic jak polovinu levneji, nez je novy, coz je myslim hodne dobra nabidka, ale samozrejme je to na tobe - ja jen, ze ses po nem poptavala a ted pises, ze je to velka investice, tak nevim, jestli ho teda chces nebo ne 😕 ?? No a zitra at ti to dobre dopadne, fotku pak hod do albicka, z tohohle tydne mam krasne fotky, miminka tam jsou videt krasne cela, tak urcite budes nadsena 😵

jo holky, nevite, kolik tak stoji uplne ty obycejne bile bavlnene plinky (na ublinkavani apod.) ?? na internetu je docela tezke nejake najit, obrazkove stoji kolem 35,- ale ty bile nikde moc nevidim a v krame jsem se zatim neptala ...

issaga
24. čer 2008

ahoj holky,
ja tedy nevim, ale pas v aute bych si teda neriskla s briskem pasat jinak, nez se ma... pripoutat se jen jednou casti pasu mi prijde opravdu nebezpecne... 😕 ten jeden pas rozhodne telo neudrzi, tak jak je potreba a nejaky naraz do bricha je urcite horsi nez to "pritahnuti" pasem, nehlede na to, ze kdyby se opravdu stala havarka a potrebovaly jste vystoupit, tak pokud budete mit cast pasu za zady, tak se z toho jen tak nevymotate - takze kdo ma umysly se takto poutat, prosim vas jeste to zvazte...

rezinko bile plinky stoji kolem 20Kc - doporucuju znacku Hybler - napriklad tady http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p... (ja mam Kikko a ty stoji za prd - s obrazkama jsou ty Tetrapleny Kikko dobre, pouzivam je i misto rucniku, ale bile dobre nejsou)

rezinka
24. čer 2008

issag diky za doporuceni, tahle znacka plinek se ruzne objevuje asi nejcasteji ... a kdy jdes na to vysetreni srdicka? nerekli ti k tomu zatim vubec nic? nenaznacili ti uz, ceho by se to mohlo tykat? a jak jsi na to vubec prisla, ze mas neco se srdickem, mela jsi nejake problemy nebo jsi sla automaticky na vysetreni srdce po tom, co vam zjistili nejakou ty vady srdicek u holcicek ?? segry deti taky maji vadu, nastesti jen drobnou (nedomykavost chlopne) a segre doporucili, at si se svagrem taky zajdou na vysetreni, tak se na to chystaji ... no jsou to veci ☹

issaga
24. čer 2008

rezi ty vady u holek - u jedne to vzniklo velkym pretizenim srdicka pri tom transfuznim syndromu a u druhe se neuzavrel ten otvor, co se miminkum uzavira po porodu, takze to neni dedicne ani jedno...
a mne to zjistila doktorka na endokrinologii, poslouchala mi srdce a rikala, ze slysi nejaky selest, ze jestli mi nekdy nekdo delal utz srdce - a hned mi dala zadanku a objednala me na kardiologii... zatim rikali jen, ze leva srdecni komora ma byt dvakrat tak velka jako prava, ale ja je mam stejne, mozna i tu pravou vetsi... a pak jeste neco se jim nezdalo, ze mi nekde proudi divne krev, ze mam mozna nekde defekt septa, ale ze to neni jiste, tak ze me nebudou zatim strasit - ze to druhe vysetreni ukaze vic - jenomze nedelaji ho pres prazdniny, to pry se resi akorat akutni pripady, takze si me objednali na zacatek zari

rezinka
24. čer 2008

no to jsou veci 😢 A na tu endokrinologii jsi sla s nejakym problemem nebo z jakeho duvodu, jestli se muzu jeste zeptat?

jaanja
24. čer 2008

Na mimibazaru je teď inzerát na bezpečnostní pás pro těhotné, je teda drahý, ale je tam obrázek, jak se poutat, a jak ne, tak na to můžete mrknout http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12784172&tab=0

issaga
24. čer 2008

no to jsem mela problem uz v tehotenstvi... takze tam chodim pravidelne, ono se mi to totiz po porodu jeste zhorsilo - takze mi porad zvysovali a zvysovali davku leku (nic jineho se s tim delat neda)... no a ted konecne uz snad mam tu davku optimalni (aby toho vseho nebylo malo, tak kvuli stitne zlaze jsem od porodu asi za pet mesicu pribrala 14kg 😠 pak se to ustalilo - takze momentalne mam o dvacet kilo vic nez pred tehotenstvim, nastesti to nahoru uz nejde, ale jak to pujde dolu, to fakt nevim)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru