Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
21. bře 2012

@ivetm no právě si ten kyblík dost chválej, tak ho koupíme, vyzkoušíme 😀

zvalentova
21. bře 2012

@maruja ahojky, původně jsem chtěla koupat ve velké vaně jen s lehátkem. Byla jsem u tchýně a manžela za tu nejhorší matku pod sluncem, že nechám děti utopit. Zase jsem odmítla malou vaničku, náš byt není totiž nafukovací. Ve finále máme kyblík jako zlatou střední cestu 😉

ostrava8
21. bře 2012

ahoj holky tak mame za sebou prohlidku porodnice, no řeknu vam, že už jde opravdu do tuhého a sranda skončila....až ted nám to oběma s manželem došlo, a oba si začínáme uvěfomovat
s tím koupáním také nevím .. ale asi půjdu do vaničky, u kamarádky jsem ji viděla že jí ma danou pod postýlkou takže nic nezabírá .. .)

ivetm
21. bře 2012

@ostrava8 😀 taky se chci do porodky kouknout, ale máš pravdu - pak už půjde do tuhýho 😀
vaničku jsme pořídili v Ikei, stejně mě příjde poloviční proti tomu, co bylo za nás... 😖
Já chci po bráchovi, aby mě udělal ze dvou prkýnek jakoby podstavec na vaničku na vanu se zarážkou jakoby dovnitř vany, aby se to nemohlo hnout a spadnout(ježiš, to zní tak divně...) - mamka to měla u malý ségry(jsme od sebe o 12let) a do teď si chválí, že to byl super nápad a ještě to ušetřilo i místo v koupelně.
Kyblík bych chtěla zkusit - kamarádky malá si to v něm vysloveně užívala a má z tý doby i úžasný fotky 😵 uvidím, jak se klukům bude líbit ve vaničce a podle toho se zařídíme.

Holky, kdy jste začaly pokupovat věci do porodky+co a v jakým asi tak množství(třeba porod.vložky)?
Manžel dneska přivezl kufr, co mě do porodky koupil...ale co do něj, toť otázkou 😅
příp.kdy jste si tašku chystaly?
Děkuji

maruja
22. bře 2012

@zvalentova já bych spíš myslela, že si ve vaně odrovnáš záda, toho, že utopíš děti bych senebála 😉 😀
@ivetm to je otázka pro holky, co jsou dál. Já nemám ještě nic 😀

ostrava8
22. bře 2012

@ivetm Ahoj hele určitě jsem tě nehtěla vystrašit s tou porodnicí, je to užitečné , jen na nás hned prvních 15 minut mluvila dealerka toho monitoru dechu, co se vše může stát a jak má oživit dítě, což mi přišlo takového hned vystrašující, ale ted jsem ráda za ty informace 🙂
S tou taškou ... tím ,že všechny mé známe rodily vojčátka kolem 36 tt, tak já jí začnu chystt v příštím týdnu, náhoda je blbec a lepší je být připraven než překvapen .) Mi včea řekli, že děti buou erární věcičky do porodnice, takže pro ně nic, až pak na převoz, pak hodně osušek pro maminku, sítované vložky, (kupovala jsem je v lékarně za 80 kč a jsou tam troje), pak ještě koupím až půjdu cetou ty vložky po porodu, pak tady Lenna psala krém na ruce a olejíčky pro miminka , ale zase toto i může donést pak tatínek .. jo a ještě říkala myslím si že ty vlhčené ubrousky pro miminka ...no a noční košile a hygienu pro sebe 🙂
beru to tak, že tašku šoupnu pod postel a až bude poplach, tak to jenom vytáhneme .) Jinak u nás v porodnici jsou pokoje po 2 + možná přistýlka, takže do nadstandartu nejdu 🙂 je to zbytečné ... uf jsem se nějak rozjela, musím se psem zatím ahoj všem

jana321969
22. bře 2012

ahojte holky posílám pozdrav vy jste už skoro ve finální fázi a já na začátku 🙂 tedka utz až za 4 tydny to bude nekonečná doba. Holky chtěla jsem se zeptat - nevolnosti můžou ustat dřív nebo nekdy víc zle nekdy ráno je me vcelku dobře jen se mě navalí a tot vše, když je mě někdy dobřé tak si říkám jestli je to dobré nebo špatné znamení ten strach.

jarkalada
22. bře 2012

@jana321969 já např. jsem nevolnosti nezažila ani jednou. Né, že bych toho litovala 😎

ostrava8
22. bře 2012

@jana321969
nevolnosti k tomu patří 🙂 každý to má individuální .🙂 mě třeba nebylo zle, ale pálela mě žáha 🙂 a to mám i ted .. jak se více najím , a malí třeba při určité poloze lezou nahoru, tak jsem pak KO. A to že jsi na začátku to nevadí, hlavně že jsi né ? Už se nestresuj, uvidíš vše dobře dopadne a za chvíli ti bude začínat link u tvého nicku číslem 3 🙂
A jak jsi se rozhodla s tou prací ? Jsi na nemocenské ? nebo chodíš do práce ?

jana321969
22. bře 2012

@jarkalada tak víš jak asi se ti taky honily všelijaké věci a myšlenky v hlavě, když je mě špatněw je to rhuza když me nic není tak člověk přemyšlí jestli je to vše ok, a ohledně pobolívání v podbříšku měla jsi když tam rostly dvě děti občas zatím to není nic hrozného tak 1x tydne vecer jak na MS. Tak kdyz je klid tak se člověk ztrahchuje jelsti je vše zase ok. Tedka UTZ az za 4 tydny to je doba!!!!

maruja
22. bře 2012

@jana321969 já měla návaly asi do toho 4 měsíce, zvracela jsem jednou 😎 nejvíc se mě dělalo zle v autě z ostřikovače na sklo.

jana321969
22. bře 2012

@ostrava8 no doktorka me rekla ze kdyby něco mam dojit, že zatim vidí vše ok, proč bych nemohla chodit do práce ještě třeba dva měsíce, že má par mamin s dvojčaty a vcelku chodily ze zádny problém třeba nemelay pravě. tak uvidime kazdy den muze byt vse nejak jinak.

jana321969
22. bře 2012

@maruja no návaly jen dopoledne jak padné tak druhá hodina nekdy ak me je do včera můžu ričt skoro dobře, holky dvojčata se rodí vždy císařem????

maruja
22. bře 2012

@ostrava8 žáha mě pálí každý večer a tak si dávám frťana Anacidu 😉

zvalentova
22. bře 2012

@jarkalada @jana321969 mám to stejně, ani jednou jsem nezvracela, jen jednou jsem nevečeřela tolik jako obvykle 😎

maruja
22. bře 2012

@jana321969 no já stále doufám v přirozený porod, ale mám je příčně tak se uvidí

jana321969
22. bře 2012

holky a krevní skupinu a ten RH faktor to se bere az kolem teho 16tt?

maruja
22. bře 2012

@jana321969 krev se bere kolem 10tt vše i na ten prvotrimestrální screening

jana321969
22. bře 2012

NO JA JDU K MOJI DR, ME TO VYCHAZI NA 11+1TT ALE O KRVI ME NIC NERIKALA JEN VZDY PRUKAZKU A MOC RANO, A KREV NA KREVNI SKUPINU AZ V TOM 16TT PRAVE
TAK NEVÍM TEDA NO.

maruja
22. bře 2012

@jana321969 mě to brali vše najednou, průkazku jsem měla až asi 15tt a moč chtěj asi od 20tt 😀

ivetm
22. bře 2012

@ostrava8 Ahoj,určitě jsi mě nevyděsila 😉 Já žádnou maminu s dvojčátky neznám ☹
Právě koumu co a jak - mám rozdvojující se dělohu - takže kluci jsou každej ve svým"chlívku" 😀 tak mě od začátku vyhrožujou, že mám počítat se špitálem, kdyby náhodou+min.měsíc před termínem císaře nástup a představa, že věci do porodky dává dohromady manžel ...neumím si to představit, jak vyrazí na některý nákupy 😅

@maruja já chci právě ten"prkýnkovej patent" abych neměla z koupání záda odrovnaný 😉

@jana321969 já mám císaře 100% ještě než jsem byla vůbec těhu 😖 kamarádka co před mateřskou dělala PA mi říkala, že jsou mudři, který přirozeně dvojky rodit nechtěj - asi záleží i na koho člověk v porodce narazí 😒

Jinak musím zaklepat, za celou dobu nevím, co jsou nevolnosti, občas mě pálí žáha, ale to je proti problémům jiných mamin v pohodě a první 3měsíce jsem jen spala - na neschopence jsem kvůli děloze od 10.týdne a jsem ráda, že jsem v klidu - v práci to bylo hodně o stresu a mudr to nechtěl riskovat, za což jsem fakt ráda. Jo a první 4měsíce jsem se ani nemohla podívat na rajskou - díky tomu jsem si dokonce dělala test 😀

jana321969
22. bře 2012

@ivetm NO JA JSEM DNESKA 7+3TT A DR. REKLA ZE ZATIM NEVIDI DUVOC PROC NEBYT V PRACI MAM TO KOUSEK SEDIM, NIC ME NEI ZE KDYBY NECO MAM DOBEHONOUT ZE S DVOJCATY ME BERE PREDNOSTNE, TAK A V PRACI TO SERU NEJAK SE NESTRESUJI PROTOZE TO VPRACI VI, JELIKOZ JSEM JEJICH JEDINY ZAMESTNANEC KROME SYNA TAKZE TAK, A VYCHAZI ME VCSTRIC, BUD NE NEMAM CAS BYT NEJAK UNAVENA NEBO TO NEJAK UPLNE NEPOCITUJI JEN NEKDY DOJDU Z PRACE A JDU SPAT, A PODBRISEK VAS NEJAK NEBOLEL HOLKY ZE ZAČÁTKU?

maruja
22. bře 2012

@ivetm mě můj MUDr říkal, že jednovajky jdou císařem vždy, dvojvajky, když je jedno jinak než hlavou dolů tak taky.
Švagrový sestra má dvojvaječný kluky, jednoho porodila normálně a druhýho sekcí a to je myslím ta nejhorší varianta 🤐

maruja
22. bře 2012

@jana321969 bolel jek při silný menstruci

jana321969
22. bře 2012

@maruja A JEN OBČAS NEBO KAŽDY DEN ZE ZAČATKU NEBO TO NASTUPUJE AZ TAK V TOM 3 MESICI?

maruja
22. bře 2012

@jana321969 ze začátku dost často, pak jak děloha roste tak někdy víc někdy vůbec 😉

ostrava8
22. bře 2012

@maruja
no právě, s tím chlapem, kdyby balil tašku, to bych se asi nasmála, ale né, manžílek je zlatý a šikovný 🙂 Jinak to fakt jako že jednoho můžeš porodit spontálně a druhého císařem ?? to musí být šílený ... uf ... ale tam musel být nějaký problém né ? bože to si nedokážu představit, to se pak musíš léčit z toho celý život ... 🙂 totálně rozervaná i dole i v břichu ..nestraš 🙂 Já jsem zvědavá jak mi leží ti mojí ... naposledy byly oba hlavičkama nahoru 🙂 ale ted dle těch boulí na břiše se asi dost točí 🙂 příští týden kontrola ..

maruja
22. bře 2012

@ostrava8 já jdu dneska, tak jsem taky zvědavá
no šla normálně a ten druhý se myslím otočil v průběhu porodu což se může stát a tak jí fikli, co mohla dělat. Hlavně že jsou oba v pohodě

ostrava8
22. bře 2012

@maruja
wou chuděra, ale jasně .. zdraví miminek je to hlavní .. hele a v kterém rodila ?? Jinak držím palec na kontrole, už ti dělali i 3D ?? mě tam už nic nejde vidět ... už je to samá noha samá ruka 🙂

maruja
22. bře 2012

@ostrava8 v kterým rodila ani nevím. Na 3D jsme ani nechtěli, nebyla jsem ani u prvního

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru