Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

veronika.m
1. dub 2012

@zvalentova Zuzi to jsem měla taky tu tendenci, ale po první návštěvě Apo mě přešla neboť se moc nikam došťouchat nedají. To sem fakt zvědavá jak se ti to podaří tak mi dej zítra vědět. Já ti říkám ten doktor se na mě tváří tak že bych je mohla nosit klidně do Vánoc. Ale já už to chci mít za sebou. Teď ve středu jdu naposledy do práce a potom už chci rodit kdykoliv.... mám pět týdnů volna tak snad se do toho termínu vejdu i s uzdravením ať břicha nebo spodku 😀

ostrava8
1. dub 2012

@veronika.m Veru já tě obdivuji, ještě do práce .... tak at vám to oběma se zuzkou dobře dopadne a máte bezproblémový porod .)

rychetkami
1. dub 2012

@ivetm ohledně jmen to u nás vypadalo na hrozný boj, ale nakonec to dopadlo tak, že muž mi řekl, že mám něco vybrat a on mi pak řekne, jestli se mu to líbí nebo ne, čekala jsem, že ještě na sále se budem domlouvat, ale už teď to vypadá, že máme 4 jména a z nich vybereme - líbí se nám všechny🙂

rychetkami
1. dub 2012

@zvalentova Zuzo, ty seš prostě držák! závidím🙂 ale ne, to jak všude píchá. Já si teď užívám klidu, nic mě nebolí, netlačí, na buben jsem si zvykla, už ani tak ukrutně nepřibírám, držím se na +8 kouscích, tak snad ta idylka vydří až do konce května - nejmíň

zvalentova
1. dub 2012

@rychetkami Kamčo, není co závidět. Obdivuji přírodu jak to zařídila. Mám pocit, že jsem nateklá i na uších, všechno mě bolí, sotva lezu, o váhovém přírůstku nemluvě 😎
Zrovna dneska jsem koukala, že podle UTZ jsem 37+0. Ještě loni v září jsem doufala v nějaký alespoň 26tt. Děti se melou, mám pocit, že účelem je míst břicha cedník, ale hlavně ať jsou v pořádku.
Co bychom pro ně neudělaly, že?

rychetkami
1. dub 2012

@zvalentova každopádně držím pěsti, ať to jde tak, jak má...no jsme ženský a něco vydržíme, co dodat. A budu zvědavá na finální produkty!

catharin
1. dub 2012

Omlouvám se, dlouho jsem tu nebyla, bylo moc vytížení, stavíme atd.

Zítra dočtu, když bude chvíle.. Zatím se opatrujte 🙂

jana321969
2. dub 2012

@veronika.m to ti věřím přiravena na císaře, ja nevím ja jsem vždycky chtěla rodit normálně mam totiž strach z operace, co jsme vyvaděla psychicky u prvního pokusu IVF ty vogo ja nevěděla do 27 let co jsou to jehle, natož tak nárkoza, tak hodně štěstí k porodu a pak nam napiš 🙂

jana321969
2. dub 2012

holky kolik se cca pribere s dvojčaty vím každá může jinak ale asi tech 18-24 kg minimálne??? je možné ze zezačátku na UTZ je rozdil v mm v dětěch kdyz jsem byla 7+1tt tak meli rozdil v 0,5 mm!!

maruja
2. dub 2012

@jana321969 tak já doufám, že se vejdu do + 15kg.Teď mám 10kg
a děti maj rozdílný míry až do konce 😉

jana321969
2. dub 2012

@maruja jéé taky to máš v pohodě to nekdo přibere jen 15 kg s jedným a ty s dvěma, právě kamoška s dvojčaty je proti mě jak chvístek přibralal 24 kg práve, no práve podle utz furt je tam rozdil 0,5 asi milimetrů, protoze jestli je to tím, že byla zavedena časná blast, a expand, blasta právě,

maruja
2. dub 2012

@jana321969 já je mám přirozeně, tak v tomhle nevím, ale i normálně jsou rozdílný míry 😉

zvalentova
2. dub 2012

ahoj vespolek, hlásím se po návratu z porodnice.

Dítka jsou držáci, pokud se nestane něco mimořádného, do konce příštího týdne tam rozhodně vydrží. Tedy alespoň doktor je o tom přesvědčen. Já už tolik ne 😉

Junior váží 2600gr, mladá 2500gr, takže už vím proč přibírám rychlostí světla a hadry se zmenšují mknutím oka.
Ale jsem ráda, že to tak je, bude se jim lépe fungovat.
Oba hlavičkou dolů, takže zatím rodím přirozeně. Nevím jestli jsem ráda nebo se mám děsit. 😎

maruja
2. dub 2012

@zvalentova no vidíš jak jsou pěkní 🙂 taky nevím jestli bych radši císaře nebo přirozeně 😎
my jsme o víkendu koupili kočárek, tak jsem moc spokojená, teď ještě autosedačky 🙂

lenny2
2. dub 2012

@zvalentova
Zuzko, gratuluju 😉 Pěkně si miminka ještě dopeč a snaž se ještě co nejvíc naspat (vím, ono to moc nejde)....... 😉
Pokud mužu říct svůj názor, dvojčata bych rodit z důvodu jejich bezpečí přirozeně nešla.....navzdory tomu, že to každej gynekolog vidí jako to nejlepší. Ale je to věc názoru 😉 držím ti pěsti!!!!!

jana321969
2. dub 2012

@zvalentova myslím na tebe 🙂 podávej nám hlašení 🙂

jana321969
2. dub 2012

@maruja máš fotečku kočárku ?

maruja
2. dub 2012

@jana321969 jasně

ostrava8
2. dub 2012

ahoj holky .... teda samé krásné zprávičky...
Zuzi, jste šikulové... míry jsou nádherné, a s tim porodem uvidíš , jak se to vyvrbí..

ostrava8
2. dub 2012

@maruja jééé moc hezký kočárek, jsem zvedavá jak s nim budeš spokojená... já se už taky nemužu nabažit až vyrazíme na procházku.

ostrava8
2. dub 2012

@zvalentova zuzi a tašku už sbalenou máš?? 😀 a kolik jsi teda zatim přibrala ?

zvalentova
2. dub 2012

@ostrava8 něco mámlo jsem už sbalila, spíš abych měla dojem, že kdyby došlo na lámání chleba tak to půjde.
Přibrala jsem šílených 24 Kg.

ostrava8
2. dub 2012

@zvalentova no teda, ty jsi klidas....me už do toho chlap tlačí už ted 😀 n 😀 neboj, to číslo vypadá hrůzostrašne,ale určo to máš vše v bříšku a pujde to dolů s porodem, ale koukala jsem na ty minulé íry tvých prcků a teda musím říct, že za týden ti hezky vyrostli.... super

tanu
2. dub 2012

Zdravím nastávající dvojmaminky. Prodávám dvě stejné autosedačky po mých dvou kočičkách. Je to Cybex aton 0-13 kg v červené barvě. 1400/ks, je kompatibilní s kočárkem Easywalker. Více u mě v bazárku 😉

lita
2. dub 2012

Ahoj holky, omlouvam se za vstup do diskuze, kde jsem take zacinala 😉

Jsme tu v CR na par mesicu, jinak bydlime v USA (ale rodila jsem zde v CR) a ted jsem vlozila nejake oblecky na MMB mensich velikosti a take boticky a spaci pytle. Jedna se prevazne o dovoz z USA a skoro vsechny oblecky jsou v perfektnim stavu, skoro jako nove (nektere jsou i nenosene), mix ruznych velikosti od 56 az po 86.

My mame kluky, ale nektere veci jsou unisex, vhodne treba i pro parecek 🙂
Odkaz je zde http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=286940

Preji prijemne tehulkovani a donoseni do co nejvyssiho tt 🙂 Mne se to sice nepodarilo, rodila jsem ve 33+3, ale kluci byli v inkubatoru jen 4 dny a vse behem par mesicu rychle dohonili, tudiz se nebojte, i v takto brzskem tt uz jsou miminka casto pripravena na zivot venku 😉

Pokud byste mely jakekoli dotazy ohledne dvoj-tehulkovani, porodu, kojeni, vybavy ci vychovy, rada se podelim o zkusenosti ci doporuceni 🙂

ostrava8
3. dub 2012

@lita ahoj děkuji za Tvůj odkaz, ale proč je potřeba uvádět , že hadříky jsou dovoz z USA? my tady nejsme za opicema a máme tady k sehnání moc hezké věci .... toto mě hodně uráží .... promin, ale musela jsem to napsat !!!!

lenny2
3. dub 2012

@ostrava8
Ostravo, co blbneš, proč by neuvedla, že je to dovoz z USA???Naopak, člověk rád koukne, protože spousty věciček tady neseženeš.......U kvanta věcí na MMB je taky uvedeno, že je to třeba dovoz z Anglie......
Sorry, to jsi myslím trošku ustřelila a myslím, že se mnou bude spousta mamin tady souhlasit - ach jo.......
I já až budu věci prodávat, tak taky co mám z Anglie, tak to uvedu jako dovoz z Anglie, ale rozhodně ne proto, že bych chtěla někoho srážet........

lenny2
3. dub 2012

@lita
Ahoj lito, neber to vážně, já určo mrknu 😉 pa

lita
3. dub 2012

@ostrava8 Vidis, to me prekvapilo, ze to beres jako urazku! Pak se ti tedy omlouvam, pokud jsem se te dotkla. Za dlouhou dobu jsem se nesetkala s nekym, kdo by si to vzal osobne ci ho to urazilo, naopak na MMB se mi prubezne hlasi maminek, ktere berou veci z USA, protoze je lepsi vyber i materialy a maji oblibene znacky, od nichz obleceni zde nekoupi. Ja ziju na stridacku v obou zemich, tudiz me neber jako Americanku, znam realitu v CR velice dobre, kluky vychovavam, krmim i oblekam na obou kontinentech 🙂 Uvedla jsem to jen jako voditko pro holky, ktere si chteji poridit obleceni, ktere zde v CR nekoupi a ne ze je USA lepsi kasta.

A muj nazor na detske obleceni v CR? Silne predrazeny H&M nebo NEXT / Mothercare, pak jeste v mezich nacenene C&A, ale jejich detska trika, body apod. se vytahaji po par vypranich. Nejlepe mi z toho vychazi asi Tesco a Tchibo, ktere mam moc rada, nebot maji kvalitni materialy a hezke vzory, jenze v nem chodi oblecena 1/2 deti v CR. Coz samozrejme neni zavada, ale pokud chces nejaky originalni kousek, pak tady v CR musis docela provetrat penezenku. Coz prave v USA neplati 🙂

lita
3. dub 2012

@lenny2 Dekuju za milou odpoved 😉 Moc rada ti cokoli premerim, pokud budes potrebovat pro lepsi rozhodnuti 🙂
Nektere veci prodavam separatne i po 1 ks, pokud bys potrebovala neco jen pro Krystufka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru