Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
12. bře 2012

@ostrava8 jsou psaný jako jednorázovky, ale jdou normálně i v přeprat v ruce. nojóo, krásný nejsou. Ale budeš je ukazovat jen sobě a max. nějakýmu Dr., kerej na tě koukne 😀 Fakt mi vyhovovaly víc než třeba tydle- http://www.vas-lekarnik.cz/kalhotky-fixacni-ten...
Ty na mně byly - i když jsem hubená, moc upnutý. Ale protože jsem si asi koupila normál. velikost, kterou nosím. Mohly být o č. větší. To musíte vyzkoušet

lenny2
12. bře 2012

@zvalentova
Zuzi, já měla nakoupeno hafo kalhotek co jsou po císaři a po porodu a mužů teda říct, že naprosto nevyhovovaly ani jedny. Až mi nakonec tchýně přivezla upně obyč babkovský bavlněný vysoký kalhotky a super, ty síťovaný vložku absolutně neudržely, krvácela jsem ty první dny po císaři tak, že jsem musela mít vložky tři na sobě, jedna absolutně nestačila a tři vložky ty síťovky neudržej ☹ A mazání jizvy mám naopak do zahojení zakázaný, jizva musí spíš jako vyschnout, takže zatím nic neukupuj 😉 Jinak, ale jizva vypadá krásně, fakt jsem to ani nečekala 😉

lenny2
12. bře 2012

@ostrava8
Jizva super, v podstatě už ani nevim, že jsem měla rozkuchaný břicho 😉 Fakt se císaře neboj!

lenny2
12. bře 2012

Holky, v těch mým příspěvcích je takovejch překlepů, tak se omlouvám, to ten iPad, dělá si co chce 😉

ostrava8
12. bře 2012

Holky, tak jsem se objednala ted na prohlídku porodnice, uf mají to každou středu od 13 hodiny ... tak jsem zvědavá ... byly jste také na prohlídce ?

jana321969
12. bře 2012

podle vašich příspěvků holky dvojčata jsou automaticky skoro asi císařem že??
ten tehotenský čaj je jedno jaky koupit v lékarně????nebo doporučíte nějakou značku

ostrava8
12. bře 2012

@jana321969 no u nás se dvojčátka rodí většinou plánovaně, tzn. císařem 🙂 ale neuvažuj ted o tom , je to ještě daleko .. 🙂 Jinak k tomu čaji já mám značku : APOTHEKE bylinný čaj pro těhoté ženy a vyhovuje mi. Pak jsem ještě vyčetla na netu že je dobrý pít čaj z malinových listů, tak jsem si to také koupila ve zdravé výživě, ale ještě jsem nekoštla ...

ostrava8
12. bře 2012

@jana321969 hele a tak m napadlo, předepsali ti nějaké vítamíny ? já brala od začátku FEMIBION

jana321969
12. bře 2012

@ostrava8 no ja brala rok asi pred otehotnim acidoflan, pak asi pul roku to neslo tak rikam to kaslu a jak jsme zacly chodit na umele tak jsem zacla jeste ten femibion takzeho jim to je jediny co vim, ze mam jest ty vitaminy.

jana321969
12. bře 2012

@ostrava8 a ten čaj se pije rano nebo kolikrat se může pít je ti aspon po nem trochu lépe??? jo jo šefka v praci se již ptala ze se mam pak zeptat moji dr, jak to vidi aby zavcas nasly nahradu a tak,

maruja
12. bře 2012

ahoj holky
@jana321969 mě teda ze začátku pomáhala kokakola po troškách

ostrava8
12. bře 2012

@jana321969 hele na tom čaji je vše napsané .. já neměla problém se zvracením, ale mě zase třeba pálela žáha, nezbyde než to vydržet ono to přejde samo ... anebo zkoušet, co na Tebe zrovna zabere , to víš ono je to individuální

jana321969
12. bře 2012

@ostrava8 jo jo máš pravdu co píšeš!! holky co tak jste ze začátku doma dělaly nenudily jste se?? a utíkájí ty tiýdny doma???

ostrava8
12. bře 2012

ze začátku jsem byla hodně unavená, tak jsem skoro furt spala , takže utíkaly dobře, ted už můžu dělat věci ale nenamáhat se tak je to fajn. Hodně jsem četla, chodila se psem na procházky a myslela na miminka a jak píšou holky, můžeš si ddomluvit i home office tak to budeš mít napul )

ostrava8
12. bře 2012

@jarkalada tak jsem byla v lekarne u nas a koupila 3x za 80 kč od značky hartman paní říkala, že jsou dobré, měli dvě velikosti a tyto jsem si vzala x large 🙂 paní říkala, že když si pak koupím t vložky do porodnice, tak někdy jsou grátis k nim přiložené .. .🙂 ale díky moc za radu

jarkalada
12. bře 2012

@ostrava8 tak snad budeš spokojená. Uvidíš, pak dej vědět, jestli budeš mít vůbec čas si vzpomenout 😀
A vemte si do porodnice nějakej dobrej krém na ruce. Aspoň my si pořád musely mít ruce, neustále dezinfikovat /my teda byli v inkubátoru,tak proto/ a strašně se tam tím vysušovaly ruce.

lenny2
13. bře 2012

@jarkalada
Holky a taky přidávám jednu radu do porodnice - je úplně zbytečný si sebou brát svoje ručníky, pyžamo, župan - já těch ručníku spotřebovala za den vzhledem k tomu krvácení po porodu tolik, že by se manžel s nima musel ulítat, věčně jsem byla ve sprše a co sprcha, tak třeba dva ručníky na vyhození do pračky. A měly to tak i holky co rodily normálně. To samý s noční košilkou, za den jsem si jí tak třikrát převlíkala. Takže mi fakt vyhovovalo, že jsem ty jejich erární hadry hodila na chodbě pokaždé do koše se špinavým prádlem a nemusela jsem si ničit svoje hezký. Tam stejnak nepotřebuje člověk být za madam 😉

ostrava8
13. bře 2012

Ahoj no jo, le to přece záleží na porodnci, jaké mají podmínky .. víš jak je na tom dneska na tom naše zddravotnictví, já si koupila fakt hezké a příjemné košile u tamanů, za 100 jednu a beru to, že je pak vyhodím ... ale beru to, že to asi budou jatka 🙂 no jak říkám, příští středu jdeme s mužíčkem na exkurzi do porodnice, tak uvidíme co mi tam řeknou .
Holky, jak to máte s tím mantinelem do postýlky ? je to třeba od narození nebo stačí až budou mimuška větší a budou se točit ? a jaké máte matrace ? díky a hezký den

kathy.skal
13. bře 2012

@ostrava8 Ahojky, my bychom mantintel ocenili spíš teď (když už ho samozřejmě nemáme 😠 Protože dítka se v posteli tak vrtí, že pravidelně třískají hlavou o postýlku. takže za mě mantinel doporučuju od malinka až do... no nadlouho 🙂
Matračky máme z jedné strany pohanku a z druhé kokos, jedna stála cca 800, ale už nevím, kde jsem na nich byla...bylo to někde na internetu. Občas si říkám, že je škoda, že to nedělají i pro dospělé .. hlavně ta pohanka je super 🙂

ostrava8
13. bře 2012

@kathy.skal
ahoj no já se právě na tu pohanku s tím kokosem dívala ... čím tvrdší tím lepší že ? Ok tak ty mantinely objednám, něde jsem viděla nové za super cenu a prosím tě kojící polštář jsi měla jaký ? myslím s jakou výplni ? já tady našla paní co je šije ale nedává tam ty polys. kuličky, ale ty látkové, ted nevím jak se jim nadává

kathy.skal
13. bře 2012

@ostrava8 rozhodně si myslím, že je lepší tvrdší matrace než měkká 🙂 Já měla polštář s polys. kuličkami, takže s tím druhým vůbec neporadím ☹

kathy.skal
13. bře 2012

jo holky a jen tak mimochodem (tedy spíš pro ty, co nekojí) 🙂 V DM teď mají akci na suš. mlíčko HIPP Bio Combiotic - při koupi jedné pixly je druhá zadarmo, takže za 350 Kč jsou vlastně dvě 800 gramové pixly. My se zásobili 😀

lenny2
13. bře 2012

@ostrava8
No jasný, záleží na porodnici, však uvidíš, to já jenom přidávaly svojí zkušenost 😉 Jatka to jsou, měla jsem pravidelně zážitek, že jak jsem ležela, tak to bylo ok, pak jsem vstala, šla jsem přebalovat a ve chvíli, kdy mi jedno, nebo druhý mimčo leželo na přebalováku a nemohla jsem od něj odejít, tak mi krev doslova tekla po nohách na zem, tři vložky to nepobraly ☹ Takže pravidelně jsem v porodnici volala na uklízečku - fakt to bylo takový potupný, ale ona byla tak hodná a říkala ať si z toho nic nedělám, že nejsem jediná komu se to stalo 😉 Teďka ještě měsíc po porodu furt krvácim, i když teda teďka od víkendu jen miňimálně.
Jinak mantinely jsem objednala www.e-broucek.cz a jsem ráda, že je mám, mimča jsou tam takový schovaný a navíc naše kočka dost cestuje po posteli a nebýt mantinelu, tak by už byla celá omlácená 😉
Matrace mám ty s kokosem. Jo a pořídila jsem moňitory dechu Nanny - maximální spokojenost a mám klid, že děti jsou v pořádku 😉

lenny2
13. bře 2012

@kathy.skal
Škoda, že ty naši rozmlsanečkové papaj jenom ten nejdražší Nutrilon 1HA 🙂)

jana321969
13. bře 2012

holky takže správně bylinkové čaje se v těhotenství nesmí ale tyto přímo pro TĚHOTNÉ SE PÍT MŮŽOU TEDA ???

zvalentova
13. bře 2012

krásné ráno všem 🙂

jarkalada
13. bře 2012

@ostrava8 My jsme mantinel dali až tak před měsícem. Když se začli točit. Hlavně Lukin se už pár týdnů točí směrem - dám ho na jih, najdu na severu 😀 a nejlépe hlavu přiraženou někde těsně ke straně. Takže jsem určitě chtěla ten kolem celý postýlky. Jedinej levnější a je moc pěknej, takovej veselej, jsme sehnali tu: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9012... (smí se tu vůbec dávat odkazy?)
Dřív jsem ho dávat nechtěla, abych na ně viděla. Teď teda mám kolem dokola, ale jednu stranu mám kousek odhrnutou, abych na ně z postele viděla i tam.
My jsme na normal. Nutrilonu 1, na mall.cz kupujem za cca 280kč/800g, a často maj poštovné zdarma. Dáváme ho proto, že na něm začínali už v porodnici a vyhovoval.
Na Jip snad každej používal jen ty jejich košile a ručníky. Stále se měnily a převlíkaly postele. Až na roomingu jsem měla svoje několikery na střídačku a přítel vozil pořád nové várky.
Matrace máme takové středně tvrdé ze studené pěny. Pratelný potah, cca 9 cm vysoký. Jedna za litr - my tedy ve slevě za 500 Kč.

jarkalada
13. bře 2012

je taky dobrej nějakej obyč. fén. Ten aspoň u nás na pokojích nebyl. Člověk je rád, že má vůbec energii a sílu se dojít umýt. A pak se většinou hned vleze zas do postele.
I když než jsem si byla schopná poprvé umejt hlavu, tak to pár dnů trvalo 😀 Pak jsem na sebe byla fakt upřímně pyšná, jak jsem to zvládla a cítila jsem se skvěle, čistě, konečně 😎

zvalentova
13. bře 2012

@jarkalada myslím, že budeme rády za drobné úspěchy. 😎

lenny2
13. bře 2012

@jarkalada
Právě, že docela nechápu, že ta neše dračice cestuje po postýlce už v 1 měsíci......a oba otáčej hlavu jak se jim zachce, dám je na bok s hlavou nalevo a za chvíli je to zas napravo a za další chvíli zas nalevo 🙂 Jsou jak hadi 😀
My jsme z porodnice odcházeli s Nutrilonem, ale naší paničce moc nejel, tak jsem podle rád všech kamarádek zkusila Sunar a ten jí docela jede, je to taky 1Ha, takže kluk je na Nutrilonu a Linda na Sunaru 😉
No, pamatuju si, jak jsem druhej den po císaři musela vstát a jít do sprchy, to bylo strašný, ale hlavu jsem si umyla hnedka ten další den, to zas jo 😀 Na první návštěvu jsem se i našminkovala 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru