Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
12. únor 2012

@ostrava8 většinou 130 nebo 135/100 cm.V malý postýlce to musíš ohrnout, do velký to maj akorát. Ale ty s letním miminkem to asi hned nevyužiješ, stačí dečka nebo rychlozavinovačka jako deka na přikrytí. My peřinky vytáhli až teď v těch mrazech, jinak měly deku a stačilo.

lenny2
12. únor 2012

@ostrava8
Ahojda, tak nervíky už asi začínají pracovat na plný otáčky, protože od rána mám brečlavou, nejdřív kvůli tomu, že nám pravděpodobně odchází naše milovaná 14ti letá dalmatinka (resp. mým rodičům) a já se s tím nějak ne a ne srovnat, celý den myslím na to, že se s ní nestihnu rozloučit a bulim a bulim ☹ Do toho se nám asi před hodinou podělala 1,5 měsíce stará pračka a já opět bulim, že jak budu dětem prát, pokud mi jí na měsíc odvezou na reklamaci a ve finále si podepisuju do porodnice souhlas s provedením císařskýho řezu vč. odstavce s popisem všech možných komplikací 😀 No, čekám, co ještě přijde za jobovku 😀 A to mám 6-ti nedělí teprve před sebou, to bude bájo 😀
Děkuju, že na mě tak myslíš!
Jinak já koupila peřinky i povlečení v Ikei a sice mají nestandardní rozměr, ale jsem spokojená a hlavně jsou za hubičku 😉

ostrava8
12. únor 2012

HOlky díky za rady, vidíš to já s ti to ani neuvědomila, že nebudou hned potřeovat peřinky 🙂 to je šílené na co vše musí člověk myslet a co má cenu kupovat a co né 🙂 Zítra změřím a napíšu rozměry . IKEA ta mi už s prominutím leze krkem, když k někomu příjdeš, tak každý má alespon pět kousků něčeho z IKEA 🙂 čím jsem starší tak začínám mít asi jíné nároky ,na originalitu ale zase nekradu.
Lenny2: božátko malé, já to uplně chápu, já jsem velký milovník psů, od mala jsem vyrůstala vždy s hafanama, ted máme doma taky už 11 letou slečnu, vzala jsem s i jí z utlku a nedokážu si ani představit, až nás jednou toto bude čekat .... :( jsem asi divná, ale smrt psů mě více dojímá než smrt lidí Hold pejsek tě nikdy nezradí, vždy se na tebe těší ...a nejhorší je to ,že už nikdy žádný nebude povahově stejný. Ale pokud má nějaký problémy, což asi jako Dalmatin má, tak o ušetříte bolesti. jInak já mám taky nějakou depku o víkendu jsem tu měli návštěvu 3 lidí, hrozně dobré známe, mám je moc ráda , sjíždíme s něma řeku, hory, a když si uvědomím, že takhle jsem se viděli ted naposled, měli u nás všichni kde přespat a byli jsem se projít, na oběd, kecali jsem do půl druhé, tak mi to přišlo tak nějak líto, že jak se malí narodí, že už to prostě bude jiné. Hold jednou všechno končí a něco nového začíná, ale i tak ...

catharin
12. únor 2012

Ahoooj, holky 🙂
@lenny2 : noo, tak to neuším teda. Mně bylo jasně řečeno, že když je první plod hlavou dolů, jde se rodit klasicky, a já s tím taky počítala a chtěla to tak od začátku 🙂 A druhá byla už malinká, tak mi nevadilo, že lezla zadečkem a u holek to neva, u kluků jo, kvůli šourku, aby se jim tam nešprajcl.. Jeej, to už s Tebou pracují nervičky a do toho s tím pejskem, to mě mrzí, to je opravdu špatné, jak píše @ostrava8 - pejsek je pejsek a taky bych byla zničená.. A třeba v šestinedělí to bude okay.. já byla úplně v pohodě.. 🙂
S tím povlečením, já mám 130/100 a taky to nevyužívám ani teď, jelikož je to moc veliké (ty peřinky), mám je pořád v zavinovačkách (jen přes nohy, aby se neodkopali) a dekou, teplou, přikryté, a v pohodě, bohatě jim to stačí 😉
My měli fajn víkend, sobota k jedným rodičům, dnes k mým 🙂 Výborně jsme si navařili, pospali jsme si s holkama krásně, ikdyž ty zoubky jsou sviňa 😀 Někdy řvou jak tarzani.. 🙂

Dobrou noc..

catharin
12. únor 2012

@lenny2 : jo a jen jednu, tu maldší jsem měla v inkubátoru. Měla 1870g a starší 2600g, tak ta byla u mě, ikdyž pak měla 2x žloutenku, takže byla dluho na světle ☹ A měla jsem je na JIP. Celkově trápení v nemocnici 3 týdny a po porodu týden.. S první jsem jela domů a pro druhou jsme si jeli přesně za týden 🙂 Ale jezdili jsme za ní, vozila jsem jí mlíčko 🙂

jarkalada
12. únor 2012

@catharin tak to jste vážili skoro jako my (1830 a 2460g) Ještě větší váhový rozdíl. To se divím, že tě tak nechali. Mně, když se malá zastavila ve 32.tt a do toho 34.tt nepoporostla vůbec - tak mi řekli, že když je rozdíl víc jak půl kila, tak šup do nemocnice a tam z toho měli problém a hned cs 😒

lenny2
12. únor 2012

@ostrava8
Jj, jak říkáš, když odchází pes, obzvlášť po 14ti letech, je to strašný a taky si neumím představit až se to opravdu stane......je to opravdu velká a věrná přítelkyně celé rodiny a nikdy už žádná taková nebude ☹
Jinak tvojí depku tak trochu chápu, i já si začínám plně uvědomovat, že spousta věcí, které jsem dělala do teďka končí, že už se s manželem jen tak v neděli nesebereme a nevyrazíme si do kina apod., ale na druhou stranu si živě vybavuju momenty, kdy jsem už po tříleté snaze otěhotnět v depkách odmítala jezdit na akce, kde byli všichni naši kamarádi s dětma a my si připadali jako úplný looseři a nelituju jediný chvilky s těma drakama co mám v břišku 😉 A neboj, ono zase ožijeme 😉

lenny2
13. únor 2012

@catharin
Tak se mnou teda doktor vůbec nediskutoval, jakmile se kluk teďka na konci těh. otočil zase hlavičkou nahoru, napsal mi císaře. Nevim jestli to jaky třeba tím, že jsem drobnější postavy, nevim 😉
Tos měla taky s holkama patálie, ale zvládly jste to výborně 😉

catharin
13. únor 2012

@lenny2 : jojo, tak to ho chápu.. Kdyby byl hlavinkou, tak by jsi šla klasicky 🙂 Protože u kluků se nesmí klasicky zadečkem, jak jsem psala, že by se jim tam mohlo utlačit šourek a pak by byly problémy.. Takže budě teda takto v tom případě ráda 🙂 Už se Ti to blíží.. Myslíme na Tebe 🙂
@jarkalada : u mě neřešili kila. Jsou dvojvaječná a tam se to neřeší. U jednovaječných ano. 😉 Ale hlavně, že je máme v pořádku, jsou to kuřátka 🙂 A už se jim derou zoubky, už tam cosi se leskne 😀

maruja
13. únor 2012

@catharin mno, já se budu duševně připravovat na císaře a kdyby oba nakonec udělali stojku tak to bude jen příjemné překvápko 😀

lenny2
13. únor 2012

@catharin
No, já si myslím, že takhle to bude lepší, ať tak nebo tak, hlavně ať je všechno v pořádku a mám je od začátku u sebe.... 😉 Dneska v noci jsem vůbec nespala, šla jsem v asi pul druhý na záchod a před očima mi naskočil film - porod, pes, podělaná pračka a už jsem neusnula - dobře mi hrabe, co? 🙂 Uáááá, ať už je aspoň pátek touhle dobou, to už budu mít všechno za sebou!!

ostrava8
13. únor 2012

Henny2 Hele ženská, mysli taky na nás ostatní, co to máme do porodu ještě trochu dál než ty ju ? 😀 😀 a nemachruj s pátkem, ale už se ti to sakra blíží ... asi to i uteklo co ? 🙂
Holk já doted vedla boj s peřinama , měli jsme o víkendu tu velkou návštěvu, tak jsem otřebovala dát peřiny 3 + 3 polštáře zpět a našla jsem ty vakuovací pytle ... tak jsem to tam cpala a cpala .. musel to být šílený pohled na mě .) ale boj jsem vyhrála a peřinky jsou již uložené .. 🙂 jen ted mrsnousi kopou, páč odpočívám 🙂 za chvíli na FU se mi tam nechce 🙂

lenny2
13. únor 2012

@ostrava8
😀 však neboj, já si na vás všechny vzpomenu, až tam budu ležet na JIPce úplně na hadry a tiše závidět, že si ještě válíte šunky doma na gauči 😉 Holka, uteklo to, ale posledních 14 dní je snad nekonečnejch, jak nemužu vylejzat ven, tak tady jsem jak poustevník 🙂 A hráblo mi už natolik, že jsem asi před 3 týdny poslala odpověď do ankety v Sama doma a normálka jsem vyhrála poukaz za 1500,- na dětský věci v jednom internetovým obchodě 🙂
Šetří se babo, do těch peřin si raději lehni 😉

ostrava8
14. únor 2012

ahojte holky, tak jaká dneska ??? U nás je hrozný smog, skoro se venku nedá dýchat ... kolem oběda si jdu na výsledk EKG, tak na mě myslete, snad nebudu muset brát nějaké prášky :(
Lenny2: ak za tři dny už uvidíš své mimuška na živo 🙂 a co pračka ??? opravená ?

zvalentova
14. únor 2012

u nás relativně příjemně, tedy za oknem 😎
Včera jsem byla v diabetologické poradně a vstupní prohlídce v porodnici. To byl zas tak šílený začátek, že jsem tam málem hodila granát. Nicméně mě to přesvědčilo, že moje gyndařka je normální ženská a do porodnice opravdu až nebude jiná možnost. Od 7.55 do 11.40 je fakt jen pro silné jedince. 😠

lenny2
14. únor 2012

@ostrava8
Ahojky, zrovna jsem nad tím přemýšlela 😉 huráááá!
Právě čekám na opraváře, měl tu být už v osm ☹ A řeším jak já budu s těma mýma pětiminutovýma intervalama na čurání chodit na záchod, doufám, že tady nebude celý dopolko 😀

zvalentova
14. únor 2012

@lenny2 musí sebou hodit, hnedka ze začátku ho musíš vyděsit 😀

lenny2
14. únor 2012

On až uvidí, že mu otevře takovej pupek, tak zahodí šroubováky a uteče 😀
Proč jsi byla v dia poradně, máš tu cukrovku???

zvalentova
14. únor 2012

@lenny2 jj, minulý týden jsem byla na testech a mám ji

ostrava8
14. únor 2012

@zvalentova Zuzi a to tě poslala až ve 30 tt na ty testy cukrovky ??? Já se ptám proto, že jsem ještě nebyla a ve čtv. jdu na kontrolu, tak doufám, že mi už vypíše žádanku , at to mám za sebou ... 🙂 a prosím tě, cítíš se nějak jinak, když ti jí teda zjistili ?
@lenny2 : ...............on až uvidí, že mu otevře takovej pupek ........ Tak ti to možná udělá i zadarmo 🙂 Ale s těma pračkama je to na pytel ... máti měla uplně novou docela drahou ted nevím jakou má značku jestli Indesit nebo tak něco a těsně po záruce cirka měsíc se jí to pokazilo, a týpek říkal, že ty pračk jsou tak dělané schválně, že dýl nevydrží ... prostě ale tomu by měla odpovídat i cena né ? ale čemu se divím ... .)

maruja
14. únor 2012

@zvalentova tyjo už 30tt 😉 já jdu na cukrovku příští týden 😝 doufám že jsi jen na dietě 😒

zvalentova
14. únor 2012

@ostrava8 ee, měla jsem jít dřív, ale protože jsem 3 týdny ležela doma tak jsem šla až minulý týden.
Cítím se úplně stejně, nemám jediný příznak, takže to moc neřeším. Jen si hlídám sacharidy a pravidelnost v jídle.

ostrava8
14. únor 2012

aha ... tak to asi nemáš nějak moc velké hodnoty té cukrovky né ? Vím že od kamarádky to ségře taky zjistili, dodržovala ty jejich diety a hodně hubla, tak se řídila svým rozumemm a bylo to ... Vem si za našich matek, nic takového nebylo, a jsme tu 🙂 A dalo se to přežít vid? já četla že se to někde dělá i z krve, ale že to je drahé, tk to moc pojištovny proplácet něchtějí 🙂

Holky jinak hzekého valentýnka všem : )))

lenny2
14. únor 2012

@zvalentova
Ach jo, takže píchání do prstu a psaní hodnot? Je to opruz, ale dá se to, vlastně jen díky tomu jsem nenabrala tolik, takže vše zlý pro něco dobrýho. Hlavně jakmile se začne blížit porod, začnou ti ty hodnoty samy klesat navzdory tomu, že občas zahřešíš. Já už poslední tak 3 týdny luxuju zákusky a hodnoty jsou ok. Hodně pij obyčejnou vodu s vymačkanym citronem, ten sráží cukr, vždycky před měřením jsem to tak dělala a docela to fungovalo 😀 Jo a když jsem měla chuť na něco sladkýho, tchýně mi upekla štrůdl jenom s jablkama, bez cukru a hodnoty mi to nezhoršilo 😉 Pevný nervy!

zvalentova
14. únor 2012

@lenny2 kašlu na píchání, budu jen dodržovat dietu, Nic dramatického. Rada s citronem je dobrá Dík moc. 🙂

lenny2
14. únor 2012

@ostrava8
No však jo, my jí kupovali po Vánocích, Candy za 20 litru ...... Hlavně teda největší trapas je to, že pan opravář přišel a ona se rozjela aniž by do ní šahal 😀 😀 Ale říkal, že se mu to stává běžně, no to jsou hustořezy 😀

lenny2
14. únor 2012

@zvalentova
Tak to já musela každej týden píchat do prstu, zapisovat a pak donést doktoroj na posouzení......tak to je ok, když nemusíš 😉

zvalentova
14. únor 2012

@lenny2 nevím, jestli nemusím, včera byla MUDra tak nepříjemná, že už tam nevlezu. To si raději seženu jiného doktora. Při testech jsem měla tu prostředních hodnotu 9,2 (povolených 8,8).

maruja
14. únor 2012

@zvalentova tak to opravdu není žádné drama 😉 normální dietka. Ostatní hodnoty byly OK?

zvalentova
14. únor 2012

@maruja jj, ty zbývající byly hluboko pod limitem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru