• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme dvojčata

20. ledna 2017 
@ostrava8 díky :slight_smile: no s tím smrádkem to je jednoduché... Moč od miminek nijak extra cítit není, hovínko spláchnu do wc, plenku opláchnu, takže na vypratí čeká mokrá a nesmradlavá :wink: a i na 60 jsou fakt čistý, peru to normálně v Lanze jako oblečení a pohoda.
A když pominu tu cenu, děláme to právě kvůli dětem... Jak holky říkáte, proč se vracet do časů babiček..? Možná, že v tom byla určitá moudrost,... aut nebylo tolik, plastů nebylo, vše bylo přírodní a recyklovalo se... To že je to moderní rozhodně neznamená, že je to super a bezchybné. Jen je to pohodlnější. Vždyť dnes mi svým vlastním dětem tu Zemi ničíme :frowning2: Vezměte si, že ze dvojčátek je první půlrok tak cca 20 plínek denně, kolik bordelu to nadělá - spálit to nejde, rozložit to nejde... jen se to bude válet na skládkách, tam to bude smrdět. My se doma snažíme dělat cokoli, aby měly naše děti na světě čisto :slight_smile: Tak proto taky látkujeme.
16. únor 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@raadule : no, mně hrozilo, že mi jedno zanikne, ale nezaniklo, ale tak uvidíš, ještě máš spoustu UZ před sebou :wink: Držíme palce..
lenny2- už to má určitě za sebou :slight_smile:
@kathy.skal : já Ti to nepopírám, tohle vše mi říkali ostatní, co je používali a rádi se vrátili zpět k jednorázovkám... :slight_smile: Takže je to na každém..

Pěkný den přejem, my frčíme na vojtovku :slight_smile:
16. únor 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal taky budeme látkovat. Potřebuji udělat plán pro základní sadu a počty. Dokoupit pro větší můžu kdykoliv.
16. únor 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal : něco an tom bude, jak píšeš, co dělaly naše bábiny.. Ale taky se zase na druhou stranu nebráním moderním. A jsou i ty ekologické plínky. :slight_smile: A my teda na začátku spotřebovali cca 10plínek denně a teď cca 8. Což není tak hrozné.. :wink: Ale látkuj, máš můj obdiv, já bych se na to mohla :grinning:
16. únor 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ono totiž mě k těm plínám napadá... naše bábiny neměly automatky, ta proto je na ty látkovky podle mě takovej pokřivenej pohled :grinning:
@zvalentova my zezačátku používali hlavně bavlněný čtvercovky a do toho jako vkládačku ručníčky z Ikei :slight_smile: vlastně doteď jsou to nejpoužívanější plíny na doma, jelikož to nejrychleji schne. Máme jich +- 60 :wink:
16. únor 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal já měla bambino mio a spokojená jsem byla s plínama, ale kalhotky jedině už na patentky, tan sucháč malou podrápal. Teď se mě líbí Haipa Daipa pastelka i svrchňáky a vkládačky jak píšeš ty z Ikea :wink:
16. únor 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maruja my máme kromě těch čtverců nejvíce právě Haipa Daipa a BabyLucy - tahle značka u mě jednoznačně vede, co se týče poměru cena/kvalita :slight_smile:
16. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal díky za typ
16. únor 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak včerejší kontrola dopadla dobře, miminka rostou, a vše v pořádku :slight_smile: Jen prý klučina trochu kope do holčičky :slight_smile: tož už si zvykají :slight_smile: Jinak ve středu mě čeká ta cukrovka tak jsem zvědavá, jen se bojím, aby tam nebylo hafo důchodců co kašlou, a vydávají ještě jinačí zvuky :slight_smile:
No vidím, že téma na plenky, se nám hezky rozjela ... a je fajn ,že pro nás laiky píšete i typy plen atd .... díky moc za ně :slight_smile: mějte se krásně
17. únor 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 my na cukrovku chodíme na gyndu a né mezi chrchlající důchodce :fearful:
17. únor 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 to je supr zpráva, cukrovka bude v pohodě, uvidíš.

Pleny zvažuji kombinaci ČČ, Itti Bitti a Pop In.
17. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maruja a ty už jí máš? že tam chodiš jak pišeš.... :grinning: my jdeme na ten test, tak snad to bude ok,ale nas poslala na polikliniku....
17. únor 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 Já jsem taky na testech byla na poliklinice tenkrát. Lidí tam bylo hafo, jelikož to byla normální odběrová laborka na krev. Tak snad nenarazíš na nějaké bacily :confounded:
17. únor 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ostrava8 nemám cukrovku, ale jsemtěhu podruhý tak u nás se chodi do nemocnice na gyndu :wink:
17. únor 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chcela by som poprosit maminy dvojcat o radu:
1. osvedcili sa vam viac bodicka, ktore a) sa pretahuju cez hlavu (sice to mozno tomu miminku nie je pohodlne, ale je to asi rychlejsie), alebo b) bodicka na zapinanie/nity - ak tieto, tak je rozdiel medzi zavinovacimi, tymi kt. sa rozopinaju pod krkom a tymi kt. sa rozopinaju vedla krku? (u tychto na zapinanie - je to asi pohodlnejsie pre mimi, ale jednak to asi zaberie viac casu a jednak nemavaju deti z tych nitov-kovu alergie?).
2. pri kupani dvojcat sa vam osvedcila viac vanicka, al. kyblik na kupanie? ak vanicka - osvedcili sa vam tie tvarovane (napr. ONDA EVOLUTION al. tvarovana mini vanicka do 4mes.)? budem kupat dvojcata asi v loznici, tak by mi mozno prave vyhovovalo nieco mensie (kyblik), ale neviem ci je to pohodlne - pre mni aj pre babo?
17. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
pro holky mám bodýčka se zapínáním na levém ramínku a měla jsem zavinovací trička na šňůrky (zavazovalo se na levé straně) a potom halenečky na knoflíky vepředu :slight_smile: . Žádné alergie holky neměly.. Jinak od začátku koupu v kyblíku, sice se mi tam už skoro nevlezou, ale jsou tam hoodně spokojené, takže ještě pokračujem :slight_smile: Jinak kyblík nám hodně pomáhal do toho třetího měsíce když je fakt hodně trápily prdíky, když už nic nezabíralo :slight_smile: i v noci jsem ho napouštěla :slight_smile:
A připadá mi to oproti vaničce rychlejší.
17. únor 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karina1 my jsme teda i na jedno dítě měli zavinovací, do 3 měsíce naprosto super, pak už je to jedno :wink: teď jich chci ještě pár dokoupit na dvojky.
ad vana, my měli normální dětskou vaničku a dávali ji na linku kde jsem napustila a vypustila vodu a vanu nikam nenosila plnou vody. Ten kyblík mě láká kůli prdům, malá na ně dost trpěla a prý jak tam dřepjej tak to dost pomáhá, tak ho možná dokoupíme. I když bych chtěla vidět jak se tam to dítě drží :grinning:
17. únor 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karina1 Ahojky,tak za sebe doporucuji pro nejmensi ty bodynka "zavinovaci",mne se ty malinke deti snadneji otacely trochu na bocek nez pretahovat obleceni pres hlavicku :unamused: ale to jen z pocatku,nej ziskas cvik ..navic nektera ta bodynka pres hlavu mivaly hodne velky ten vystrih potom,coz mi vadilo,jak mely holky pak hola raminka skoro :confounded:
Uplne nejhorsi byly ty klasicke stare dupacky,co se musely zapinat na ramenou a sundavat cele :stuck_out_tongue_closed_eyes: tech jsem se bleskove zbavila :grinning: Overalky a polodupacky,ci dupacky s rozepinanim na plinku byly prima :slight_smile:
Ad kyblik ci vanicka...ja mela oboje,ale Tea byla v kyblicku nevykoupatelna :frowning2: takze jsme nakonec koupali obe ve vanicce na tom lehatku :wink: Mia v kybliku v pohode,i kdyz musim rict,ze takto maji jednu ruku obsazenou ditetem a jen tou jednou tam neco smydlis :unamused: a pocit lepe umyteho zadecku,za usickama,vlasky atp,to jsme mela rozhodne z te vanicky!navic mala Tea byla takova hypotonicka-jak hadrova panenka a propinala se mi do luku a dostat ji do kybliku bylo neprijemne jak pro mne ,tak i pro ni...Navic vanicku vyuzijes mnohem dele,pokud tedy nekoupis nejakou pidi..my holky koupaly ve vanicce skoro do roku a pul!
Ale to je jen moje osobni zkusenost :wink:
17. únor 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karina1 ahojky, tak my měli bodýnka normální a taky jsme přežili ... zavinovací jsme měli jedno, od někoho jsme ho dostali a to bylo tak komplikované zapínání, že jsem to nepobrala :grinning: Ale jak už jsem někde psala, my ze začátku nejvíce využili overálky.
Kyblík jsme zkoušeli, když bylo dětem tak 4 měsíce, ale nějak zvlášť mi to nevyhovovalo. Holky se pořád snažily upíjet, takže jim sjížděla hlava pod vodu, bylo to takové chaotické. Když byly úplně malinké, dosyta jsme si vystačili s koupelí v umyvadle, pak jsme přešli do vany na látkové lehátko :wink:
17. únor 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, mám na vás dotaz, nepamatujete si jak dlouhý jste měli čípek ve 27 tt ?
18. únor 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj prodávám věci pro páreček pokud má někdo zájem napiště do IP díky
18. únor 2012 ve 13:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@chrobacek si to ty??????????????? :slight_smile:))))))))))) Neni možné, už máš ročné dvojčátka, téda. Naozaj sa každý raz dočká :slight_smile:
@reddwarf díky že si sa mi ozvala :slight_smile: Musím sa tu občas ukázať, ale toho času mám stráááášne málo. Detičky mi dávajú zabrať a pomaly aj Julinka...už to nie je taký špáč ako novorodenec :slight_smile: A do toho ešte moje vylomeniny na fleru :grinning:

@j.cien čo nového u vás? ako sa máš? teraz sa dívam, že ste dokojili? Tak to fakt obdivujem, ja som bola rada, že sme skončili asi po 8 mesiacoch. s tým kýblikom mám rovnakú skúsenosť. Vobec som ho u dvojčátkach nevyužila a ani u Julči. Ja už naletela na plno vecí - noviniek - ktoré mi boli úplne k ničomu a teraz mi akurát zavadzajú a uberajú z úložného miesta.
18. únor 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Miradko :grinning:, no jo a jak si to užívám !!
18. únor 2012 v 17:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ostrava8 mám UTZ z 28 tt a čípek byl 4cm. :wink:
18. únor 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zvalentova ahojík, jé děkuji za info :slight_smile: no tak to jsem v normě, mě naměřil 4,5 cm, tak to je OK :slight_smile: Jak se daří ? Odpočíváš ? kdy máš kontrolu ?
18. únor 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karina1 : já měla bodýčka obojí a v pohodě.. :wink: Vaničku ještě používám, kýblík mi bylo řečeno, že z toho brzy vyroste :slight_smile: Taky jsem ze začátku v ložnici, ale teď již v koupelně ve vaně :slight_smile: A kamarádky si chváli tu tvarovací vaničku.. :slight_smile: A ty bodýčka na zapínání, tak tam je látka, nesetkala jsem se, že by se kov dotýkal kůže :fearful:

Pěkný víkend, holky !!!
18. únor 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrobacek tak to ti verím, už si ani nepamätám, aké to bolo bez detí :grinning: Plánujete ešte ďalšie mimčo?
18. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miradka Miri ahojky,mame se krasne,uzivame si holek :dizzy_face: vsak to sama znas,jen to strasne letiiiiiiiii :frowning2: a deti rychle rostou...koukala jsem na tve vytvory na Fleru-krasa! :dizzy_face: Kdy to prosim te stihas?? :confused: :grinning:
18. únor 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.cien práve som sa dívala na tvoj album, holky sú úžasné, krásne :dizzy_face: veru, letí ten čas...
Díky :slight_smile: Väčšinou robím keď deti spia, zrovna sa chystám, že budem kresliť a vyrezávať lepenku a niekedy robím 2 veci naraz akože si dám Julinku na stol a decká lietajú...ale to málokedy, len keď nestíham :slight_smile: Veľmi ma to baví a strašne sa mi páčia tie americké látky...úplne sa rozplývam, možem premýšľať konečne aj nad inými vecami ako je prebalovanie a kojenie :grinning: Je to taký relax..
18. únor 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek